Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 60 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bana kış aylarındada bakıyolar şimdi nolcak

bişeyler sölediklerinde hepsine birsürü şey saymak istiyorum ama bu embesillerden o kadar çok varki başa çıkmak zor

bizden beter olsunlar

Üye
    tsira08 Avatarı

Son Giriş
    27.06-2015
    Saat
    15:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

var sanırım böyle insan olmaktan aciz insanlar malesef... senin hayatın senin yaşamınn ne giymek istersen giy bence kendini sırf böyle insanlar yüzünden kısıtlama gördüklerinde özgüveninden dolayı takdir etsin insanlar..baharı sev kışı sev yazı sev sonbaharı sev....

Üye
    fsam Avatarı

Son Giriş
    16.06-2013
    Saat
    15:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence insanlar farklı bir şey gördüklerinde bakıyorlar. Mesela ben Protez olarak c-leg kullanıyorum yazın dışarda kapriyle falan dolaştığım zaman bazı insanların ilgisini çekiyor bu adam robot mu diye. Hatta bi tane ufaklık protezim olmadığı zaman robot bacağın nerde diye sorabiliyor. Onun için pek aldırış edipte stres yapmayın kendinize boş verin bakan baksın.Umursama bile sonuçta biz utanılacak birşey yapmıyoruz engelli olmayı seçip seçmeme hakkımızda yoktu. Onun için beden engelli olup olmaması değil mühim olan kafaların engelli olmamasıdır.

Üye
    öyküekin Avatarı

Gerçek Adı
    Öyküekin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    :)
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bedenine sahip çık...o senin...utanma ....gülümse...

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bedenimizin her parçasına asıl biz gözümüz gibi bakalım. Gerisi mi?boş verin gerisini. Aldırmayın.

Üye
    gulsum neva Avatarı

Son Giriş
    29.12-2010
    Saat
    19:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benım kızımda sag koldan problemlı herkez okuz gıbı bakacak dıyede cocugumu yaz ayından mahrum edemem bakan baksın donup bıde kendıne baksın

Üye
    Nevra Avatarı

Gerçek Adı
    Nevra
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    02:04
    Yaşadığı Yer
    EGE Bölgesinde bir İl
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

hiç aldırma o bakışlara,sende onlara öyle tuhaf bak ki onlarda kendilerinde bişeymi var diye sağlarına sollarına baksınlar.hiç mahrum etme kendini yaşamktan.benim sırtımda 100 dikiş var tarlaya dönmüş durumda ama ben yazın bikini giyiyorum kimsede umrumda olmuyor tam tersi insanlar özgüvenimden ve kendimle barışık olduğum için tebrik ediyorlar boşver milleti bakan kendine baksın.kimsenin göz zevkini falan bozduğumu düşünmüyorum benim ki ALLAH vergisi,onların selülitleri koca göbekleri,sarkık popoları kendi kendilerine bakmamalarından onların benim göz zevkimi hiç bozmaya hakkı yok diye düşünüyorum yani sözün özü boşver milleti

Üye
    Soner Güç Avatarı

Gerçek Adı
    soner güç
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    10:47
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konuda benimde söyleyeceklerim olsun istedim bende kolumu kaybettigimde yasamıştım bunları halende yasa maktayım tam 20 yıl oldu kaza gecireli ve dilek olay 20 sene kolumu yerine taktılar ama 14 cm kısa gelişmedi yasım 31 ama kolum halen 14 yasında ilk zamanlar bende kısa kollu hiçbirşey giyemezdim birde fısır fısır konuşulanları duyuyordum askere almazlar canım nasıl evlenecek coluk cocuga karısacak bunların üztesinden gelicem dedim kendime ve geldim birtek askere gidemedim ama evlendim cocugum oldu şimdi altı yasında evet bana bunları söyleyenlerin birbir yüzlerini aşagıya bakarken görüyorum bırakın kafanız hep yukarıda olsun biz bu halimizle varız bu halimizle kalıcaz bizler böylede mutluyuz dünya döndükce biz nefes aldıkca bu böyle olacak

Üye
    bkt Avatarı

Son Giriş
    26.05-2010
    Saat
    20:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bana bakana ben de bakıyorum. hele de şımarık bir çocuksa bu. hiç şefkat gösteremiyorum artık, üzgünüm.. o çocuğa o eğitimi vermeyen ana babaya daha fena bakıyorum zaten. korkutucu bakışlar savuruyorum resmen etrafıma.
    halbuki 10 sn'den fazla yüzümü asamam ben, işkence gibi gelir.. ama gerektiğinde yapacaksın.
    "Nush ile uslanmayani etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanin hakki kötektir."

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

İnsanların bakışlarındaki sözlerden etkili olan imaların insanı etkilememesi çok mümkün değildir. Ama kimseye de bir şey diyememek insanın içini acıtır. Yaşamı olduğumuz gibi kabul etmek gerekiyor. Engelimiz var diye her şeyi kafamıza takarak hayatı kendimize zindan ederek mahkûm olmanın da hiç bir zaman anlamı yoktur.

İnsanlarımız engelliler konusunda oldukça bilinçsiz ve cahilce davrandığı sürece bunları yaşamamızda kaçınılmazdır. Hayatın bize biçtiği rolü kabul etmeme gibi bir şansımızın olmamasından dolayı, bu hayatta mutluluk için mücadelemizi bizlerde engelli olarak vermek durumundayız.

Üzülsek de, kırılsak da ve hiçe sayılsak da bu hayattan kopmamak ve bizimde bu hayatın bir parçası olduğumuzu herkese göstermek gerekiyor. Bunu görmezden gelseler bile biz de bu dünyada herkes kadar özgür olabilmeliyiz.

Üye
    engin934 Avatarı

Gerçek Adı
    Engin
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İş durumundan Tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Helal olsun matay özrünü dilemişsin sanada yakılan buydu başka ihtimal yoktu zaten ihtimal vermiyordum böyle alakasız bi yorum yapacagına onurun durumuna şirine ve havvayadahak ver senin o yorumunu gören herkez o tepkiyi verirdi.

Üye
    mikailyildirim Avatarı

Son Giriş
    22.04-2013
    Saat
    17:02
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben hiç rahatsızlık duymuyorum hatta biri bana sen neden aksıyorsun deyinceye kadar aksadıgımın farkında bile değilim .... yaşamayı hayatı seviyorum kimse umrumda değil ....

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Allah'a şükür bu yazı da göreceğim sanırım. Ama maalesef yaz geldi, geliyor. Benim için dışarı çıkma kabusu başlıyor.

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

bendede skolyoz var..belimde eğiklik var..bende üstüme bişey yakıştıramam..hele hele ayna karşısına geçip yakışmışmı diye bakmam.hatta mağazalara gidip alış veriş yapamam..sanki herkes bana bakıyomuş gibi gelir .ama insanoğlu her şeye alışıyor.sen takma çık dışarı gözleri alışır bi müddet sonra..olmadı bakanları çek kenara nazikçe ayak üstü seminer ver..durumunu anlat,bu şekil bakmaların olmaması gerektiğini anlat..o kişi utansın,sıkılsın..sen değil..hem bizim gibi insanların daha sosyal,çekingenlikten uzak olması sağlam insanlarda daha çok takdir uyandırıyor..örnek oluyor..

Üye
    ssibell_77 Avatarı

Gerçek Adı
    sibel
    Son Giriş
    10.03-2015
    Saat
    13:40
    Yaşadığı Yer
    iZMiR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    insanın doğasında olan bi tepkidir farklı olana bakmak.sonuçta göze değişik gelen herşey insanın dikkatini çeker.biz engellilerde öyleyiz.bizlere bakmaları çok normaldir.ben diğer arkadaşların aksine bana bakmamak için kendini zorlayan insanları yadırgarım.sonuçta doğal değiller.herzaman doğallıktan yanayım.evet ben bi engelliyim.vücudumdada engelimden dolayı deformasyonlar var.ama bu benim ve kendimi seviyorum.belkide herşey burda başlıyo.kendini sevmek... sen kendini nasıl görür ve seversen karşındakinden de aynı sevgiyi ve değeri alırsın.o yüzden takmayın yaz ayları kış ayları diye.bırakın bu takıntıları ve hayatınızı yaşayın.doyasıya giyinin alışveriş yapın,dikkatli bakan gözlere aldırmadan denize girin güneşlenin.bu sizin hayatınız.keyif almakta kendize zehir etmekte sizin elinizde.varın gerisini siz düşünün...
    herşey gönlünüzce ve keyifle olması dileğimle...

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon