Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 18 mesajın 16-18 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    deryaaslantürk dostum
    oolmadı işte
    ezilcen büzülcen ikiz çocuk bizim ne haddimize estaafurullah dicen.
    hastaneye gittiğimizde kampanya varmış bi alana aynısından bi tanede
    promosyon veriyolarmış..ikincisi ordan geldi dicen.
    bebeleri gösterip
    - ahha bu orjinal..bu da yanında verdikleri eşantiyon dicen

ya da ne biliim bunlar dördüz. ikisini babanneye bıraktık dicen.

ahhh böyle kebap sorular bana gelecek ki..!
    hayat bana hep kazık sorular soruyo yaa
    aslında hep bildiğim çok çalıştığım yerden geliyor sorular
    şaaak diye cevabı yapıştırıyom
    ıhhh diyolar
    evet soru aynı ama cevaplar değişti..!
    çaktın sıfır ..oturr.
    allalla nası yani yaa..?
    ama olabiliyo işte.

Üye
    Dante Avatarı

Gerçek Adı
    Dante Alighieri
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    03:29
    Yaşadığı Yer
    araf
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaw epey güldüm herkesin süper komik anıları var, daha neler neler vardır kimbilir ama özellikle poğaça hadisesi ve sensei bayke'nin anlattıkları kopardı beni..

bende farklı birşey anlatayım başımdan geçen;

antalya dedeman taraflarında meşhur bir büfe var, sandviç yengen izmir adana vs. satan. Önünde ufacık bir alanı var sandalyeler atmışlar ama öyle popülerki
    mekan etrafında sürekli arabalar yaklaşıp gidiyor birşeyler yaptırmak için.

Bizde 3 engelli arkadaş arabayla dolaşıyoruz, malum 3 kişi olunca tekerlekli sandalyelerimizi götüremedik yanımızda. Nasılsa arabadan inmeden de dolaşır birşey alır atıştırırz diye, bu bahsettiğim meşhur büfenin önüne yanaştık. Engelli arkadaşım arabayı yeni almıştı, son model bir Mazda3, plakasında meşhur amblemimiz.. Yanaştık büfenin önüne bekliyoruz; elemanlardan biri ile göz göze geliriz de el işaretiyle yanımıza gelmesini sağlarız diye.

Bi süre bekledik ve sonrasında kabzımal bir vatandaş ile göz göze geldik, işaretle bak bize diyoruz gel buraya diyoruz, adam kaşları çatıyor; ne diyonuz siz gibisinden bir tavır var yüz ifadesinde. Uzun uğraşlarla nihayetinde yanımıza geldi ve efendim dedi. Ama yanımıza kadar geldiğinde epeyce dolmuştu o, söyleyecek laflarını hazırlamıştı. Biz hemen engelliyiz araçtan inemiyoruz siparişi verelim de getiriver diye konuya girdik fakat o ne engelliden bir haber, ne de dediklerimizi anlamıyordu, direk "Self Servis" yalnız burası inip kendiniz alıyosunuz bu seferlik böyle olsun gibi birşeyler dedi.

Engelliyiz inemiyoruz diye anlatıyorsun eşşeğe ama kafa salladığı halde o sallanan kafa basmıyor işte. Dinleyip dinleyip bi dahaki sefere kendiniz alırsınız deyip verdiğimiz siparişleri ustaya iletmeye kaçtı.

Şimdi pek çok hadise oluyor bu tarzda, engelli nedir ne değildir insanlar üçüncü beşinde dereceden uzak akrabasında da görmediyse bilmiyor haliyle. Hadi belli bir yaş üstündekiler, yani yaşlı insanlarımız için tebessüm edip geçebiliriz ama yere çaksan girecek, gözleri parlayan vatandaşlarda böylesine büyük bir cehaleti görünce insan ister istemez deliriyor..

insanlar ya engelli nedir bilmiyor ya da biliyorsa yanlış biliyor; traji komik bir durum..

Üye
    wonderfully Avatarı

Son Giriş
    07.04-2010
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    çok komik ya... ne güzel bunlara gülebiliyoruz.... ben böle birşeyle karşılaşsam sanırım pegasus gibi kafamdan silip atamam, bende kötü bir anı olarak kalır 5yıldır engelli olmama rağmen. ama ben böyle şeylere gülmeyi bu sitede öğrenicem galiba :wink:

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12