Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 60 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    centirmen Avatarı

Gerçek Adı
    Cavit Ceyhan
    Son Giriş
    02.09-2016
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    Çorum/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Biz kendimizle barışık olduktan sonra başkalarının bakışı çokda önemli degil.
    sibel arkadaşımızın dediği gibi bakmak tabiyatımızda var.

Söyle bi hikaye var..

Zenci bir adam nehir kenarında yürüyüş yapmaktadır, o esnada birde bakarki nehirin azgın sularına kapılmış, sürüklenen, boğulmak üzere olan bir akrep görür. Akrebi kurtarmak için parmağını uzatır ama akrep uzanan eli sokar, zenci aldırmaz tekrar uzatır kurtarmak için akrep yine sokar bu şekilde defalarca olur, ilerde zenciyi seyreden bi adam bırak boğulsun sen kurtarmak için yaptın her hamlede seni sokuyor zehirliyor bırak der! Zenci adama döner o akrep onun kanunda sokmak var, bende insanım benim tabiyatımdada sevmek yardım etmek var ama o bunun farkında degil o tabiyatındakini yapıyor bende kendi tabiyatımdakini neden vazgeçeyimki der.
    Bizimde taiyatımızda bakmakta var. Onlar istediği kadar baksın sen umursama hayatını doya doya yaşa. Canın ne yapmak istiyorsa onu.

Üye
    okens Avatarı

Gerçek Adı
    Okan
    Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    14:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

insan bazen zor durumlarla da karşılaşabiliyor.
    ben alopesi üniversalis ( saç kırana benzer insandan insana geçmeyen bir tür otoümmün bir hastalık ) hastasıyım.bütün vücud kıllarım döküldü.kaş,kirpik,saç aklınıza ne gelirse.dışarı çıktığım zaman psikolojim bazen sıfır oluyor.insanların bana bakması,beni yadırgayan gözler,acıma,kanser misin diye sormalar,benden kaçmalar bize de bulaşır mantığı... yine de şükür diyelim.

Üye
    bacak14 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    16.12-2015
    Saat
    11:56
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu durum lar hepimizin başına geliyor demekki... ilgi çekmekte üstümüze yoook. bazen komik bazen sinir bozucu tabi bu bakan kişinin bakışına bağlı... kardeş sen sıkma canını hayatın keyfini cıkar dünyaya bir daha gelmiycez... ne malum onlarında engelli olmayacağı... ne yapalım ALLAHIN verdiğine razıyızz...

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Amannn arkadaşlar üzüldüğünüz şeye bakın,benim de engelim belirgin ama dışarı çıkmamak için, hiç böyle bir kuruntularım olmadı.Aksine dışarı çıkmak için can atıyorum.Çevremdeki arkadaşlarım bana imrenirler, gerek hareketlerinden gerek giyinişimde, hatta bazıları da diyor ki; sen yanlış meslek seçmişsin senin modelist olman lazımmış diye engelim olmasına rağmen ne giyersen giy yakıştırıyorsun ya, helal olsun sana diyorlar.Bence bu tamamen kendi elimiz de,siz öyle düşünerek bakmasanız hayata,eminim ki,çevrenizdeki insalar bunun hiç farkına varmayacaklar.Kendinizle başırık olarak yaşamayı öğrenmelisiniz,yoksa hayattan hiç zevk alamazsınız.
    Hayırlı akşamlar.....

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Bir insan kendisini olduğu gibi kabuletmişse bu onun duruşuna bakışlarına yansıyorsa bakanlar utanır zaten. ha olurda bidon kafalı birine deng gelirseniz onuda kaale almak bize yakışmaz bence. Önemli olan senın düşüncen ve insan olanların düşüncesi öyle her insana benzeyeni adam saymamak lazım, bakışlarınıda önemsememek lazım.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Bizim burda bir caddeyi trafiğe kapattılar, millet yaz akşamları cok afedersiniz nerdeyse baxter şort ile gezecekler, onlar utanmıyorlarda bizmi utanacağız Bu takıntı haline getirmemek lazım, sonuçta biz manken değiliz podyuma cıkıp yürüyelim.

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Yüz felci bile geçirdiğim zamanlarda hiç milletin bakışlarını düşünmemiştim..Çok farklı bir akış açısı aniden bakıp gözlerini kaçırsalar ozaman da engelli olduğum için bakmıyorlar mı diyeceksin ? Kolunun sakat olmasında utanılacak bir şey yok ki belki içlerinden dua ederek bakıyorlardır Allah herkesin yardımcısı olsun yada Allah acil şifalar versin diyerek bakıyorlardır niye kötü değerlendiriyorsun ki ? Bütün hastalıklar bende toplanmış mübarek ama hiç kimsenin ne dediği yada ne düşündüğü zerre kadar umrumda değil Hayat gayet güzel acısıyla tatlısıyla..
    Millet kendi önüne baksın..
    Bence bakış açını değiştirmen gerekir yazı bırak normalde de toplum içine girmeye çekinirsin böyle devam edersen..
    Allah herkese acil şifalar versin... Aminnnnnnnnnnnnnnnnnn!

Üye
    taxin01 Avatarı

Gerçek Adı
    tahsin kaplan
    Son Giriş
    17.01-2014
    Saat
    00:40
    Yaşadığı Yer
    adana cukurova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bazi insanlar gibi 2 kollu olup hayvan gibi yasamaktansa serefimmle kolsuz gezerimm ..hiçte utanmammm

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Ben şöyle kabullendim; Dünyaya sınav için geldim, geçici bir hayat burası, bana verilen şartlarda bu sınavı geçmem lazım, engellimi, hayatımı, çevremi olduğu gibi kabul edip ona göre düşünüp ona göre yol almam lazım dedim. tek yapmam gereken nefsimle savaşmak. Güzel bir söz vardır; Hayat ta önemli olan çok şeye sahip olmak değildir, az şeye ihtiyac duymaktır. Bu sözü anlayana ne mutlu yani insan oğlunun istekleri, keşkeleri bitmez, bunların hepsi nefisten gelir. Elindekine gönülden şükredebilen onunla yetinmesini bilen insanlar olmalıyız. Mutluluk olmak istiyorsak kendimizi sevmeli ruhumu sağlıklı tutmalıyız. Hep denir ya sağlık herşeyin başıdır diye, öyle ama asıl önemli olan Ruh sağlığıdır. Ruhumuzun sağlığıda düşüncelerımizden geçer manevi dünyamızdan geçer. Hayatı iyi veya kötü değildir, ona iyiliğini veya kötülüğünü veren bizim düşüncelerimizdir. diye bir söz vardı. Yani nasıl düşünürsek öyle görürüz, öyle inanırız Nasıl düşündüğümüz önemli.

Üye
    türk Avatarı

Gerçek Adı
    ufuk
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    13:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam ben sağ diz altı protezimle yaz aylarında kısa şortla geziyorum. dikkat çekiyorum bakışlar önce bacağıma sonra yüzüme yöneliyor .hiç aldırmıyorum son günlerde aklıma bir fikir geldi
    bu bakışları paraya çevirebilirmiyim yani protezime reklam alabilirmiyim nedersiniz . dikkat çekiyoruz diye hayatımızı karatmayalım zaten yeterince karatanlar var. reklam işini ciddi olarak düşünün ve mutlu olun.

Üye
    ezgili dünyam Avatarı

Gerçek Adı
    Kızımın adı Ezgi
    Son Giriş
    11.08-2015
    Saat
    00:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kızım down sendromlu, farklılığı gören insanlar ister istemez bakarlar ama öyle küçümseyen bakışlar değil, gülümseyerek bakıyorlar, çünkü bende gülümsüyorum kızımla gezerken. İnanın insanların kötü niyetle baktığını sanmıyorum, artık eskisi gibi değil insanlar bilinçlendi, her insanın bir engelli adayı olduğunun çok iyi farkındalar. Ben olsam ne yapardım, sizin yerinize, eğer ki yolda değilde yanımda oturuyorlarsa, merak ettiğiniz bir şey varsa anlatayım da rahatlayın derdim heralde. Tabi bunu ne zaman yapardım, durumu kabullendiğimde tabi. Bende ilk yıllarda, parkta vs. de hiç bir şekilde kızıma bakılmasından hoşlanmıyordum, halbu ki seviyorlardı onu, ama genede istemiyordum işte. Şimdi çoook rahatım, kızımla fırdatım olsada gezebilsem keşke.

Üye
    UMUDUN Avatarı

Gerçek Adı
    Ümit..Timü
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    18:50
    Yaşadığı Yer
    Elazığ-Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Sizee öküz gibi bakana sizde öküz gibi bakın rahatsız edin onları bakışınızla size insan gibi gülümseyene güzel bakana sizde gülümseyin

Üye
    atmaca58 Avatarı

Gerçek Adı
    Harun
    Son Giriş
    16.12-2015
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende bu yaşama dair anı düşünce ve duygularımız topğindeki konuları okuyunca aşırı karamsarlığa kapılıyorum hayattan soğuyorum müslüm gürses dinlemiş gibi oluyorum
    Allah yardımcınız olsun banada çok koyar bu tip yaklaşımlar ama ben artık takmıyorum çünkü zamanında bende onlar gibiydim yarında onlar benim gibi olabilirler

Üye
    soner81 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnsanlar her baktıkları şeye güzel gözlerle bakabilseler dünya daha da güzelleşirdi. Aldırma bakar ve geçerler. Sen de onlara göre bak sen nasıl onlara farklıysan onlarda sana göre farklı değil mi?...Bırak baksınlar ki kendilerinden farklı özellikleri olan insanların varlığını da görsünler ve seni sen olduğun için kabullensinler...

Üye
    zeynepp18 Avatarı

Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    14:59
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yorumların hepsini degil ama bazılarını okudum vee güzel ifade edilmiş. benim de diyecegim o ki,Sanırım bu noktada her şey bizde başlıyor ve bizde bitiyor. Kimseye bizi üzme hakkı vermemek lazım ( özelimizdekiler dışında ). Onun dışında herkes istediğini yapsin düşünsün. Insanları önce vicdanina sonrada allaha havale etmekte fayda var derim. Zira klasik bi deyim ama ne oldum degil ne olucam demeli insan.

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234