Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kızlar merhaba,
    sanırım sadece kuyucak amca var kızlardan başka bu başlıkta.
    aman kuyucak hemşerim kızma, hemşeri olduğumuzu biliyorum.
    ben engelimize takılıp kalmayalım diyorum ama sadece diyorum bu konuda, yani bir ilişki girişimim yok.biraz boşvermişlik var ama karamsar da değilim. sizlere de karamsar olmamanızı öneririm. bir gün bir şeyler denk gelir umuduyla................

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Elbette kadın olmanın dezavantajları var... Kendi yaşamımla kıyasladım sadece az biraz. Seni anlayabiliyorum, fakat bana göre o kadar artıların var ki; Bana göre sağlam bile sayılırsın..

- Ben köy kökenli birisiyim.. Ailem okula gitmemi istemedi, hoş istese de bir yardımları olmazdı.. Yine de en azından arkamda olduklarını bilmek isterdim.. Neyse ben bi başıma İstanbul'a okumaya değil; Ya okumaya ya ölmeye gelmiştim.. Bir sürü acılarım var hala içinden çıkamadığım.. Belleğimden kazıyamadığım bir sürü de anım.. Bedeli var her şeyin..

- Ya kalsaydım, gelmeseydim İstanbul'a okumaya.. Asla mutlu olamayacaktım.. İçinde bulunduğum doğup büyüdüğüm köyde mülteci olacaktım ben.. Belki iyi bakılacaktım, iyi beslenecektim, iyi ısınacaktım, iyi korunacaktım.. Fakat bunların bedeli mutsuzluk olacaktı.. Şimdi mutlu muyum? Kavak yelleride esti başımdan, Ağrı dağındada oturdum tek başıma en kalabalıklarda.. Denedim yani.. Başardıklarım da oldu, yenilgilerim de..

- Mutluluk çoğu zaman terketmekten geçer Ada hanım.. Seni mutsuz eden herşeyi bırakmak başlangıç olabilir.. İş, aile, yaşadığın şehir, senin mutsuzluk kaynağın ise: Yapılacak şey belli, kurtulacaksın onlardan.. Hele hele sonunu görebildiğin bir şeye bilerek, katlanmak.. Paçanı saran, seni tutan şeylere bir tekme savur..

- Merak etme, aç mezarı yok bu dünyada. Yada sokakta sürekli kalan.. Mutlu olmak özgür olmaktır. Özgür olmaksa gerekirse işten, aileden, çevreden kurtulabilmektir. Bedeli ölüm bile olsa.. Mutsuz yaşamaya bile bile lades demenin ne farkı var ölümden sanki... Sana biçilen yaşam kefense yırtmak lazım..

- Bunlar üstelik en son, en kötü, en uç örnekler.. İstersen daha makul yollar her zaman bulunur.. Mutluluğu ayağına çağırmak olmaz.. Yürürken o seni bulur.. Yeter ki özgür yollarda özgür mekanlarda yaşa..

- Küçük alışkanlıkları, ufacık rahatlıkları, yaşam sanmayacak kadar dolusun sen.. Mutlu olacağın yerde de merdivende silinir, çocukta bakılır, kaçakta yaşanır..
    Saygılar..

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

:lol: Yasamdan edindigimiz tercubeler hem cok aci hemde trajikomik...
    genel olarak kimi sitelerden tanidigimiz insanlarin msn adresini aliriz onlardan edindigimiz deneyler yada disarida tanidigimiz kimi insanlarin cogunlukla soyler derler... onemli olanin kafa yapisi oldugu engelli engelsiz diye bir ayrimi olmadigini tekerleme halinde tekrar ederler... oysa birde kafalarinin arka plani vardir herseyi kendilerinin disinda gorurler birgun bu tur insanlara duygusal anlamda ilgi duymaya basladigin an ya zamana birakalim derler ya boyle senin agzina bir bal koyarlar iki gun sonra kimliklerine donerler yada dost olalim seni arkadas olarak dusunuyoruma doner is bizim gibi engelliler surekli hayal kirikligina ugratilir ... ask yasadigimizi sanar durur aslinda herseyinfarkindayiz ... ben hep soyle derim aski bulmam sevgilim olmasi evlenmek yuzde birde olsa onu kovaliyorum ya tutarsa ))

Üye
    zeynepa Avatarı

Son Giriş
    06.12-2008
    Saat
    19:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SEVGİLİ PETİTGRİL BENCE HAKSIZSIN BEN ENGELSİZ BİR İNSANIM BENIM EŞİM ENGELLİ BİRBUÇUK YILDIR EVLİYİM ŞİMDİYE KADAR EŞİM ENGELLİ DİYE HERHANGİ BİR RAHATSIZLIK DUYMADIM VEYA KENDİMİ ONDAN ASLA ÜSTÜN GÖRMEDİM ÇÜNKÜ BU HAYATIN BİR PARÇASI. ÖNEMLİ OLAN İÇTENLİK DÜRÜSTLÜK SEVGİ SAYGI VE SADAKAT BİRBİRİNİZİ HAYATIN MERKEZİ OLARAK GÖRÜRSENİZ SORUN KALMIYOR. ŞİMDİ BİRDE MUTLULUĞUMUZA İKİZ ERKEK ÇOCUKLARIMIZ DAHIL OLDU. ŞİMDİ 4.5 AYLIKLIK GERÇİ TEK BAŞINA İKİZ BÜYÜTMENIN SORUMLUKLARI BAYAĞI AĞIR AMA! DÜNYADA TOZ PEMBE DEĞİL HANİ..... ÖMÜR BOYU DEĞİŞMEYECEK GERÇEK AİLEMİ ÇOK SEVİYORUM
    HERKESE SEVGİLER

Üye
    çalıkuşu Avatarı

Gerçek Adı
    ARZU
    Son Giriş
    11.04-2017
    Saat
    17:33
    Yaşadığı Yer
    cennetten bi parça
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

arkadaşlar engelli engelsiz sorun değil.önemli olan kişilik zaman değiştikçe güven kalmamış insanlarda birde sağlık problemlerimiz ve engelimiz olduğunda düşüncemiz daha bir değişiyo.eğer zengin olsaydık paramız için seviyorlar diyecektik,fakir olsak bizi fakiriz diye sevmiyorlar diyecektik bunu düşünmemiz için ada arkadaşın dediği gibi 1hafta içinde sırf kamerada güzel yüzünü gördüğü için sevdiğini söyleyenlere,yada bir ortamda arkadaşlar aranızı yapmaya çalışıyo die güzel kız die sevgili olalım diyenlere kim güvenebilir ki...bunlara inanıp,yada inanmak isteyipte kendini kandırıp üzüleceğimize yalnız kalmayı tercih etmek en doğrusu değil mi?engelli erkek ve engelsiz kadın ilişkisinde fazla bir sorun yaşanacağını sanmıyorum yine buda kişilik meselesi biryerde ama erkekleri tanıdığımız kadarı ile bizim gibi herşeye katlanamıyacaklarını düşünüyorum bu yüzden engelsiz erkek ve engelli kadın ilişkisi zor gibi...aslında çok farklı frekanslarda erkekler ve kadınlar engel olsada olmasada anlaşabilmek önemli ilişkinin yürüyebilmesi için.sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yiyor.hatta yoğurdun yanına bile yanaşmıyor..............

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hain erkekler ) erkek milleti ahh siz yokmu siz ... tersinden tum kadinlarda ayni ahhh siz kadinlar ahhh sizi gidi beni bilmezler sizi...

yok boyle birsey bilmem kac burca gorede karekter olmaz dunyada milyarlarca degisik karekterde insan var ...

bir dusunun diyelim erkek yok dunyada yada kadin yok tadi tuzu kalirmi
    bu dunyanin kalmaz :lol: sonucta iyiki kadin ve erkek var ...

bir cirpida hemen damgalamak sokaga cikan adama vay sen hak ariyorsun oyleyse sen "komunist" olmalisin...
    tum kadinlar ayni tum erkekler ayni tum uluslar ayni karekter gibi mantikdan yola cikamayiz yola...

efendim biz engelliler onlar engelsizler birde arada uzaylilar var tabi :lol:
    kendimizi baska yerlerde gormeyi seviyoruz ...

hepimizin iyi kotu tercubleri var bazen yanildigimizi gormeyi becerebilmeliyiz ben yanilmam gibi bir mantik gudersek sonucta yanlisa duseriz ...

bazen bir anlik olaylar ani tepki gostermemize neden olabilir isyanda
    edebiliriz ama o bir anlik birsey olur en fazla...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12