Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Biraz rahat olun hemen kızmayın sevgili pasaman;

Bu ne şiddet bu ne celal böyle, bir tebessümle kendine gel bir hele, sonra hasbıhal ederiz konuları yeter ki gönüllere zarar gelmeye…

Burada bir tartışma yaparak ne senin ne de benim bir birimizi itham etmemiz benim aklımın ucundan bile geçmez. Zira bilirim ki Pasaman kendini bilen, saygılı, efendi ve kendince farklı bir tarzı olan bir insandır. Bundan dolayı en ufak bir tereddüt yaşamadım…

Ben zinhar sizin beni itham ettiğinizi beyan etmedim öyle olsa bunu söylemekten neden çekineyim. Bu sezgileriniz sizi yanılttı maalesef; her ne kadar sezgileriniz güçlüymüş gibi görünseniz de… Doğrusunu söylemek gerekirse bende seni anlamadım yazdığınız bazı konularda ama anlamaya çalışmadığımı düşünme…

Burası bir engelli sitesi ise ve konuda engelliler ise engelli sorunlarını konuşmaktan daha doğal ne vardır? Ben burada diğer insanlarla alay edilmiyor mu dedim? Eğer alaycılık varsa alayına karşıyım merak etmeyin. Siz bu konuda da rahat olabilirsiniz.

Ben yaşamın zorluklarını kendimce yaşarım ve bende bu hayatın içinden biri olarak bunu çok iyi bildiğimi düşünüyorum. Yaşamla ve yaşamakla benim sorunum olmadı, olmazda, olamazda. Yaşam benim, ben ise yaşamın içindeyim…

Olayları değerlendirme tarzı olarak haksızlık yaptığımı düşünebilirsiniz. Ama benim haksız olduğumuz veya haksızlık yaptığımı düşünmeniz insanların bir başkasının fiziki sorunuyla eğlenmesini haklı hale getirmez.

Hayatın yaşmasal mücadelesinde bu tür olguların olması elbette ki kaçınılmazdır. Bir insanın meramını anlatması çok olağan bir şeydir. Yani insanlar hakkını aramayı bilmelidir. İnsanlar kendilerini ezdirmemelidir. Bu bilinci verdiğin insan neden içine kapansın? Zaten şu an birçok engelli sadece bireysel olarak hak arama peşinde değil mi? Kaç engelli hak aramak için bir araya gelebiliyor? Şu an ki hali vaziyetten memnunmuş gibi imaj vermek haksızlığın ta kendisi olmuyor mu?

Hayatın gerçeklerini münferit olarak değerlendirmek bunları tekil bir düzeyde düşünmek bana hiç inandırıcı gelmiyor. Ya siz çok bilinçli ve arif bir tolumda yaşıyorsunuz? Ya benim bulunduğum tolumda cehalet almış başını gidiyor. Toplumsal bağdaşmada sanırım farklı portrelerdeyiz…

Sevgili Şehri;

Aslında çıktığımız yolun farklılığından çok veya aynı istikamette ilerlemekten çok aynı noktada buluşabilmek daha önemlidir. Bunun için sorun etme sen veçheleri cepheleri… Savaşmayı çok seviyorsun sanırım ama ben barış adamıyım. Yanlış yerdesin. Kılıcını, miğferini takan bir asker gibi savaşmak ruhuyla çıktığın yolda barışın varlığını da unutma.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

insanlari sen degistiremezsinki eshat
    neden kendi dogrularinla yasayip velevki alay olsun haksiz olduklarini bildigin halde uzulursun pasaman dogru soyluyor ben kendimi bildigimden beri hemde ileri isitme kaybimla cok alay edilip gulunmusumdur cocuklar arasinda o zaman uzulurdum cunku donanim yok dil ikna kabiliyeti yok
    simdi artik kendimi kanitlayip hayatta kendi olculerime gore basarili olunca o eski gulen alay edenler pek olmuyor olsa bile kim takiyor
    neden o bu bizim engelimize guldu diye hayati kendimize zehir edip mutsuz oluyoruz
    moral bozucu dusunceler ve yanlis anlamalardan uzak mutlu yasamlar dilegiyle

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Arkadaşım ben zaten üzülmüyorum merak etmeyin..

Ben hayata küsmedim, hayattan çekilmedim… Hayatın tam içindeyim. Bu konu dikkatimi çekti gündeme getirdim. Zira bu olaylar böyle diye karalar bağlayarak yaslara bürünmüş bir kişi olduğumu düşünüyorsunuz sanırım.

Benim için bir sorun mevcut değildir. Bir insan ile alay eden kişi kendi karakterini ortaya koyar. Bu nedenle üzgün gözlerle hayata bakarak, kendimi kahretmiş değilim. Sizin bu yazdıklarınızı okuyunca kendimce sadece bir tebessüm ediyorum..

Yaşamdan aldığımız zevk hiç bir zaman eksilmesin....

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:45
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Barışlar güllerle kazanılmıyor ki...Hangi barış savaşsız yapılmış hem...
    Kılıçları ve kalkanları alıp yollara düşmek lazım sevgili dostum...

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Kılıç ve kalkanla çıktığın yolda sana başarılar diliyorum.

Unutmaki artık savaşlar masada kazanılıyor... Teknolojiyle kazanılıyor.

Ben güllerle bekliyorum seni sen kılıcını çeksende, hatta komutandan vur emri gelse de... savaşı herkes kazanır ama gönülleri herkes kazanamaz değerli dostum Naçizane....

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:45
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Teşekkür ederim...Güllerle gelen barışlar varsa paylaşabiliriz

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Seninn yüreğinde barış olsun yeter ki... Barışı savaşa feda etme yeterki..
    Savaşmak gerekirse savaşada gideriz. Ama biz barış gönülüsüyüz..
    Bazen barış bir gül ile gelir bazen bir tebessümle ifade edilir.

Üye
    yorgun_77 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    24.07-2010
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul ümraniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pasaman bey eshat bey hislerini yada gördüklerini yada yasadıklarını yazmıs anlatmıs burda dram yapmak gibi bir lüksü kimsenin zaten yok sonucda herkes bu kaderin yolcusu kimisi daha agır kimisi daha hafif....aynen siz gibi bende her kesim insanlan muhattap oldum okumusundan en yüksek mevkisine ..gerci okumak okumamak deil mevzu ..mevzu hayatı bilen vede nerde ne konusacagını bilenin bir engelliye yaklasımı vardır birde hayata haha bakan vede kendi egosu icin herkesi eglence gören insanlar..eshat beyde dememis zaten herkes tr de böle bakıo diee ...ama sonucda her tarz yaklasımı olan var...kisiye göre muamelede cabası...sana gücü yetmez beyni yetmez ama baska birine yeter vede dalga gecer bu hayatın kanunu olmus ...benim sol ayakda yüzde 40 aksaklık var vede allaha sükür gücüm herseyim yerinde bana kalkıpda kötü söz demeyi bos ver soru bile kimse soramaz ama baskasına yapılıor biliorum vede bu yüzden en az 10 kisiyi baya kötü hırpaladım ...gurur duyulacak birsey deil belki yaptıgım ama allahdan gelen birseylen kimse dalga gecemez babam bile olsa düskün birine yanlıs söz desin en sert sekilde ya cvbını yada hakkını alır ..!!

Üye
    Mediha Avatarı

Gerçek Adı
    mediha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    14

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Özellikle kırsal kesimlerde zihinsel engellilerle yapılan alaylar en başta gelir bu konuda.. Ben küçük bir ilçede yaşadığım için bazen gittiğim köylerde ve çevremde çok karşılaştığım bir durum o kişiyle dalga geçip eğlenmelerini gördükçe üzülürüm kızarım bazen sert tepki veririm aynı şey sizin başınızda olsa sizinle dalga geçilmesi hoşunuza gidermiydi diye sorarım kendilerine.. Genelde verecek cevapları olmaz karşıdakilerin.. Maalesef hiç hoşlanmasakta hala günümüzde bunları görüyoruz.. Sadece insanların cahilliğine veriyorum artık ne mezunu olursa olsun, mevkisi makamı ne olursa olsun, birinin engeliyle ve zayıf noktasıyla alay eden insan cahilin tekidir.. Allah bildiği gibi yapsın diyorum onlarıda..

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12