Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 29 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Selma Güneş Avatarı

Gerçek Adı
    Selma Güneş
    Son Giriş
    04.08-2014
    Saat
    01:09
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Çocuk felcinin ( polio sekeli ) bıraktığı arızayı sol kolumu kullanamamak, sağ bacakta güçsüzlük olarak kabullenerek yaşıyordum. Sağlam olan sağ kolumla zorlanarak da olsa günlük işlerimi yapabiliyordum. Tek kolla yaşamını sürdürmeye çalışan arkadaşlar çekilen zorlukları bilir... Zordur, hem de çok zor... Ama yaşanmalıdır bu hayat... Hayata karşı tek kolunuzu yumruk yaparsınız... Amaaa yıllardır her türlü işin ağırlığını yüklemek zorunda kaldığım sağlam kol alarm vermeye başladı son yıllarda . Ağrılar, güçsüzlük, seğirmeler iyice artmaya başladı. Çok zorlanıyorum , evim , eşim ,sürdürmek zorunda olduğum bir hayatım var. Koluma tatil yaptırmam mümkün değil ! Akülü tekerlekli sandalye yapımcıları , akülü kol neden yapmazlar ki. Belki beni de rahatlatırdı !!.
    Sıkıntılarıma çare arayışındayım. Aynı sorunları yaşayan arkadaşlarım varsa lütfen kendilerini yormamaya çalışsınlar.
    Hiç bir şey sağlığınızdan önemli olmasın. Çocuk felcinin kalıcı hasarları maalesef yıllar sonra da ortaya çıkıyor. Tam da yorgun yıllarınızda...

Üye
    CEREN Avatarı

Son Giriş
    27.02-2016
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zor bir durum Selma Kardeşim.
    Vücudumuz ağrıyarak, sızlayarak bize "beni az kullanın "ya da "kullanmayın "mesajı veriyor.
    Derdine ortak o kadar çok arkadaş var ki bu sitede , az çalışan bir uzvumuzun yerine ,diğerine çok yükleniyoruz yıllar geçtikçe sağlam olan da yoruluyor normale göre daha çok yıpranıyor.
    Hiç moralini hiç bozma, içindeki ümidi ve gücünü kaybetme.
    Çok zor ama , şartlarını zorla o kolunu bir süre az kullan
    Dilerim herşey daha iyiye gider..

Üye
    Selma Güneş Avatarı

Gerçek Adı
    Selma Güneş
    Son Giriş
    04.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Zorunluydum bu kolla yaşamak konusunda .Ama bilseydim yıllar sonra beni bu halde bırakma olasılığının olduğunu, ne ağır kaldırır , ne de kolumu yoracak işlere girişirdim !! . Çok sağol paylaştığın için. Allah hepimizin yardımcısı olsun.
    Dostluğun için teşekkür ederim.

Üye
    CEREN Avatarı

Son Giriş
    27.02-2016
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İnşallah Allah hepimizin yardımcısı olur.Burada hepimiz hayata tutunmak gibi zor bir işi başarıyoruz.
    Sen de sağolasın.

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Sevgili Selma ben poliolu değilim ama bir kas hastası olduğum için o kolların benim için önemini,çektiğin yorgunlukları o kadar iyi anlayabiliyorum ki çünkü oturup-kalkma,merdiveni zorda olsa inip-çıkmaya çalışma hemen her işi kollarımızla yapıyorus ve zamanla tükenip,gücünün azaldığını hissediyorsun ama o kolunu devre dışı bırakma lüksünde yok hatta yorgunsa biraz dinlendirip yine hareket kazandırman lazım,full dinlendirip yapılandırmakda mümkün değil(en azından benim için öyle ne çok yorulacaksın,ne de hareketsiz kalacaksın diyor doktorlar başkada bir şey demiyor) Ben kolum çok yorgun ve güçsüz düştüğü zamanlarda mecburi bir dinlenme,ağrı kesici kremlerle hafif masajlar yaptırarak o süreci biraz atlattıktan sonra hep aldığım dersle bir daha şunu da yapmamalıymışım daha dikkatli olayım diyorum,bunu mecburen dedirtiyor hastalık çünkü kolların kaldığı an hayatının gerçekten çok çok zora girdiğini hissediyorsun.hafif egzersizler,rahatlatıcı,esnekliğini muhafaza edceek türden,mümkün mertebe yormadan,beslenme ve kilona dikkat ederek kendimizin doktoru olmaya çalışıyorus,Allah herkese şifalıklar versin...

Üye
    empatizan Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    10:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben olmasam bunca işi kim yapacak diye görevler yükleriz kendimize. Bazen de bize yüklenen görevlerin üstesinden gelmeye çalışırız canhıraş, kendimizi paralarcasına…Oysa biz olmasak da dünya dönmeye devam ediyor, yüklendiğimiz işler yapılmadan kalmıyor biz yapmayınca. Hemen olmasa bile, bir süre sonra başının çaresine bakmayı öğreniyor herkes.
    Bizim artık yapmadığımız ya da yapamadığımız işleri yüklenen birileri çıkıyor. Kolunuza tatil yaptırmanız mümkün Selma Hanım.
    Kolunuz tatildeyken ortalık biraz hareketlenir, karışır, tıkır tıkır işleyen düzen bozulur ama hiiç umursamayıp tatili uzatmaya kararlı olursanız, her türlü işin ağırlığından biraz olsun kurtulabilirsiniz gibi geliyor.
    Birilerine yük olmadan yaşayabilmek için, üzerimizdeki fazla yüklerden de kurtulmak gerektiğini öğreniyoruz büyüdükçe.
    Sağlam kolunuzun mesai saatlerini azaltıp, hafta sonu tatilleri vererek biraz olsun dinlendirebilirsiniz belki. Geçmiş olsun.

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Selma hanım geçmiş olsun.
    Sağlam kolunuzun yorulması, yıpranması doğal..
    Daaa anlattığınız kadar olmaması gerekir.. Bu arazlar başka bi şey kaynaklı olmasın..
    Bence Akdeniz Tıp'ta tam kontrolden geçseniz diyorum..
    Acil şifalar dilerim..

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Selma hanım , öncelikle stresinizi azaltma yollarına gidin . Stres ağrı eşiğini düşürüyor çünkü. Daha yorgun , daha yetersiz , daha mutsuz hissettiriyor bizi ve bununla beraber bedenimizden gelen sinyaller artıyor. PPS belirtilerine benziyor anlattıklarınız. Mutlaka doktora başvurun. Doktora danışarak magnezyum tabletlerinden kullanabilirsiniz , bu krampları azaltıyor ve kasları rahatlatıyor. Günlük aktivitenizi azaltıp , protein ve sebze ağırlıklı beslenip , uyku düzeninize dikkat ederek rahatlayacağınızı düşünüyorum. Uyurken kolunuzun üzerine yatmamaya gayret edin
    Acil şifalar...

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:46
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Selma abla 1-2hafta dinlenin hiç bişi yapmadan en doğal tedavi yöntemi bu dinlendikten sonra kolunuza ağir geliçek işlerden sürekli kaçinin geçmiş olsun.

Üye
    nine60 Avatarı

Son Giriş
    18.08-2010
    Saat
    21:21
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Selma Güneş.Kolunun ağrısı için mutlaka Romotoloji+ortapedi+fizik üçgeninde
    kontrol ettirmelisin.
    Güç kaybı olduğunu yazmışşın boyun fıtığı olasılığını da göz ardı etmemelisin

Ben tekerlekli sandalyedeyim.yaş ilerledikçe kaslardaki elastikiyet azalıyor.
    Seneler önce boyun ,kollar ve omuz ağrısından yatakta bile yatamadım. bende boyun fıtığı da oluşmuştu zaten ağır eşya ittirmekten.
    orada bir sorun var ve kas spazmına sebep olmuş.
    10 dakika sıcak su torbası ile ısıtıp gevşettikten sonra verilen jelleri sürdüm.
    ve kuvvetlendirme hareketleri.

İkinci geçirdiğim gene aşrı yüklenmeden dolayı el -baş parmak tendonlarım iltihaplanmış.Tam üç polikinik bir sene dolaştım.
    sonuç romatizma ,eklem iltihaplanması,ve tendon iltihaplanması.Baş parmağı kullanmama yasaklandı.

Bu yazdıklarımdan anlaşılacağı gibi doktora gitmen şart.İstirahat şart.Bir de 10 dakikalık
    sıcak kompres geçici rahatlatabilir.
    geçmiş olsun

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

selma hanım herkes size kolunuzu fazla zorlamayın diyor ama ben size başka bişi diyeceğim,adanada çok ünlü bi hoca varmış üflüyerek filan insanlara şifa dağıtıyormuş bence ona bi uğrayın para filanda almıyormuş,kaybedeceğiniz bişi yok denemeye değer,keşke hocanın adını hatırlasaydım
    ama böyle bilgili birilerine sorarsanız hocanın ismini öğrenirsiniz,efliya filan kadar bilgiliymiş bu hoca,kapsında uzun kuyruklar oluşuyormuş,acele şifa diliyorum size....

Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kalbimin attığı yerdeyim..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Sevgili Selma sizin şikayetinize yakın bir problemi bende yaşıyorum 15 gündür,o kadar yoğun bir tempo ile çalışıyorumki otomatik makine olmuşumda azıcık uzaklaşınca fark ediyorum bazı şeyleri, şimdi evimde dinlenirken daha iyi anladım etrafıma bakıyorum insanlar bu kadar yormuyor kendisini olduğu kadar deniliyor bana ne oluyorsa sanki dünyayı ben kurtaracağım..
    3 gün önce sol kolumdaki ağrı artınca doktora gittim bana fizyoterapist,masor arkadaşlar yardımcı oldu ilk etapta,düzenli spor yapmamı rutin hareketlerin bana faydalı olmayacağını söylediler,sürekli ayaktayımya kendimi hareket ediyorum sanıyormuşum bunuda anladım..

Size tavsiyem kendi düzenimizin dışına çıkamayacak gibi görünsekte bir parça galesizlikle sorumluluklarınızdan kaçın demiyorum yanlış anlaşılmasınbişeyleri değiştirebiliriz yakınlarınızında desteği ile diye düşünüyorum..Çok geçmiş olsun..

Üye
    Selma Güneş Avatarı

Gerçek Adı
    Selma Güneş
    Son Giriş
    04.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Post polio dedikleri bir konuyu andırıyor sıkıntılarım.Bunun olmasından korkuyordum. Haklısınız ne iş biter, ne de sorumluluklar . Felç, fıtık, kifoz...
    Sıradaki gelsin !!! diyorum artıkk.

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

yaaa bozmayın morelinizi,allah en çok sevdiği kuluna dert verirmiş,her karanlık yolun mutlaka vardır aydınlık bir çıkışı,sabredin lütfen sabredin

Üye
    öyküekin Avatarı

Gerçek Adı
    Öyküekin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    :)
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    geçmiş olsun...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon