Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    dün arabamla dışarı çıktım, şöyle bir hava alayım, dışarda hava nasıl diye...
    neyse eve geri geldim arabamı park ettim,park yerimde başka araba vardı; tabii ki engelli aracı değil.
    arabamın park yerinin işgaline alıştım artık, fazla dert etmedim; bu arada başka park yeri bulamazsam o an benim park yerime park eden adama çok hayır duası ediyorum .
    arabadan indim, rampadan sandalye ile çıkacam ki vatandaş getirmiş arabasını rampanın önüne koymuşşşş.
    şimdi siz olsanız ne yaparsınız arkadaşlar?

arabaya bir iki vurdum hani alarmı varsa çalsın diye, ötmedi. sonra biraz bağırdım çağırdım eleman pencerden baktı, dedim gel kardeşim. geldi özür diliyor.

arkadaşlar bu adam benimle aynı binada kalıyor, altı üstü 6 daire var blokta, beni de tanıyor, kör değil rampayı da 1 yıldır görüyor. bir de okumuş bu arkadaş, bankada müdür olmuş müdür, ne büyük insan değil mi?

şimdi; bana göre o okumamış, okumuşta adam olamamış ,insan olamamış. bana diyorlar ki ya adam bir hata yapmış bu kadar sinirlenme; ama benim o hatalara ne tahammülüm var ne de göz yumarım, zaten onlar hayata bizden 1-0 önde başlıyorlar, bari ufacık ama benim için kocaman hatayı da yapmasınlar.
    bu arada amcam arabasına her bnişinde beni hatırlayacak ona küçük bir iz bıraktım çünki.

bugünde ne olsa beğenirsiniz; benim mi başıma geliyor bunlar anlamadım. apartmanın önüne rampa yaptırmak için 8 ay uğraştım, yönetimle kavga ettim, yerel medyayı çağırıp haber yaptım, en son mahkemeye verecem dedim, rampa yapıldı.

bugün üç beş velet bisikletleriyle rampadan bir aşşağı bir yukarı önce güzelce dedim ki; çocuklar bak düşersiniz, bir yeriniz acır, incinir. demesinler mi yok bir şey olmaz, düşmeyiz.
    töbe yarabbi!! bu sefer tabii sinirlerim gerildi, şartel attı, inip çabuk burdan bir daha da gelmeyin dedim, kayboldular.
    yav arkadaş ben o rampayı yaptırcam diye göbeğim çatladı, şimdi de kimse merdiveni kullanmıyor, rampadan inip çıkıyor, yetmiyor bir çocukların oyun yeri oldu.

gel de sinirlenme, gel de gerilme?
    ne dersiniz?

Üye
    cenk_210 Avatarı

Son Giriş
    22.10-2015
    Saat
    21:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeş Allah yardımcın olsun ama unutma sınanıyorsun Allah sevdigi kuluna cok dert verırmıs uzme kendını mutlu ve saglıcakla kal

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaş bu ne zor sınavmış yaaaben bile öğrencilerime sınavlarında yardım ediyorum...

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    16
    Blog Mesajları
    28

Sinirlenmenin faydası yok ki , aksine zarar veriyor . Hem bünyeye , hem imajımıza Engelliler, aksi , huysuz , geçimsiz , sinirli olarak tanınıyor, insanlar selam vermeye bile çekiniyor sonra .

Evet , vatandaş rampa koymayı akıl edemiyor , olan rampayı da görmüyor. Rampanın varlığının , yokluğunun farkında olan sadece bizleriz Bu algıyı oluşturmak için bize çok iş düşüyor malesef .

Üye
    exalans77 Avatarı

Gerçek Adı
    cihangir
    Son Giriş
    18.01-2016
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rapayı bir yagla diyecem ama olmuyacak azcık canları yansın anlarlar diyecem ama sende kayarsın bence oluruna bırak

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Semaya kesinlikle hak veriyorum.
    İnsanların düşüncesizlikleri canımızı sıkıp,gerebiliyor bizleri ama dışardan gergin,sinirli engelliler görünümü vermek kafalarındaki olumsuz,yanlış engelli imajına katkı sağlayabilir.Bizler ne kadar sinirlensekte medeni bir şekilde hakkımızı korumaya çalışmalıyız diye düşünüyorum.(Sizinde aksini yaptığınızı düşünmüyorum komşunuzda belkide bilinçsizce böyle bir hata yapmış ya da kasıtlı bilemeyiz ama özür dilemiş e bir daha da yapmaz herhalde ve çocuklara gelirsek şimdiki çocukların ne kadar asi,çok bilmiş ve kafalarının dikine gittiğini düşünürsek bu konudada kendinizi suçlu hissetmemeniz gerekir,siz uyarınızı yapmışsınız belki anne-babalarıda aynı hassasiyeti göstermeli en az sizin kadar

Üye
    exalans77 Avatarı

Gerçek Adı
    cihangir
    Son Giriş
    18.01-2016
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sen niye üzülüyon onu sokaga salan annesi düşünsün babası düşünsüm çoçuk düşmesin diye onları dadı olmakmı işinmi yok kafma kafana öle kendini yıpratma

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kardeş o dert bende de varalışcaz artık yapcak bişey aynen dediğin gibi ilk önce apartmandan kimse kabullenmedi apartmanın görünüşü bozulur diye şimdide merdiveni kullanan yok o rampayıda kendi maddi imkanlarımızla yaptırdık apartman hiç bir katkıda bulunmadıacaba rampanın başında beklesemde merdiveni kullanmayıp rampadan inip çıkandan ücretmi talet etsem boğaz köprüsü giriş çıkışı gibi böylece bi işimde olmuş olur