Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 52 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ahmet Bayer varlıklı bir turizmci. Geçtiğimiz yıllarda bi dalış sırasında vurgun yedi ve boynundan aşağısı felç oldu (yazıda belden aşağısı demiş ama o yalnış) .
    100 türk büyüğümüzden biri olan sayın hıncal uluç demiş ki (bkz):

Ben olsaydım!..
    SİNEM Bayer'i tanımam.. Hiç görmedim.. Ahmet Bayer'le yıllar yıllar önce sahibi olduğu Club Flipper'de tanışmıştık. Uzun sohbetlerimiz oldu. Çok hoşlanmıştım dostluğundan.. Ama daha sonra bir daha karşılaşmadık..
    Bayerler bugünlerde fena halde gündemde..
    Ahmet Bayer bir yıl önce vurgun yemiş ve belden aşağısı tutmaz olmuştu. Sinem eşinin başından ayrılmadı haftalarca ve harika bir örnek oldu..
    Şimdi niye ayrılıyorlar peki?..
    Bilmiyorum..
    Bildiğim.. Ahmet'in yerinde ben olsaydım, ayrılmayı hem de hızla düşünürdüm.
    Sinem genç ve güzel bir kadın.. Onu ömür boyu benim hemşireliğime mahkûm etmem haksızlık olurdu..
    Bende bu his hep var.. Hastalandığım, çaptan düştüğüm zaman, kaçmak, saklanmak, yalnız kalmak isterim hep..
    Soru: diyelim ki düğün dernek yapıp sağlıklı bir hanımla/beyle evlendiniz ve sonra bi sebeple onun bakımına ihtiyaç duyacak derecede sakat kaldınız. ne yapardınız?

tabii tavrınızı belirleyecek olan bi yığın yan etkenler olabilir. örneğin çocuklar. karşılıklı ekonomik bağımlılık, gelenek görenek vs vs.
    bunları gözardı ederek olaya sadece vicdani ve duygusal boyutuyla ele alırsanız.
    SİZ OLSAYDINIZ NE YAPARDINIZ?

ÖNCE BEN YAZAYIM.
    bu yaşa kadar evlenmememin temelinde işte bu yukardaki kaygı yattı hep. şimdi iyiyim, yani en azından ev içinde büyük ölçüde kendi günlük ihtiyaçlarımı kendim görebiliyorum. ama görebildiğim bi şey daha var, yokuş aşağı gidiyorum. yıllar geçtikçe azar azar, milim milim başkasının yardımına olan ihtiyaçlarım artıyor.
    sabahları kendim yatakdan kalkabiliyordum, şimdi birisinin az da olsa yardımcı olması gerekiyor... ve bu gereksinimlerin sayısı yıllar geçtikçe artacak. o zaman niye bi kadının başını yakayım.
    bu sebeple ne zaman birisine biraz bağlandığımı hissetsem, duygularımın mantığımın önüne geçip beni evliliğe zorlayacağı düşüncesiyle "başka birisine" kaçtım.
    bu kaçışlarımın çokluğu, çapkınlık olarak yorumlandı. objektif olarak yanlış da sayılmaz hani... varsın öyle olsun.
    evet ben evli olsaydım boşanırdım. çünkü aynı kaygılardan dolayı evlenmedim.

Üye
    angel'm Avatarı

Son Giriş
    31.03-2013
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnsanın başına bu dünyada herşey gelebilir. Kimileyin uzaktan bakıpda konuşmak hariçten gazel okumak gibi gelir bana. Bir de tabii işin içinde olup da o işin zorluklarını görmek gerek.

Her ne kadar evliliğin insanın yapısına uygun olmadığını düşünsem de, birgün evlendim diyelim. Böyle bir olay başıma gelseydi ayrılmayı düşünmezdim. Çünkü benimle birlikte olan kişinin insana bir nesneymiş gibi bakmayacağını bilirdim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Benimle birlikte olmak istemeyen biri, hangi gerekçeyle olursa olsun bu isteğini bana söylesin ve gitsin isterim. İstemediği halde evlilikten dolayı -zorla- yanımda kalmasındansa gitmesini yeğlerim.

Terk etmek ya da sevmek, çok kişisel karar ve duygular. Ben ne terk ederim ne de sevgimden birşey eksiltirim. Bilakis, yaşamım boyunca birlikte olmak için fazladan çaba sarf ederim... Nereye kadar? Sakatlığın dışında, evliliği (evlilik olmasına da gerek yok, ilişkiyi) bitirecek başka sorunlar yaşanmaya başlayana kadar...

Not: Hıncal Uluç konusuna hiç girmeyeyim... Ona ışıltılı ve yapmacık dünyasında korku dolu günler dilerim... Zira başkasının yardımına ihtiyaç duymadan ömrünü tamamlayan hiç kimse görmedim bugüne dek. Herkes gibi Hıncal Uluç'u da bu "korkunç" son bekliyor!
    Gerçek anlamda sevip/sevilmenin mutluluğuna varamamak, bunu yaşamadan onca yıl geçirmek... Hıncal Uluç (ve yaşamındaki kişiler) adına üzüldüm doğrusu.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Yavuz Avatarı

Son Giriş
    02.06-2010
    Saat
    22:50
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eğer evli iken böyle bir şey başıma gelse
    hani nerde en başta edilen yemin iyi günde ve kötü günde...

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Soru: diyelim ki düğün dernek yapıp sağlıklı bir hanımla/beyle evlendiniz ve sonra bi sebeple onun bakımına ihtiyaç duyacak derecede sakat kaldınız. ne yapardınız?
    bu durumda sağlam olan bırakıp kaçabilir herkes bu devirde maddiyata bakıyo çünkülüm :lol:

Üye
    ilknur helvacıoğlu Avatarı

Gerçek Adı
    İlknur
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

AYRILIRDIM...........

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    59
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Merhabalar,
    Bizim buralarda "Bekara Kadın boşamak kolay" diye bir söz var.Bazı şeyler yaşanmadan bilinmiyor.Gerçekten sevgi varsa eğer
    zaten sağlıklı olan eş terkedip gitmez ki,siz isteseniz bile...Ama sevgi yoksa,sevdiğine verebileceği bir şeyler yoksa zincirle bağlasanız bile durmaz.Ve o evlilik er veya geç bitmek zorundadır .
    Hayatta hepimiz birilerinin yardımına ihtiyacı var.Engelsiz bir insanın hiç kimseye ihtiyacı yok denemez ki.Şimdi genciz,ve sağlığımız bir şekilde kendi bakmımızı yapabilecek kadar iyi,sonrası için ne yapacağız peki,ölüm mü?Mutlaka insanlara muhtacız,kimseye muhtaç olmamak adına evlenmemek doğru bir karar mı?
    Evli olsaydım eşinim beni terketmesini istemezdim,ne de ben terkederdim...

Üye

Gerçek Adı
    İlknur
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

O GÜZEL İNSANI BULDUĞUMDA EVLENMEK İSTİYORUM.AMA MALESEF YOK BULAMADIM

Üye
    ada Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:15
    Yaşadığı Yer
    İzmir/Karabağlar...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

açıkçası bu konu ancak engelli birey olmazdan önce sağlıklı bir cevap verilebilecek bir konudu niteliğini taşımakta benim için...çünkü yaşamadan cevaplamak gerçekten zor..

son zamanlarda var olan bir yarışma var tvler de*var mısın? yok musun* adlı tv programına 3 aralık engelliler gününde gs sedat katıldı.gs sedat balkanlı multiple sclerosis hastası.. sonuç itibaren yatağa bağımlı..zor zar konuşabilen sedata sorulan sorulardan biride;eşinin vefası..eşi gayet güzel hoş bakımlı bir bayan..

---eşiniz sizin durumunuzda olsaydı siz aynı vefayı gösterirmiydiniz..eşinize bakarmıydınız ?sorusuna cevapı..

----hayır...

bu zamana kadar yazılı ve görsel medyadan yansıyan şeylere göz attığımızda; sağlıklı erkeklerin eşleri sakatlandıktan sonra evi ve eşleri terk etmelerine çok sık rastladım..

aynı şeyler bayanlar içinde geçerli hoş..ama nedense erkekler bu konuda da birinciliklerini kaptırmıyorlar..

şimdi gelelim işin görünen bir başka boyutuna;
    bu sitenin ağırlığını engelli bireyler oluşturuyor...bu engelli bireylerin % kaçı (erkek) sağlıklı bayanlarla evli...& kaçı sağlıklı erkeklerle evli..

biraz sapma oldu konuda ama; erkeklerin tahammüleri ne yazıkki yok...ve toplumumuzda da şu varki; sakat kalan bir erkeğin terk edilişinde kadın günah keçisi ,vicdansız,ve başka isimlerle sıfatlandırılmaya devam ediliyor...

sakat kalan kadının terkedilmesinde ise her ne hikmetse erkeklere bu yakıştırma çok da derinlemesine yapılmıyor..

kadın terkederse kalpsiz vicdansız ve en kötü tabirleri üstlenen kadın..
    erkek terk ederse;napsın ama adamcağız..

her iki durumda da erkekler hep duygu sömürüsüyle korunuyor.. işte ben bunu kabul edemiyorum..

bu soruya cevabım ise o durumu yaşamadan verebileceğim bir cevabım yok..

eşitsizlik her ortamda olduğu gibi devam ediyor nitekim

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir kez daha "içimdeki deniz" filmini izleyin derim. Sizlere hiç birinzie katılmıyorum ve fazla yorum yapmayacağım çünkü sağlam biri ile geç de olsa evlendim.

Bazen konuşmak yapmakdan daha kolaydır diyorum...

Üye

Gerçek Adı
    İlknur
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ADA ÇOK HAKLISIN ARKADAŞIM. KATILIYORUM SANA. KADIN AYRILSA AYIP GÜNAH KEÇİSİ, AYNI DURUMDA ERKEK BIRAKSA EŞİNİ NE YAPSIN ADAMCAĞIZ HAKLI. EŞİTSİZLİKLER, KARMAŞA VE İKİLEMLER HEPSİ BİRARADA.........

Üye
    adanis Avatarı

Son Giriş
    23.10-2008
    Saat
    08:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben olsaydım ne yapardım? *BİLMİYORUM...*

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Olaylardan sadece istediğini çıkarmak,marjinal olacağım diye uğraşmak, bir tek
    Hıncal Uluç'a mahsustur desekte; Bazen hepimiz yapıyoruz bu işleri...

Hikayenin aslı, iş adamı olan OF li, karısını aldatıyor...Gümbürtü bundan sonra kopuyor...

Gelelim bizim Hıncal'lığımıza; Genellemek...Herkesin tatlı düşlerini karartır bu
    genellemeler...Kimin garantisi var ölünceye kadar sağlıklı kalacağım diye?
    Birde partneri adına karar vermek, çok yanlış bi şey...Hadi onu özgür bırakırsın,
    seçme hakkı bırakırsın, ama seni, yinede seni seçiyorsa, o zaman sana uymak düşer...Hele Kadın/erkek ikilemi bu daha yanlış...Erkekler gündelik yaşamı beceremedikleri için daha panik olurlar sadece...Herkesin hikayesi ayrıdır...Güzel olanda budur..Kıymeti de aynıdır bana göre bu hikayelerin...Saygılar...

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eline sağlık kuyucak...

Üye
    Mehmet YALCIN Avatarı

Son Giriş
    14.01-2012
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    AYRILIK İNANILMAZ VE YIKICI Bİ DURUM
    BEN OLSAM NE YAPARDIM SORUSUNA CEVABIM ŞİMDİ NE YAZSAM YANLIŞ OLUR BİREBİR BAZI ŞEYLERİ YAŞAMAK O ANI HİSSETMEK GEREKİR

BEN NE ŞARTTA OLURSA OLSUN EŞİMDEN AYRILMAM TABİ ALDATILMAK HARİÇ BUNUN DIŞINDA KOLAY KOLAY AYRILMAM....

BENDEN AYRILMAK İSTEYENE DUR GİTME DEMEM GİDEN OTOBÜSÜN GİDEN KADININ ARKASINDAN KOŞMAM.........

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon