Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 85 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    orhan_037 Avatarı

Son Giriş
    05.04-2008
    Saat
    09:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    SLM BEN GÜNDE 1 TANE İÇİYORUM ODA KAFAM ESİN CE)

Üye
    Halil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bayburt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim 18. günüm 5 gün önce bir sigara yaktım ve daha sigaram bitmeden eşekler gibi pişman oldum yani 18 gün zarfında tek fireyle devam ediyorum…

Kuyucak abi “bu iş tamamdır” diyorsun ama ben kendi adıma o kadar net konuşamıyorum zaman zaman canım öyle sigara içmek istiyor ki sanki yeni bırakmışım Allah dan bu istek anlık oluyor yarım saat bir saat devam etse beklide dayanamam bilmiyorum…

Ve bende hafifden bir depresyon başladı kendimi çok mutsuz hissediyorum ama bu duygunun sigaradan kaynaklanan yoksunluk duygusu olduğunu bilmemden dolayı fazlada ırgalamıyorum içim daraldığında kendimi spora veriyorum kendi kendime belirlediğim bazı hareketler var onları yapıyorum yada oturduğum yeri değiştiriyorum salondaysam kendi odama kendi odamdaysam salona geçiyorum hani eskiler derlerya “Tebdili mekanda ferahlık vardır” işte öyle bir şey benimkisi gerçi mekan değişikliği kış koşulları nedeniyle bir odadan öbür odaya olabiliyor ama hiç yoktan iyidir bu şekilde direnişe devam ediyoruz bakalım inşallah kaleyi düşmana terk etmeyiz…

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

10 sene kadar içtim sigara. Sonra 25 yaşımda felç oldum ve hastanede yattığım uzun sürede bir tane bile ağzıma koymadımç Aklıma da gelmedi açıkçası... Sonra sanırım 6 ay felan geçmişti. Bir gün fizik tedavi hastanesinde canım sigara çekti. Bir paket aldırdım ve bi tane yaktım. Midem bulandı, başım döndü ve iki nefesden fazla alamadan söndürdüm Sonra sanırım bi hafta kadar sonra yine canım çekti. Bu sefer odada değil, hastanenin dışında bi yerde içmek istedim. Odadan çıktım ve hastane kapısına geldim. Saaty geç olduğu için sanırım hastame kapısı kilitliydi. Orada 5-10 kişi (bunların yarısı çocuktu) sigara içiyorlardı. Baktım onlara... Berbat görünüyorlardı! Hepsi öyle bir çekiyorlardı ki sigarayı içlerine... Bağımlılığın ne kadar kötü göründüğünü ilk o anda hissettim. Görüntüsü de berbattı, bağımlı olmanın "aşağılayıcılığı" da. Düşündüm; ben hiç bir şeye böyle esir olamam dedim ve sigara içmemeye kesin karar verdim! Tiksindim de denilebilir...
    Şimdi, ayda bir bazen 3-5 ayda bir keyfim yerindeyse birkaç tane içiyorum. O zamanlarda seviyorum sigarayı. Yani ona esir olmadığımı bilerek, ama canım çektiğinde de keyfimce içmek... Bunu başarabildiğim sürece sorun yok.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    CEREN Avatarı

Son Giriş
    27.02-2016
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

HAYATTA SİGARAYLA YOLLARIMIZ HİÇ BİRLEŞMEDİ , NE O BENİ TANIR NE DE BEN ONU..NE O BANA ALIŞTI , NE BEN ONA..

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

aynen sevgili ceren ağzıma sürmedim hiç merak etmedim özenmedim ki özenecek bir şey değil kokusundan nefret ederim iş yerinde de büroda içilmemesi çok güzel bir şey yeni kanun tasarısı sigara içenleri dahada zorlayacak sanırım onlar için uymak zorda olacak ama çevre için ve bizler için iyi olacak bir uygulama :? umarım içicilerin hepsi bırakır en yakın zamanda :!: sigaramla mutluyum deme roac kendini seviyorsan sigarayı sevmemelisin bence :roll:

Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    95
    Verilen Beğeniler
    33

Daha önce 3 kez denemelerim oldu 3 ay, 4 ay ve 3,5 ay kadar sürdü bu denemeler her defasında sigaraya yenildim en uzun bıraktığım 4 ay oldu ama inanın o kadar inat etmeme ve git başımdan dememe rağmen hep aklımdaydı ben başaramadım ama her an bırakacak güç var gene içimde ama o güç 1-2 gün sonrası berbat. Bu son çıkan kanunla artık sigara içilen alanlar son derece kısıtlı gönül rızasıyla yapamadığımızı belki zoraki yaparız. Bu kanunu destekliyorum

Üye
    narziss Avatarı

Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    02:27
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Katmerli tiryakilerden dir o,sigarayı bırakalı epey oldu ama hala sigaraya kedinin ciğere baktığı gibi bakıp iç geçiriyor.Hele bir bahar gelsin,elinde birasıyla Konyaltı sahiline insin tatlı tatlı birasını içerken yakmayacağına dair kendisi bile garanti veremez.kışın kapalı mekanlarda sigaradan vazgeçmek kolaydır.Ama yaz yakın yaz aşkıyla haşır neşir olmanın zamanı gelmekte...

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Dee get bre ... Ben güneşi her gördüğümde sahildeyim bir kere...Antalya'da güneş
    çok az kapalı olduğuna göre, o işi sürekli yapıyorum...

İlgisi yok ama;Yazın temmuz/ağustosta Antalya'ya gelip ''yaşanmaz bu şehirde''
    diyenler ne alemdesiniz? Donuyormu bir yerleriniz? Mangaldaydık biz Pazar günü...

Bu gün yirmi dokuzuncu günüde bitirdim...Odaklanma sorunum bitti...Artık günde
    bir saat kadar sıkıntım oluyor...Ağzımın tadı yerine geldi...Tansiyonum ve sabah
    hırıltılarımda düzelme var...Haliiiiiiiilllllll, senden ne haber?

Üye
    nüans Avatarı

Son Giriş
    19.05-2016
    Saat
    21:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kuyucak abimin iradesine, haftasonu Antalya gezimde bizzat şahit oldum. Orda tebrik ettim kendisini ama birde inanamayanların gözü önünde tebrik edeyim dedim... resmen yüzüne renk gelmişti yahu

kuyucak abim, ne denir ki; süppersinnn :wink:
    yakınındakiler de seni örnek alsalar fena olmaz yanii...

Üye
    narziss Avatarı

Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    02:27
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tamamen doğru Antalya'da güneş,Hasan ağabeyin elinde şişe eksik olmaz.Belkide samimidir bu konuda ama beni kanıma dokunan Hasan ağabeye iyi ve kötü günde otuz beş yıllık arkadaşlık yapmış bir şeyi bu kadar kötülemesi !Aynı zamanda güneş ve elde şişe olabilir ama, yazların o cıvıl cıvıl gençlerle dolu plajları yok şu anda plajlar dolsun Hasan ağabey, plajlara bakıp hey gidi gençlik hey bir genç olsaydım diye iç geçirip, efkarlansın elini gömleğinin sol üst cebine el atmaacağı ne malum sonra eli yanmış gibi tekel bayisine koşmayacağı ne malum... Yani Hasan ağabey bu güzelim nesneyi bıraktım demek için çok erken... Gel sen güzel abicim eski arkadaşının aleyhine bu kadar atıp tutma!

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

biraktiktan sonra iki seneye yakin, ara ara shöle garip bi shekilde giriodu hep rüyalarima;

...tam bi sigara yakmak üzereyken "aaa! sen biraktin ya, unuttun mu?" diomushum kendime... "tabe yaa! nasil da unuttum" diye hatirliomushum birden ve yanan cakmagi agzimdaki sigaradan uzaklashtiriomushum... ama hemen ardindan "biraktim ama arada bi yakip iciodum ya bitane, hic bishi olmuodu" diip yakiomushum sigarami ve deriiiiiin bi firt cekerek "oh be!" diomushum ...

iki sene sonra bi arkadishimin ictigi sigarayi aldim elinden ve bi deniym bakyim nolucak dedim ilk defa... sanki hic birakmamishim gibi o kadar derin bi firt cektim ki salak gibi; ...uhiyy!!!... cigerlerimin en uc köshelerinde hissettim o dumanin verdigi sanciyi... nasi yanio ama!!!... neredeyse yarim saat öksürdüm... sürekli icince meger nasi uyushturuomush o zikkim insanin cigerlerini!... ben bunu nasi icebiliodum yaaa dedim kendime... bu olaydan sonra o rüyayi görmedim bi daha ... ama cok ender de olsa canim istiodu bazen... gerci öyle cok uzun bi süre kullanmamishtim sigarayi ama yine de epey bi bagimliydim o zikkima, aklima geldii an yakmassam gebericem saniodum ... artik (yaklashik üc seneden beri bikac ayda bi bitane yakip icebildigim halde, rüam gercekleshti yane :P) aklima bile gelmio walla, hic canim istemio ... tamamen kurtuldum! yeah! 8)...

göreim seni kuyucak, basharirsin sen!!! ...
    (öle rüyalarina da girmiosa hic sorun göremiom, bakma sen narziss'e, icinden geldigi gibi kötüle, at tut, rahatlarsin )
    halil, sen de tabii ki ...

sevgiler ...

Üye
    Halil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bayburt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde sigaraya karşı olan direnişim aynen devam ediyor ve bendede tıpkı kuyucak abide olduğu gibi konsantrasyon bozukluğu neredeyse kayboldu…

Birde benim dil imde sigara içmeye bağlı hafif bir sarartı vardı oda ortadan kalktı tıpkı işaret parmağımda sürekli olan sarartının kalkması gibi…

Ve kendimi çok daha zinde çok daha sağlıklı hissediyorum sigaraya her hafta verdiğim parayla da Badem,ceviz,fındık,fıstık alıyorum masamın alt gözü bunlarla dolu sürekli yiyorum aşırı bir enerji birikmesi oldu bende bu enerjiyi boşaltmak için sürekli spor yapıyorum çok da faydasını görüyorum…

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

En çok sigaraya değil, benzin kokusuna, yanan benzin kokusuna duyarlı hale geldim.

Bu iğrenç bir duygu..Dışarıya çıktığın anda binlerce egzozdan çıkan gazların hepsi sana
    bu mereti anımsatıyor..

Nedeni de araştırılması gereken bir sonuç bence...

Üye
    MESUT CURA Avatarı

Gerçek Adı
    mesut cura
    Son Giriş
    19.03-2012
    Saat
    19:40
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SEVGİLİ ARKADAŞLARIM..
    LÜTFEN YALVARIYORUM NE YAPARSINIZ YAPIN ŞU SİGARIYI BIRAKIN.
    35 YIL AFFEDERSİNİZ ZAMANI GELDİ AKSIRSADA TIKSIRSAMDA,İŞİN EN KÖTÜSÜ ETRAFIMDAKİLERİ ZEHİRLEYEREK BU ALIŞKANLIĞIMI GÜNDE

İKİ PAKET SİGARA İÇEREK SÜRDÜRDÜM. BIRAKMAK AZALTMAK İÇİN
    ELİMDEN GELEN YAPTIM. OLMADI OLMADI. GÜNDE YARIM PAKET İÇSEYDİM,SÜREKLİ SPOR YAPSAYDIM,GIDAMA DİKKAT ETSEYDİM BELKİ SİGARA BENİM İÇİN GÜZEL BİR ZEVK OLURDU.AMA BUNU İÇERKEN SÖYLEDİKLERİ HALDE CİDDİYE ALMADIĞIM,BİRDE ÜSTÜNE DOKTORLARIN YANLIŞ TEŞHİSİ VE GEÇ GELEN TEDAVİ SONUCU , 8 AY GECELERİ UYUŞTURUCU HAPLAR VE İĞNELERE RAĞMEN ACIDAN HİÇ UYAYAMADIM,BELKİ İYİLEŞEBİLİRİM UMUDUYLA GÜNDE 4 SAAT 6 KİŞİNİN SIKIŞTIĞI BİR TANK İÇİNDE HİPERBARİK TEDAVİ (DENİZALTINDA GİBİ,AĞZIMIZDA HORTUM SÜREKLİ HAVA BASINCI ALTINDA)GÖRDÜM.VE SONUÇ ARALIK 2006 SOL AYAĞIM AMPUTE OLDU.
    ŞU ANDA PROTEZ KULLANIYORUM.BELKİ İÇİMDEKİ SONSUZ HAYAT SEVGİSİNDEN DOLAYI VE BENİM İTELEMEMLE ÇEVREMİN DESTEĞİYLE
    YAŞAMIMI KENDİM SÜRDÜRÜYORUM. TABİİKİ OLMASAYDI İYİ OLURDU.
    BEN SİGARAYI ÇOK SEVEN BEN 9 AYDIR İÇMİYORUM VE PEKDE ARAMIYORUM. NE OLUR SEVGİLİ DOSTLARIM BU MERETE ESİR OLMAYIN, SAĞLIKLI GÜNLER.......

Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kalbimin attığı yerdeyim..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Gözüm korkuyor ama 10 yıldırda ben içiyorum..

Fakat hiç arttırmadım günde 5-6 adet fazla yok..Ama doktor arkadaşım sigara 1 de 5 te içsen aynı diyerek beni vazgeçirmek için neler söylüyor..

Haksızda değil amaaa

Kuyucak abim sizde de oluyormuydu??Sigaramı her içip bitirişimde keşke içmeseydim diyorum ben..

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon