Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 30 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ayşenaz Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm mavi
    Hayatın başındasın sakatda olsa sağlamda bu karakter meselesi .
    Hiç üzülme desem yalan olur üzülürsün ama diğer yönüyle, karakter - kişilik ilerleyen zamanlarda göreceksin çeşit çeşit insanları
    hainlikleri ihanetleri bunların yanında dostlukları fedakarlıkları en yakınında bile ...
    Önemli olan sensin bunu hiç unutma
    gelip geçici dostluklar hiç unutulmayanlar bunları ilerleyen yaşlarda eleyeceksin öğreneceksin .
    Hayatında mutluluklar...

Üye
    İçimdekiDeniz Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    19:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul/
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yoo çocuğu şimdi sigara içmeye başlayacak,artı takıldığı kişiler onu daha kötü yerlere sürükliyeceği kesin.Ailesi acaba oğlu için iyimi etti kötü mü etti.
    Benimle beraber olsa şimdi bilgisayar teknisyenliği olarak her yerde iş yapacaktı.

Şuanda bizim biraz maddi sıkıntılarımız var, onları halledebilirsek yada bir yerden para bulursak,bilgisayar yazılımda iş yapmaya çalışacağım.
    Untmamamız gerek ki ben hastayım güçsüz olduğum anlamına gelmez.
    İmkanım olsa sağlam birisinden daha iş yapar potansiyelim var.
    YArdım konusuna gelince doğru bize belki ufak yardımlar yaparlar.Ama kim yardımsız bu gününe gelmiş ki,sağlıklı bir kişi bile yolda kaldığı zaman yada bişey olduğu zaman yardım istemiyor mu? Biz hep muhtaç değiliz sadece başlangıçta kendimiz yapamayız odur.

Tek hedefim açıkilöğretim lisesini dışardan bitirip,yazılım uzmanlığında ilerlemek ondan sonra o aileyi görmek isterim,biz zamanlar oğulları benimle gezdiği için üzülmelerimi gerkirdi yoksa sevinmeleri mi?

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ithal_kundura
    iyi tamam söyleyim çok basit. şimdi aile haklı niye? sakattan arkadaş olmaz sakat yardıma muhtaçtır ha bire senden yardım ister bak çocuğum sen büyüdün git kendine iş güç sahibi bir arkadaş bul

yarın übürgün sana faydası dokunur ekmek yersin

sakatla vaktini tüketme... olay bu işte

Üye
    İçimdekiDeniz Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul/
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sen kendini çok aciz görüyorsun kardeşim,öyle demiyecen işte

Şayet ben son nefesimi vermeyene kadar her çabayı gösteririm.Güçsüz değilim sadece imkansızım tek sorun burda,bu da biterse Allah'ın izniyle bi çok sorunum çözülür,benden ayrılan kişiye üzülmem o özülsün benim gibi birisinden ayrıldığı için.BU konuyu önemli tutuyorum çünkü biz yardıma muhtaç değiliz,sadece başlangıçta bişey yapamıyoruz.

Kas erimesi hastalığım ileride çıkar tedavisi ben ben hep umutluyum inan.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ithal_kundura
    iyi tamam söyleyim çok basit. şimdi aile haklı niye? sakattan arkadaş olmaz sakat yardıma muhtaçtır ha bire senden yardım ister bak çocuğum sen büyüdün git kendine iş güç sahibi bir arkadaş bul

yarın übürgün sana faydası dokunur ekmek yersin

sakatla vaktini tüketme... olay bu işte

Üye
    semra çetindağ Avatarı

Gerçek Adı
    Semra
    Son Giriş
    06.09-2012
    Saat
    00:17
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Maviseyyah hayat bu işte hep birileri gelicek gidicek yaşantımıza her gelen bir şeyler öğreticek senin gelişmende bu öğretileni anlaman demek ,yaşlanınca anlıyacaksın bunu daha iyi , hep böyle umut dolu ol en güzeli bu .....

Üye
    QuetZalCoatl Avatarı

Son Giriş
    11.11-2017
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Kötü birşey tabe insan keşke tanımasaydım bile diyebilir böyle bi durumda kendini yalnız hissettikce aklına gelir hep. bunu atlatmanın tek yolu yeni arkadaşlar edinmek kendini yalnız hissetmemendir ama kendini kısıtlamamalısın. ben tekerlekli sandelyeyle yaşayan birisiyim bugune kadar hic engelli bir arkadaşım olmadı ve çok kişilikli sağlam dosluklarım var inşallah sana değer insanlar karşına çıkar bu sitedende arkadaş edinebilrisin bol bol yeni arkadaşlıklar dileğimle

Üye
    petitgirl Avatarı

Gerçek Adı
    Beyza
    Son Giriş
    03.09-2012
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

O aile bence çok basit, zavallı ve beş para etmez bir aileymiş, insan birinin kalbinden ve beyninden hoşnut olunca onunla arkadaş olur, fiziksel özelliklerinden değil, onların veya çocuklarının başına bir kaza gelse ya da bir hastalık o zaman ne olacak sonuçta hepimiz etten kemikteniz,aciziz. İnsanlar haddini bilsin ve o senden değil sen öyle bir ailenin evladı olan zavallıdan uzak ol, daha değerli,daha aklı başında, daha dolu insanlarla arkadaş ol. Allah görelim neyler, neylerse güzel eyler...

Üye
    İçimdekiDeniz Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul/
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cevaplarınınızı okudum gerçekten çok güze yazmışsınızl özellikle en son cevabı çok beğedim.

Allah görelim neyler, neylerse güzel eyler... çok güzel bir söz.

Üye
    berrinseckin Avatarı

Son Giriş
    15.01-2011
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu nasıl bir zhniyettir yaa ben anlayamıyorum böyle aileleri ama rabbim herşeyi görüyor o herkesin hakkında hayırlısını versin.

Üye
    Mediha Avatarı

Gerçek Adı
    mediha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    14

Böyle bir şeyi benim mantığım almıyor.. Aile istedi diye insan en yakın arkadaşıyla bir çırpıda ailem istemiyor görüşmeyelim demez.. Yaşı çok küçük değil sanırım bu durumda mantığını kullanabilir bu arkadasın.. Demekki hala kendi kararlarını verebilecek, arkadaşlarını seçebilecek olgunluğa erişmemiş..
    Benim hiç yaşamadığım bir şey bu güne kadar bir çok arkadaşım var ve engelli değil büyük çoğunluğu ama bana her zaman elinden gelen yardımı yapmışlardır.. Bende onlar için bir çok şey yapmışımdır.. Bence her insanın kendine göre bir üstünlüğü vardır ve her insandan öğreneceğimiz bir şeyler vardır hatta bir çocuktan bile.. Bunu engelli sana bir şey veremez diye ayırmak çok kötü..
    Şimdi bu yazılarını okuyunca çok şaşırdım arkadaşım inan.. Yazık çok yazık hala böyle zihniyetler var demekki..

Üye
    Hasan DURMUŞ Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok saçma bir düşünce size bunu ileten arkadaşın bu konuda hiçbir günahı olduğunu düşünmüyorum,onu bu şekilde yönlendiren ailesine şunu demek isterdim, yarın toplum içine bügünkü fiziki görüntünüzle cıkacağınız ne mağlum.
    O aileyı kültürsun ve insanlık sevgisinden yoksun görüyorum üstelikde o ailenın
    kendisinede saygısı olduğunu tahmin etmiyorum.

Arkadaşım hayat bir sedat'la ibaret değil sen senliğini kaybetmediğin sürece
    nice sedat'lar kazanırsın takma kafana hayat zordur ama kolaylaştırmakda bizim elimizdedir.

Üye
    Hasantalay Avatarı

Son Giriş
    03.05-2011
    Saat
    23:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inan okudum sinir damarlarım zıpladı
    bi arkadaşım karşıma geçip böyle konuşacak
    kabahat sende bu açıklama cesaretini sen vermişin
    kimseyi bu tarz karşımda konuşturmam

zaten o adamın dostluğu dostluk olsa bu düşünce yaklaşımında konuyu izah etmez
    ezik adam mış o kadar karekter fukarası sosyal kişilik bozukluğu
    aslında o çocuğu sakatlayacaksın bakalım ailesinin sana yaklaşımı nasıl olur
    o zaman bak kader ci zihniyetle yaklaşırlar
    sizin kaderiniz bir siz edebiyete kadar dostsunuz derler

HAYATTA TEK BİR DİLEĞİM VAR HAYATIMDAKİ TEK SAKATLIK AYAĞIMDAKİ SAKATLIK OLSUN
    İNSAN ONURUNU ŞEREFLE YAŞADIKTAN SONRA ENGEL TANIMAZ
    O ARKADAŞIN BEN İNSANIM DİYE VİCDANIYLA AYNA YA BAKSIN

KAYDE DEĞER BİR ŞEY BULAMAYACAKTIR EMİN OL

Üye
    İçimdekiDeniz Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul/
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hep vakit buldukça yazdıklarınızı okuyacağım.

Merak etmesinler onlarada gün gelecek.durumumdan daha kötü olurlar istemem kötü olsun ama olur.

Üye
    mavigul Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doğrusu bu hikayede sedatın yalan söylediğine inanıyorum. Bence sedat bu arkadaşlıktan vazgeçmiş ve ailesi istememiş gibi davranmış olabilir. Bu sadece bir tahmin...

Ben kendimi bildim bileli engelliyim ve bir sürü arkadaşım oldu. Çoğu sağlıklı idi. Ben onlara sağlam yada normal demiyorum, bu durumda biz bozuk ve anormal mi oluyoruz? Ben kendimi sağlıksız veya engelli olarak tanımlıyorum. Neyse, hiçbir zaman sağlıklı veya sağlıksız olmasına göre arkadaşım olmadı. Hatta sağlıklı arkadaşlarım benim sağlıksız olduğumu unuttuklarını, kendileri gibi gördüklerini söylerler. Diyebilirim ki, hayatım boyunca, fiziksel durumum için, dostluğumu reddeden kimse olmadı. Yani ben neden hiç karşılaşmadım böyle şeylerle? Çok mu şanslıyım? Bence değil.. Hayatımızdaki olumsuzlukları, fiziksel durumumuza bağlamak ne kadar doğru? Mesela birisi bizimle arkadaş olmak istemediğinde, mutlaka engelli olduğumuz için mi istemiyordur?

Şapkamızı önümüze koyup tekrar düşünelim derim. Bizler kendimize saygı duymazsak, kendimizi onlardan farklı görmezsek, hatta onları bizden farklı veya şanslı görürsek, önce kendimize kızmalıyız bence.

Maviseyyah, sağlam biriyle arkadaşlık kurmaktan korkuyorum demişsin. Sedat gibi, arkadaşını fiziğine göre mi yoksa karakterine göre mi seçeceksin? Lütfen önce kendine güven. Emin ol, eğer ailesinin karşı çıktığı bir yalan değilse, birgün sedat bu yaptığından üzüntü duyacaktır. Sen içini ferah tut ve inandığın gibi yoluna devam et. İnsanlar hayatımıza girer, bazıları kalır, bazıları gider. Hayat böyle birşey, unutma.

Üye
    İçimdekiDeniz Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul/
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim konuştuğum bi manevi abim var nette.Bana dedi ki bak arkadaşım sen aslında çok avantajlısın.Bak biz sağlamız ama çevremizdeki kim iyi kim kötü tam anlamıyla bilmiyoruz.Ama sen çözmüşsün artık bi çok şeyi.SAğlam olupda yalan insanlarla beraber olduğunu düşünsene bu açıdan bakmak gerek.

Bende kendimi böyle avutuyorum.Yada böyle olmalı ki hayat çekilmez olmasın.

Ben çok konuşuyorum galiba hehee yazdıkça yıllarımın acısını bitiriyorum.Genç yaşımda eve bağlı kalmak ayrı bişey heleki bu olaylar insanı bitirir.O yüzden nasıl kendimi iyi hissediyorsam öle yapıyorum.Herkesede tavsiye ederim.

Üye
    biricikkk Avatarı

Son Giriş
    16.03-2013
    Saat
    01:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Demekki sedattan arkadaş olmazmış...!
    Sevinmelisin..! bu şekil düşüncesi olan bir dostun yok artık....

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12