Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 46 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    CaNCeR JaDe Avatarı

Son Giriş
    15.05-2012
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2006 yılında lösemiye yakalandım.. 1,5 yıl çapa hastanesinde yattım.. Sürekli damar bulamadıkları için bir operasyonla sol göğsümün üstünden ana damara katater taktılar.. kan alışverişleri ilaç alımları serum herşeyi ordan alıyordum.
    Kemoterapinin bir çok yan etkiler oldu..akciğerlerim su topladı çalışamaz hale geldi.. Oksijen tüpüyle yaşadım.. bağırsaklarım süzgeç oldu.. doktorlar ümide kesti.. yaşamaz dediler yaşadım.. kaslarım eridi.. tüm vucudum kortizondan ödem yaptı. .şiştiiimmm.. 3 ay yatalak kaldım.. içten bir çok yerde iltihap birikti.. bir çok kez operasyonlarla direnler taktılar.. iltihabı boşaltmak için.. bir yatağa bağlı bir çok yerinden ameliyatlı bir şeylere bağlı yaşadım.. akciğerler mantar yaptı.. sürekli tuhaf tuhaf mantar ilaçları dayadılar.. antibiyotikler çeşit çeşit yüksek dozlarda.. yemek yiyemiycek durumdasın.. 6 ay yüksek ateşle yaşadım.. günde 6 tane minoset içtim 6 ay ateşi düşürmek için. .ne gece ne gündüz vardı.. ağrılarr ciddi ağrılar..
    bir gece canlı canlı açtılar bağısaklarımda biriken siyah çamurumsu madde ne diye baktılar.. hiç bir uyuşturucu almadan canlı canlı kestiler açtılar.. sonra yavaş yavaş iyileşmeye başladım..

karaciğerim hastalandı.. infeksiyon servisine yatırıldım. .6 ayda orda tüberkiloz tehşisiyle o iğrenç tüberküloz ilaçlarını kullandım.. kusmaktan içim dışıma çıkıyordu.. kortizondan şişmişken birden zayışladım.. 75 kg den aniden 40 kg ye düştüm.. sonra tüberküloz olmadığım kanaitine vardılar. dalak hasta dediler.. ameliyat ettiler dalağımı aldılar.. sonra kendime geldim ayaklandım.. saçlarım çıkmaya başladı tekrar...
    sonra tam iyileştim derken birden tekrar yatağa düştüm.. bu sefer ne acaba dedim.. hepatit c ile tanıştım.. tekrar infeksiyona yattım.. serumla yaşadım bir süre daha.. ateşler yine başladı.. halsizlik ... istifralar..v.s.. sonra o da geçmeye başladı..
    evde istirahat etmeye başladım.. sonra iyileştim.. ama akut olan hepatit c bir süre sonra kronikleşti.. iğne tedavisi ve ilaç tedavisi başladı.. eski gücüme hala kavuşamamıştım ama yürüyordum .. evde herhafta kendime iğne vurarak hepatit c ile mücadeleye başladım.. bu arada safra kesesi hastalandı.. dediler onuda alcaz.. alın onu da alın dedim.. cerrahiye tekrar yattım 2 ay da öyle geçti.. safra da gitti..
    sonra düzelmeye başladım..karaciğer için kullandığım hepatit c iğneleri ilk 2 ay aşırı baş ağrıları ve ateş yaptı yine.. sonra azalmaya başladı.. 2 sene onla mücadele ettim.. artık iyileşmiştim... vucudum kesiklerle ve kilo alıp vermekten çatlaklarla dolu olsa da eski güzelliğime kavuşmaya başladım.. gezdim tatil yaptım eğlendim. .sigaraya bile tekrar başladım.. artık bitti derkennnn ...dizimde son zamanda çıkan ağrıları önemsemedim.. kortizonun dizlerimdeki güçsüzlüğü önceden vardı ..onu yenmiştim. .geçmişti iyiyidi ama dedim..
    ama ağrılar arttı.. istemeyerekte olsa doktora gittim.. mr çekildi ve hoşgeldin avasküler nekroz.. canım sende gel dedim.. iki dizimde de tibia ve femur başında nekroz.. ilerlemişti.. kanlandırma ameliyatı için geç dediler.. zaten o bir sonuç vermez dediler.. istirahat üzerine istirahat koltuk değnekleri verdiler... aylardır onlarla yürüyorum.. sonra bir profa gittim.. hiperbarik basınçlı oksijen alıyorum aylardır.. tedavi bitmek üzere bir gelişme yok. .proteze razıyım dedim.. erken dediler..a cele etme.. koruyabildiğin kadar koru.. yeni yeni şeyler çıkar dedi doktorlar.. protez çok mu kolay sanıyorsun dedi.. eyvallah dedim...

iyileşmenin tek yolu var.önce Allah nasip edecek.. bukadar şeyi atlattıktan sonra bunuda atlatırım inş.. Yüzmek çok iyi geliyormuş.. şimdi antalyada bol tuzlu denizde yüzmeye gitmeyi planlıyorum..ve sürekli uzanıp dinlenmeyi.. bol bol dinlenmek istiyorum hiç bişey yapmadan.. yattığım yerden egzersiz yapıyorum yük bindirmeden kemiklere.. kilo almamaya çalışıyorum.. yağlı yemiyorum ki damarlarım tıkanmasın... masaj yapıyorum. .duş aldığım zaman son çıkarken bacaklarıma soğuk su tutuyorum ki kan dolaşımım hızlansın.. kemik suyu ve iyi besinler ve sebze yemeye dikkat ediyorum.. sigarayı bırakamadım ama azalttım.. içki zaten içmemek şart..

netice olarak avasküler nekroz iyileşmiyor..yeditepe üniversitesinde AVN için bir yöntem bulmuşlar.. onu da sizinle paylaşmak isterim..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Aaay! Göbeğim çatladı Okurken, çişimi normal yapmaktan göbeğimdeki bi delikten yapmaya kadar geçen süreç geldi gözümün önüne Anasını satiim, kendi bedeninle tepişe tepişe geri çekilmek gibi
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    murat01_80 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    16:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cancer jadeöncelıkle gecmıs(ler) olsun...ama su anlatım tarzın herseyle mucadele edebılecegını gösterıo...cok guclusun,allah gucunu artırsın...

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bu azimle evelallah sen hepsinin üstesinden gelirsin.
    Dualarımız seninle.

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

nobel hasta ödülü olsada size versek bravo size

Üye
    CaNCeR JaDe Avatarı

Son Giriş
    15.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar çok teşekkür ederim aslında kısa yazmaya çalıştığım için çok kısa bir kısmını yazdım..arada olan okadar çookkk şey varkii..mesela tam taburcu olacığım gün ayağımı kırdığımı bile daha yazmadımmm )) ahh kortizon yaktı beni...azimliyim evet..eğer azmimi kaybedersem hayatımı kaybederim çünkü...ben yaşamayı seviyorum..öyle yada böyle ) Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah..

Kemiğin avasküler nekrozuna işlevsel çözüm Türkiye'den Geldi...

avasküler nekrozu olan genç hastalar yukarıdaki linki tıklayıp bir okuyun..

Üye
    nesli06 Avatarı

Gerçek Adı
    neslihan
    Son Giriş
    02.08-2017
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Gerçekten çok zorluklar yaşamış ve iyi mücadele etmişsiniz.Hayat bazı insanlar için gerçekten hep mücadeleyle geçiyor.Fakat yaşanılan her zorluktan sonra biraz daha güçleniyor ve hayata sarılınıyor bence. Bendede avn var iyi oldu sizden duyduğum demekki hiberbarik oksijenin faydası olmuyormuş.Bende protez ameliyatı olacağım zamanı bekliyorum bakalım başka çaresi yok gibi zaten !!!

Üye
    Islık Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    13:41
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Rabbim insana acıları verdiği gibi onlara dayanma gücünü de veriyor.Öyle olmasa bunca acıya nasıl katlanırdınız.Hayata bağlılığınıza mücadeleciliğinize hayran olmamak elde değil.Sizi bütün kalbimle kutluyorum.

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle geçmiş olsun. Çok zor günler, hatta yıllar geçirmişsiniz. Yazdıklarınızdan azimli, yaşamayı ve hayatı seven biri olduğunuz anlaşılıyor. Umarım bu yaşadıklarınız artık son olur. Bundan sonraki yaşamınızda sağlıklı, mutlu yıllar geçirmeniz dileğiyle. Herşey gönlünüzce olsun.

Üye
    CaNCeR JaDe Avatarı

Son Giriş
    15.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkür ederim hepinize ..Sağlıklı ve mutlu hiç kimseye muhtaç olmadan yaşayacağımız bir ömür dilerim hepimize

Üye
    alanya Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:56
    Yaşadığı Yer
    Antalya - Alanya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    1

Üniversitede tez olur senden yada film çeksen malzeme sıkıntısı çekmezsin yani..

Büyük geçmiş olsun.

Üye
    CaNCeR JaDe Avatarı

Son Giriş
    15.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet ben istanbul tıp üniversitesinde(Çapada) olduğum için derslere dosyalarım çıkıyordu..Proflar hocalık yaptığı için beni ders olarak anlatıyormuş...Öğrenciler beni görmeye gelmek istiyordu hep..hocada toplayıp toplayıp getiriyordu..staj görmeye başladıklarında hepsi gelip biz sizi tanıyoruz derslerden..falan diyorlardı..bir gün öyle acılarım varki..hemotolojide yatıyorum..ve kemoterapinin ciddi olarak vereceği tüm yan etkiler bende..hani başka hastalara bir tane 2 tane yan etki oluyor diyelim..Bİr sabah vizit saati sevgi hoca girdi arkasında bir öğrenci ordusu..dedim ne oluyoruz bismillah..Hoca dediki hiç gözümün önünden gitmez.. '' Sende bir hastada olabilecek tüm yan etkiler var..öğrencileri diğer hastalara götürmeme gerek bile yok.hepsi seni çok merak ediyor '' diye güle güle söyledi.. tabi ben sevinsemmi , üzülsemmi...gülsemmi ağlanacak halime bilemedim..hiç unutmam o sahneyi..gözlerimin önünden gitmez söyleyiş tarzı hocanın..Gururlanmammı gerekiyordu acaba ) Alanya arkadaşımız tez olur dedi yaa...oldu oda olduuu ....onuda yaptılar..

Üye
    CaNCeR JaDe Avatarı

Son Giriş
    15.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar sülük tedavisini duydunuzmu?? ben çaresizliğimden gittim ve eminönünden sülükler aldım..dizlerrime koydum..doktor sülükler hastalıklı bölgeyi kendileri buluyorlar ve yapışıp sadece pis kanı emiyorlar..vucuda 106 çeşit yararlı maddeler salgılıyorlar..kanı pompalayarak sinir uçlarına uyarı gönderiyorlar...bu bir mucize inanın anında fark etti ..ben kan hastasıda olduğum için az sülük koydum bir bacağıma 3 diğerine 3 sülük koydumm..başta çok azcık iğne batmış gibi acıyor sonra hiç bişey hissetmiyorsunuz..emmeye başlıyor..ve kendi işi bittiğinde kendisi bırakıyor..ama sabaha kadar kan aktı..korkutmasın bu sizi..6 saat kadar kanama olabilir..şimdi çok çok daha iyiyim..tabi oksijen tedavisinin ve istirahatinde faydası az çok oldu...ama sülükler hemen fark ettirdi..yurt dışında yüzlerce sülük merkezi var..biz yurt dışına sülük ihraç ediyoruz..demi moore gibi bir çok ünlü güzelliği için sülük kullanıyor..ama biz aptal türkler eski kafalılık olduğunu düşünüp mahrum kalıyoruz...değnekleri attım..çok daha iyi yürüyorum..bir kaç kere daha uygulama yapmayı düşünüyorum..internetten araştırın geçen gün ülke tv de suat arusan diye bir doktor açıklama yaptı..bir bakın derimm ..

Üye
    Ltf Avatarı

Gerçek Adı
    Lütfü Kesim
    Son Giriş
    11.08-2011
    Saat
    03:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Valla okurken bile yoruldum ..müthiş bir direnç ..Allah bu gücünü daim etsin senin önünde hiç birşey duramaz tekrar geçmiş olsun
    Bu arada arkadaşlar şu Litozin denen destek hapları ile ilgili bilgisi olan varmı romatizmal rahatsızlıklarda iyi geldiğini ve eklem esnekliğini arttırdığını ağrıları azalttığını ve rahatlattığını biliyorum ancak AVM de bir etkisi varmıonu sormak istedim bilgisi olan varsa paylaşırsanız sevinirim ..

Üye
    CaNCeR JaDe Avatarı

Son Giriş
    15.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkürler.. Hayat herşeye rağmen yaşamaya değer ve güzel.. Çaydan geçtik deredemi boğılucaz allah sizinde yardımcınız olsun inşallah.. litozin hakkında bilgi sahibi değilim zaten iyileştirmezde onlar. çünkü kemikte değil kemiğe giden damarlarda sorun var.damarlar kemik başlarını beslemediği için kemik başlarında ölü noktalar meydana keliyor. yani kemik ölüyor.. destekleye bilir ama geçireceğini sanmam. calsium falanda kullanabilirsiniz. ayrıca sülük tedavisi yaptım ben çok çok çokkk iyi geldii..hiperbarik oksijen tedavisi, sülük tedavisi ve yüzme avm nin en iyi ilacı ....sevgiler..

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon