Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 30 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben görme engelliyim

Her şey karanlık bir dünyanın perdeleri arkasında başlar.. Bir zindan gibi karanlığa gömülen bedenler, bir sessizliğin gölgesinde, derin ve ücra bir köşede kendi halinde beklerler kimden bahsediyorum? Kimi anlatıyorum? Diye soracak olursanız işte benim anlatmak istediğim Karanlık dünyaya aydınlık umutlarla bakan görme engelliler…

Görmemek nasıl bir duygudur?

Öncelikle bu soruyla başlamak istiyorum yazıma; güneşe hasret kalmak, aydınlığa susamak, bir ömür karanlığın derinliklerinde kaybolmak, görmediğin hayatı yaşayarak ona göz kırpmaktır. Anlamsız gibi görünen hayata kendince anlam katmak, engelinle en güzel umutlara tebessümle bakmaktır.

Engelsiz olduğu halde mutsuzlukla çalkalanan yürekleri mutlulukla coşturmak, bir deryada sessiz bir gemi olmaktır. Engelsiz yüreğimizle görmeyen gözlerimizden süzülen bir damla yaşa hüzünlenmektir.

Güneşin doğuşuna hasret bir özlemle yaşarken bir gün batımında sanki görüyormuş gibi bakmak, içimizdeki umut ışığının aydınlattığı dünyamıza bir tebessüm ederek bakmaktır.

Ben görme engelliyim; sessiz sanmayın yüreğim elimde tutar, dilimde söyler dinleyin. Ben sizi görmezden gelsem de siz beni görmezden gelmeyin… Ben görmezden geliyorsam istemeyerek bu kabahatimi de hoş görün…

Umutlarla doluyum, bir engelin varlığında yaşıyorum. Hep merak ederim dünya nasıldır. Yeşil nasıl bir renktir. Gökyüzünün karanlığını çok iyi bilirim lakin maviliğini hiç görmedim. Üzülmüyorum sadece yüreğim buruktur benim... Ben sadece bir görme engelliyim.

Engelsiz yüreğimizle görmeyen gözlerimizden süzülen bir damla yaşa hüzünlenmektir

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Üzülme cadı;

Hayatın gerçekleri her zaman karşımızdadır. Bazen onu görmek istemeyiz. Ama zamanı gelince o bizi mutlaka görecektir. Hayatın baharında yaşadığımız güzelliklerle yaşam güzeldir.

Üye
    mavi yeşil Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:59
    Yaşadığı Yer
    anadolunun içi
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

eshat herkesin az yada çok sıkıntısı,hastalığı vb problemi var
    ama yaşam devam ediyor
    inşallah bu imtihanı kazanırız rabbim hepimizin
    sabrını ve gücünü artırsın

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Hayatta bakarkör olan insanların varlığını çok iyi biliyorum. Renklerdeki ahengi hissetmeden yaşam sarmalında siyah bir nokta olan kişilerin zaten varlığının bir anlamı yoktur. Hayata sadece kendi penceresinden bakarak etrafındakileri görmezden gelen cehalet engelli insanların bedbahtça davrandıkları gerçeği zaten hayatımızda kâindir. Bakarken göremeyen insanlar için çok fazla söze gerek yoktur.

Elbette hepimizin sıkıntıları, dertleri ve kederleri mevcuttur. Yaşam her zaman sürecek, biz ise bu yaşamın bir parçası olarak her zaman varlığımızı hissettireceğiz. Bazen durgun ve solgun olsak da umut dolu bakışlarımızı muhakkak sergilemek zorundayız.

Hepimiz için zor olan hayat sarmalında bir güzellikte bizim katmamız çok yerinde olacaktır.

Üye
    Emel Avatarı

Gerçek Adı
    Umut hic bitmesin...
    Son Giriş
    17.10-2010
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne hissettiğini ne istediğini çok güzel yazmışsın, özlemlerini anlatmışsın net bir şekilde. Herzaman ki kadar güzel olmuş yazın sevgili Esat yüreğine sağlık...

Üye
    Love Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi
    Son Giriş
    19.08-2015
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    KASTAMONU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    18

Gönül gözünüzün ardına kadar açık olduğu belli. Rabbim sizi hep güzelliklerle karşılaştırsın. Dünya cennetin gölgesinin, gölgesinin, gölgesiymiş. Bizim de gördüğümüz bir gölgeden ibaret. Bu güzel gören gönlünüz sebebiyle gözleriniz inşallah bu renklerin asıllarını seyredecek...

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Teşekkür ediyorum Emel;
    Güzelliklerin yüreğimizde olması, yürekten sunulması çok daha önemlidir. Görmeyen insanların dünyasında ışık olabilmek onları anlayamasak da anlamaya çalışmak gerekmektedir. Yaşamda engelli olmanın zorluğunu ve her engelin ayrı bir meşakkatinin olduğunu her halde bizler kadar iyi anlayan olamaz.

Sağolasın Kral;
    Her engellinin ayrı sorunları vardır. Ama bu engelimizle bir yaşam mücadelesinde var olabilmek bizim hayata tutunabilmemiz adına çok önemlidir. Gönül gözü normal gözlerden iyi görmektedir. Yeter ki kapanmasın ve körelmesin…

Teşekkür ediyorum Sevgi;
    Öncelikle güzel dileklerinizin sizin hayatınızda daha fazlasıyla yer bularak, hayatınızda anlamlı gördüğünüz her şeyin hayatınızda var olmasını diliyorum.

Hayatta değerli bulduğumuz güzellikleri değersizlere feda etmeden yaşamak hayatımızın bir gereksinimi olarak kalıtsallaşmalıdır. Gönlümüzdeki güzelliklerin varlığıyla sadece kendimizi değil karşımızdaki kişileri de mutlu ederek sevgiyle başladığımız hayat yolunda sevgiyle ilerlemek gerekmektedir.

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Çok anlamlı güzel bir yazı olmuş. Yüreğine sağlık sevgili eshat.

Üye
    körbıçak Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    27.05-2016
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya arkadaşlar ben de görme engelliyim şu gönül gözünü bana anlatırmısınız nasıl bir şey ?

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Teşekkür ediyorum Prenses;
    Anlamlı olan güzellikler var olan değerli yüreklerde her zaman mevcuttur.

Murat Güven Arkadaşım;
    Evet, bazı arkadaşlarımız gönül gözünden bahsetmişlerdir. Bu mevhum ve manevi bir durumun insanları yönlendirmek şeklidir. Yani insanların gönüllerinden hissederek olayı beyinlerinde canlandırmalarıdır diye düşünüyorum. Bu tanımım sadece benim kişisel tavsifim olup; her görme engelli veya her insan gönül gözüyle görecek diye bir esas yoktur.
    Bu konuda benim kişisel düşüncem bu veçhededir. Teşekkürler…

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yakma cigerimi adamım bende işitme engelliyim... keyf çatmaya çalışıyorum.. moralimizi bozmanın anlamı yok.. hatta kendin söylemişsin. sağlam olan mutluluk nedir bilmedigi halde engelliler onlardan daha mutlu .. benim gibi yap hayatı "ti"ye al...

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki görme engelli arkadaşlar nasıl yazıp okuyorlar. işin teknigi nedir benden güzel yazıyorsunuz valla noktalı vürgüllü

aman ne komik

görme enegllisi demek tamamen görememek demek değil zaten

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Soruma cevap alamadım..??

Sayfa 1 / 2 12 SonSon