Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 44 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    esra_ Avatarı

Gerçek Adı
    esra_
    Son Giriş
    17.04-2015
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    izmır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yaşamak ve gercekler

Askıda Üyelik
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    61

Kalpkası rumuzlu arkadaşım bunun yeri burası değil insanlarıda etkileyip intihara tetikleme , psikolojik destek al bence. Dini inançların kuvvetli ise intihar eden birinin asla ama asla bahanesi ne olursa olsun cennete giremeyeceğinide çok iyi bilirsin. Allah`ın verdiği canı kul alamaz alırsada vebalini öldüğünde öder. Psikiyatri doktorun ile görüş eğer kafanda kurduysan intihar etmeyi sana yardımcı olur doktorun . Acıların gerçekten dayanılmayacak kadar çok ise kendi isteğin ile sana ilaç verip olayı bitirirler ama dediğim gibi burda insanlarında psikolojisini etkileme bence burdaki insanlarda en az senin kadar yaralı ve acı çekmiştir.

Üye
    esra_ Avatarı

Gerçek Adı
    esra_
    Son Giriş
    17.04-2015
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    izmır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugun cok mutluyum ama korkuyorum mutlulugum az surmesı kardesımmm yanımda ALLAHIM ayrma

Üye
    electrorock Avatarı

Son Giriş
    17.07-2013
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kalpkası;

öncelikle geçmiş olsun kalpkası ama kimsenin derdiyle kendi derdini kıyaslama yapı meseledir bu birisi kaşını oynatamazsa hayat onun için bitmiştir, birisi yüreyemezse birisi göremezse. birde böyle hediye mi olur demekten kendimi alamadım. neyin hediyesi bu.

Üye
    Muhammet Raşit Avatarı

Son Giriş
    19.06-2013
    Saat
    12:14
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kimse kimsenin ne çektiğini bilemez

Üye
    qrstv Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalpkası arkadaşım, çok içine kapanmış dünyaya çok karamsar bakmaya başlamışsın. "Umut fakirin ekmeği" diye bir söz var hani, biz engelliler eğer hayata sıkı sıkı tutunduysak umutlarımız sayesindedir. Hepimiz zor şeyler yaşıyoruz her hastalığın her engelin zorluğunu yaşayan bilir, belki bazen çoğumuz ölmeyi düşünüyoruz insanız sonuçta düşünebiliriz ama hayat yaşamaya değer. Önemli olan hayatına anlam verecek şeyi bulabilmek, sanırım sen bunu hala bulamamış keşfedememişsin. Bunu bulabilmek için ise artık karanlığa değil ışığın geldiği yöne bakmalısın, seni hayata bağlayacak şeyler o ışığın geldiği noktada karanlıkta bir şey göremezsin.
    Sevgilerimle.

Askıda Üyelik
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    61

Kübra Hnm. Teşekkürler çok güzel yazmıssınız evet hayata bağlayan güzellikleri görmeli veya yaratmalıyız. Herşeye rağman yaşamak çok güzel çünkü ...

Üye
    nuran Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    22:04
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

bi kitapta okumuştum intihar etmek için bir insanın kendi kendisi ile çok uğraşması gerekir diye uğraşma kardeş kendinle git uğraşacak başka şeyler bul......odandaki o kancayı yoketmekle başla işe....

Üye
    kalpkası Avatarı

Son Giriş
    16.05-2013
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İron;

Alaymı ediyorsunuz?

Ne doktoru ne hastanesi, galiba sen hastanelere gitmiyorsun, gitte gör sonra beni burda kına.

Yeri neresi sence nereye yazayım?

Sen Avrupadamı yaşıyorsun?

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Mr kalpkası hayatın güzel olan yönleride var,devamlı hayatı insanları kötüleyerek çevremizdeki iyi şeylere nankörlük etmiş olmuyormuyuz,ayrıca konuşmalarınızı çok fazla intihara özendirici buluyorum,bunu lütfen yapmayın,kimsenin hayatı mükemmel gitmiyor,hepimizin dünya kadar sorunu var ve o sorunlarla boğuşarak yaşıyoruz ,size de bol bol geçmiş olsun diyorum sabrınıza sıkı sıkaya sarılın ,hayat sürprizlerle dolu...

Üye
    kalpkası Avatarı

Son Giriş
    16.05-2013
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkes yazmış sağ olun var olun.Herkes yaşadığı sıkıntıya göre yorum yapmış, para ile sorunum olmadı, milyonumda olsa aynı hayat olmasada aynı hayat.

Üye
    Zupermen Avatarı

Gerçek Adı
    Hayri
    Son Giriş
    17.04-2013
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Konu açılalı baya olmuş ama yazılanlar var. Bende bir kaç kelam etmek isterim müsadenizle. Güzel kardeşim. Ben 6 kez 3 ve 4 dk. olmak üzre öldüm ve dirildim. hatta inanmayacaksın ama belkide ama bir kez (GATA) da olanda ruhumun bedenimden çıktığını (çünkü olanları gördüm ve bedenimin olmadığını hissettim.) ve tekrar bedenime girdidiğini bizzat yaşadım. Öldüm kelimesi teyitlidir. Bizzat doktor tarafından ve adam hocasına ex dediğini duydum. Bu benim tıbda doktorlar sebebini bilmiyorlar fakat sıkıntı ve sitrese girdiğimde hiç anlamadan vücut kendini koruma diye tabir edilen birşey geliştirmiş ve kapatıyor. (Nabız alınmıyor, solunum yok) Birçok testler yapıldı. Sebebide bilinmiyor. Bunları neden anlatıyorum biliyormusun? Ben sokakta veya bir yerde gördüğüm, duyduğum veya konuşurken baskı altına girince bunu yaşıyorum. Kesinlikle iğne dahi olamıyorum. Hiçbir şekilde müdahaleside olmuyor. Hani diyorsun ya özürlü olsam. Ondan yani bilmelisin ki yanlız değilsin. Yattığımda İnşallah sabahı görürüm, Evden çıktığımda inşallah geri dönerim diye sürekli dua ederek hayatımı geçiriyorum. Ama birde şöyle birşe var ki, 6 ncı kez bedavadan uzatmaları oynuyorum. Buna rağmen beni seven insanları değer verenleri ne olursa olsun cezalandırmaya asla hakkım yok. İşte o yüzden mümkün olduğunca bunu kafamda kurmuyorum. Ama insanız etten ve kemikteniz. Duygularımız var. Gece yattığımda kafamı ne kadar boşaltsamda her gece saat tam 3 te nasıl oluyor bilmiyorum ama uyanıyorum. Ne 5 kala ne 5 geçe tam 3 te, Uyumak için oldukça ağır ilaçlar alıyorum. Bu ilaçlar 7 gün devamlılıkta olup 8 inci gün bağımlılık yapmaması için 7 gün ara vererek kullanıyorum ki, İlaçları aldığımda bu sefer saat 5 oluyor ne 5 geçe nede 5 kala, Ama şunuda biliyorum ki benden büyük derdi olanlarda var halime şükrediyorum. Bu dünyada yaşadığım tüm sıkıntıların bana bir hediye olduğunu ve sabrımı ölçmek adına olduğunu düşünüyorum ve öbür taraftada cezaya kalmamak için bana biçilen noktaya kadar gitmeyede kararlıyım. Sanada tavsiyem bu dünyadaki hesabı öteki tarafa hesaplatma. Sen balık değilsin. Hayatında çevrene nasıl bir duygu ile bakarsan o şekilde yaşıyorsun. Muadilim bir kişi bile yok. doktorlar sadece kitaptan durumumun nasıl olduğunu biliyorlar ve şunu hiç aklından çıkartma. Mucizeler hala oluyor. Yeterki yeterince inan... Ex dedikleri...Ben hala yaşıyorum...

Yasaklı Üye
    bebish_5 Avatarı

Son Giriş
    30.06-2014
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    Adıyaman / Semsûr
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaşamak ne olursa olsun güzeldir.

Üye
    pelin1988 Avatarı

Gerçek Adı
    Pelin
    Son Giriş
    28.03-2014
    Saat
    10:13
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kalpkası şundan emin ol çünkü benim hestslığım ilerleyen bi rahatsızlık olduğu için gayet iyi bildiğimi düşünüyorum HER NE ENGELİ OLURSA OLSUN İNSANIN BİRİSİNE MUHTAÇ OLMADIĞI SÜRECE ENGELLİ OLMANIN HİÇ BİR ZORLUĞU YOK SADECE BUNU GÖRMÜYORUZ
    TABİKİ ZOR AMA HERŞEYE ŞÜKRETMELİYİZ
    BU CAN BİZE ALLAHIN EMANETİDİR ALLAHA İHANET EDEMEYİZ
    BEN YAŞINIZI MERAK ETTİM SADECE AMACIM YARGILAMAK DEĞİL SAKIN YANLIŞ ANLAMAYIN

Üye
    Zupermen Avatarı

Gerçek Adı
    Hayri
    Son Giriş
    17.04-2013
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Başkalarına muhtaç olmadığın durum yok ki, İnsanlar normalde olsalar her zaman başkalarına muhtaçlar. Sen birtek engellilerin mi muhtaç olduklarını sanıyorsun? İnsanlar robinson gibi yaşayamaz. Düşün Yanlızlık Allaha mahsustur derler ama o bile yanlız değil ki, melekleri var. Kendini hiçbir zaman toplumdan soyutlamayacaksın. Sendeki engel ne olursa olsun sen bir insansın. İnsanın engeli ne olursa olsun sevdikleri için birşeylere mecbur. Onlar için seni sevenler için bunu sen onlara borçlusun. Yeterki nefes al. Hareket etmesen bile. Sevgi farklı birşey.

Şu filmi seyretmenizi isterim bendeki etkisi çok uzun süre hatta hala geçmedi. Yanlız rahatsızlık verecekler izlemesinde belki sakınca olabilir. Bilemiyorum önce konusuna bir bakın derim.

TULUMBA LİSTESİ (THE BUCKET LIST)
    Şimdi Ya Da Asla:Başrollerde Jack NICHOLSON ve Morgan FREEMAN

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon