Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 41 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sorun sende değil eşinde o zaman. Ben sen tereddütdesin zannetmiştim..Eşin istemiyorsa yapılacak birşey yok malesef.. Çocuk istemeyen adamdan hayır gelmez boşa onu bence..

Hayret birşey yani garibime gidiyor envayi çeşit insan var bu dünyada kimisi ne pahasına olursa olsun çocuk sahibi olmak için kendini parçalar..Kimiside elinde imkanları varken istemez..Çocukları sevmeyen bir adamla yaşamak çok zor olmalı..Katı kalpli galiba eşiniz..Yada sorumluluktan kaçıyor..

Üye
    deniz yildizi Avatarı

Gerçek Adı
    bir çiçek adı
    Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    balıkesir- memleket osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eşin istemiyor otur açık açık konuş herşeyi anlat düşündüklerini duygularını yapabileceğini cesaretini göster ona onunda antından kalkacağını izah et tabi birlikte, anlayacağı dilden konuş damarından gir ikna olucaktır yani temennim bu
    rabbim yardımcın olsun

Üye
    corcoris Avatarı

Gerçek Adı
    FİLİZ
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    08:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    4

KUzu 79 bende bir engelliyim gecenlerde enyakın arkadasım doğum yaptı hastaneye ziyaretine gittim arkadasımın hiç bir engeli yok bir an için kendimi onun yerine koydum ve gözümün önünde bir sürü engel oluştu..Karamsarlığa düştüm..Bir kolum olmadığı için cocuğum olsa dahi onu rahatca kucaklayamayacağımı ve emziremeyeceğimi düşündüm..
    Benim engelim sabit fakat kas hastalığı ilerleyen hastalık bu acıdan düününce bazı noktalarda aklında soru işaretlerinin olması cok normal..
    Eşinede bazı konularda hak ver ortak bir dil bulmanız lazım sonuçta cocuk karar verilirken kesinlikle tek bir karar olmalı..
    Ama aşılmayacak sorun yok doğacak çocuğunun engelli olacağını bilemezsin sonuçta insanlar bir cok nedenle engelli olabiliyorlar..
    İyi düşünün ve karar verin..Çocuk bir ömür boyu yasamının içinde olacak sorumluluğunu her daim üstünde taşıyacaksın..

Üye
    fate Avatarı

Son Giriş
    01.06-2015
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    bursa.....
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben engelli bir anne olarak bu kararı verirken epey zorlandığımı hatırlıyorum aslında benim özrüm o kadar zor olmasa da çocuğun sorumluluğunu düşününce ,bir ömür boyu sizin ilginize ve şefkatine ihtiyaç olacak ağlayacak üzülecek. sonra ne mi yaptım dünyalar güzeli bir kız çocuğu dünyaya getirdim ve bütün zorluklarına rağmen iyi ki getirdim diyorum. Çocuğuma bakıcımla birlikte bakıyoruz ve hayatımızdan gayet memnunuz

Üye
    berfinn Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    25.12-2016
    Saat
    18:12
    Yaşadığı Yer
    bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli bir insanın çocuk sahibi olması gerçekten zor.bikere 9ay boyunca karnında taşıcaksın bu arada her ay dr kontrolü tahlildi falan bu bile zor bi aşama. doğum yapıncaya kadar geçen süre.daha sonra uykusuz geceler alt değiştirmeler çocuğun ateşlenmesi diş çıkarma dönemi şusu busu.ama akrabalar özellikle anneler çok yardımcı zaten onlar olmasa benimde var bitane çünki annem olmasa çok zor büyütebilirdim. çünki koltuk değnekleri ile zor yürüyorum.dünyaya geldikten sonra büyüyo cnm kardeşim. bu arada illaki eşinin istemesinede gerek yok benimde eşim istemiyodu ben kendim istedim. eşimlede zaten hamileyken ayrıldık.büyüdü allaha şükür 9 yaşında şimdi bana çok yardımcı oluyor ablası .ben iyiki doğurmuşum diyorum annelik çok güzel.her şeyin bir zamanı var hayatım .yaşı var bence zamanı geçirmeden anne olmak seninde hakkın.allah herşeyin kolaylığını vericidir çabuk büyür engelli annelerin çocukları.eşinide sen ikna edebilirsin konuş onla oda baba olmayı mutlaka ister korkularını yenmesine yardımcı ol sonuçta sen doğuracaksın o bebeği sanki kocanmı doğuracak.allah inşallh sizede tatatırsın bu güzel duyguyu.

Üye
    pasa75/2 Avatarı

Gerçek Adı
    aLİ şaHin
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    15:22
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaa arkadaşlar kımi der armutun sapı kımi der üzümün çöpüü bız nedesek boşşş
    mühim olannn arkadaşın kendısı karar vermelii ben olsaydım şöle yapardım ben olsam böle yapardım bunlar boş laflar hayat buyuk bır mücadele ıstıyor kii bız zaten engellı oldugumuz dan ıkı kat efor sarfedıyoruz bu bide hayat meselesii bence en dogru kararı kendıleri vermerleri olacakk bende englıyım benımde bır çoçugum var vede hiç pişman degılımmm
    rızkı veren de ona göz kulak olacakda rabbimmm bız ne kdr sevsekde korusakda faydasız önce tevekkül edeceksın kaderınde varsa zaten evlenıp çoçuk sahıbı olmak
    sen ne yapsanda boşşş allah herkese hayırlı evlat versınnn saygılarrr

Askıda Üyelik
    juliet35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    9

Benim yürüyemeyen bir arkadaşım var çocuğu oldu eşiyle gayet iyi bakıyorlar ve çocuk küçük yaşta o kadar olgun tavırlar sergiliyor ki annesinden yapamacağı şeyleri bildiği için istemiyor...

Üye
    BELÇİM Avatarı

Gerçek Adı
    Handan
    Son Giriş
    16.05-2015
    Saat
    05:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inanın mükemmel bi duygu tarifi yok bunun.ben 5 aylık evliyken bi trafik kazası sonucu omirlik felci oldum kazadan 1 sene sonra hamile oldugumu öğrendim.çok korktum mesane için kullandığım ilaçlar vardı onları bırakmak zorunda kaldım.bu durumda oldugum için kontroller dahada arttı.ama onun tekmelerini hissetmek harika.bi kızım var şimdi 7 yaşında annemle yaşadığım için annem cok yardımcı oldu.ona durumumu anlatmadım kızım farkında benım neyi yapıp neyi yapamayacağımı iyi biliyo.bazen yokuşu çıkarken sandalyemden tutup bana yardım ediyo.okuldan gelmesini 4 gözle bekliyorum onu görünce gözleri parlıyo,engelmiş sağlıkmış unutuyorum kızımı görünce umutsuzluğa düştüğümde kızıma bakıyorum içim ısınıyo.bana umut veren gözle bakıyo.onu cok seviyorum allahım sizede nasipetsin

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili arkadaşım hayatımda en çok istediğim şey,rabbimizin biz bayanlara en büyük lütfu olan annelik duygusunu yaşamak.yaklaşık 38 yaşındayım ve bekarım en geç 1 sene sonra evleniyorum yaş olucak 39 hemen çocğum olursa oldum 40. yinede hiççççç önemli değil benim için asla vazgeçmicem bu özlemimden neden geçeyimki.bu benim en doğal hakkım bun hakkı bana rabbim vermişken eşimin elimden almasını asla kabul etmem bunada izin vermem.şayet kendi ailemden bana yardım eden biri varsa senin yerinde olsam kocamı dinlemez yavrumu kucağıma alırdım.onun içinde büyüdüğünü hissetmek sütünü vermek varmı bundan daha güzel bir duygu? ve bu duyguyu kocam elimden alıcak öylemi? aslaaaaaaaaaaa .
    ayrıca şunuda söylemek isterimki kocan çok bencil hemde çok.lütfen güzel arkadaşım şu hayata tekrar gelmicez sakın annelik duygusundan mahrum bırakma kendini.herkez kendiniz düşünüyor bunuda sakın unutma.

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Bence geç olmadan bir an önce çocuk sahibi olunuz. Tanıdığım birçok engelli çiftin çocukları var ve gayet mutlular. Bazı sorunlar olmasına rağmen genel itibariyle herşey güzel. Ne kadar erken çocuğunuz olursa o kadar erken büyür ve engelli ebeveynine yardımcı olur.
    Rızık ve başka korkularla çocuk sahibi olmaktan korkmayınız buyruluyor...

Üye
    kuzu79 Avatarı

Son Giriş
    12.10-2010
    Saat
    11:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum sonunda eşimi ikna edebildik çocuğun geleceği konusundaki endişelerini azalttık doktora gidip hamileliğimin bi sorun olup olmayacağını öğrenmeye karar verdik çok mutluyum heyecanlıyım ne biliyim işte inşallah fiziksel bi sorun çıkmazda bende anne olurum

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İnşallah Allah gönlüne göre verir bacım... Herşeyin hayırlısı olsun hakkında.. Ama baak beben doğunca site albümüne fotorafını ekleyeceksin tamam mı?..

Üye
    denizce Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Çamlıca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok sevindim adınıza,Rabbim gönlünüze göre versin...

Üye
    kuzu79 Avatarı

Son Giriş
    12.10-2010
    Saat
    11:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah hamile kalmamda bi sakınca yokturda allahım bana bu duyguyu tattırır.zaten eğer hamileliğimde bi sakınca olmazda hamile kalırsam isim konusundada sizlere danışacam

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sen yüreğini ferah tut niyetini sabit kıl.elinden geleni yap takdiri allaha bırak.
    mutlaka karşılığını alıcaksın.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon