Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 66 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kılıçpir Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ARKADAŞLARilginize teşekkür ederim...bu olayın insani yönü,,birde daha ağır yönü var. 3 çocugun yükünü engelli yaptığı bayan eşinin sırtına bırakıyor.sadece 500 tl gibi bir nafaka vereek kurtuldum sayıyor, bu fedakar anne çocuklarından ayrılmamak için bu ağır şartları kabul ediyor,bakım aylığıda alır geçinmeye çalışırım diyor,şimdi yapabileceğim şey,hukiki boyutu ,acaba nedir.birinsanı yarım bırakmak,,hakkını ararsan çocukları senden ayırırım diye zorlamak..,arkadaşlar kılevyeyi göremiyorum gözlerim doldu.devam edemiyorum.

Üye
    müzeyyen_yusuf Avatarı

Son Giriş
    19.05-2012
    Saat
    21:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cok gücluyuz zannederler ama okadar acızlerki insanlıktan nasip almamış rabım bıldıgı gıbı yapsın allah o kardeşimıze mucızeverecek o insan naletlenmeye degmez

Üye
    reco61 Avatarı

Gerçek Adı
    recai
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    16:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Buraya kadar okuduğum çoğu yorumlarda adamı yargılamış etiketi vurmuşsunuz.Hatta bazı arkadaşlar ileri giderek insanlıktan bile çıkarmışlardır bu şahsı.Onu sert bir dille uyarmak yada önerilerde bulunmak yerine üzerine gittiğinizin farkındamısınız?Çok ağır ve sizlere yakışmayan eleştirilerde bulunuyorsunuz buna hiç kimsenin hakkı yok afedersiniz ama siz kimsinizki insanlıktan men etme hakkının elinizde bulunduruyorsunuz?Lütfen arkadaşlar iyi yada kötü karşınızdaki düşünme, yargılama, muhakeme yeteneklerine sahip bir insan.Acaba karşınızda olsa bu şekilde konuşabilecekmisiniz?

Benim o şahsı savunduğumu sanmayın yanlış bir karar vermiş ama kimse onu yargılama hakkına sahipte değil.Bizim yapmamız gereken doğru düşünmesine yardımcı olmaktır,bire bu yazıları ona okutacağız .Karar vermede yetersiz olduğu zamanda sizde üstüne gidiyorsunuz lütfen arkadaşlar.Yazılarımızı birazdaha cımbızlayarak yazalım

Hem bu konuyu buraya açan arkadaş pek fazla bilgide vermemiş bu kararı hangi durumda aldığını hangimiz biliyoruz?kimbilir belki o adamın eşi bu kararı verdi.Belki olayların birikiminin sonucu oldu gibi bir çok senaryo çıkartılabilir.
    Biraz empati yapalım arkadaşlar bu onu haklı çıkarmayacak ama ona uzanan elimizin bir bağı olacak belki yanlış kararından vazgeçemesine sebep olacak.Onun yaşadıklarınıda biraz düşünün: mutlu giden bir hayatımızda böle bir olay olsa sizde yanlış kararlar vermezmisiniz?
    Benim kendilerine sölemek istediğim:Hiç kimse böyle bir hayatı hak etmiyordur sizde eşinizde ama bu sizin hayatımız bundan kaçamazsınız elbet birgün sizi bulur.Kaybetmiş olduğun mutluluğu çok daha değişik şekillerde tekrar yaşayabilirsin bu sizin elinizde.Pişman olacağın bir karar vermişsin yarın birgün çocukların sana neden boşandınız sorusuna nasıl cevap vereceksin?Kimbilir ne zorluklarla kurmuş olduğunuz ailenize şimdi sahip çıkın dağıtmayın…….

Çok sevdiğim birinin bir sözü vardır.Herkesin kendi hayatını mahv etme hakkı vardır kim daha az mahv ederse okadar mutlu olur kahretsinki buda bizim elimizde

Askıda Üyelik
    yelizzz Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    11.05-2016
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

reco o adamı savunma bir kere nie savunuyorsun ki adam hem suclu hem güclü kadını ne halde bırakmış nelere mecbur etmiş birde tehdit ediyo karısını mahkemeye verirsen çocukları elinden alırım die

Üye
    reco61 Avatarı

Gerçek Adı
    recai
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    16:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim o şahsı savunduğumu sanmayın yanlış bir karar vermiş ama kimse onu yargılama hakkına sahipte değil.Bizim yapmamız gereken doğru düşünmesine yardımcı olmaktır,bire bu yazıları ona okutacağız .Karar vermede yetersiz olduğu zamanda sizde üstüne gidiyorsunuz lütfen arkadaşlar.Yazılarımızı birazdaha cımbızlayarak yazalım

yazıyı iyi okursanız sevinirim

Üye
    ceylannur Avatarı

Son Giriş
    04.03-2010
    Saat
    19:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

esının basına gelen bırgunde onun basına gelır onuda terk ederler ozaman anlata ama ış işten gecemıs olur yazık NE OLDUM DEMİYECEKSIN NE OLACAM DEMELIDIR ALLAHA BUYUKTUR kımsenın ahı kımseye kalmaz ısallah aklı basına gelır esınıde bosamaz

Üye
    gizemim Avatarı

Gerçek Adı
    nurten
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi canım benim bende insan degil o demedimki beni kastediyorsan insan olamaz bunları yapan dedim hem iki taraflı ister bayan olsun ister erkek nedemek 3 çocugu var sonuçta iyi günde kötü günde geçirmişte olabilir herkezin başına heranda bişe gelebilir bu insanız sonuçta bende tek taraflı düşünmedim zayten bunu yapan peki güzel bişeymi yapıyor aferin çok güzel bişey yapıyorsunmu dicez çocuklarını karısını bırakan arkadaşınız diyim ozaman kendi onları bırakçagını düşündügü gibi rahat bir hayat geçirebilecek şeylerde düşünür kadının hayatı gitmiş zayten adam bişekilde kurar bihayat kendine nasıl olsa genede ayıp yaptıgı

Üye
    semra35 Avatarı

Son Giriş
    14.05-2010
    Saat
    23:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayat o kadar kısa ki yarın ne olucak başına ne gelicek bilmiyor ben şuna inanıyorum niyet neyse akibet odur

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Kimse sağlığını,güzelliğini,yakışıklılığını,gençliğini garanti altına alamaz çünkü hayatta hesapta olmayan şeyler gelebilir başımıza ohalde bu duruma düşen biz olsaydık böylesi bir terk edilişi,kaderimizle baş başa bırakılmayı ne kadar sindirebilir,hazmedebilirdik.Birazcık insanca ve vicdanınını sesini dinleyerek hareket etmek gerekmez mi ? Demekki sevgi,aşk,3 çocuk,onca yıllık evlilik bir kalemde hemde kendisinini neden olduğu bir kazada felç kalması nedeniyle harcanabiliyormuş ??? Çok üzücü bir olay o bayan arkadaşımızın yardımcısı olsun rabbim...

Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Evt sitemizde bu durumda olan bir bayan arkadaşımız olduğunu biliyorum kahredici bir durum.

Üye
    Lilyum Avatarı

Son Giriş
    29.11-2014
    Saat
    22:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gün olur devran döner...

Üye
    dilek deniz Avatarı

Gerçek Adı
    dilek
    Son Giriş
    29.10-2017
    Saat
    02:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tahsil cehaleti alır...................................... diyorum

Üye
    kılıçpir Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem;

arkadaşlar konuya birkaçgündür uzak kaldım,,sebebini açık açık yazayım,,
    bahsi geçen arkadaşımız aramızda,,,ondanda konuya katılmasını istedim,3 gün oldu ses çıkmadı.. kırgınlığımı belirteyim..
    melek arkadaşımızın sordukları..
    kesin boşandılar,,çocukların velayeti annesinde,,
    konuda bahsi geçene sesl...gerisini sildim,,

Üye
    mafiye Avatarı

Gerçek Adı
    mafiye
    Son Giriş
    14.03-2017
    Saat
    15:53
    Yaşadığı Yer
    giresun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu benzer olayı bende yaşadım kabullenmesi çok zor insanın gücüne gidiyor tam insanın eşine ihtiyacı olduğu bir anda terkedilmek kolay değil ama allah büyüktür herkes ektiğini biçer bu bizim için bir sınav sınavı o adam kaybetti ona adam demek bile içimden gelmiyor.insanı insan yapan vijdanı duyguları düşünceleridir bunların hiç biri o adamda yok oadam gibi kendinden başkasını düşünmeyen insanlara yazıklar olsun.

Üye
    gulsum neva Avatarı

Son Giriş
    29.12-2010
    Saat
    19:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    keske ona olsaydı bakalım hanım efendı onu bırakırmıydı o zaman hıc sanmam allah allahtan korkan kullarla karsılastırsın bence hepsı ınac zayıflıgı

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon