Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 77 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    petitgirl Avatarı

Gerçek Adı
    Beyza
    Son Giriş
    03.09-2012
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yasin258 evet dünyada yaşıyorum sen nerede sandın

Üye
    lokman lokman Avatarı

Son Giriş
    05.07-2014
    Saat
    01:11
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lik ba€şka€ bir derdimde yok...

Ben ort. Engelliyim evleneli 2 yıl oldu eşim engelli değil 9 aylık bir kız var...tek derdim var işsizlik...

Üye
    yener Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    01.02-2013
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    İST bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yasin258;

sen bu kafayla devam edersen umuyorumkı etrafında konuşacak ten bır ınsan dahı buloamıcaksın kardeşim allah yardımcın olsun demekten kendımı alamıyorum

Üye
    aymelek64_64 Avatarı

Gerçek Adı
    aymelek
    Son Giriş
    05.09-2013
    Saat
    09:02
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaşlar ben evliyim 6 senelik 3 çocuk annesiyim 2 kızım 1 oğlum var ve eşimde sağlıklı tek taraflı kalça çıkığı var bende benim sakatlığım bu allaha şükür başka birşyim yok eşimle severek 3 yıl konuştuk sonra evlendik eşim hiçbir şekilde bana sakatlığımı hissettirmedi evliliklerde tartışmalar olabiliyor tabi ama hiçbirzaman eksikliğimi yüzüme vurmadı şuanda mutlumuyum ?evet mutluyum allahım sağlıklı 3 çocuk nasip etti bana ayrıca benim boyum 1.55cm eşim 1.75 boyunda biz ne çevreye baktık nede hiçbirşeye eşim ailesinin tek oğlu ve bu güne kadar kayınvalidemden tek bir kötü söz duymadım bana karşı çok anlayışla yaklaştılar eşimin dedesi ve babaannesi hariç tek oğlumuz var onuda sakat bi kızla mı evlendireceğiz dediler ve beni istememişlerdi ama şimdi yaptığım işleri görünce çocuklarımla eşimle nasıl ilgilendiğimi görünce şimdi benden iyisi yok eşim hiçkimsenin sözüne bakmadı ya onunla evlenirim yada kimse olmaz dedi ve biz evlendik çok mutluyum arkadaşlar allah herkese böyle evlilikler nasip etsin siz iyi olunca karşınızda ki insan da iyi olur şuanda hiçbirşeyden şikayetçi değilim eşimlede birbirimizi çok seviyoruz korkmayın arkadaşlar sevginizin peşinden gidin illede kötü olacak diye bir kayde yok ya iyi olursa diye düşünmek lazım derim yaşadıklarımı anlattım yorum sizin

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

En önemlisi de, doğru yerde doğru insanı bulmak

Üye
    Birtan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Birtan07
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Erkek arkadaşlardan küçük bir ricam var ;
    -Arkadaşlar insanlar yaratılırken sebepsiz ve nedensizmiş gibisne yaratıldıkalrını düşünürler.Zaman onlara sebepsiz yaşamadığını gösteren en büyük nimettir. Konudan da yola çıkacak olursak ; insanoğlu aşk ve mantığı hep arayış içinde olmuştur. Kah mantık ileri çıkmış kah aşk ileri çıkmıştır. Gerçekten de insanlar kız ve erkekler de hep bu kısır döngü gibi görünen bu olayı abartarak devam ediyor.

-Bizlerin burada bulunmasının temel amacı birliktelik içinde beraberce yaşamak. Herkesin az veya çok bir şekilde kusuru var ; Okuduğum msjlardan da kızların engelli erkeklere daha meğilli olduklarını öğrendim.. Erkeklerin sesi biraz daha kalın çıktığı için hayatta onlar tam isterler her şeyi.(Kızlar da aynı ayırt etmek istemem) .
    -Ama düşündüğümüz zaman bir atasözü aklıma geliyor: Ateş düştüğü yeri yakarmış . Gerçekten doğru bir söz ; bu sözden yolu çıkarak şunları sölemek isterim.. Kusurumuzdan en iyi anlayan bizim gibi olanlardır. Ki bizi bizden başka kimse anlamaz. Anlar gibi görünür ama işler yolunda gitmediği zaman yüzüne kah vurur kah çarptırır.
    -Arkadaşlarım kendinize eş olacak kişileri kendiniz gibi olanlardan seçtiğiniz zaman hem ona yardımcı olursunuz ki allahın en büyük nimeti ; hem de İnsanlar da sizleri örnek gösterirler.

-Sözlerimi tamamlamadan önce ;
    Hayata 4 elle tutunmanın tam zamanıdır.İyi olmak için her zaman zülme karşı gelmeyi bil..

Teşekkürler.

Üye
    Misli_Melek Avatarı

Son Giriş
    11.02-2013
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    Smyrna
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kendi adıma söylüyorum bu kişisel fikrim engelliyim ve engelli bir esim veya sevgilim olmalı

Üye
    femmy Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2012
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

damdan düşenin halinden damdan düşen anlar

Üye
    yaşamak güzel Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    16.12-2013
    Saat
    21:24
    Yaşadığı Yer
    Giresun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence aşk her engeli yıkar

Üye
    yasin258 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    Denizli/Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

yaşamak güzel;

ab bence o bir yere kadar yıkar bir yerden sonra bakmışsın hiç bir şey kalmamış bence tabi

Üye
    yorgun savaşçı Avatarı

Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    12:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aşk her engeli yıkar artık tarih oldu.ferhat ile şirin leyla ile mecnun vb yok.

Üye
    YiRiZMa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engellilerin engellilerle evlenmesinden yanayım. sevginin bu şekilde karşılıklı olacağına inanıyorum.

Üye
    Cimcimee Avatarı

Gerçek Adı
    Merve
    Son Giriş
    15.06-2017
    Saat
    21:59
    Yaşadığı Yer
    Tokat - Merkez
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

birtan çok güzel yazmış zaten bende katılıyorum

Üye
    aksahin Avatarı

Son Giriş
    18.05-2016
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    ANKARA/KEÇİÖREN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bazı istisnalar kaideyi bozmaz ama bu hep daha iyinin arayışıdır.
    Engelli birinin engelsizle evlenmek istemesidir ilk tercihi.Engelsiz olan bir erkeğin dünya güzeli,bayanında çok karizma veya maddi durumu iyi olan bir insanla evlenmektir ilk tercihi.Ama hayaller her zaman gerçeğe dönüşmüyor ve hakikat insanın yüzüne tokat gibi iner günü geldiğinde.Evlilikte ne güzellik nede karizmanın sözü geçmiyor,farklı bir bakış oluyor hayata.Onun için değerlendirmeleri yaparken kendi kişiliğinize uygun insanları seçmeye bakın.
    Birde engelliyiz diye evlenmemize karşı çıktılar diye pek kızmayın aile büyüklerine.Aramızda çocuğu olan engelli aile reisleri var.Onlarda çocukları evlilik çağına geldiğinde sizlere uygulanan şeylerin aynısını yapacaklardır.Yani hep iyinin arayışı olacaktır hayatımızda.
    Sağlıklı olan insanlardan hep şikayetimiz var ve bu şikayetler bazen öyle boyutlara ulaşıyorki engelli insanların bir nebzede olsa kendini kullandırdığına inanır oldum.
    Bence en büyük günahlardan biridir bir insanı hayal kırıklığına uğratmak,hayallerinde süslediği dünyayı başına yıkmak.Onun içinde kim olursa olsun fark etmez,duygularınızdan emin olmadıkça gülen bir yüze ve birkaç tatlı söze kanmayın veya kandırmayın karşınızdaki insanı.
    Ayrımcılık olayı biz engelli insanlarda da var. Bir çok engelli buluşmasına katıldım. Gözlemlediğim kadarıyla tekerlekli sandalyede olan bir arkadaşımızın karşı cinsten ve yine aynı şartlardaki birine ilgi duyduğunu görmedim, gözler hep ayakta olan insanlardaydı.Ayakta olan insanlarında bakışları hep aramıza katılan ve bizlere yardımcı olmaya çalışan bazı ailelerin sağlıklı yakınlarındaydı çoğunlukla.
    Hep daha iyi ve daha üstün olanı ister insanoğlu,ama bilmezki üstün olan mutlaka hakimiyet altına almayı ister karşısındakini, eğer ki hakimiyeti kaptırmak istemiyorsanız,kendinize denk olanla paylaşın hayatınızı.

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:17
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evet aksahin bey çok güzel anlatmıssınız.benim fikrimde sabit yazdıklarınıza katılıyorum ellerinize sağlık

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon