Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 74 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alptug06 Avatarı

Gerçek Adı
    salih
    Son Giriş
    21.11-2014
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben ilk okuldan beridir rahatsızım son 24 senedir yürüyemiyorum ilk önceleri bende senin ğibi düşünmüştüm ama pek düşündüğümüz ğibi deil cidden seni sevecek bir kız bir içten tebessümüne bile seni sevebilmelidir zaten kara kaşına kara gözüne beni sevecekse o kız sevmesin anasıyla otursun evinde ama önce kendine güven ve kendini geliştir her yönden derim kız milletine takılılıp kalmamak lazım

Üye
    neoplis Avatarı

Gerçek Adı
    kimsesiz.
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    12:18
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet arkadaşlarım düşünmeden açtıgım bir bu başlık için özürdilerim. çocukluktan beri özürlü olan arkadaşlarımı kırabilecegimi hiç düşünmedim çok özürdilerim....

Üye
    inzibat Avatarı

Gerçek Adı
    ErdaL
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    03:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    12

Sen 24 ben 25 yaşında engelli olmuşuz. Hayat öyle akıp giderken birden duruyor gibi sanıyoruz. Fakat durmuyor biz duruyor zannediyoruz. Çünkü hayat akıp gidiyor.
    Biraz farklılıklarla da olsa hayatın her anından haz duymaya çalışmalısın. Karamsarlıklar elbette olacak fakat bunları da aşıyorsun. Kız arkadaş konusun da kafana takma sen adam gibi adam ol. Seni her halinle beğenen çıkıyor. Ben o okunu da kendimi çok şanslı hissediyorum...

Üye
    PARAPLEJI 27 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Evet arkadaşlar ben 32 yaşında trafik kazası sonucu of'lu oldum. Sonradan engelli olmak gerçekten zor. ilk sıralar ben de kabullenememiştim ama zamanla alıştık. zaten kaza sonucu engelli olanların yaş sınırı genelde 25-35 arası oluyor.

Üye
    yorgun_77 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    24.07-2010
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul ümraniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

neoplis arkadasım yazdıgın yazıları takip ettimde sürekli hep bayan konusu gündemde yok eskiden kabul ederlerdi yok gittigim heryerde kızlar ilgi gösterirdi filan..bu dünya sadece bayan erkek ilişkisi ilen boyutlu deil kaldıki engelli insanların o kadar cok ciddi sorunu varken sürekli ask kız erkek iliskisine girmek vede eskiden ben hep böyleydim diip yasamak sana sadece hep zarar verir ..unutmaki sürekli arkasına bakan önünü göremez vede cok kötü düserr...benimde vede sen gibi bircok kisi bircok ciddi iliski yasamıs olabilir kaldıki ask sevgi gibi seyler özel duygulardır her dkka paylasmak anlatmak o kelimeleri vede yasananları özelden cıkarır sıradanlastırır ondan ki bence daha az ask bayan kelimelerini kullan vede hayatı bütün olarak düsün nede olsa bu bir bitisi olan oyun ..yarın ahirette bize aa güzel bir bayanlan cıkmıs hadi cennete yada cirkin kızlan cıkmıs hadi cehenneme demiyecekler günahlarımız sevaplarımız sorulacak ne bindigimiz araba ne oturdugumuz ev nede asklar deil ...

Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    14:58
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Valla sevgili arkadaşım başlığı görünce ilginç bir durum var sandım ama yanılmışım.. Sevgili kardeşim sen yine hayatının belli bölümünü dolu dolu yaşamışsın ya ben yda benim gibi olan diğer arkadaşlarım? 1 yaşından bu yana özürlüyüm ne yapayım yani özürlüyüm diye kabuğumamı çekileyim? şunuda unutmaki hayt sadece kızların üstüne kurulu değil hayatta zevk alınacak o kadar çok şey varki ben hiç senin gibi dar pencereden bakmadım sanada tavsiye ederim

Üye
    kimbilir Avatarı

Gerçek Adı
    salih
    Son Giriş
    20.11-2015
    Saat
    19:38
    Yaşadığı Yer
    bursa /yıldırım
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zaten Allah(c.c) herkese çekebilecegi derdi verirmiş.Biz bunu kabulene biliyor,şükredebilirsek hem,bu dünyada mükafatını görürüz.hemde öbür dünyamızı kazanmış oluruz
    yok tersine isyanda olursak hem elimizden birşey gelmez hem bu dünya zehir olur hemde öbür dünyamızı kaybederiz.inanan bir insan için hiç birşey cennette degişilmez. bu bizim özürümüz bizim cennete girmemiz için bir vesile (bir mükafatır) degerini bilene şükredene diye düşünüyorum..

Üye
    kimbilir Avatarı

Gerçek Adı
    salih
    Son Giriş
    20.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa /yıldırım
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

amin..

Üye
    UMUDUN Avatarı

Gerçek Adı
    Ümit..Timü
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    18:50
    Yaşadığı Yer
    Elazığ-Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Küçüksün etrafındakilerr bişiler söylerler sen anlamazsın umursamazsın oynarsın bol bol sokaklarda...Zaman gelir ergenlik çağına gelirsin ki..o konuşmaktan gevezelikten bıkmayan, koşmaktan yorulmayan kişi bir gün durgunlaşır ,ağzından tek kelime laf çıkmaz..Bir anda bütün umutsuzluklar ve çaresizlikler çöker omuzuna yıkılırsın. Bir gün yavaş yavaş bir duvar dibine çökersin, ağlayarak gömleğini yırtarsın o tarif edilmez üzüntü içerisinde .Sonra boş dünyanın varlığına tanık olursun...Zaman zaman..ağlamalar ah çekmeler keşke demeler devam etsede....

Bakamazsın kızların yüzüne..sen kimsinki.. dersin..yere bakarak gelip geçersin o yolardan..Utanırsın kendinden ergensin.. Okula gidersin.. bir kıza gönül bağlarsın gizli gizli bakarsın gözlerine,konuşmasına, gülüşüne..Yanında bir başkasını görürsün.. döner ağlarsın yine kendi kendine....

Engelli olmak, hasta olmak zor iş be..

Üye
    kimbilir Avatarı

Gerçek Adı
    salih
    Son Giriş
    20.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa /yıldırım
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Genç bir adam düşünün hayatının baharında;
    Genç bir adam, işlemediği bir cinayet yüzünden hapse düşer.Cezası öbür boyu hapis.bu genç adam pisi pisine hapse düştüğüne mi yansın yoksa işlemediği bir cinayet yüzünden boşu boşuna hapis olunuşunu mı?nasıl insan isyan etmez ki böyle hayata bir hayata .belki işleseydi hak etmişti cezayı bu kadar isyan etmezdi.peki bu durumda kim isyan etmezdi böyle hayata.
    Bir de olayı tersinden düşünün belki hapise düşmeseydi.ne türlü günahlar işleyecekti,belkide çok pişman olacağı işler yapacaktı.ömür boyu vicdan azabı cekeceği belkide ölseydim,daha iyiydi diyecegi.Belkide cenmı hak o nu çok sevdiği için hapsettti bu dünyaya öbür dünyası çok güzel olsun diye.haksız yere düştüğü bu hapisin canabı Allah'tan olduğunu herşeyin onun taktirinde olduğunu herşeyin ondan geldiğini ve tekrar ona teslim olacağını bilip şükredip haline o nu, o zindanda ansa onu ziredip ona şükretse aslında kendisinin için bir çile hane bir zinda degilde bir cennet bahçesi olur.kısacık ömürü ebedi hayata değişmek gibi bu bizim hayatımıza isyanımız.önemli olan bu halimize şükredip ebedi hayatımızı düşünmek.evet çok zor ama isyan da birşeyi çözmüyör.bu kısacık zindan hayatın bitmesini ebedi olan hayatımızı kazanmaya bakmak lazım diye düşünüyorum. sayğılar...

Üye
    Ben..VE..Sen Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    02:43
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    3

slm oncelıkle arkadasım inan gelmıcekdım ama yazıları yorumları okudukca habıre gel gel sende katıl bu karvana dıyrosunuz benım hıkayem nasıl anlatım 12 yasımda engelı oldum ve suan 24 sındayım hayırlısıyla 25 bascaz eee halıyle benımde zor durumlarım oldu nede olsa 12 yasından berı engelısı ee daha cocukluk donemınden bıle cıkmaısın hemen arkasından genclık yıların ee halıyle kızlar falan arkadasım bu 24 yaslıle sınırlı deyıl kı sen de yasına gore konuyu acmısn anlıyorum ama arkadasların dedı gıbı hayat kızlardan ıbaret deyıl eee genc bır erkek sın burda bayanlar deyıl senı erkek arkadaslar daha ıyı anlar benım de kız arkadslarım oldu ayrılıklar vs re yanı cagu saglam ınsanlardı demek ıstedım engelısın dıye kızlar senden uzak durcak deyıl emınım dunyanın bır yerınde yanında cevrende senı beklıyen bır prensesın oldugunu sakın unutma önemlı olan sneın hayatta akdıf olup ınsanları tanıyarak o prernsesı bulmak ...

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    05:04
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

şunu unutma; ancak hissedebildiğin kadar özgür olabilirsin...

bu şiir ritüelim olacak

...
    ister gözünü oğuştur,
    istersen tetiği çek!
    idam mangasındasın içinde yasa varsa,
    girmem...
    girmedim mangalara,
    adalet duygusu yer etmedi içimde benim
    çünkü ben;
    ömrümce adle boyun eğdim
    yıldızlı gökten bana soracak olursanız;
    kösnüdüm ona karşı,
    onu hep altımda istedim
    ...

bazen şiir, düz yazıdan daha çok yaklaştırıyor hissedilene...

Üye
    gökhan46 Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    02:19
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

askere gittim geldim ne güzel çalışıyordum arkadaşlarla gezip tozuyordum 23 yaşıma geldiğimde herşey bozuldu engelli oldum daha önce istediğim zaman dışarda gezerdim şimdi evden çıkamıyorum garippp...

Üye
    kenan17 Avatarı

Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    15:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben dogustan 23 senedir engelliyim seniin gibi hic olmadım sen 3 5 sene dir bölesin askere bile gidemedik biz bu halde kendımızle barısıgız yada barısık olmak zorundayız sende bole olmalısın yapcak bısey yok

Üye
    thehukuk Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yaa bu yazılanların hepsiii çoook saçma halinize şükredin be şükredin.onuda geçtim şükretmneseniz bile kendinzi engelli olarak görmek en büyük engeldir hayata dair.bende engelliymişim ama bunu sadece ehliyet alırken fark ettim kol protezi kullanıyormuşum sağlık kurulunda gördüm böle şeyleri konuşarak aksine hayat dahada ızdırap olıuyor...arabesk dinleyerek dertler halledilmez aksine dertler küçük olsada halledilmez dert sanmaya başlıyorsunuz

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon