Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Oflu arkadaşlar asansörlü 2., 3. katta oturmak mı daha iyi yoksa düz giriş mi daha avantajlı.Deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

Üye
    seyithan Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa gogan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

giriş katı olursa daha iyi olur her seyi düşünmek lazım elektrik kesilir asansör arızalanır. bunlar onemli konular ona göre düşünün.bence giriş katı

Üye
    PARAPLEJI 27 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Seyithan teknoloji baya ilerlemiş. elektrik gitse bile asansör seni yarıda koymaz. Zaten biz of'lular sürekli hapis hayatı yaşıyoruz. Tabi ki balkon havası da iyi olur. tşk.

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:56
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

kesinlikle giriş katı!!! asansorculer, asansor kapısını acık bırakan yada içinde eşya bırakan dusuncesiz komsularla.. asansor bakımı yada tamiratı için cimrilik yapıp seni asansorsuz bırakıp evde esir eden apartman yoneticisi ile kavga etmene gerek kalmaz..
    + elektrik kesintisi de cabası

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Asansöre bence güvenmeyin her zaman çalışmayabiliyor. Bir yere giderken asansör çalışıyor diye çıkarsınız, döndüğünüzde bozulmuş olabiliyor. En fazla birinci katı tercih edin. Asansör çalışmasada bir kat çıkmak kolay olur. Giriş katta balkon olursa o da olabilir. Çünkü bence balkonda çok önemli. Ben kendim birinci katta oturuyorum. Asansörde var. Asansör bozulmuş olursa da birilerinin yardımıyla bir kat çıkıyorum.

Üye
    inzibat Avatarı

Gerçek Adı
    ErdaL
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    03:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    12

Ben kaza yaptığımda 2. kattaydım. 5 sene merdivenlerden kucakda indim çıktım. Tabi sürekli inip çıkamıyordum. Hem boyum uzun hemde kilo sorun oluyordu. Asansörlü siteye taşındım. 3. katta ve güneyt cepesi harikaydı. Orada da 2 asansör olmasına rağmen dışarı çıktıp geri geldiğim de bazen asansör arızalı oluyordu. yada birisi arızalı oluyordu. Asansörlerin birisi tekli diğeri de çiftli katlar da duruyordu. Ben mecburen sıkıntı çekiyordum. Hele bir de deprem gecesi var ki! Asansöre binmedim merdivenelrden inerken millet telaştan üzerimden atlıyordu. Şimdi giriş kat bir dairedeyim. 2 basamak var ona da rampa yaptırdım. Kendim girip çıkıyorum. Tam bağımsızım. Asansör de var fakat sadec misafirlik için kullanıyorum. Gerçi bahçe tarafına doğru 1. kat oluyor, onun da keyfi bir başka. sürekli yeşilliğe bakmak beni mutlu ediyor..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Hangi asansörlü daire, hangi giriş kat..?
    Öyle giriş katlar var ki, ağzım açık kalıyor, öyle üst katlar var ki, aynı şekilde...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Levent54 Avatarı

Gerçek Adı
    Levent Karagöz
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent beyin görüşüne katılıyorum. Öyle bahçe katı evler varki üst katlara değişmessin.
    Benim tercihim üst katlar. Zaten evden zor çıkıyoruz bari ufkumuz geniş olsun.

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben asansörlü dairede 6. katta yaşıyorum,ama bence kesinlikle giriş kat olmalı,asansör arızalanabiliyor..

Üye
    engin934 Avatarı

Gerçek Adı
    Engin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    İş durumundan Tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence kesinlikle giriş kat başımdan geçen olayı anlatayım.17 Agustos depremi elektrikler kesik asansör çalışmıyor dolayısıyla 1.kattayız yaklaşık 10-12 adet merdiven var insanların birbirini çigneyip kaçıştıgı bir ortamda ortalık sakinleşince ailem ve bir kaç duyarlı arkadaşım sayesinde inebildim bu yüzden kesinlikle giriş katlar bizim için arkadaşlar

Üye
    murat07ant Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    14:49
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bende başka bir açıdan bakıp kafanı karıştıracağım kusura bakma herkes asansör bozulur diyor tamam ama giriş katında bazı dezavantajları var
    1 giriş kat her zaman hırsızların gözdesi dolaysıyla demir parmaklık oluyor buda suçsuz hapis havası oluyor
    2 burası türkiye ve alt yapı yok dolaysıyla su baskınında ilk basan yer giriş katı olur
    3 giriş katları basık oluyor ve bahçeden dolayı mem oluyor
    bence sen 1. inci kat düşün

Erol_2_Angel
    Misafir Üye
    Erol_2_Angel Avatarı

Kesinlikle asansörlü ve mümkünse en üst kat. Çünkü giriş katında sürekli giren çıkan olduğu için gürültü oluyor. Kapıyı paaat diye kapatanlar ve yüksek sesle konuşanlar.. vs. Rahat edemezsin giriş katında en iyisi en üst kat. Sessiz sakin ve daha rahat..

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Bir kas hastası olarak merdivenler kabus olduğu için ya düz ayak,giriş ya da hep asansörlü ev bizim için kaçınılmaz olan ama dileğim ileride kendi evim olursa site tarzında,düzgün,çift asansörlü olmak kaydıyla üst katlarda bir ev almak çünkü balkon olayı,hava almak biraz üst katta,ferah bir şekilde oturmanın güzelliğide başka olsa gerek

Üye
    PARAPLEJI 27 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar şimdi ki iki katlı evimi satıp, bahçeli tip altı anbar üstü ev yapmayı düşünüyom. Tabi ki asansörlü olacak. Anlayacağınız herşeyi kendi şartlarıma göre yapacam. Yakında araba da alacam. arabayı da anbara koyarım. Yani müstakil bir ev olacak. Bu konuda arkadaşların değişik önerilerini bekliyom. saygılar.

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Çift asansörlü bir binada bile sorun yaşanabiliyorsa yandı gülüm keten helva!

En iyisi kotta olan daireler galiba.Girişi düz ama altında 2 3 kat daha var, arka cephenin önü açık ve 2., 3. kat izlenimi veriyor.Hele bir de balkonu genişse en mantıklısı bu gibi duruyor.Müstakil ev en iyisi ama müstakil evler de pahalı...

Kendine ait müstakil yaptırmak süper bir fikir.Kimseyle uğraşmazsın, asansör, jeneratör her ihtiyacını özel yaptırırsın.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon