Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 23 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iki yıla yakın rehabilitasyon merkezinde kaldım. gündüz yoğun bi fizik tedavi süreci vardı. akşamları tv salonunda toplanıp sohbet ederdik. bu arada şuna şahit oldum. özellikle sonradan bi kaza geçirip engelli olan kişilerin mutlaka olağan üstü bir hikayesi oluyordu. hani tv lerde işlenen sırlar kapısı programlarındakilere benzer şeyler. o sıralar biraz materyalist düşüncedeydim. sallıyolar yaa derdim. ama izahı zor 3-4 tane olay yaşayınca
    imana geldim bakmayın şu sırıtan smileyi koyduğuma valla ciddiyim. şimdi merak ediyorum başından böyle garip(!) olaylar geçen var mı..varsa bizlerle paylaşabilir mi? ilk hikayaler benden olacak.

Üye
    Baris Gurol Avatarı

Gerçek Adı
    Barıi
    Son Giriş
    24.11-2005
    Saat
    17:08
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aman menekse, cok uzuldum canim...
    Ne denir ki buna bilemiyorum, iyi ki akraban oradan geciyormus o sirada, valla insanin hayati ufacik seylerle degisebiliyor, neyse ki atlatmissin,.. sevdiklerin yanindan hic ayrilmaz bundan sonra insallah..

Üye
    Cigdemy Avatarı

Gerçek Adı
    Çiğdem
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Şaşkınlıkla okudum hem yaşadığın olayı,
    hem de o yaşta bunları hatırlıyor olabilmeni...
    Bu güzel tesadüf senin belkide hayatının akışını tamamen değiştiren bir olay olmuş.
    Ben de hep geçmişi hatırlayamamaktan şikayet ederim, bir iki puslu anı hariç
    Bilmiyorum hatırlamak mı iyi hatırlayamamak mı..
    Ama ne yaşamış olursan ol sen şimdiki Menekşe'sin ve belki bunu o yaşadıklarına borçlusun
    Ben hep şunu söylerim yaşadığım acı olaylarla büyüdüm, olgunlaştım...
    Hep bu neşeli, gülen yüzünle kalmanı dilerim....

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

eeeh? nedir peki seni imana getiren izahi zor olaylar, bayke??
    hicte sefmem öle 'sir kapisi' programlarini ama merak ettim yawf...

@menekshe:
    :shock: uhiiyyy... sadece bitanesi mi?? buna benser cok mu olay yashadin yane??

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sır kapısı türü programlar aşırı dramatize edilmiş ve abartılı gelir bana.. ama gerçekten halisinasyon diyemeyeceğim bazı şeyler yaşadım ve bizzat şahit oldum..yazması uzun ve yazarken de konuyu tam anlamıyla izah edebilecek cümleleri kurmakta zorluk çekeceğime inanıyorum. :!:

Üye
    semra çetindağ Avatarı

Gerçek Adı
    Semra
    Son Giriş
    06.09-2012
    Saat
    00:17
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bayke yetti valla daha şimdiden tüylerim ürperdi ,giriş taksimi bile bölese anlatıcaklarını gece okumıyayım ben korkarım ...

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bana gülün kokusunu anlatın..ben de size o olayları anlatiim..
    Dedim ya bazı şeyleri anlatmaya kelimeler yetmez. Sadece duyularla algılanır.
    Ama mesela anlatabileceğim bi olay var.
    Hacettepede yatıyordum..boyun kırığı..kafatasımı delip ucunda 9kg ağırlık olan bi zincir takmışlardı(traksiyon deniyor) sağa sola dönmek yok..omuzlarımdan aşağısını hissetmiyorum..annem devamlı 21 tane fatiha oku sabır ve şifa dile dedi. (derler ya düşen bi uçakta ateist olmaz diye
    tamam okuyacam da şaşırmadan 21 i nasıl sayacağım. o sırada parmaklarımda duyu ve harekette yoktu. sabah pansumana geldi dr. lar. içinde kırmızı sıvı olan bi ampulun kafasını törpüledi hemşire,sonra ucunu eliyle koparmaya çalıştı,ampul kırıldı ve ilaç etrafa saçıldı.
    ınınınnnn
    saçılan ilaç damlalarından bi kısmı da tavana yani tam benim mecburi bakış noktama sıçramıştı. o damlalar tam 21 taneydi ve tespih gibi sıralanmıştı. :?:

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

(yashasin, dilekleri kabul olan birini buldum... hazine bulmak gibi bishi bu... ii davraniim bare :mrgreen

ama bana bak bayke, yukarda "ilk hikaeler benden olucak" demishin, shimdide yok gülkokusu, yok anlatilmas, yok bilmem ne... madem anlatamiicaktin nie sös veriosun o zaman? he?? grrrr.... =)p

neyseki yazdiin bu olay cok fasla bensememish sirkapisina ... ama ilginc gercekten... shimdi böle sheyleri sonradan kaza gecirip engelli olanlarin cou yasharmi sahiden... bu daha da ilginc...

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bu yazdığım ikinci olayım yani" ilk vukuuatlar benden" sözümü tutmuş oldum sayılır. ortada gerçekleşen bi dilek yok ki sefgili dostum bana tesadüf ötesi gelen bi,iki şeyi yazdım..
    gerçekten bi gurupta bu tip konular açıldığında nedense herkesin anlatacak bi şeyi oluyor. olmayanlar benim neyim eskik modlarına girip uydurmaya başlıyor ..farzetki 5 kız biraraya geldi üçü aşklarını anlatıyo ballandıra ballandıra...anlatçak bişeyi olmayan diğer ikisi anında yazmaya başlıyo dii mii...işte bu da öyle bi şey..% 50 si palavra.
    AMA Bİ ŞEYİ İSTERSENİZ AMA GERÇEKTEN TÜM KALBİNİZLE YÜREĞİNİZLE RUHUNUZLA İSTERSENİZ GERÇEKLEŞİYOR BUNA İNANIN...
    Tabii hemen ertesi günü kapıyı açıp aaa dileğim gelmiş mi aceba diye bakmayın. Çoğu zaman yıllar alıyor...AMA OLUYOR...İNANIN BANA OLUYOR.
    piyangodan en büyük ikramiye bana çıksın türü isteklerle mantık sınırlarını zorlamayın...çünkü akıl ve mantığınızı da ikna etmek zorundasınız.

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:52
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

Hal ehline malumdur!..

Üye
    Buket Avatarı

Son Giriş
    29.09-2006
    Saat
    13:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

menekşecim inan çok üzüldüm......her yaşadığın kötü olayı kötü bir anı olarak deil de bir tecrübe olarak algılamaya çalış..ama seni tanıdığım kadarıyla bu acılar senin güleç yüzüne zarar verememiş..bütün olusuzlıklara rağmen hep gül hep gül... :P

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

ha öle miii, dilek deilmiidi o? ii davranmama gerek kalmadi sana o saman, hehe... :P
    ben de sandimdi ki 'bi tesbih olsada 21 fatiha.yi shashirmadan okusam" die düshündünde o yüsden hemshire hanim (farkinda olmadan) tesbih yapiverdi tavana... (dalga geciom sanma! walla öle düshündüm bak)
    demek %50si palavra? ii ki dedin, nasi bi arashtirma yapsam da bunun sebebini örensem die düshünüodum tam da...
    bu yazdiin ikinci olayinsa birincisini neree yasdin, bayke??
    kirmizi renkte yasdiklarina katiliom... tamam, tamam sakin ol, inaniom sana... hatta cok istediim bishi bitürlü gercekleshmiosa, yeteri kadar istemiomushun demekki diom kendime...
    piango meselesine gelince yillar önce duyduum bi fikra geldi aklima:
    adamcasin biri cok istermish piangodan büük ikramie kendisine ciksin... sürekli dua edermish tanriya...
    yalvarirmish, yakarirmish, cok cok cok istermish ama bitürlü cikmasmish...
    sora adam yashlanmish, ölüm yatainda "ey büük tanrim, o kadar istedim, o kadar yalvardim, neden cikarmadin büük ikramieyi bana" die sormush...
    tanrida ona "a be kulum, bi kes olsun piango bileti almadin ki büük ikramieyi cikarttiriim sana" demish...
    hüehehee, ben sefiom bu fikrayi

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

http://www.engelliler.biz/forum/view...710&highlight=
    sevgili rekursion birinciyi buraya yazmıştım..
    bi de senin yazdıklarını okuyabilsem..
    daha uzun bir cevap yazacağım ..lakin okuyorum da anlayamıyorum.
    kesintisiz tam 20 yıllık profesyonel bi öğrencilik hayatım var ama an-la-ya-mı-yo-rum
    kuşak farkı dedikleri bu olsa gerek.
    sanırım bu değişim normal.
    istiklal marşımızı bile çözümlemek için sözlüğe bakmak zorunda kalmıyor muyuz..!
    Demirel Özal'a "tezyif mütezeyyifin değeriyle mütenasiptir" demişti de anlamını çözmek için gazeteciler üç gün tartışmıştı.

Üye
    Ergin Avatarı

Gerçek Adı
    Ergin
    Son Giriş
    27.07-2017
    Saat
    00:29
    Yaşadığı Yer
    Uzak Diyarlar..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: bayke
    Demirel Özal'a "tezyif mütezeyyifin değeriyle mütenasiptir" demişti de anlamını çözmek için gazeteciler üç gün tartışmıştı.
    Peki ne demekmiş ? :?: :arrow:

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    "tezyif mütezeyyifin değeriyle mütenasiptir" HAKARET, HAKARET EDENİN DEĞERİYLE ORANTILIDIR. değer verdiğiniz bi insan size hakaret ederse bu koyar. ama hiç önemsemediğiniz bi insan size hakaret ederse iplemezsiniz dii mi? olay bu (lütfen kimse alınmasın bunu o an ilk aklıma gelen bi cümle olduğu için yazdım..)

Sayfa 1 / 2 12 SonSon