Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zeybekyb Avatarı

Son Giriş
    22.11-2008
    Saat
    03:39
    Yaşadığı Yer
    T0kaT
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sıkıldım hayattan hiç zevk alamıyorum..

ya bu hastalıktan kurtulurum yada dağın basından bir ev alır herkesten uzak yaşarım.

başlıyacam artık milletin beni rencide etmesinden bıktım!

edit..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

İnsanların özellikleriyle dalga geçmek... Ne denilebilir ki! Bir şekilde alışılagelenden farklı olan ne varsa (bu yeri geliyor zenginlik, yeri geliyor sakatlık, yeri geliyor kadınlık, yeri geliyor zencilik vs. oluyor) batıyor insanlara! Ama işte, zor da olsa, battığı kadar batsın deyip, yaşamı cüretkar şekilde sürdürmek gerek. Üstlerine üstlerine gide gide, onların normlarını yıka yıka...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nüans Avatarı

Son Giriş
    19.05-2016
    Saat
    21:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hüseyin Turan 'ı bilirsin... Çok severim kendisini. Hem sesini, hem kekemeliğini hem hayata bağlılığını... Bizim okuldan mezun ve çoğu hocamın da dönem arkadaşı. Sık sık sohbetlerimizde adı geçer, yaptıkları, olaylar karşısında verdiği tepkiler, daha neler neler... Hocalarımız anlatır biz yerlerde, o kadar güleriz yani... Hiç kimse, onunla ilgili birşey anlatırken, onu rencide etmek için anlatmaz ya da bizler gülerken onunla dalga geçtiğimiz için gülmeyiz. O bir örnektir benim/bizim için. Ondan sonra bizim okula gelen 2. engelliyim. Onunla nasıl gurur duydularsa hocaları, şimdi de benimle gurur duyduklarını söylüyorlar...
    İnsanların engelleriyle, özellikleriyle, davranışlarıyla dalga geçenleri akl-ı selim kişiler olarak göremiyorum. Çevremde görsemde dikkate almam. Bu zamana kadar hiç rast gelmedik ama bir denk gelirse anasından doğduğuna da pişman ederim : D
    Yapmam gereken her zaman için, yoluma devam etmek...
    Sen de öyle yap.Önce kendin için...

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Sizinle dalga geçilmesinden bıkmışsınız hatda bezmişsiniz ama o kişiler hiç düşünüyorlarmıki yarın bizim ne olacağımız ne malum diye :?: yada doğacak çocuklarınında o halde olacağını düşünseler acaba halen devam ederlermiki :?: benimde sınıf arkadaşım vardı onunda aynı sorunu vardı fazla samimi olmasamda nedense konuşma tarzı hoşuma gidiyordu açıkcası ne yalan söyleyim.Bu size moral veriyorum anlamında değil bilmiyorum o anki psikolojimden düşüncem nasıldı belkide onun hastalık olduğunuda bilmiyordum herşeye toz pembe bakıyordum çünkü gençdim herşeyin daha baharında başındaydım.Bende nerden bilebilirdimki bu halde olacağımı bu site ile tanışacağımı hiç aklımın ucundan bile geçmezdi.
    Ozamanlarda hep yardımcıldım şimdide öyleyim,hatda ben bakıma muhtaçken hastanede yatdığım dönemlerde artık aileme yük olmak istemiyordum kendim kalmak istemeye başlamışdım,gözleri görmeyen yaşlı bi amcaya sanki çoook önceden tanışıyoruzda ona ben bakmayı üstlenmiştim.
    Sizden ricam lütfen isyan etmeyip şükretmesini bilin varsın kim ne derse nasıl dalga geçerse geçsin hatda olmadı sende yanına bişiyler ekle işi espiriye dökki utansın eğer tabi utanırsalar.Ben bazen kendi engelimle bile dalga geçerim yanına bi kaçda espiri niyetli kelimeler katarım.
    Hayat herşeye rağmen yaşamaya değer,acısıyla tatlısıyla bizler birer sınavdayız önemli olan bu dünyada sınavı başarıyla geçebilmemizdir.Unutmayınki beddua birgün size daha kötüsüyle dönebilir varsın Allah'ından bulsun de geç.Umuyorumki bu BELA lafını sinirle yazdınız buraya...
    Mutlu olmana bu dünyanın sefasını sürmeye bak...

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Önemsiz insanları çok fazla önemsersen nefes bile alamazsın zeybekyk...Hayat bir armağan,kimseyi önemsemeden,sana sunulan armağanın zevkini çıkarmaya bak...

Üye
    zeybekyb Avatarı

Son Giriş
    22.11-2008
    Saat
    03:39
    Yaşadığı Yer
    T0kaT
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yorumlarınız için tşkler..Çoğu ve hatta tüm konularda haklısınız,fakat benim gibi olanlar veya ben kendimden örnek vereyim..

Hayat benim için hep kaygıyla dolu(Çünkü daha lise öğrencisiyim)
    -ya öğretmen sözlüde beni kaldırırsa konuşamazsam
    -ya bana söz hakkı verilirse..
    -sınıftaki beğendiğim kişinin önünde rencide olursam..
    -arkadaslarım bana güler tenefüste taklitimi yaparlarsa.
    -kitap,test v.b şeyleri benden okumamı isterlerse..
    -Lokantada garsona sipariş verirken konuşamazsam.
    -telefonu cevaplayamazsam.
    -sosyal aktivitelere katıldığımda çekeceğim sıkıntılar v.b

Şimdi sizce bu hayatın neresi zevkli..

ben kendimle barışık biri değilim kendimden utanıyorum ve bunuda kabulleneceğimi sanmıyorum.Çabuk pes etmeyle alakası yok ben kendime güvenemiyorum!

Üye
    Herşeye_Rağmen Avatarı

Gerçek Adı
    Şerife
    Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    13:28
    Yaşadığı Yer
    Burdur
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaş niye böyle konuşuyorsun ki Allah`ın bir bildiği vardır şükür edelim arkadaş bak ben kendimden bahsedeyim herkes gibi düzgün konuşmam yok ilk konuştuğum zaman hiç kimse anlamıyor ama sonradan sonradan anlıyorlar bende sevmiyorum ama napayım bunada şükür çocukluğumda hiç konuşamıyordum tekce anne baba abla diyordum şimdi çok şükür Ya Rabbime alışmak zorundayız arkadaş hiç üzülme....

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sen böyle düşündükçe kekelemen dahada artar.
    Bırak kendini rahat bırak inan daha rahat olunca konuşmanda zamanla düzelir.
    Çevre kendine benzemeyen herşeyle alay eder dalga geçer.
    Sen çevrenin inadına daha çok konuş daha kalabalık yerlere git oralarda
    konuş.

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

GENÇ ARKADAŞIMA BİRAZ SAKİN OLMASINI TAVSİYE EDİYORUM İLK ETAPTA....ÇOK AGRESİF BULDUM....İNSANLARA BEDDUA ETMEK HOŞ BİR ŞEY DEĞİL İLK ÖNCE HAYATINDAN BEDDUAYI ÇIKARMALISIN BENCE....
    İYİ NİYETLİ OLDUĞUNA İNANIYORUM AMA TÖRPÜLEMEN DE GEREK NE DEMEK DAĞ BAŞINA HERKESTEN UZAK YAŞAMAK???SENİNKİSİ ENGELL DEĞİL BİR KERE....KONUŞMANI SAPLANTI HALİNE GETİRME...BIRAK DALGA GEÇEN GEÇSİNNN SENDE ONU TİYE AL....ÇOKMU ÖNEMLİ 2 3 KİŞİNİN DÜŞÜNCESİ....
    BOL BOL YÜKSEK SESLE KİTAP OKU VE BOL BOL KALEM AĞZINDA KONUŞMAYA ÇALIŞ....KORKUNUN ÜSTÜNE GİT İNADINA İNSANLARLA DİYOLOG KUR.... :lol: :lol: :lol:
    SABREDEN DERVİŞ MURADINA ERMİŞ....KİMSEYEDE REZİL OLMAZSIN MERAK ETME....

Üye
    gulsahh Avatarı

Son Giriş
    14.07-2009
    Saat
    23:48
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet neden böyle insanlar. bizi eve kapatıyorlar. onlar yüzünden hayata küsüyoruz.

Üye
    KKHARUN Avatarı

Son Giriş
    10.10-2008
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    KIRIKKALE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

DALGA GEÇİLMESİ FALAN HOŞ BİR DAVRANIŞ DEĞİL. AMA SENİN ONLARI CİDDİYE ALMANDA HİÇ HOŞ DEĞİL BENCE. DUYMAMAZLIKTAN GÖRMEMEZLİKTEN GELECEKSİN ÇOĞU ZAMAN. VARSIN O İNSANLAR KENDİ KIT ANLAYIŞLARINA KENDİ ÖZÜRLERİNE YANSINLAR. HEM BİRİNİN ÖZRÜ İLE YADA BAŞKA BİRŞEYİ İLE DALGA GEÇMEK BÜYÜK BİR GÜNAHTIR. BU HAKKIN HESABIN VERİLECEĞİ BÜYÜK GÜNDE ONLAR PİŞMAN OLACAKLARDIR. VARSIN BU DÜNYADA GÜLSÜNLER SİZE.

Üye
    FAHRİ Avatarı

Son Giriş
    29.11-2012
    Saat
    12:55
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

HÜSEYİN TURAN benim bildiğim en güzel örnek bu konuda Hiç rahatsız olmadan anlatmak istediğini anlatıyor bu hayatta herkese örnek olmalı

Üye
    gunesstar58 Avatarı

Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

onlara kafayı takarsak arkadaşım bizler yaşayamayız bizlerinde yürüyüşlerini taklit edenler var özellikle 18 li yaşlarındayken cok zoruma giderdi ama şimdi hiç önemli değil sende kafanı takma o yapan insanlar kendilerini bilmeyen birileri

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yillarca espri adi altinda karadeniz insani ile dalga gecilmedimi... saka yaparsin insani rencide etmeden hatta engelini asmis insanlar kendisi ile dalga gecmesinide bilir ama asagilamak saka yaptigini sanarak insana kirarak bilmem vs yaparak olmaz...

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    02:08
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kardeşim kafaya taktığın şeye bak. keşke ben de sadece kkme olsaydım da dalga geçselerdi. o dalga geçen aklı evvellerin zeka seviyesi belli . espri anlayışları çocukluk döneminde kalmış. kaldı ki engelli insanlarla dalga geçen çocukların aileleri cahil eğitimsiz kişiler. yani aslında onları dikkate alıp adam yerine koymak doğru değil .
    Bırak cahil cuhela takımı kendi arasında eğlensin , ancak kendilerinin güldüğü soytarılıklarına .

Sayfa 1 / 2 12 SonSon