Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 49 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: bayke
    yafu merak ettim tayyip'in oğlunun da çürük raporu var.
    acaba onun da slipli bi fotoğrafını çektiler mi?
    artııı. şimdi bu adamların inancına göre (..ki saygı duyarım..yanlış anlaşılmasın)
    göbekaltı - dizkapağı üstü arası namahremdir.
    bknz:haşemalar.
    ...acaba nasıl oldu..?
    Türkiye Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri birimleri çoğu insanımızın bildiğinin aksine disiplin,insani ve kültürel yapıya saygılı yol izler.Yaukarıda yazılmış olan bir söz özellikle dikkatimi çekmiştir."MANTIĞIN BİTTİĞİ YERDE ASKERLİK BAŞLAR " kelimesidir.Bu kelimenin Türk Ordusunda asla yeri yoktur.Birde şöle bakın; Orduya giren her türk evladının kafasından ve aklından geçen her olayı yapmaya çalışırsa,disiplinsizlik alıp başını gider.Bu ordu kimsenin ferdi düşünce ve istekleri ile yürüyebileceğine inanmak son derece yanlış olur.

Öte yandan Baykenin sorduğu konuya gelince ; Kanun ve yükümlülükler herkez için geçerlidir.Ben buyum ve benim inancım bu şekilde diyerek bazı kanuni yaptırımlardan çıkmaya çalışmak ne derece doğru olur onu da sizin takdirinize bırakıyorum.

Ben yukarıda bahsetmiştim.Bu konu tamamen yanlış anlaşılmalardan,biraz nemelazımcılıktan kaynaklanmış.Tanrı insana akıl vermiş,fikir vermiş kullanalım diye.Ben Genelleme yapmamak gerektiğine inanıyorum.

Saygılarımla.

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

"MANTIĞIN BİTTİĞİ YERDE ASKERLİK BAŞLAR " kelimesidir.Bu kelimenin Türk Ordusunda asla yeri yoktur
    ...vardır sunburn.
    ama bu sözü ilk aklımıza geldiği şekilde ele alıp yorumlamak yanlış olur.
    burda asıl anlatılmak istenen.
    "bu mantıklı mı değil mi olur mu olmaz mı " diye sorgulamadan üstün/komutanın verdiği emirlerin kayıtsız şartsız uygulanması gerektiğine işaret eder.
    ...birliğin ortasında bir tank vardı o tank cezalıydı askerler oradan geçerken kafalarını ters tarafa çevirmek ona bakmamak zorundaydı...dışlanmış lanetlenmiş bir tank..!
    bu cümle bi anıdan alıntıdır. bunun gibi benzer olaylarda vardır...cezalı dağ...cezalı yol gibi.
    sokaktaki sıradan adam gibi düşündüğünüzde ne kadar mantıksız ve saçma geliyor değil mi?
    hayır işte mantıksız değil...çünkü orası sokak değil kışla.
    hadi bunun sebebini/mantığını açıklamayı sana bırakıyorum sunburn.

Üye
    Fuzulim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gülmekten öldüm valla. Sağolasın dante.

Askerlik şubesinde benimde trajikomik bir anım olmuştu.
    Rapor işlemlerini yürütürken askerlik şubesine gidip gelmelerimin birinde görevli askerlerin beni bir türlü dinlemeyerek ısrarlı yönlendirmeleri sonucunda askere gidecekler arasına karışıp alttan kontrol için çıplaklar kampına girmiştim.
    Kapalı bir mekan, herkes don paça ve eli silahlı askerler içinde buldum kendimi. Derdimi dinletene kadar anamdan emdiğim burnumdan gelmişti.

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: bayke
    "MANTIĞIN BİTTİĞİ YERDE ASKERLİK BAŞLAR " kelimesidir.Bu kelimenin Türk Ordusunda asla yeri yoktur
    ...vardır sunburn.
    ama bu sözü ilk aklımıza geldiği şekilde ele alıp yorumlamak yanlış olur.
    burda asıl anlatılmak istenen.
    "bu mantıklı mı değil mi olur mu olmaz mı " diye sorgulamadan üstün/komutanın verdiği emirlerin kayıtsız şartsız uygulanması gerektiğine işaret eder.
    .
    Yahuu yukarıda bahsedilen konuda Tankın yada anlamsız ve mantıksız bir olgudanmı bahsediliyorda ben mantık var dedim. :shock:

Konuyu saptırmaya gerek yok bayke ağbim.Yukarıda dantenin karşılaşmış olduğu durumda mantıksız bir konum yok.olması gerkip yada yapılması lazım olupta yapılmayan yada yapılamıyan durum mevcut.Mantıksızlık olsa olsa bu işleyişi yapmamk gayretlerini sürdürüp sonucunda oluşan kötü durumlardan askeri mantığı suçlamaktır.

Türk Silahlı Kuvvetleri mantıklı tutum ve olayların yaşandığı bir topluluk olup,talihsizce ve saçma sapan durumlardan ötürü hasıl olmuş problemlerden ötürü bu güzide kurum sorumlu tutulamaz.Bu türde yapılan yanlışlıklar ,o yanlışlıkları yapan kişilerin sormululuklarıdır.Genel görüşü asla içermez. 18 yıllık meslek hayatımda ordunun çeşitli kademelrinde ve bir çok ilinde ,ilçesinde ve hatta köyünde görev yaptım.Fakat sizin bahsettiğiniz cezalı tank modeline raslamadım.Üstelik böyle bir durum olmuş olsa dahi,geçmişi şan ve şeref ile dolu böyle bir kurumun geneline bu yaftanın yapıştırılması,türk halkı önünde bence aşalayıcı bir düşünce yapısına işaret eder.

Siz bayke ağbim ne kadar ve nerede hangi durumlarda askerliğinizi yaptınız yada böyle işaretlenmiş yada sizin değiminizle cezalandırılmış ordu malları konusunda şahsen görmüşlüğünüz varmıdır bilemiyorum :?:

Tekrar ediyorum,Bu durum olsa bile kurumun genelindeki düşünce yapısını kapsamaz. Yukarıda ki konu ise sizin örnekleriniz ile yakından yada uzaktan alakadarlığı ve mantığı yoktur. :wink:

Saygı ve Sevgilerimle.

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

eşyaya ceza vermenin mantığını biraz olsun kavrayabilmek isteyenlere bir örnek vereyim.
    diyelim ki bir eğitim taburundayız ve eğitim sahamız içindeki açık arazide bir dağ var ve o dağ acemi erlerin tırma eğitimi için oldukça tehlikeli.
    daha önce denenmiş ve iki üç erin sakat kalması veya ölmesiyle sonuçlanmış olsun.
    sen arslansın, sen kaplansın, sen türksün ve bir türk dünyaya bedeldir diye eğitilip şartlandırılan yani beyni yeniden formatlanan askere sen o dağa tırmanmak için yetersizsin diyemezsin.
    ama o dağı da eğitim alanının dışına çıkarman lazım.
    erlerin özgüvenini zedelemeden sen bu işi beceremezsin demeden bu iş nasıl yapılır.
    tabii dağa ceza vererek.
    - komutanım biz o dağa eğitim için neden gitmiyoruz?
    - gitmiyoruz çünkü o dağ cezalı.

..bitti işte bu kadar

------------
    biz dört kardeştik ve hepimiz öğrenciydik.
    otomatik bir kalemtraşımız vardı sünnetimizde hediye gelmişti.
    kalemi ucuna takıyorsun arkadaki kolu çeviriyorsun kalem açılıyor. işte öyle bi şey.
    o geldiği günden beri bize kalem dayanmaz oldu.
    birincisi; onunla kalem açmak çok zevkliydi. uç kırılsada kırılmasa da açardık.
    ikincisi; kalemin ucu açıldıktan sonra kolu çevirmeye devam edersek uç kırılıyordu. sanırım bu kalemtraşın bi kusuruydu.
    babam hep bize; şunu dikkatli kullanın kalem dayandıramıyorum derdi ama
    7-13 yaşlarında 4 çocuk...bi kulağımızdan girip diğerinden çıkardı.
    artık o kalemtraşı kullanmayın dese olmaz. hediye gelmiş ve biz onu çok seviyoruz. öyle bi şey yapsa kesin babama küseriz.
    bi gün babamın aradığı fırsat çıktı.
    kalemtraşın içine dolan talaşları temizlerken rende görevi yapan keskin çarklar parmağımı kesti.
    ve akşam o kalemtraş cezalandırıldı (!)
    yani ambalajına konulup dolapların birine kilitlendi.

haa benim babam askerdir...büyük amcam, küçük amcam,ortanca amcam, (hatta büyük babam 16 yıl hiç eve gelmeden trablus,kafkas,yemen,balkanlar...savaşmış durmuş) albaylar,yarbaylar,generaller boldur bizim sülalede. çocukluğum gençliğim orduevlerinde, askeri birlik içindeki lojmanlarda geçti .
    bu ek bilgi sen askerlik yaptın mı diyen sunburn içindir.
    sen 18 yıl yapıp kurtulmuşsun. ben haaala babamın teskere vermediği er rütbesinde bi askeriyim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Dünyanın her yerinde askerlik bu derece mantıksız, "komik" ve acıdır. Ama elbette bu coğrafyada yaşayan bizler daha bi yaratıcıyız!!!
    Dante'nin anlattığı olay mizah dergisine yazılan hayal ürünü bir hikaye değil, bir vakıadır. Ve olay trajikomik bir kara-mizah örneğidir. Muhatabı olan ve sebep olan askerler de bu olayın başrol oyuncularıdır. Dolayısıyla gülmece de onların kararlarınadır.
    Bunda alınacak bişey yok ki.. Asker sinirliymiş de, gerginmiş de, yok efendim askeriye disiplin yeriymiş de... Bana ne! Ben asker miyim? Hayır. O kişileri zorla asker yapan mı var? Hayır. Memur görevini yapacak, vatandaş da hukuken üzerinde yüklenen sorumluluğu yerine getirecek. Bu kadar basit.

Sakatlığı olan kişiler askerlikten muaftır. Ve oradaki memurun görevi de bu durumun tescil edilmesini sağlamaktır; sakata eziyet etmek (ya da kendini komik duruma düşürmek) değil.
    Sakat olmayan (!!) errrrrkek vatandaşlar, ancak üniforma giyip askeriyenin içine girdikten sonra emir-komutaya (yani hiyerarşiye) dahil olurlar. Bu olmadan "benim için" şubedeki üniformalı memurun, kapıya gelen postacıdan hiç bir farkı yoktur. Ve bunu demek o memura ya da silahlı kuvetlere saygısızlık etmek demek ya da küçük görmek demek değildir.
    Dante'ye o eziyeti çektiren kişi asker de olsa saçma, komik ve gereksiz bir davranışta bulunmuştur benim için, postacı da olsa, belediye zabıtası da, manav da, şu da bu da. Olay "komik" yahu! Üstüne bi kısa film çekilecek kadar hem de

Üye
    murat07ant Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    14:49
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

boğa boğa boğa kışlayı özledin gibime geldi bir iki er kapına gelir yarın vallahi ben karışmam alır kışlada pc de yok konuş istediğin kadar :P

Üye
    hasankrmn Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili dante aynı şube de yaşadıklarının aynısını hatta daha beterini bende yaşadım.askeriyeden yazı geldi.Babamla gittik.Şubenin kapısına vardığımda çok şaşırmıştım.Bir kuyruk var en az 100 kişi hepsi slip donlu.Babam sende çıkaracaksın galiba dedi.Ben hayatta çıkarmam dedim.Herkes slip donlu bekliyor, sırası gelenden evrak istiyorlar.Bazılarının kimlik fotokopileri olmuyor.Onlarda yallah dışarıya.Şube çarşının göbeği slip donlu bir sürü herif sokakta kırtasiyeye koşuşturuyor.Manyak komik bir tablo
    Sıra bana geldi.Elimde rapor var gösterdik.Rapora baktı soyun dedi komutan.Ya ne gerek var rapor var elimizde,zor olur falan dediysek te.İlla görmem lazım dedi
    Kısa bir muane sizi Isparta bölge hastanesine sevk etmem lazım dedi.Komutan ağzımızı açtırmadan sevk yazısını verdi elimize.3 gün içinde gitmemiz lazımmış.Ertesi gün gittik ısparta’ya.Danışmaya gösterdik sevk belgesini.Sizin bölüm bur da yok dedi haydaaaaaaaa.Onlar da Ankara’ya sevk ettiler.yine 3 gün içinde gitmemiz gerekiyormuş.Antalya’ya döndük bilet aldık.Akşam otobüsüyle ankara’ya gittik.Sabah erkenden hastaneye gittik.Bütün poliklinikleri dolaştık.Kendi bölümümdeki (nöroloji) doktoru emg ve bazı testler yapılması gerekiyor ama sizi uğraştırmayayım dedi.Emg falan bi istese 4 gün daha kalacağız Ankara’da.o gün öğleden sonraki heyete yetiştik ve muaf raporunu aldık.Bu süreçte askerlik yapmış kadar olduk.Güzel ülkemin saçma uygulamaları ……
    Dante sen 1997 de yaşamışın ben 2003. 6 senede pek bir şey değişmemiş yani ………

Üye
    UTOPYA Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Ben muayeneye giderken tüyo almıştım ve şort giymiştim altıma...

Askere alınıcamız kesin olduğu için sanırım hiç zorluk çıkmadı...

Hemen hallettiler evrak işlerini...

Sonra okul için ertelettim askerliği...

Okulu 1. seneden sonra bıraktım...

Şu askerliği aradan çıkarayım hemen bitirip geleyim diye askerlik şubesine başvurdum sonra...

Dedim askere gitmek istiyorum ilk tertipte...

Yok dediler... En az 6 ay beklemelisin... :? :?

Kanun böyleymiş... :roll:

Üye
    halaz Avatarı

Son Giriş
    24.06-2011
    Saat
    20:34
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnan,bu bir Aziz Nesin öyküsü derdim ve bunda ısrarcı olurdum hatta.
    Yok Marko Paşa ya da Öküz Paşa döneminden olsa gerek diyecem...Ama yok...imkanı yok...
    Aslında şu olaya diyecek hiç bir şey yok.
    Hasan'cım diyebileceğim tek şey...Böyle talih kuşları zaman zaman pisliyo herkesin başına...Kuş bol memlekette ..

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yahuu siz yukarıdaki yazıları okumuyormusunuz ? yada yazılanları başka yönlere çekmek dahamı mantıklı geliyor sizlere ?

Vayy vayy vayyy yine vayy .Ne kadar memnuniyetsiz insan varmış askeri işleyişten buralarda.Anlamadığım konu şu ne yazık ki,neden bu kadar menuniyetsiz olduk ? Yada şöle desem,memnuniyetsizliğimizi neden sadece yakınmak boyutunda kısıtlıyoruz ? Şu slip don meselesi gerçektir ve bu konuyu çağ dışı olarak adlandırıyorsak eğer neden asker alma daire başkanlığına yada milli savunma bakanlığına bu yakınmalar ile ilgili bir güzel yazı yazılsada buralara göndersek :?: Üstünede engelliler.biz desek ? Zor mu olur ?

Bakın ben size ne yazayım.Şöyleki; Biz sadece yakınırız.laf üretiriz.Bizim için en kısa yol budur.Ne enteresandır ki laf üretirken genelde de başka saflardan derleme yaparız.O öle demiş,burada böyle yazmış.şu şöyle demiş gibi kendimize ait olmayan bir dünya hakiki laf salatası.burada bazı şeyleri yazabilmek için yaşamak lazım gelir.Yaşayanlara sözüm olmaz tabiki.Yaşamayanlat yada yaşayamayanlar sadece bir noktada takılır.Bozuk plak gibi sadece o noktaya değinir.Nedeni basittir yaşamamıştır.

Ben buradan site yönetimine sesleniyoryum.Aşağlandığınızı hissediyorsanı hemen ve daha önceden de çeşitli vesileler ile çeşitli kurumlara yapıldığı üzere askeri kurumlara yazılar yazın ve gönderin.( Sanmıyorum :wink: )

Elbette ki hatalı davranışlar her kurumda olduğu gibi Türk silahlı Kuvvetlerinde de olmuştur.Ancak bu hatalar altını çizerek yazıyorum ki,Kişisel hatalardan kaynaklanır.Askerş hukuk sisteminde yeni yerleşen bir olguya göre; Orduda bulunan kişilerin yaptıkları kanuna yada insan haklarına aykırı konulardan meydana gelebilecek etkilerin sorumlusu o olayı yapan kişiler olacaktır. ( Daha önceden Kurum sayılıyordu )

Bu şu demek; İç hukuk yolları tüketilkdikten sonra A.İ.H.M ne giden her dava sonucunda rücu sitemi gelişmiş olup kşisel hatayı yapana rücu edilecektir.T.S.K anti demokratik değildeğildir.İsteyen her vatandaş hakkını arar.

Bu bağlanda Oturanboğaya katılmadığımı belirteyim istedim.

Çok/madurlar gidin hakkınızı arayın.Aramıyor iseniz bu sizin suçunuz.Ama asla köşenizden bilmediğiniz yaşamadığınız bir kurum hakkında ahkam kesmeyin. Askerliğini yapmış olan üyeler de ordu ile ilgili olumsuz fikirlerinizi yemininizi hatırlayarak kendinize saklayın.Saklamayacaksanız uygun bir dille bunu gerekli mercilere iletin. ( Tekrar edşyorum buradan bunun olacağına ihtimal vermiyorum )

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sunburn bakın ne demiş...ne demişse güzel demiş
    Yada şöle desem,memnuniyetsizliğimizi neden sadece yakınmak boyutunda kısıtlıyoruz ? Şu slip don meselesi gerçektir ve bu konuyu çağ dışı olarak adlandırıyorsak eğer neden asker alma daire başkanlığına yada milli savunma bakanlığına bu yakınmalar ile ilgili bir güzel yazı yazılsada buralara göndersek
    okuduğum bi yazıda türkleri betimleyen bi dizi hasletin içinde şu madde de yer alıyordu

TÜRKLER SÖYLEMEZ SÖYLENİR

sevgili sunburn bırak söylenip türklüğümüzü kanıtlayalım
    haa ben hariç. karşıdaki apatmanın bacasından fazla duman çıksa bile hemen çevre koruma md. lüğüne
    telefon edip şikayet ederim. böyle her boka maydonoz olma huyuma asker kafalı babam acayip bozulur.
    sonunda tüm komşularla beni kötü edeceksin der. ama bu huyumu sokak da öğrenmiştir.
    çöpler iki gün alınmasa anneme ricacılar gelir "kemal bey belediyeye bi telefon etse...! " derler.
    bakın bu günlerde THY yi tüketici mahkemesine vereceğim.
    diceksiniz ki o kadar övgü yazdığın THY ile ne sorunun çıktı?
    adamlarla yazışıyorum...halkla ilişkiler md. telefon ediyo;
    valla haklısın söylediğin için teşekkür ederim diyo ama düzeltme yönünde eylem yok...
    bi sonuçlansın olayı siteye aktaracağım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Bizde adettir, bir filmde eşcinsel hamamcı rolü olsa, bütün hamamcılar örgütlü olarak ayağa kalkar ve "hamacılardan eşcinsel çıkmaz, biz vatanını milletini seven...." diye veryansın eder filme. Bir filmde hafif kırıtan hemşire olsa aynı şekilde, hemşirelerle ilgli dernek ayağa kalkar, "hemşirelerde böyle şeyler olmaz...".
    Neredeyse her meslek grubu için Türkiye'de böyle refleksler/tepkiler bulunur! Hatırlarsınız iki sezon önce 24 dizisinde bir grup Türkün ,Arap teröristlere, Amerika'da bombalı eylem yapsınlar diye yardım ettiğine dair bir sahne vardı. Türkiye ayağa kalktı: Türkler böyle şey yapmaz..." diye Neredeyse küçük bir diplomatik kriz yaşandı bile denebilir Oysa aynı dizide Amerikan başkanı şerefsiz pisliğin teki şeklinde, Araplar/Müslümanlar terörirst şeklinde, Boşnaklar, Ruslar vs. kirli işlerin içinde gösterilr.. Ama hiç kimse çıkıp "biz böyleyiz" diye ciddiye almaz o filmi; senaryo olduğunu bilir, o kriterlerde değerlendirir...
    Neyse, uzadı söz, hasılı, Dante'nin olayı komik, acı ve eleştirilecek bi şey. Biz de her kurum veya kişiye yaptığımız gibi güldük/kızdık/eleştirdik. Bunu yaptık diye askerler şöyle, askeriye böyle demiş olmuyoruz. Bu olayı değerlendiriyoruz, ve birçok arkadaşımız da benzer şeyler yaşadığını yazıyor...
    Paşam (sunburn) bence alınmana da yazılanları maksadını aşan şekilde idrak etmene de gerek yok abicim

Fakaaaaat! sunburn haklı bi konuda: Hakkımızı arayalım mutlaka. En üst mercilere kadar şikayetimizi iletelim ve çözüm isteyelim. Devletin her kurumunu hukukun ve insanlığın normlarına iteleyelim.

Ammmmma! Yine fakat: İnsanların, her ne şekilde (yazarak, resmi bavuru yaparak, hukuki süreç işleterek, sohbette içini dökerek vs.) olursa olsun tepkisini göstermesinden ve düşüncelerini ifade etmesinden de rahatsız olmayalım. Herkes gücü yettiği kadar (ya da istediği kadar ve istediği yöntemlerle) hareket eder. "Hakkınızı arayın kardeşim" demek kolay da, onu yapmak zordur. Hele ülkemizde; ve hele de sözkonusu olan şey -üniformalı- devlet kurumlarıysa..
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    halaz Avatarı

Son Giriş
    24.06-2011
    Saat
    20:34
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cem abi,maksadım Askeri'ye laf etmek değildi,Askeriye den hiç anlamam.Prosedürler nedir,neyi ne amaçla yaparlar ve yaptırırlar? .anlamadığım için de sözünü etmem..Doğrudan ya da dolaylı olarak da bir söz etmiş değilim yukarıda..

Bahsettiğim...talih ve kuşlarla ilgili..Beşer,şaşar..Şaşkınlığının faturasını birilerine keser..Özetle bunu demek istemiştim..Sistem,bürokrasi cart curt..Çözüm önerisinde bulunmaya ne yetkili ne de donanımlı olduğum için de daha fazlasını yazamıyorum..

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Oturanboğa'nın son yazısı için teşekkürler

Ama gerçekten de korkacak birşey yok.Artık 2007 yılındayız ve TSK hemen hemen tüm eleştirilere açık bir kurum.Hiç bir şey yapılamasa da bu konuyla ilgili dileyen her kimse tsk adresinden bilgi edinebilir.Toptan Kalite Yönetimi olgusunun devamlı ve yoğun olarak ele alındığı böylesine bir kurumda İnanın kimse size neden böyle bir başvuru yaptınız diye evinize inzibat göndermez

TSK İnsan haklarının korunması ve kollanması için her türlü çabayı göstermektedir (bkz)

link'i incelemenizi tavsiye ederim.

TSK kendi bünyesinde bulunan Jandarma Genel Komutanlığınca JANDARMA İNSAN HAKLARI İHLALLERİNİ İNCELEME VE DEĞERLENDİRME MERKEZİ ( JİHİDEM ) kurmuştur.Bu merkeze internet sitesinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorunsuzca her şekilde şikayetleriniz ilgili kuruma iletebilirsiniz.İngilizceside var.

Bayke Ağbim >>> Kırmızı yerleri doldurmak lazım gelir.Boş bırakmayacağız.Yazılı yapacağız.Kesinlikle cevap alırsın.Üstelik yazılı olarak.:wink:

Halaz kardeşim benim >>> Çözüm önerisini her kimse rahatlıkla yapabilir.Sende yaparsın.

Velhasıl İstiyorsanız yapamayacağınız ve başaramayacağınız iş yoktur.

Saygı ve sevgilerimle.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon