Sayfa 8 / 14 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon
Toplam 198 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Durakoglu Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    14.02-2017
    Saat
    17:50
    Yaşadığı Yer
    Konya/meram
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    restless;

Öyle şeyler yazmışın ki, inan kendimi gördüm. Neden kendimi gördüğüm ise, tam 5 yıl ben bu acıları çektim. Aşık olurmuyum, olunurmuyum derken birde baktımki hayatıma biri girivermiş. Bir kendime bakıyorum, bir aileme, bir hayatıma girene bakıyorum bir ailesine... (Ben yürüyemiyorum kız, bu gün itibari ile karım ise yürüyor) nasıl bir araya geliriz diyorum. Ben istesem kızın ailesi istemeyecek, kız istese benim ailem istemeyecek! Aman bir göreceksiniz artık vs. vs. kafanız allak bullak. İnanın saçlarım döküldü EL ASIL VEL KELAM artık bizimkisi aşkmıdır yoksa sevgimidir veya yanlızlığı paylaşmakmıdır bendenmidir karşımdakindenmidir şöyleki Kim kimi bırakamıyor artık bilemeyeceğim. Bazı şeyleri görüp görmezden geldik, nasıl becerdiysek bunuda inanın bilmiyorum. İster kabul edin ister etmeyinmi dedik, nasıl olduysa şuan yaklaşık 3 yıldır evliyiz o kızla. Haaa demeden geçemeyeceğim, hani derler ya bir evin bir kızı, inanın öyle. İki tanede abisi var, şu zaman oldu sevildim sayıldım. İnşaallah benim durumumda olanlarda sevilsin sayılsın, sevilmiyorsakta canları sağ olsun nediyelim...

YAZINI OKUYUPTA BİŞEYLER YAZMADAN SELAM VERMEDEN GEÇİP GİTMEK OLMADI ARKADAŞIM SAYGILAR...

Yasaklı Üye
    çhehov Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ilişkilerde şunu gözden kaçırmayalım...

Çevrenizdeki engeli olmayan insanların ilişkililerine bir bakın, onlarda birçok sorunla karşı karşıyalar. Aşkları karşılık bulmuyor, terkediliyorlar, aldatılıyorlar, birbirlerine pişman gözlerle bakıyorlar, kavga ediyorlar, birbirlerini öldürüyorlar vs. vs...

Engelli engelliyle olsun, engelli olmayan engelli olmayan olsun veya engelli olanla olmayan olsun... Bir ilişkide bunların hepsi olası sonuçlardır bence... Kendimizi dizilerin etkisine kaptırıp Leyla ile Mecnun dozunda aşklara hasret bırakmayalım bence...

Magazin konuluruna bakın hepsi yeni başlayan aşklarla başlayıp, birbirini aldatan, aşağılayan ayrılıklarla dolup taşıyor. Oysa o kişilerin maddi durumları çok iyi, sağlık durumları çok iyi, çok güzel ve yakışıklı kişiler ama onlarda bu sorunlarla karşı karşıyalar...

Bu tür şeylere çok takılmamak gerekir. İlişki bitecek noktaya geldiyse boşverin bitsin yerine yenisi gelir... Mutsuz olunacaksa mutsuz olmak için mutlaka bir neden bulunur. Mutluluk herkes için bulunması zor bir duygudur. İnsanlar sonsuz bir tatminsizlikle yaşarlar.
    İnsanların ihtiyaçları ve istekleri sınırsızdır...

Üye
    yegane Avatarı

Son Giriş
    29.12-2012
    Saat
    10:09
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çhehov;

Hım ben bu cevabı sevdim..

Leyla ile Mecnun aşkı olmasada sevgiye hala inanıyorum. Ve sevdikten sonra neden engelli engelsiz diye ayrılsın ki? Çevremde böyle bir çift var, biri engelli diğeri değil. Valla ben gıpta ile bakıyorum onların sevgilerine...

Yasaklı Üye
    çhehov Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aşk çok garip birşey, her an her şekilde herhangibiriyle oluverir... Mevlana ne demiş?

"Akıl aşkı tanımlarken, çamura batmış merkebe (eşek) benzer!"

Aşkta mantık aramak bence manasız... Öylece oluveren büyülü birşey!

Üye
    sirac Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Gümüş
    Son Giriş
    24.04-2017
    Saat
    13:14
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sadece ve sadece kendinizi düşünün. Engelli bayan, engelli beyle birlikteliğe karar verirlerse gerçek aşkı, gerçek sevgiyi saygıyı karşılıklı görebilirler. Ben mantıklı düşündüm ve savunduğum düşüncemi 10 yıl önce hayata geçirdim ve benim gibi engelli eşimle evlendim . İkimizinde aileleri evliliğimizi onaylamadılar ve hala ailelerimizle görüşmeden hayatımızı idame ediyoruz.
    Sizlerde gerçek sevgiyi ve aşkı kendi grubunuzda arayın.

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    10:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    9

Sirac;
    2 Yıl sonra uyuyan devi uyandırdın...

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

EcstaticA ve Lavinia Çok güzel ifade etmişler.

Benim eniştem koltuk değnekleri kullanıyor, eşi annemin dayısının kızı sapasağlam. (Artık bu da ne demekse) Enişteme kaçarak evlendi, şİmdi 17 yaşında bir kızları, 7-8 yaşlarında bir oğulları var. Kuzenlerimin hiçbir sorunu yok, eniştem ailede en çok sevilen-sayılan insanlardandır. Ben de çok severim, başarılı olmuş bir insandır.

Ben de Görme engelliyim. Bugüne kadar kız arkadaşlarım hep engelsiz insanlardı. Benim sağlık sorunum aramızda hiç sorun olmadı. Yanlız birkeresinde ailesi değil, fakat önceden benim arkadaşım olan bazı kıskanç insanlar bana diş geçiremedikleri için engelimle ilgili ileri-geri konuşmaya kadar vardırdılar işi. Ama ben de eski kız arkadaşım da bu saçmalıkları umursamadık. Çok sonra başka sebepden ayrıldık ama, bu konu bir sorun oluşturmadı.

Çevremde engelli olarak görülmeyen biriyim. Çoğu zaman arkadaşlarım unutur bile bunu. Bu konuda belki hem ailemin yetiştirme tarzı, hem de benim sosyal bir insan olmamın payı vardır diye düşünüyorum.

Benim nacizane düşüncem, biz ne kadar manevra kabiliyetinde engelsizlere yaklaşırsak, ne kadar engelimizi karşı tarafa hissettirmezsek (Saklarsak demiyorum yanlış anlaşılmasın), o kadar başarılı oluyoruz diye düşünüyorum.

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Arkadaş, eğer gerçekten seviyorsa kişi aşık olur neden olmasın. Ben kendimden örnek vereyim; sevdiğim iki kız vardı sırasıyla önce birine sonra birine aşık oldum. Birincisi görme engelliydi ama o sevgiyi hak etmiyormuş gördüm. Diğeri bedensel engelli üstelik yaşı benden büyüktü ama oda beni kardeşi gibi gördüğünü söyledi. O gerçekten sevgiyi hakkediyordu. Dediğim gibi, yürekten severse kişi, engelliyi de sevebilir...

Üye
    Penthesilea Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oluyor, inanın ki oluyor.

5 yıl önce belimi kırdım, ilk sene biriyle tanıştım. Sağ olsun destek oldu bana sevdi, umarım hep mutlu olur. Şimdi hayatımda biri var, 2 yıl kadar oldu; ailemden bile hassas yaklaşıyor, el üstünde tutuyor. Hatta engelle gelen sorunlarımı ben hatırlatmasam fark etmiyor bile. "İyi de ben seni engelli olarak görmüyorum ki." diyor gülümseyerek. Ailesi de iyi insanlar. Kısmetse yaza nişanı yapacağız.

Lütfen umudunuzu kaybetmeyin, mutlaka sizi sevecek, öylece kabul edecek insanlar var. Hakkınızda en hayırlısıyla en kısa zamanda karşılaşmanızı temenni ederim.

Üye
    su_damlasi Avatarı

Gerçek Adı
    makbuş
    Son Giriş
    06.07-2017
    Saat
    15:23
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

arkadaşlar biz engellilerin en kötü huyu başımıza gele kötü olayları engellimize bağlamak
    bu konuda çok yanlış düşünüyorsunuz eğer engellini görseydi o kız senle asla çıkmazdı bende 2013 yılının mayısında aşık oldum ve sağlıklı birine oda bana aşıkmış bu sene mayıs ayında evlendik ve Allah razı olsun eşim beni benden daha çok düşünüyor Allah nazarlardan saklasın

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:56
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

restless;

Bu yazıdan galiba özetle şu çıkıyor. Engelsiz birine aşık olduysan onuda kendin gibi sakat bırakırsan o zaman sana aşık olması muhtamel yoksa ihtimal bile yok!

Üye
    erdlfyza Avatarı

Son Giriş
    18.05-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben erkek arkadaşım da RP hastası ayni zamanda keratokonus ve bir iki sıkıntı daha var. Ama onu o kadar seviyorum ki yürürken basamaklarda onu uyarmak masanın üzerinde aradığı kalemi ona uzatmak altyazılı film yerine dublajlı film izlemek cam bardak yerine renkli porselen bardak kullanmak hic de zor değil. Bunlarin konu edilmesi bile çok yanlış insan engelli birini sevebilir onunla evlenebilir ama her sağlıklı insanin boyle büyük bi kalbi olacak anlamına gelmez bu. Ask tek başına yeterli değil hic birseye fedakarlik cesaret de ister parası olmadığı için aşkından vazgececek kadar bencil insanlar varken Böyle bir fedakarlığı herkes yapamaz ebgel sadece fiziksel olamaz önemli olan insanin kalbi engelli olmasın bu dünyada herşey geçici birgün benim sevgilim hic göremeyecek biliyorum iki senedir beraberiz iki senedir görmesinde düşüş olduğunun farkındayım ama onu bırakmayı asla dusunmedim.

Üye
    umutyılmazzz Avatarı

Gerçek Adı
    umut
    Son Giriş
    13.05-2016
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Fiziksel engelliyim Çok Güzel denilebilinecek kadar alımlı ve bir okadar temiz yürekli bir eşim var

Alakası yok kendinizi ispat etmeyin bırakın sizi tanımak isteyecekler olacaktır.

Üye
    Bozkurt_032 Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    19:10
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Günümüz turkiyesinde mi? O is cooook zor

Askıda Üyelik
    mkaya64 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    06.05-2017
    Saat
    23:35
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yazan çok güzel yazmış tamda içimizdekileri anlatmış keşke bu yazıyı engelli olmayan insanlara okutsak onlarda biraz bizi anlayabilselerdi belkide ozaman sevgimizi aşkımızı içimize gömmezdik

Sayfa 8 / 14 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon