Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 73 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    İremm Avatarı

Gerçek Adı
    İrem
    Son Giriş
    26.04-2017
    Saat
    23:44
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    aranızda evli olanlar varmı acaba
    sorunlarımızı burda paylaşalım

Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    14:58
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben sizin bu paylaşımınızdan bir şey anlayamadın ne demek istedinizki hem evli hemde engelli birinin sorunları diyerek biraz açarmısınız konuyu?

Üye
    İremm Avatarı

Gerçek Adı
    İrem
    Son Giriş
    26.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

belkide bu sorunu bir tek ben yaşıyorum benim eşimin bi hastalığı sakatlığı felan yok ve bende de kas hastalığı var evlenirken de biliyodu bunu yani 2 senelik bi ilişkiden sonra evlendik birebir bu işin zor olduğunu biliyodu evlendikten sonra herşey çok zorlaştı hep benim eksikliklerim yüzünden agrasifleşti saygısızlaştı şiddet bile oluyo bazen herşey geçiyoda bana ettiği hakaretler ve kötü laflar unutulmuyo sanki beni böyle kabul edip evlenmekle beni kurtarmış gibi ailemede saygısızlık yapıyo ama çekmeye mecburum çünkü yalnız yapamam ailemeda fazla yük olamam çünkü evlenirken beni uyarmışlardı

Üye
    ömergün Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    23:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Eğer eşlerden birinin ya da her ikisinin engelli olma durumu kastediliyorsa çok faydalı bir konu olduğunu düşünüyorum.Bu konuda fikirlerinizi yazarsanız hem evlilerin karşılaştığı sorunların nasıl çözüleceği hem de bekarların nelerle karşılaşacağı konusunda tecrübe olur.
    Elbette evlilik kararını belirlemek için tek önemli olay engelli olup olmama durumu değil.Ancak evli olan engelli arkadaşlar karşılaştıkları sıkıntıları ve bunları nasıl aştıklarını yazarlarsa başkaları bu tecrübeden yararlanır,iyi olur.
    Evlilikleri mutlu kılan en önemli faktör karşılıklı anlayıştır.Fakat taraflar birbirine karşı ne kadar sevgi,saygı ve anlayış gösterse de zaman zaman sorunlarla karşılaşılıyor.Bu durumlarda sorunların içinden çıkmak için ya bilen-bilge birine danışılır.Ya da daha önce aynı sorunları yaşamış ve çözmüş olanların tecrübeleri dinlenir.

Engellilerin evliliğinde yaşanabilecek sorunlardan aklıma gelenler:

*Ailelerin baştan böyle bir evliliğe izin vermemesi,bu durumu yaşayanlarda -ayrılmak mı,herşeyi göze alarak evlenmekmi- arası gelgitler başlar)

*Günlük ihtiyaçlarını (giyinme,yeme içme,gezme,wc)kendi başına karşılayamayanların evlilik sonrasında ne şekilde yaşayacakları.

*Sağlık sorunlarından dolayı çocuk sahibi olup olamama şüphesi
    *Eşlerden birinin engelli olma durumunda,diğerinin sadakatinden şüphelenmek(gözü dışarıda olur mu vs.)

Üye
    İremm Avatarı

Gerçek Adı
    İrem
    Son Giriş
    26.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence aile karşı çıkıyosa benim tavsiyem kestirip atın ilişkiyi yaşadıklarıma dayanarak söylüyorum bunu

Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İrem öncelikle yazını okuyunca şok oldum işte biz engellilerin yaşadıkları maalesef bunlar bir sağlamla evleniyorsun sonra senin engelin evliliğine engel oluyor bir engelliyle evleneyim diyorsun o zamanda ailen diyorki hiç olmazsa biriniz sağlam olsaydı hadi gel buradan yak Allah sana sabır versin kardeşim ama öyle oturarak yada ben yalnız yapamam diyerek olmaz eğer eşin seni seviyorsa sana ve ailene hakaret etmeyi bırak seni başının tacı yapar ama anladığım kadarıyla eşinle arandaki her şey bitmiş bence de sen bu konuyu ailenle görüş mutlaka onların bir desteği olacaktır sana keşke bizim elimizden birşey gelesede bizde yardımcı olsak ama maalesef....

Üye
    İremm Avatarı

Gerçek Adı
    İrem
    Son Giriş
    26.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aileme anlattığım an beni yanlarına alıp kucak açarlar beni çekip alırlar ama onlarda genç değil artık onları üzemem ben çekerim yeterki onlar benim yüzümden üzülmesin bişey olmasın onlara

Üye
    cenk1973 Avatarı

Gerçek Adı
    cenk kaplan
    Son Giriş
    13.01-2011
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    ist.sarıyer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evli ve engelliyim

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:46
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

irem ortaada çekeçek bişi yok ailen bişi çekmez senin kılına zarar gelse dayanamazlar düşün seni gözlerinden sakınarak büyüttüler eğer haberleri olsa hergün dayak yediğini,hakarete üğradiğini çoktan çekip alirlaardi seni yanlarina onlara yük olmazsin bir tabak fazla koyaçaklar sofraya o adam ailemi rahatsiz eder diye düşünüyorsan boşuna burda hukuk var gerçi yokta yani zorla kapina dayanirsa telefonla taciz ederse savciliğa verirsiniz bence biran önce ailene yaşadiklarini anlatmalisin onlarin bilmeye hakki var bu olaylari onlardan sakliyorsun ama büyük haksizlik yapiyorsun ailene bana ğöre

Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sonuna kadar haklısın prens

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Bu tür olayları doğrudan engellilik ile ilişkindirmek çok büyük hataları taşır içinde..
    Bu tür örnekler sağlam insanlar içinde de acaip çoktur ve insanların kişilikleri ile ilişkilidir.. İnsan karşısındakine yaranma eğilimindeyse, yada karşınızda olan kişi ezme eğilimindeyse bunu değiştirecek hiç bir güç yoktur..

Üye
    İremm Avatarı

Gerçek Adı
    İrem
    Son Giriş
    26.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şiddet derken dayak demek istemedim ama dediğim gibi dayak acısı felan geçiyo ama söylenen sözler öyle bir yara açıyoki insanın içinde bilemezsiniz ve 3 gün bana karşı iyiyse 4 gün sinirli agresif beni sevdiğini söylüyo ama insan sevdiğine kıyamaz insan sevdiğine saygı duyar ayrılmak istediğimi söyleyincede ben yaşayamam nasıl yaparım sensiz diyo psikoloğa da gittik ama beni böyle rahatsız görünce psikolog bile onunla değilde benimle devam etti çok zor bir durum bu engelli sağlık sorunları olan bi insan olarak keşke hiç evlenmeseydim diyorum bazen onun işide zor diyorum bazı şeyleri sineye çekiyorum ama aileme olan davranışları saygısızlıkları söz konusu olunca lanet ediyorum ailemde sırf ben üzülmiyim diye onu kaale almıyo gibi davranıyolar .şöyle bi düşündüğümde sadce kötü anlar geliyo güzel herşey silindi sanki...

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

irem resmen kullaniyor seni 3gün canim cicim seviyorum 4gün höyt filan filan eşiniz galiba çok zeki...siz bu kişi ile ilgili hala olumlu düşünceye sahipseniz pes diyorrum baaşka bişi demiyorum size kolay gelsin iremsu

Üye
    İremm Avatarı

Gerçek Adı
    İrem
    Son Giriş
    26.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

olumlu düşünmüyorum ama kendimden çok ailemi düşünüyorum benimle çok uğraştılar şimdiye kadar yani hastalığım vs herşeyimle sorun yarattım onlara iyi bir evlat olamadım.artık yaşlandılar ve manevi açıdan çok yoruldular , hırpalandılar .hayatlarının bu evrelerinde onlara sıkıntı vermek istemiyorum artık rahat edip mutlu olmalarını istiyorum .ilahi adalete inanıyorum allah bu tür insanlara er yada geç bu yaptıklarının hesabını soracak

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    saçma düşünüyorsun ya ailene yük olazm senlede uğraşmazlar evin bir köşesinde oturraacaksın hepsi bu niye bu kadar gözünde büyütüyorsun ama emin ol ailene anlatmadiğin için sana çok kızıp ve sitem ediçekler yani yaptiğin çok yanliş tekrar söylüyorum ailenden hiç bişiyi saklama onlarin fikirlerini al eminim en doğru fikri ailenn veriçektir sana niye işi zora sokuyorsun bu kadar anlamiyorum yahu ucundan ölüm mü var size çok kiziyorum

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon