Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kadirgursoy Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    Arnavutköy
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar...

Her insanın kendine göre büyük sıkıntıları ve dertleri vardır ama bu benim derdim başka!
    Ben çocukluğumdan beri hep bir isyan içindeyim. Ailem beni hep istenmeyen çocuk olarak gördü! Babam devletin din görevlisi emekli imam!!! Ama yemin ediyorum imam demeye bin şahit lazım... Ya cemaat ve mahallelinin yanında normal bir imam! Ama bana gelince tam bir nazi komandosu! Küçüklüğümden beri bana varlık içinde yokluk yaşattı...
    İki kardeşiz ama can düşmanı gibiyiz! Kardeşim babamın istediği gibi okudu Kuran kursunu bitirdi. Babam benim çalışıp aldığım arabayı kardeşime verdi! Ben bir kızı sevdim, babası içki içiyor diye hem anam hem babam nerdeyse beni evlatlıktan reddediyordu! Bu aşk yüzüne ölüme gittim, bir gözümü bir kulağımı kaybettim yine olmaz dediler... Tabi ben yine kendi bildiğimi yaptım ve sevdiğim insanla evlendim!
    Tam kendi düzenimi kurdum, ağlaya zırlaya tekrar babam beni çağırdı. Dayanamadım gittim! Gitmez olaydım.
    Bir süre sonra hem bana, hem de eşime hayatı yine zindan etmeye başladılar! Sonra bir kızımız oldu, gün gün kızım büyüdükçe benle eşimi kızımıza kötülemeye çalışıyorlar! Annenle baban ayrılsın gibisinden laflar yapıyorlar! Şimdi kardeşimde babamın arkadaşı olan süper zengin bir adamın kızıyla evlendi. Benim hiç bir değerim kalmadı! Ev yapıyorum, inşaat yapıyorum diye babam benim elimdekini avucumdakini aldı. Ben de işsiz kaldım ve babama sığındım. Şimdi ise hem verdiğimi inkar ediyor, hem de verdiklerini veresiye defteri gibi kaydediyor!
    Kardeşim hiç bir şeye karışmaz, hiç olmazsa Allah yolundadır diyor.
    Yarın bir gün mal paylaşımı olsa gelip hakkını alacak dediğimde ise, tövbe haşa öteki tarafta sana şefaat eder diyor!!!

Ya alıp başımı mirasına da sana da diyesim var, durumum el vermiyor. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım... Bu gidişle ya kafayı yiyip tımarhanelik olacağım, ya da köprüden kendimi atıp rabbime kavuşacam!!!
    Lütfen bana bir akıl verin arkadaşlar...

Üye
    M.Cem Avatarı

Gerçek Adı
    M.Cem
    Son Giriş
    27.05-2015
    Saat
    01:22
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sabır diliyorum kardeşim.. Yaşadıkların gerçekten seni çok üzmüş anlıyorum seni.. Lütfen hemen bırakma kendini.. Durumunun düzelmesi için dua edeceğim.. Ama şunu bilmeni isterim ki ben senden de kötü durumdayım.. Eşine ve çocuğuna sıkı sıkı sarıl.. Baban da inşAllah sana ve eşine yaptığı haksızlkları anlar ve hatalarını telafi eder.. Olanda hayır vardır Rabbim ne eylerse güzel eyler...

Üye
    alperen Avatarı

Gerçek Adı
    Kürşad YAVUZ
    Son Giriş
    22.09-2016
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aslında bukadar zorluğa dayanan birine yine sıfırdan başlamak yaraşır. Hiçbir beklenti olmadan kendine yeniden bir hayat kurmaya çalışmalısın.

Bunları sana yazarken kendi vicdanımı dinlediğimde acaba yanlış yönlendirme yapmışmıyımdır diye düşünceler doğdu içime. Bu nedenle önerimi bir uzman değil bir arkadaş olarak yapıyorum.

Buraya yazdığına göre gayret için içindesin, başka ortamlarada gir çık. Sana verilecek olanı daima aramaya gayret et. Buradanda başka yerlerdende çözüm gelebileceğini onutma.

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Yazdıklarınızı okurken üzülmemek elde değil. Aileniz neden size böyle davranıyor anlayamadım doğrusu. Evlat ayrımı yapıyorlar. Siz hiç bir şekilde yaşama bağlılığınızı ve azminizi bırakmayın. Eşiniz ve çoçuğunuzla birlikte mutlu olmaya çalışın. Herşeyin üstesinden geleceğinize inanıyorum.

Üye
    brukan Avatarı

Gerçek Adı
    haydar
    Son Giriş
    26.11-2010
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    VAN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok üzücü bir durum Allah yardımcın olsun. Bu kadar ciddiyse neden yargıya baş vurmuyorsun? Anlatıklarının doğru olduğuna ihtimal vermiyorum. İnşallah sen haklısın.

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:42
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

İmam böyle yaparsa cemaat ne yapsın?

Üye
    kadirgursoy Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Arnavutköy
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

brukan;
    İnanmıyorsan gel bir kaç gün misafirim ol! gözünle görünce inanmazsan o da senin vicdanına kalmış...

Üye
    Duslerinprensi Avatarı

Gerçek Adı
    Cem Çetin GÜNAÇAR
    Son Giriş
    20.12-2016
    Saat
    03:33
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Allah yardımcın olsun arkadaşım....

Üye
    tazecik Avatarı

Son Giriş
    30.09-2011
    Saat
    15:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul Ataköy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sakın ha.. Ölmek çözüm değil ki. Ardında seni seven bir eş ve gül gibi bir kız evlat bırakmak ne demek! Evet, yaşadıkların zor ama daha ne zorlar var inan ölümü düşünmezler bile. Sabret kardeşim ve dua et.. Allah yardımcın olsun..

Üye
    SER-VET Avatarı

Gerçek Adı
    servet
    Son Giriş
    21.08-2011
    Saat
    00:31
    Yaşadığı Yer
    izmir buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kadir kardeşim, Allah'ın verdiği canı Allah alır. Canını şeytanamı vericen? SAKINN böyle bir cahillik etme, babanın yaptığı haksızlığı Allah görür ve seni sabrın ve iyi bir aile reisi ve babası olarak elbet ödüllendirir, rabbine sığın ve yardım dile...

Üye
    kadirgursoy Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Arnavutköy
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bir yerde çok etkilendiğim bi söz duymuştum! 'En iyi yol doğru bildiğin yoldur' diye. Zahmet edip okuyan arkadaşlara teşekkürler! Artık ne yapacağımı çok iyi biliyorum.

Üye
    kadirgursoy Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Arnavutköy
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ne intiharı kardeşim! Daha o kadar sıtkım sıyrılmadı merak etme... Ben bugüne kadar bir çok kez köşeye sıkıştım! Her zaman benim son çarem olan şeyler aslında ilk yapmam gerekenlerdi! Şimdi en son yapmam gerekeni başta yapmayı düşünüyorum! Beni istemeyen ve zulmedenlere bende zulm edeceğim! Bana ikinci sınıf insan muamelesi yapanları, ben insan yerine bile koymayacağım! Çirkeflikse alasını yapacağım! Gittiği yere kadar gider! Gitmediği yerde bir cinnet her şeyi halleder

Üye
    yegane Avatarı

Son Giriş
    29.12-2012
    Saat
    10:09
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yazdıklarınıza üzüldüm, Allah sabır versin.
    Ama siz çabanızı gayretinizi elden bırakmayın yinede. Çocugunuz ve eşinizle mutlu olun insallah... Allah da babanıza akıl fikir versin

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Haksızlık haksızlıktır. Bu tanımadığın birindende gelebilir, en yakınından da. Bunun hiçbir önemi yok. HAKSIZLIĞA SES ÇIKARMAMAKTA ayrıca günahtır, bunuda belitmek isterim. Rabbimiz, haksızlık karşısında ses çıkarmamak ZULÜMDÜR buyurur.

Siz hakınızı sonuna kadar arıyacaksınız, karşınıdaki babanızda olsa. Çünkü buna izin verdiğiniz sürece hem kendinize, hem eşinize ve çocuğunuza haksızlık yapmış olacaksınız.
    Size tavsiyem, önce babanızla açık ve net bir biçimde konuşun. Yapmak istediklerinizi, ve yapmak zorunda olacaklarınızı.
    Siz bir bireysiniz, herşeyden önce nasıl bir hayata sahip olursanız olun herkes saygı duymak durumunda. Buna babanızda dahil. Şayet bunu sağlayamamışsanız bundan sonra sağlamak için artık bişiler yapmanız gerektiğini anlamış olmalısınız.
    Yaşayacağınız hayatı sizinle paylaşmak zorunda olan eşiniz ve evladınız var, bunu sakın unutmayın. Kendinize yaptığınız zulmü onlara yaşatmak hakkına sahip değilsiniz.

Üye
    kadirgursoy Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Arnavutköy
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sırdaş arkadaşım..
    Bugün bu eski konuyu okudum ve sonucu belirtmek istedim
    Aynen dediğim gibi, bana zulmedenlere bende zulmettim!
    İğrenç, çirkef hatta deyim yerindeyse psikopatın önde gideni oldum aileme karşı.
    Şimdi ailem benimle iyi geçinmeye mecbur olduğunu düşünüyor
    Ama bu olay bende ciddi karakter bölünmesi oluşturdu...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon