Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    pamuk prenses Avatarı

Son Giriş
    07.12-2009
    Saat
    21:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sizlerle birkaç yıl önce yaşadığım bir anımı paylaşıyorum

hayatın çilesi altında bazen öyle çok bunalıma giriyordum ki..
    Ve birgün yine aşırı bunalımdaydım. Sanki nefes bile alamıyor saatlerce hıçkırıklarla
    gözyaşlarım sel oluyordu. Neolur canımı al allahım diye rabbime yalvarıyordum.
    öyle bunalmıştım ki rabbime tutkun olduğum halde o an doğru yanlış ayırımı
    yapamıyordum. Biranda gaflet ile intihara karar verdim
    ( o anki acılarla dolu ruh halimi ifade bile edemiyorum )
    gözyaşlarım içinde abdest aldım. Hemen ardından bir kutu uyku ilacı içtim.
    Halaa sel gibi ağlıyordum. 15 dakika sonra ilaç aldığıma pişman oldum.ama
    iş işten geçmişti ve birazdan ilaçlar kanıma karışıcaktı. O an kesin öleceğimi
    düşündüm. Bana çok emeği olan yakınlarıma telefon açıp hakkınızı helal edin demek
    istedim. Aradığımda bir tanesine ulaştım ve hakkını helal et deyip ona konuşma fırsatı
    vermeden telefonu kapadım. O yakınım benim intihar ettiğimi anlamış. Hemen evi bana
    yakın olan dostlarını aramış ve ben taksiyle hemen geliyorum ama o zamana kadar siz
    hastaneye yetiştirin diye tembih etmiş. O tembih ettikleri insanlar 5.dakika içinde
    bana geldiler ama onlar kapıyı çaldıklarında ben hıçkırıklarla ağlayarak gidin burdan
    ölmek istiyorum diye feryat ediyordum. Onlar kapıyı kırmaya çalıştılar kıramadılar ve
    o an ölümden vaz geçtim ama ilaçlar kanıma karışmaya başlamıştı çünkü uyuşma
    hissetmeye başladım. Son bir gayret ayağa kalkıp kapıyı açtım. Sonra
    ayakta duramayarak düşüyordum ki beni tutular ve hemen hastaneye yetiştirdiler.
    Baygın değildim bilincim yerindeydi ve acilde 2 genç doktor vardı. 2 si de çok gaddar
    ve tersti o an onların elinde olmasam orda kavga çıkartıcaktım.ama içimden kendime
    sabırlı ol onların elindesin yoksa kurtulamazsın dedim. Bir taraftan da sel gibi
    yine ağlıyordum. Iştahım olmadığı için 24 saat de birşey yememiştim. Yani ilaçlar aç
    karına daha hızlı kana karışır. Doktorlar 3 defa midemi yıkadılar.ama ilaçlar çıkmayıp
    midemden sadece su çıkıyordu. Son mide yıkamasından sonra beni kaldırıp oturtular
    istifara için kendi zorla dediler. O an son kez istifra ettiğimde bütün ilaçlar erimiş
    ve kırmızı gibi sular çıktı. Nasıl olurda eridiği halde kana karışmayıp
    hepsi birden kırmızı gibi su olarak çıktığına ve son istiframda çıktığına şaşırdık ve
    serum takıp müşahede odasına aldılar.
    Orada biraz derin uykuya dalmışım. Sonrasında polisler geldi. Yani size
    zorlamı ilaç içirdiler diye sormak için ve ben sinirli yorgun polisleri sürekli tersledim.
    Ben kendim içtim diyorum halaa inanmıyorlar sorulara devam ediyorlar ve pes edip
    gittiler. Ertesi gün kendimi iyi hissediyordum.yani hastanede 24 saat kalmayı
    tamamlamadan yetkiliye sorumluluk benim diyerek imza verdim ve hastaneden çıktım.
    Evime geldiğime inanamıyordum.çünkü evimin kapısından kucakta çıkarken tekrar
    dönemem diye düşünerek çıkmıştım
    sonrasında intihar ettiğim için çoook tevbe ettim ve benim
    canımı intihar sebebiyle almadığı için canım dostum rabbime çoook şükürler ettim
    intiharı allah kimseye yaşatmasın.

Ayrıca hastaneye gittiğim zaman sedyede genç bir bayan yatıyordu ve doktor bana
    bak o bayan sizin içtiğiniz ilaçtan içmiş ve midesini yıkadığımız halde kurtaramıyoruz
    dedi ve o an içimden tamam ben kesin ölüyorum diyerek şahadetlere başlamıştım.

Bu anlattığım ikinci intiharımdı. Yani birincisinde bileklerimi kesmiştim.
    Kaderimde böyle yazılıymış ve yaşamam gerekenleri yaşadım.
    Artık inşallah hiç bir zaman intihar etmem.

Üye
    gülsen Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:19
    Yaşadığı Yer
    xxxxx
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

gecmis olsun insallah bu hatayi bir daha yapmazsin
    varmi bu kadar kolay pes etmek hayat yasamaya deger herkesin kendine göre bir SIKINITISI var Allah sana güc kuvvet dayanma gücü versin bir daha denemezsin insallah .

Her seye ragmen yasamak cok güzel yinede!!

Üye
    emine_paşam Avatarı

Son Giriş
    21.10-2009
    Saat
    21:47
    Yaşadığı Yer
    lefkoşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

beden bizlere taşıyabilmemiz ve koruyabilmemiz için verilen emanet bir parça olmalı hayatımızda...
    Zaten hayatımızda yaşadığımız ruhumuzla bedenimize şekil veriyoruz
    bize verilen emanet olan bedenimizi ruhumuzla hayatta tutup bedenimiz de nevarsa onla yaşamalıyız
    canımızı ve ruhumuzu allah bize bir kez verdi ve biz belkide istemesekte o ne veriyorsa onu yaşamak zorundayız.
    Ve yaşadıklarımızdan sonra da o ruhu ve bedeni bizden alacak olan tek allahtır unutma...kaçmak bir çözüm intihar bir kurtuluş yolu olsaydı herkes bu denediğin yolu dener ve kurtulmaya çalışırdı.
    Mücadele ve umut herşeyi çözer...

Üye
    emine_paşam Avatarı

Son Giriş
    21.10-2009
    Saat
    21:47
    Yaşadığı Yer
    lefkoşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

''bu anlattığım ikinci intiharımdı. Yani birincisinde bileklerimi kesmiştim.
    Kaderimde böyle yazılıymış ve yaşamam gerekenleri yaşadım.
    Artık inşallah hiç bir zaman intihar etmem.''

yukarıda bu sözlerle belirttiklerinden anladığım şeyler sadece kadere bağlı bişey olduğunu kabullenmen ve inşallah demendir sözlerinde.yanlız bilmen gereken bişey var hayatta insanlar kendi kaderlerine yol çizer allah sana böyle bir kader vermedi yani bunu kendi kendine sen yaptın arkadaşım kolay değildir hiç kimsenin bu hayatta yaşadıkları ve bu olayları kadere bağlı olmaktan kurtarmalı bunu kendi kendine söyleyebilmelisin.ve kendine güvenerek hayatında inşallah intihar olmayacak dileğinin yerine;

''bunu bir daha yapmayacağım kaderim neyse onu yaşayacağım'' demeni dilerim.

Hayatına mutluluk vermen dileğimle yüreğinin sevgisiyle yaşa... :cry:

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki, senı ıntıhara surukleyen sebepler neydı. ayrılık mı , aıle içi şiddet mi, yoksa sevgısızlık mı.? iyı bır psıkologa gıtttınmı ılk ıntıhar gırısımı tamam buyuk bunalımlar netıcesındedır. ama eger ıkıncısını yasıyorsan ıkıncı ıntıhar gırısımınde bulunduysan mutlaka cok ıyı bır psıkologa uzun donemlı gıdıp tedavı olman lazım. Burada sana sayfalarca yazmak ısterdım ama bu tur rahatsızlıklar kalıcı ve psılolojıktır. ıyı bır psıkıyatrı tedavısı ıle ıyılesebılırsın

Üye
    melikece Avatarı

Son Giriş
    23.02-2010
    Saat
    12:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam prensesevet şükürler olsun allahım senii o acizlikle almamış yanına mutlu olman lazımmvee ölmek yok olmak değildir canım benim.inşallahh bundan sonraaaa yaşamassın aynı sıkıntıları.herşey gönlünce olsunsevgiyle kal emiiiprensesler herşeyin iyisine layıktırr.)

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İntihar ederek neyi çözmeyi düşünüyorsunuz.
    Hiç arkanızda bırakacaklarınıza neler yaptığınızı düşündünüzmü.

Kendinize hemen bir meşgale bulun ve bu güzel hayata sıkı sıkıya tutunun.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Konuşmalarınızdan dinine bağlı biri olduğunuz anlaşılıyor.
    İntiharın İslam dinindeki hükmünü de sanırım biliyorsunuzdur.
    Peki inançlı bir insan nasıl olur da o bütün kalbiyle inandığı sonsuz hayatına inançsız olarak intikal etmeyi göze alabilir?
    Çok sevdği atta yazısında dostum dediği Rabbinin katına bu utançla çıkmayı nasıl arzulayabilir?
    Bu tarafından bakmayı denedin mi hiç ?
    Bunalımların en büyük sebeplerinden biri manevi açlıktır.

Üye
    mabel. Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Ali
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    21:22
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    24

Ben de 4-5 defa denedim ikisinde acile kaldırıldım. Bileklerimi kestim ve depresan içmiştim.

Üye
    Love Master Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    597
    Verilen Beğeniler
    615
    Blog Mesajları
    109

Anlık psikoloji,melankoli ile olan bir durup bir an için akıl;mantıktan ayrılıyor! Çok geçmiş olsun tekrarı olmaz inşallah !

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Tolgahan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:37
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    158
    Verilen Beğeniler
    129

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bende intihar etmiştim ama şükürler olsun ki kurtuldum o an içimdeki bir ses öldürmemi söyledi bende öldürdüm kendimi yani daha doğrusu öldüremedim.