Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 62 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    rufai Avatarı

Son Giriş
    15.08-2013
    Saat
    00:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benim yanımda bi anam bide babam var bazen aklıma geliyorda onlara birşey olursa ne yaparım Allah göstermesin namerde değil merdede eylemsin muhtaç

Üye
    <<ömür>> Avatarı

Gerçek Adı
    Ömür
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    62
    Verilen Beğeniler
    0

Bende düşünürüm acaba ailem olmasa bu kadar pozitf olabilir miyim diye? Güçlüyüm bunun farkındayım bir şekilde yaşamımı idame ettiririm fakat bu kadar hayata pozitif bu kadar neşeli olamazdım sanırım. Onlar benim neşe kaynağım. Herşeyim. Allah ailemden ayırmasın beni (Amin)

Üye
    deniz yildizi Avatarı

Gerçek Adı
    bir çiçek adı
    Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    balıkesir- memleket osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende düşünüyorum yalnız yapabilir miyim diye ewet yaparım güçlüyüm ama zor bişey bu.kimi zaman yanlız kalmayı sewiyorum ama bı yere kadar ondan sonra sıkılır insan derdini paylşıcağı omzuna yaslanacağı brini arar
    bazen kardeşlerimde kalmaya gdiyorum her türlü imkan rahtlığı sağlıyorlar ama birde bana sorun ewe geldim mi sanki dünyalar benim oluyo allah kimseyi ewinden ailesnden ayırmasın rabbim bülbülü altın kafese koymuşlar illede vatanım demiş hesabı

Üye
    serenat Avatarı

Gerçek Adı
    Sena
    Son Giriş
    31.08-2015
    Saat
    08:47
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb.arkadaşlar ben de katılıyorum sizlerin düşüncelerine bende yanlız yaşıyor sayılırım ablam yan tarafımda oturuyor küçük yeğenimde geceleri geliyor ama işten döndüğümde bir kaç saat yanlız kalınca üzülüyorum bende allah yanlız yaşayan herkese yarım etsin..

Üye
    abdrim Avatarı

Son Giriş
    30.08-2013
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    adana/seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu duygu artık celladın kılıcı gıbı tepemde eksıklıklerını yaşatmasınn rabbım

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

İnsanın ailesi gibisi var mıdır? İnsana en büyük destektir onlar... İşte onlar bizim için fedakarlık yapan, bizi bugünlere getiren...

Ailemiz herşeyimiz, onların yaşarken kıymetini bilmeliyiz.

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Üye
    serenat Avatarı

Gerçek Adı
    Sena
    Son Giriş
    31.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende de ailesiz değilde ailemle kalma korkusu var...onlarla kalınca çok sıkılıyorum..

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Y.Irmak...Canım benim... Gel şu söylediğini masaya yatıralım...

Hedef olmayı sen seçtin...

Ne demek "ailemle kalma korkusu?" Yazıklar olsun sanaaa...Onlar ki senin için saçlarını süpürge ettiler,sen onlarla kalma korkusu yaşa...

Ben de senin gibi düşünüyorum işin şakası...Onları çok seviyorum.Canım kıymetsizdir ama öyle herkes için de sebil etmem...Ama ailemden herhangi biri söz konusu olduğunda seve seve onların yerine ölürüm...Hala da duamdır..."Rabbim ömrümden al,sevdiklerime ver..." diye...

Lakin,iş onlarla yaşamak konusuna gelince aklım ve duygularım karışıyor...Küçükken beni fazlaca kolladıkları için mi,gereksiz ebeveyn endişelerinden dolayı mı bilmiyorum, onlardan uzakta olmak istedim hep...Belki de hep özlenmek istediğimden,hep özlemek istediğimden...Belki de ruhumdaki gezginlikten...Belki de onların yanındayken ağız tadıyla kederlenememekten...Eve gittiğimde bana surat asmak yasak...Gözlerim daldığında annemin sirenleri çalıyor...Babamın bile... "Bile" diyorum çünkü annemle ya da ablamla paylaştığım kadar çok şey paylaşmıyorum onunla...Evdeki görevim "pozitif olmak"... 24 saat de bu zor...Benim yüzümden dertlenmelerini istemiyorum... Kendimi değil,kederimi kaçırıyorum onlardan... O yüzden ben de aileye karışmaktan korkuyorum... Onların yanında "kendim" olamıyorum...

Değişmeyen tek duam..."Ömrümden uzun ömürleri olsun..."

Üye
    mugoaytu Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    22:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zaman zaman yanlız kalma kaygısı herkeste olur,özellikle ben ve benim gibi ihtiyaçlarını yanlız karşılayamayan engellilerde daha yoğun oluyor.fakat unutmamak gerekirki başımıza ne geleceğini Allah bilir,belki biz ailemizden önce öleceğiz.futbolcu Sedat geliyor aklıma,eminim o da epey kaygılanmıştır ''ailesiz,kimsesiz kalırisam,, diye.
    ve bence herkes kendinden daha ağır engeli olanları göz önünde bulundurmalı...
    Allah hepimize sabır versin...

Üye
    serifee Avatarı

Son Giriş
    21.09-2009
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ailemsiz asla..
    ama bazen karşılaşmak istemediğim anlarım oluyor,özellikle çok canım sıkılmış ve ağlamışsam.çok soru soruyorlar sanki hemen bi şekilde halledicekler olan biteni..babam küçükken kahramanımdı benim..biri benimi üzdü,yoluma mı çıktı,bir hışımla çıkar dağıtırdı ortalığı,işin içinden çıkılamaz bi hal alırdı ama olsun babamdı ve korurdu beni.sonra babamdan dolayımıdır nedir çekinirdi herkes benden yaptırımı vardı babamın,kaşlarını çatıp bakışları,korkusuz yürüyüşü..
    artık babamın böyle çıkışlar yapmasını anneminse nasihatlar vermesini istemiyorum.kendi kendime hata yaparak yaptıklarımdan ders alarak tecrübe edinmek istiyorum.iki ayrı gölgem annem ve babam sizlere sesleniyorum!! bi kez daha ( burdan konuşmak kolay tabi ,sıkıysa çık karşılarına söyle ) yaşanmışlıksa yaşanmışlık yaş faktörüyse yaş faktörü artık bunların hepsi bende mevcut..
    benim için endişe etmesinler istiyorum..
    kısacası
    ailemsiz asla

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Sehribanu Mesajı Gör
    Bu durumu en güzel Can baba anlatıyor,bir başınalığın insana nasıl acı verdiğini....

Yalnızlığa dayanırım da,
    Bir başınalığa asla
    Yaşanmak hoş değil, duvarlara baka baka
    Bir dost göz arayışıyla,
    Saat tıkırtısıyla... Korkmam..!
    Geçinip gideriz biz mutluluğa,

Ama;
    "Günün aydın,
    akşamın iyi olsun"
    Diyen biri olmalı,
    Bir telefon sesi çalmalı,
    Ara sıra da olsa kulağımda...
    Yoksa, zor değil, hiç zor değil,
    Demli çayı bardakta...
    Karıştırıp, bir başına yudumlamak doyasıya.

Ama:
    "Çaya kaç şeker atarsın?"
    Diye soran bir ses olmalı ya
    Ara sıra..!

Can Yücel
    Can Babadan cok guzel bir siirdir bu paylasimin dostlugun arkadasligin onemini cok guzel yazmis ... annne kardes es dost arkadas cok onemli arkadaslar hayat arkadasligindan bahsetmisler elbette o da cok onemli... ben cok istedim bir sevgilim olsun diye beklemedimde evde disari her yerde acaba dedim olmadi olmuyor olmuyorsa yapacak birsey yok iyi bir dost arkadas kardesde yetiyor ne yapalim oyle iste ...

Üye
    serenat Avatarı

Gerçek Adı
    Sena
    Son Giriş
    31.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oyy mezom neler yazmış..aynen katılıyorum sana canısı özellikle son cümlenin tuttum...kendim gibi olamıyorum olarla iken ne üzülebiliyorum ne surat asabiliyorum ne ağlayabiliyorum ciddi bir şey olmuş sanıyorlar halbuki bazen bir kuş için bazan bir kelebek için bile ağlarım ben hiç olmadı tv.de bir haber duyup ağlarım..onlarla olsam kendimi germekten mahvoluyorum odama girene kadar beklesem ağlama hislerim kaçıyor ben benlikten çıkıyorum off yaa sevmiyorum onlarla yaşamayı..yanlızlık o kadar güzelki tüm düzen benim düzenim..ayrıca temizlediğim yerlerde kirlenmiyor bu şekilde..

Üye
    black bishop Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    evren
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

bazıları için yalnız,lık çetrefilli acımasız ve ziyakar bi duygu.. yalnızlık bazılarımız içinde yaşanılası kendi arayışlarında sana yardım eden telkin edici bi duygu ama her iki tercihtede geri dönüp baktığında veya karanlıkta tökezleyip dengeyi sağlamak için savrularakta olsa tutuna bileceğin bi dal olması ne hoş olur değil mi ama şu bir gerçek yalnızlığın inşasını kendimiz yaparız yalnız isek bunu başkasına değil kendimize sormak lazım . Bazen banada olmuyor değil kalabalığın içinde bir başıma kalmış ne yapacağımı bilemez halde olmuyorum değil öyle olduğum zamanlar ağlamışımdır hep 26 sında bi erkek hüngür hüngür ağlamak bir çok hemcinsim için bu itiraf edilemez bi durum ben ağlamaya severim ama kimse görmez mutluluk maskemi takmışımdır hep arkadaşlar ben bi engelliyim evet ama belkide bir çoğunuzdan daha şanslıyımdıe bilmiyorum her imkana sahibim istediğime ulaşmak zor değil bak yine oldu işte sağnak yağmura çevirdi hava bide ö şunu merak ederip hep "yalnızlık" en kötüsümüdür yoksa daha kötüsü varmıdır sizi bilmiyorum ama ben savaşta ölüm sırasını bekleyen bir askerim sanki......Karmaşık duygular içindeyim dinlediğiniz için teşekkür ederim .

Yasaklı Üye
    kayaozesen Avatarı

Gerçek Adı
    DADASH
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bazen yanlız kalmak istiyorum..

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon