Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 38 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nüans Avatarı

Son Giriş
    19.05-2016
    Saat
    21:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ikinci bahar
    nüanscık,bende sizin beni kaale alıp almamanıza çok tıngırdadım.
    sen de tıngırdayanlardansın desene harikaaaa

okuduğunu anlamayan idiot :lol: :lol:
    sen yeter ki mutlu ol :P

Üye
    Gothica Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha C.
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    Kırgız Yurdu Ulupamir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

İkinci baharım yine kitabın ortasından konuşmuşsun kız

Sanmıyorum ki piskolog vs yardım etsin bu duruma.. Kişi kendisi başa çıkıp yenmeli bence bişeyleri..

sakatlığınız nedir bunu belirtmemişsiniz?
    doğuştan özrlü iseniz ya da
    çok küçük yaşta özürllü oldu iseniz;
    bu yazdıklarımı kaale almayın..

bir özürle büyümek ve yetişkin biri iken bir özür sahibi olmak
    Arasında çok fark var bana göre..
    sevgiler..
    ileri bi yaşta bu durumla karşılaşmak daha zor ve kabullenmesi zaman isteyen bişey diye düşünüyorum... her ne kadar yaşamadan bilemeyecek olsamda nacizane fikrim bu ..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

konuyu dagıtmak gıbı olmasın ılerı yaslarda olusan engellılık zor oldugu fıkrıne katılmıyorum saglam olarak bır gun bıle yasamak ne kadar cok nımetten faydalanmaktır hayatının basından engellı olan bırey nasıl bılgı bırıkımı saglasın nasıl bırseyler ıyı bır cevre ıyı bır karıyer edınsın bunlar olurda bence azınlıktadır ınsanlar engelı bılgıyle yener hayatta bırazda yaptıgınız ogrendıgınız basardıgınız olcude tatmın olursunuz tatmın olanda mutlu olur

Üye
    Aki Avatarı

Son Giriş
    05.10-2011
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yorumlarınız için herkeze çok çok teşekürler...

Somut şeyler görmek istiyorum belki?

Daha çok engelli insanlarla beraber olmam gibi.

Başka var mı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

Politika, müzik, edebiyat... her ne konuya ilgin varsa, o konulardaki toplantılara, konferanslara, konserlere vs. katıl. Yani kendindeki (sakatlıktan gayrı) diğer yanları öne çıkar. O diğer yanlarını kullanarak, senle aynı konulara meraklı olan kişilerle iletişim kur, paylaşımlarda bulun; başkalarıyla aynı şeyleri konuşmk aynı şeylerden zevk almak her zaman en güçlü mutluluk/heyecan kaynağıdır.
    Yemek ya da pasta kursuna git. Yeni uğraşlarla tanışmak her zaman iyidir...
    Sinema ve tiyatroya git, kitap (edebiyat) oku.

Üye
    Aki Avatarı

Son Giriş
    05.10-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yok aslında o tarafımda bi sorun yok senin beni forumlardanda tanıdığını düşünüyorum Oturanboğa.

İyibir mesleğim, özürsüz bir eşim, tatlı bir kızım, hızlı bir arabam (normal plakalı), güzel bir evim. var. (Daha belanımı mı arıyorun diyen olabilir!)

Beni problemim karşımda benim gibi bir insan görünce, yada televizyonda özürlüler ile ilgili bir konu geçince, adamın biri bana ben bilgisayar özürlüsüyüm deyince, Özürlüler haftasında özürlüler ile ilgili bir haber TV de verilince, birinin özürlü bir akrabasından bahsedince vs vs yüzüm kızarıyor. sinirleniyorum, karşımdakine azarlıyorum ne bileyim tam bir komleksi işaretliyecek davranışlarda bulunuyorum ve bunu şartlı refleks olarak gösteriyorum. böyle işte

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

Homofobiklik gibi, sende de sakatfobiklik var desene
    "Aklı başında", seninle benzer özellikleri olan, daha doğrusu yaşamda ortak yanlarınız olan sakatlarla birarada olmaya çalış bence. Üstüne üstüne git yani..

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Bazen bir yazıyı okuyunca ilk tepkim ; ''De get şurdan'' olur...Sonra da düşüncem
    şekillenmeye başlar zaman içinde...

-Aki kardeşim, kavga ettiğin eski bir sevgilimi, engellilik te, barışacaksın...Yada kırdığın bir akraba, dostmu da araya adam sokup, seni barıştıracak adam arıyorsun
    yol yordam arıyorsun..

-Ayrıca kim barışmış bu güne kadar engeliyle...Deli derler ona..Ben kırk yıllık hayatımda öyle birini görmedim...

-Sen bilmediğin bir ülkenin, bilmediğin bir şehrine gittin...Yanında da ailen var...
    Havaalanında adres soruyorsun...Şurası neresi diye...Orasını nasıl anlatacaklar sana; Şu caddede, şu parkın yanında yada şu alışveriş merkezinin yanında diyecekler...Oysa sen o söylenenleri de bilmiyorsun ki...Yani bilgi merkezin yok..

-Yani sen ve ailen gurbettesiniz artık, bilmediğiniz yaşam biçimi içindesiniz...Onlar
    seninle mutlu olmazlarsa geri dönebilirler...Sen dönemezsin...Her hatırladığında
    geldiğin yeri burnunun direkleri sızlayacak...Bunu hiç unutma...En kötüsü yanında
    bulunan insanları mutsuz etme hakkın yok...Bir yere kadar yani...

Benim sana tavsiyem;Sızlanmadan, havaalanından başlayarak, yeni yaşamını öğrenmeye başla...Öğrendikçe zor olmaktan çıkar...Günlük, pratik şeylerden yani.
    Şansın tek...Yeni şehirde, yeni yaşam biçimi...Öğrenmezsen yanındakiler de gider.
    En azından ruhları gider...Saygılarımla.

Üye
    ikinci bahar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    27

Aki,
    mesajlara verdiğin tepkiye bakarak son düşüncem
    bence canavar gibisin ,
    benimde bi topicim olsun bir derdim yok şurda varmış gibi
    bi şeyler karalayım modunda yazmışsınız,
    uydurmuşsunuz gibi algılamaya başladım..
    Allah yardımcın olsun :lol:

nüans ;
    5şıkta sonuca ulaştığınız empatilerden yapınız sizde mutlu olunuz..

Üye
    Aki Avatarı

Son Giriş
    05.10-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İkinci bahar Şu özürlüler günü yaşadığım ve beni çok sıkan bir olaydan sonra hızlıca yazdım evet aynı karamsar havada değilim ama benzarini yine yaşayacağımı biliyorum.

Benim 1. sıradaki otopark taki yerimi bir kaç gündür bir araç park etmişti. Neyse ben çok umursamadım daha uzağa park edip gidip geliyordum. Müdürüm yanıma geldi sessizce çok büyük bir sır açılar gibi ben konuştum o araç ordan kaldırılacak. Tamam dedim. Yolda personel müdürü gördü beni, sen mail at dedi güvenlik şefine o araç ordan kalksın ya tamam önemli değil dedim ama benim halimi düşünün. Neyse akşam oldu eve gidecem arabamın yanına geldim tam binecem tanımadık bir arkadaş ya size otoparkta yer ayarlamadılar mı evet ayarlı 1. sıra ya kardeşim niye senin yerini park etmiler bide bu gün sakatlar günü dedi... s..tim ağzına arada 1-2 dakika hafızamda kayıp önemli olan fiziksel değil beyim özürlü olmamak gibi bişiler demişim galiba çocuk özür dileyip durdu ama nafile sonra, sonrası burası işte

Üye
    neptun Avatarı

Gerçek Adı
    kabil
    Son Giriş
    04.02-2013
    Saat
    09:07
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaş bende sag ayakta kısalma var ve tökezleyip bazen düşüyorum bende senin durumunda üzülüyorum ama bende özürlü olmayan biriryle evlenince vede kızım olunca hiç bir şeyi takmamaya başladım ve hayat ne güzel demeye başladım sende unutursun

Üye
    deniz yildizi Avatarı

Gerçek Adı
    bir çiçek adı
    Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    balıkesir- memleket osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili aki bu şekilde tepkiler vermen bana göre olağan çünkü zaman zaman bende veriyorum bu tip tepkiler kızıyorum ama kime kendime mi yoksa insanlara mı bilmiyorum.sen bu gerçeği kabul etsende etmesende engellisin,engelliyiz bu tip sorular olaylar yaşıyoruz,yaşadıkça da yaşamaya devam edeceğiz bu yadsınamaz.önemli olan bu hayatın gerçekleriyle yüzleşip durumu biran önce kabullenmektir bence.hem evlisin ,çoçuğun,iyi bir işin var daha ne olsun elindekilerle mutlu olmayı bil böyle ufaak tefek sorunları kendine dert etme.hayat çok kısa ne kadar yaşadığın değil nasıl yaşadığın önemli hayatın tadını çıkar sevgilerle

Üye
    azracık Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    30.10-2009
    Saat
    17:37
    Yaşadığı Yer
    pendik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşim ilk önce engelimizi kabulenelim inan bana kabulendikten sonra bi puroblm kalmıyo ne olursa olsun bizden daha zor durumda olan insanları düşünelim madi ve manevi olarak hayatını karartma ben aynısını yaptım okadar pişmanım ki gecmiş hayatımı maf etmişim şimdi anlıyorum bunu

Üye
    wolcyy Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence olay engelini kabul edip , yeri geldiğinde onunla alay edebilmektir.Eğer engelinizi espri konusu yapabilecek kadar kendinizle barışıksanız size belkide acıyan gözlerle bakanlar bi anda bunu yaptığı için kendinden utanıyo ve kendinde eksiklik olduğunu düşünebiliyor.

Üye
    senem Avatarı

Son Giriş
    10.07-2015
    Saat
    00:01
    Yaşadığı Yer
    fethiye -mugla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba arkadaşım bende ortapedik engelliyim ve senin şuanda yaşadıgın duyguları bende bi ara yaşadım .bunuda arkadaş ortamımı degiştirerek üstesinden geldim .ben de sokaga çıkarken yada bi engelliyle karşılaşınca çok utanırdım sürekli saglıklı insanlarla beraber oldugum için
    fakat bisüre sonra dernege gitmek istedim ve gidiş o gidiş şimdide nereye gitsem mutlaka engelli bi arkadaşım var o olmadan gitmiyorum herkez bize ikizler demeye başladı ama ben o dernege gittikten sonra şunu farkettim baktımki ordaki arkadaşlarında sorunları benimle aynı benim bi sorunumu anlataınca çok kolay anlıyorlar ve ortak noktalarımız o kadar çokki buda beni o ortama daha çok itti şimdi fazla gitmiyorum dernege falak engelimle çok rahat dalga geçebiliyorum veya biri sorunca çok dogal bişey soruyorlarmış gibi rahatlıkla cevap verebiliyorum

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon