Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 77 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kanatsız;
    Malesef bu gerçek,aynen engelimiz kadar gerçek,istisnalar olabilir oda kaideyi bozmaz....

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

hımmm ,bence insan sevdikten ve sevgisi karşılıklı olduktan sonra herkesle birlikte olabilir,engelli olmuş ya da olmamış hiç bir önemi yok,yeter ki az da olsa bir kişisel gelişimi olansaygılı ,dürüst biri olsun,doğru aşk sonsuza kadar süren değil içinde emek sevgi ve saygının olduğu ilişki türüdür

Üye
    uaemrah Avatarı

Gerçek Adı
    EmRaH
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    SaMSuN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben şimdiye kadar bir çok ilişki içerisine girdim ama hiç engelli birisi ile ilişkim olmadı...hep sağlıklı insanlarla oldum ve bir kaç tanesinin bitiş nedenin altinda yatan gerçek AİLE oldu! karşı tarafın ailesi DÜNYA GÜZELİ kizlarina laik görmediler bir engelliyi...AMA bu olay'dan dolayı biten ilişkilerimde sebep olanlara öyle bir beddua ettim ki, dönüp benide bulsa bu beddua'lar asla pişman olmam sarf ettiklerimden!

Diğer ilişkilerimin hepsi duygusal değildi,kimisi beni sevdi ben fiziğini sevdim takildik vs.. kimisi cinsellik yaşamak ister boyuttaydı mahrum bırakmadık... kimisi laf olsun diye çıktık bitirdik vs...vs..

Ama yaş 30 oldu ve en son duygusal ilişkimin aile yüzünden bitmesinin üzerinden 1,5 yıl geçti ve o gün bugündür kimseyi istemedim hayatımda ve evliliğide artık düşünmüyorum...Tabi büyükte konuşmamak gerek ama zor yani hemde çok zor artık...Beni kizlarina laik görmeyen o sözüm ona DİNCİ yada ALLAH yolunda görünen zatimuhteremleri ALLAH affetsin diyorum! yoksa dediklerim olursa,çok çekerler bu dünya'da yada ahirette!

Üye
    RAVZA54 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gönül sevdimi göz bişeyii görmüyorr bee kimse senin gözünle bakmıyor çünkü

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    11:46
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

evlilikte anlayış hoşgörü şart. benim engelli olup engelsiz biriyle evlenen çok sayıda arkadaşlım var.ben onların mutluluk için beraber nelere göğüs gerdiklerini nelerle mücadele ettiklerini bilirim.üstelik birinin şuan dünya tatlısı bi kızı var.

aynı şekilde 2 engelli iş arkadaşım da nişanlı.diyeceksiniz ki onlar birbirinin dilinden anlar birbirlerinin eksikliklerini kapatırlar yok nerde onlar yer mekan kim var yok dinlemeden birbirlerine o kadar iğneliyici rencide edici kelimeler kullanıyorlar ki onlarla iş toplantıları dışında dışar da asla buluşmuyorum.cünkü bikere o hatayı yaptım. bikaç arkadaş ve o iki arkadaşla beraber iş dışında buluştuk. bunlar bulunduğumuz cafede tartışmaya başladılar ve birbirlerini inciten kelimeleri 2 düşman gibi birbirlerine okadar basit kullandılar ki ben onları hayetleri içinde izledim. bi süre sonra artık gerilen ortamdan sıkılmaya başladım hemen bi arkadaşla mazeret bulup yanlarında ayrıldık.

yani sözün kısası evlenilecek insanın engelli engelsiz olması mühim değil.önemli olan adam gibi adam olması,haleden anlaması, en önemlisi değer vermesi gerisi sadece teferruat

Üye
    zübüş Avatarı

Gerçek Adı
    zübeyde
    Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Bu konuda bayanlar sanki daha fedakar oluyor.Genelleme yapmak istemem ama bayanlar engelli olsun yada olmasın engelli erkeklerle flört yada evlilik yapma oranları daha yüksek.Ama erkeklerde bu daha az.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Geçenlerde haberlerde anlatılıyor.. Dünya genelinde araştırma yapılmış erkekler mi daha vefalı? Kadınlar mı? diye.. İzlerken "aman sanki bilmiyoruz araştırmaya ne gerek varki" dedim içimden.. Çıkan sonucu söylememe gerek yok değil mi?.. Anladınız siz onu..

Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    90
    Verilen Beğeniler
    57

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Havva_vuu Mesajı Gör
    Anladınız siz onu..
    cıks anlamadık bir de sen anlat

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Boş veeeer Mustafaaa.. Öyle ya da böyle dönüyor dünyaaa..

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Bütün yazılanlar aşağı yukarı benim ilk yazdığımla uyuşuyor,evet engelli bayanlarda sağlam-sakat pek önem taşımıyor.Sakat bayan sağlam beyle evleniyorsa mutlak öncesinde bir aşk birlikteliği var.Ancak engelli beyler en azından yürüyebilen bayan istiyorki ev hizmetleri aksamasın...Sağlam bayanda engelli bir beyle maddi konumunu gözeterek evet diyor.Ama sonrasında beyini tanıdıkça aileside dahil seviyorlar,sağlam insanlardan daha vefalı diyorlar damatları için....Benim gibi görücü usul her ikiside yürüme engelli hemde ağır çiftlerde 26 yıllık bir evlilik ve üç çocuk sahibi mutlu bir yuva kurabilirler....Umarım kafalarda biraz netlik verebildim....

Yasaklı Üye
    ASLAN68 Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan ASLAN
    Son Giriş
    07.04-2011
    Saat
    13:12
    Yaşadığı Yer
    AKSARAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

degerli arkadaşlar insanların beyinleri özürlü olmasın yeter sevgi saygı ve aşk bunların üstesinden gelir

Yasaklı Üye
    ASLAN68 Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan ASLAN
    Son Giriş
    07.04-2011
    Saat
    13:12
    Yaşadığı Yer
    AKSARAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İŞTE SANA EVLİLİK

MADEM KONU EVLİLİK BU ĞÜZEL ŞİİRLE SÜSLEMEK NE GÜZEL OLUR

Üye
    yunus52 Avatarı

Gerçek Adı
    yunus
    Son Giriş
    03.02-2014
    Saat
    09:12
    Yaşadığı Yer
    ordu/FATSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar.özürlü insanlar sağlam olan insanlar la evlen mek isteye bilir.ama seçe ceğiniz eş çok önem li.size benim hayat hikayemden kısa bir özet vereyim .istanbulda özel bir şir ket te çalısıyordum.çok rahat bir yasantın vardı.evlen meyi düsün müyordum.ama hep namaz kıldığım zaman allahıma yalvarıyordum bana hayırlıve beni mutlu edecek SAĞLAM BİR EŞ diye .bir kurban bayramı günü. akrabakardan bir abla bize gel bana seni evlendirecem.ben de şakayla tamam dedim.bun dan son ra4ay gibi bir süre geçdi.bana bir tlfn geldi.o akrabamızdı arayan .kızla seni konus durcaz diye.ben de dedimki. benim durumumu ona anlattınız mı anlatmadınızsa ben gelmem dedim.onlarda söyledik.DEDİLER. bende cevabıne diye sordum.alladığım cevapsu.BİZİM NE OLACAĞIMIZ BELLİMİ BUGUN SAĞLAMSAK YARIN YATAKLARA DÜŞ MEYECEĞİMİZİN GARAN TİSİ VARMI DİYE.dediğini duğduğumda evlilik adımını atmıs oldum.ve allahda nasip ettive çoook ŞÜKÜR ALLAHIMA evlendik.evlenincede memlekete döndüm.huzurlu mutlu sevgidolu bir yuvam nur yüzlü 1,5 yasındada kızım var.nasipse birtanede yolda.allhım herkeze versin.anlatmak istediğim.DUA DUA.AMA HERŞEYİ HAYIRLI OLARAK SADECE KENDİNİZ İÇİN DEĞİL HERKEZ İÇİN EDİN.

Üye
    yorgun savaşçı Avatarı

Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    12:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar görme engelli erkek görme engelli bayanla evlenmemeli,saglam olan bayanla evlenmeli,ben engelliyim engelliyle evlenecegim diye bir kanun yok.sevmekle,aşkla olmuyor bu işler.işitme
    engellierkek telofona bakamaz,vb açıgını kapatabilecek bir eşi olmalı.işitme engelli çalışan bayan olursa iştme engelli erkege gelmesi zor saglam adamlardan seçim yapıyor.engelli erkekler duygularıyla hareket ediyor.engelli bayanlar mantıklı düşünerek...iki engelli birbirinin açıgını kapatırsa ve fikir ve düsünceler uyumluysa ve karşılıklı anlayışla sorunlar çözülürse evlilik yürür,
    sonuç olarak bir engelli bir saglam olursa daha iyi olur,,

Üye
    exalans77 Avatarı

Gerçek Adı
    cihangir
    Son Giriş
    18.01-2016
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yorgun ben görme engellıyım ancak 10 da bir görüyorum 28 yaşında evlendım eşim engelsiz biri ve çok mutluyum benım ıcın cıldırıyor üstüme tıtrıyor 2 tane çocugumuz var

bana gore engellı ıle engelsız bırı evlenmelı hayatta böyle bir imkanı varsa ben araba kullanamam ama eşim kullanabılır ben olmadıgımda o benım ıcınde çoçuklara baba olabılır benım tek çaba onlara gelecegı garantı altına almak 2 engellı kısa zamanda belkı sırdaşlık dogru anlayış özveri fazla olabilir belki ama hayat uzun maraton bana göre birinin digerinin eksiklerini kapatma açısından engelsiz birinle ama dogru ınsanla evlenmek diyorum

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon