Sayfa 3 / 14 İlkİlk 123456713 ... SonSon
Toplam 198 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yükseeeel Avatarı

Son Giriş
    26.10-2010
    Saat
    13:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar bu yazıdan çok etkilendim gerçekten hepsinde haklı bana göre benimde erkek arkadaşımın engeli yok bu konuda onun yaşadığı duyguları yaşıyorum depresyona girdiğim çok oluyor çok seviyorum çünkü bitirecem ama cesaretim yok dayanamasam korkuyorum kafama koydum kesin bitecek ama zamanını bekliyorum yada kendimi kandırıyorum ne yapacağımı bilemiyorum daha yaşım büyük değil çok acele ediyorum biliyorum ama gönlüme laf dinletiremiyorum evlenmeyi düşünüyor ben inanmıyorum ama amaaaaaaaaaaan boşver saçma sapan düşünüyorum ben evlenmek çok saçma gerçekten

Üye
    lavinia Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    cripton..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yükseeeel;

a ah çılgın.. evlenmek saçma bi şey olur mu hiç.? dediğin gibi yaşın çok da büyük deil zamana bırak bakalım her şeyi.. bi şeylere başlamak için de,bi şeyleri bitirmek için de acele etme.. her şeyin zamanı var du bakalım hayırlısı..

Üye
    yorgun_77 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    24.07-2010
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul ümraniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

konuyu acan arkadas güzel yorumlar gözlemler analizler yapmıs vede bir cok konuda haklı aksini inkar etmek gercegi inkar etmek gibi olur...sadece bir kac ekleme yapmak istiyorum..demiski ben bir engelli bayanı sevsem ailem tabiki karsı cıkabilir yada elestire bilir anlamında..evet ailedir en iyiyi kendi cocuguna ister sadece ama bu engeli birilen oldugunda deil normal bir ilişkide işi varmı alkoli varmı kızıma yada oglumu tasıyabilirmi sahip cıkabilirmi celiskileri hep vardır normal iliskilerdede ..aama engelsiz bir cocugunun engelsiz birilen evlenmesine karsı cıkan bir aileyi belkide alkolik kumarcı kötü biriylen evlenmesine ikna etmekden vazgecirmek daha zordur..en azından inaclı yada ilerici kültürlü bir aileye hayat bu herkesin basına gelebilir allah yaratmıs kullar arasında bir görseli sekil icin yargılamak ne kadar dogru mantıklı sözlerlen ikna edilebilir..cünkü ailede anlarki sevmis sevilmis vede engelli insan asla o kisiye zarar vermez veremez...ama alkollü kumar oynayan şiddetde uygular hayatıda zindan edebilir..ondan ki bencee engelli birilen evlenmek yada engelsiz birini sevmek cok zorda deil yeterki hayatı bilip konusup tezlerlen mantıklan kendinizi ifade edebilmek...birde engelli biri bile kendinden kötü birini secmez demissiniz ...secmeyi bosver arkadas ortamında bile mesala bir konser olur ortak 10 arkadas gideceksiniz 2 engelli kisi vardır biri agır engelli digeri yürüo sadece yüzde 40 gibi engelli ona pozitif bakılıo tabiki gel gidelim ama digeri icin kemkimler suratlan eh nasıl gidecegiz nasıl gelecegizz gibi..ben mesala sol ayakd aksaklık var sadece heryere gitmeyi bos ver her isimi tek yapıom normal yasıorum tek yasıorum ailem olmasına karsı ayrı ev tutup isime gücüme bakıorum..vede o arkadaslar hakan gelmesinler diience sinir olup ya bende gitmiorum yada cok kötü kavga cıkarıorum yada kendim alıp götürüorum yani daha kötüsüylen evlenmezi bos ver yemege bile gitmezler dogru

Üye
    Mediha Avatarı

Gerçek Adı
    mediha
    Son Giriş
    23.02-2017
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    14

Tanıdığım engelli arkadaşlarım var hiç engeli olmayan kişilerle evlilik yapmışlar ve çokta mutlu bir yaşamları var. Onlarla konuştuğum zaman bende düşünemiyordum böyle bir şeyi ama olunca oluyor diyorlar.. Ve bunun yanısıra hiç engeli olmayan nice çiftler var tanıdığım maalesef ailelerin tüm itirazlarına rağmen direnip evleniyorlar ve bir yıl sonra ayrılıyorlar..
    Aşk bir yere kadar bence.. Elde edince ulaşınca sevilene aşk bitiyor yerini alışkanlığa veya sevgiye bırakıyor diyelim.. Ama saygı ve sevgi var olduğu sürece bir birliktelik devam ediyor bence..
    Bütün bunlardan anladığım kadarıyla sevginin engellisi engelsizi yok ama çevre unsurunu işin içine kattığımız zaman çook zorlaşıyor herşey.. Galiba en iyisi çevreden gelen seslere kulağını tıkayıp kendi yaşamına bakmak bu durumda..

Üye
    yorgun_77 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    24.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul ümraniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mediha hanım bu konuyu bende gecen forumda yazmıstım engelsiz olupda of ölüorum asıgım hakan deipde 3 ay sonra hayatımın hatasını yaptım deipde bosanan cok arkadaslarım oldu..evlilik suan kutsallgını kaybetmis durumda bunun en büyük nedeni ise egoizim insanların cıkarcı asla ama asla sevdigi bile olsa kendisine kücük bir zarar gelse yada cıkarlarına ters düstügünü fark ettiginde direkmen aa ölümlü dünya cekemem öyle kahır acı mantıgı ilen kolayı secipde ceketi omuza atıp gecmise ansızın bir cizik atmaları gerci kimisi attıkdan sonrada susmuyor aylarca birde özelini anlatıp askım canım ölürüm senin icin dedigi kisiyi yerden yere vuruor bu zaten baslı basına en kötüsü .. o kisi kötü biri idi ise diorum 6 ay neden cıktın canım askım ölürüm dedin.. o kisi bos biri iidi ise o zaman 6 ay sende o kisiye adadın kendini vede dünyadaki en degerli seyde zamansa o zaman sende en bos kisimissin ki zamanını o kisiye harcamıssın derim vede küserler bana varsın küssünler ..

Üye
    Mediha Avatarı

Gerçek Adı
    mediha
    Son Giriş
    23.02-2017
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    14

Eh doğru söze ne denir.. maalesef hepsinin başı saygı sevgi ve birazda özveri sanırım.. Günümüzdede bunlara kimse katlanmayınca sonuç ortada..

Üye
    yorgun_77 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    24.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul ümraniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet aslında o kadar güzel sözler atasözleri varki hepsi bir hayat felsefesi gibi bunlar uygulansa asla kimse kimseyi kırmaz...üzmez...saygı sevgi evet dünyadaki en temel ögelerdir bunları bilipde yasayan ne toplum ne ülke ne aile nede ikili bir iliski kolay kolay yıkılmaz evet belki bazen sallanır ama temeli saglam bina asla cökmez..!!

Üye
    zübüş Avatarı

Gerçek Adı
    zübeyde
    Son Giriş
    04.10-2016
    Saat
    23:56
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Asıl soru şu: Engelli ye aşık olurlar mı?

Eee bende cvp vereyim

İnsan aşık olurken seçim yapmıyorki.O engelli aşık olmayım yada o sağlam,güzel aşık oluyum diyerek aşık olunmuyor.O an ki yaşanan duygu yoğunluğuna bağlı.Yani engelliye de aşık olunur ,yaşlı birine de aşık olunur ,evli birine aşık olunur.Bu hisler elde olmayan şeylerdir diye düşünüyorum.Bu durum başımıza geldiğinde kendimize engel olamıyoruz.
    Ayrıca değinilen bir başka konu da Engelli arkadaşlarımızın bir başka engelliyi kendine sevgili yada eş olarak layık görmemesi durumlarını göz önünde bulundurursak sağlam insanlara bende hak veririm.Biz kendi içimizde aşamıyorsak bizi anlamayan insanlardan hiç beklememek lazım.Şöylede birşey varki,engeli çok ağır olan birinin kendi durumunda biriyle evlenmesi imkansız değildir belki ama hayatını daha fazla zorlaştırır.Bunun yerine engeli kendine göre hafif birini tercih etmesi mantıklı olur.
    Engel olmaya çalışan engelleri aşmak elbette zordur.Ama ne kadar kararlı ve istekli olduğumuzu gören diğer fertler mutlaka birgün pes edecektir.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hazaan 42 aşk başka "aşk oyunu" başka senin o dediğin(ne bırakıyor nede sevdiğini söylüyorsa)
    aşk oyunu bence... Ne benim olsun ne elin olsun yanım da yakınım da kalsın beni pışpışlasın egomu sevindirik etsin.. Ne zamana kadar? Ciddi bir ilişki yaşamaya başlayıncaya kadar.. Ya sonra? hazan 42 sana baybaaayy.. Uyanık olmak da fayda var arkadaşım...

Üye
    yorgun savaşçı Avatarı

Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    12:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar her engelli erkegin içinde bir yürek yarası vardır. birini sever,seni seviyorum diyemez içine atarhep bir hüzün taşır,saglam birinin engelli ister bayan ister erkek olsun aşık olması ancak filmlerde olur.normal hayatta ise ekonomik durumları iyi ise engelliye katlanma güdüsüyle hareket ederler.sahte aşk.....biz engelliler imkansız aşklar için yaratılmışız.....

Üye
    ufkum Avatarı

Gerçek Adı
    ufuk
    Son Giriş
    27.05-2017
    Saat
    11:31
    Yaşadığı Yer
    urfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Güzel bir yazı yazmışsınız öncelikle teşekürler...
    Sorunlardan birini de bende yaşıyorum "MALESEF" sevdicekle birbirimizi çok seviyoruz herşey çok güzel AMA çevre(AİLE-AKRABA vs.) sorunu herşeyi bitiriyor içinden çıkılmaz bir hale getiriyor.
    AYRILDIK sonuç "HÜSRAN"

Üye
    exalans77 Avatarı

Gerçek Adı
    cihangir
    Son Giriş
    18.01-2016
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hazan42

bu sözüne katılmıyorum

bir engelliyle bir sağlıklı mutlu olamaz

bu çıkar ilişkisinde olur benım eşim engelsiz biri 6 ayda nısan nıkah oldu 6.seneye girdi evliligimiz beni benden fazla düşünür beni benden fazla sever öyle göstermelik deyil allah insanın içine o ateşi düşürmeye görsün benım tek avantasım eşim bir evin bir kızı kayınvalıde bir evin 1.kızı fazla akrabası olmaması benımde içi boş bir insan olmayısımdır

her insan kendi imkanlarını kendi yaratır.sen olmaz dersen hiç start çizgisine gitme kazanamasssın ..

saygılarımla

Üye
    figen33 Avatarı

Gerçek Adı
    FİGEN
    Son Giriş
    25.08-2016
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MERHABA
    Engelsiz hayat yoktur.ve dört dörtlük insan hiç yoktur bizlerin özürü dışarıdan görünüyor bizi seven kabul eden böyle kabul ediyor.ya sağlam olupta çekilmeyen agrasif vs.. gibi insan olsaydık toplumda sevilmeseydik.ben kendimle barışığım arkadaşlar hiç kimse ama hiç kimse benim yüzümdeki gülücügü öldüremez sizde izin vermeyin bizleri özürümüzle kabullenmeyen insalar bence kendilerinden şüphe etsınler.ÖZÜRLÜ İNSAN KALPTEN SEVER ÇIKARSIZ SEVER .....SEVMEK TE YÜREK İSTER...biz bunu biliyoruz....

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bence insanın içindeki insanlık duygusunun güçlü olması önemli AŞK denilen duygunun kalıcılığını düşünürsek!Hiç kalıcı bir Aşk biliyormusunuz?o yüzden bence insan insan olsun erkekse,adam gibi adam bayansa içinde merhamet olmalı devamı zaten gelir.normal insanların yaşamlarındada bu böyledir.AŞKLARINDAN ÖLÜR BİTERLER,HER ZORLUGU AŞARLAR AMA İŞ BİR ARADA YAŞAMAYA GELİNCE.. Belli bir zamandan sonra birbirlerine tahammül edemeyen kişiler biliyorum.O yüzden bu durumu engelli yada sağlıklı insan diye ayırmamak lazım diye düşünüyorum ben.bu insanın insani duygularıyla ilgili bir durum oldugunu düşünüyorum..

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    aşk zaten ayaksız elsiz ve gözsüzdür..gerçek seven zaten sevdiğinin eli ayağı gözü olacaktır..engelli engelsiz fark etmez yeterki arada aşk sevgi saygı olsun..şimdi normal hayatta birbirlerini seven insanlardan biri bir istenmedik olayda engelli duruma düşerse ..diğeri onu terk mi etmeli yolsa ona hayatını mı adamalı..eğer terk ediyorsa zaten aşk sevgi yokmüş, ama aralarında aşk ,sevgi bağlılık varsa, bence böyle bir durumda daha güçlü bir sadakate de döner..işte o zaman gerçek aşk ortaya çıkar..

Sayfa 3 / 14 İlkİlk 123456713 ... SonSon