Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    delfina Avatarı

Son Giriş
    24.02-2015
    Saat
    22:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Çok geçmiş olsun Sevgili Cannan,

Kaliteli ve kullanıcıyı memnun eden bir işitme cihazı ile duyamadığın sesleri yakalaman mümkün.Sen rahat edinceye ve işte bu kullanabileceği türden bir cihaz deyinceye kadar araştırmaya devam etmelisin...

Sevgiler,

Delfina
    İşitme Kaybı ~ Delfina

Askıda Üyelik
    yelizzz Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    11.05-2016
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 5 yasından beri cihaz kullanıyorum memnunum cihazımdan saglık acısından iletişim acısından mecbur oldugum için takıyorum ALLAH hepimizin yardımcısı olsun

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Geçmiş olsun.. Aslında sadece işitme kaybı değil, bütün engellerin zorlukları kendine özgü şekilde yaşanmaktadır. Zor bir durumdur bir anda işitme kaybıyla hayatında çok önemli değişiklikleirn olması ve bunlara alışılması... Hayatın bize getirdikleri her zaman iyi olmayabiliyor. Bunun için her zaman hayata bağlı kalmak gerekir.. Zorluklarına göğsümüzü gererek, güzellliklerinide doyasıya yaşayarak...

Umuyorum bir an evvel sağlığınıza kavuşursunuz..

Üye
    akberk Avatarı

Son Giriş
    16.11-2010
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun evet zor ama inanın insan alışıyor ben 16 yıl önce kulağımın birinin işittme duyusunu tamamen kaybettim tek kulakla duymanın ve yaşamanın getirdiği sorunlar olmadı değil ama insan zamanla alışıyor şükrediyorum ki biri sağlam ya hiç duymasaydım şimdi duyan kulaktanda ameliyatlıyım cihaza gerek kalmadı umarım sizde cihazdan fayda görürsünüz herşeyden önce moral ve sabır Allah yardımcınız olsun

Üye
    cannan Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    19.11-2017
    Saat
    20:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İremsu cihaza alıştn mı diye sormuşsun bana arada takıyom arada çıkarıyorum. hala alışmaya çalışıyorum. ayarında sorun yaşıyorum siemen 22 cic markası galiba ses açık olunca evde tv sesi çok geliyor. kıstırıyorum işte duyamıyorum bilmiyorum ama bu cihaz bana göre değil. Gürültüden uzak dumaya çalışıyorum işte birz var ama çalışmak zorundayım gürültü olunca iş verinde yine insanları konuşmalarını duymuyorum o zamanda cihaz var duymuyom diye kızıyom.

Sen neler yapıyorsun bu konuları araştırıyorsun farkındayım bilgilerini bilgilerinide paylaşıyorsun okuyorum. Duymak için cihaz diyorlar ya bence o da iyi degil ayar sorunu yaşıyorum. Duymanı başka çözümü olmalı

akberk sen amaliyat oldukdan sonra duyman düzeldimi ki cihazı bıraktın ne amaliyetı oldun merak ettim.

Üye
    cannan Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    19.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar uzn zamandır siteye girmiyrdum. Bugün dertleşmek istedim beni anlasa anlasa burası anlar dedim galiba.
    Uzun zaman önce 2seneye yakın oldu sanırım işitme kaybyla ve bunu yanında çınlamayla tanıştım pek iyi anlaştığımız söylnemez. Sol kulak yok denecek kadar az sag eh işte tam degil ama yarım duyuyor idare ediyorum. Ve de çalışıyorum iş yerinde biraz gürültü var ve o gurultu çınnamayı artırıyor beni anlamıyor rahatsızlığını anlatamıyorum kimselere gözle gözükmüyorya anlayan yok yarı duyar yarı duymaz halde çalışıyorum.
    Rapor olayı da olmuyor araştırdım. Kulakda çınlama duyma problemi bir yandan cihazı sormayın kabullenemedim aldım ama takamadım. Günlerim bu şekilde yarı mutlu yarı mutsuz ama her an çınnamalı geçiyor.
    Yokmu arkadaşlar buna çare bulan çınamayı yok eden azltan bir şey yok mu ? Doktorlar ne işe yarıyor ya herşeyin tedavisi varda bu çınnamanın neden çözümü yok. hadi Duymadan geçtim çınama kesilse diyorum ama. Alışmalısın diyorlar ya allahınız aşkına kulakdan gelen devamlı kesilmeyen bu sese nasıl alışılır ya insan devamlı aynı muzgi dinlese bıkar çınnamda tarif etmeilmesi zor bi ses çekilmesi daha zor.
    Yazmak iyi geldi gerçekden herkese teşekkürler iyi akşamlar.

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim de ilk ani işitme kaybı gecirdigimden beri cınlamalarım vardı, taa ki 2. ani işitme kaybı vurana kadar. 2. ani işitme kaybından sonra sizinde gormus oldugnuz tedavileri tekrarladım ve nasıl olduysa cınlamam gecti ama duyma da sizin o yok denecek kadar az dediginiz kulak kadar oldu. hatta o benim iyi kulagım. neyse bn de 50 ye yakın(tam olarak 60) bi kayıpla baslamıstım, senin gibi kulak içi kullanıyordm. hatta 95 db olmasına ragmen diger kulaga da kullanıyordum kulak içi ama pek bir işe yaramıyordu. bence sen de 80 db olan kulagına gücü 80 db e en yakın kulak içi cihazı al ve ikisini birlikde kullanmaya calıs. aslında 50 db cok cok az bir kayıp, cihazla hemen hemen her seyi duyup anlayabilirsin, ama buradaki onemli nokta cihaz ayarıdır. cihazı ayarlayan kişi kamyon şoförü ya da bir terzi de olur buna dikkat et, uzman bir odyometristin calıstıgı bir firmadan cihazını temin et derim..

bu arada shukufe bu sayfadaki ilk yorumuna imzamı atarım. fakat sonradan engelli olmamıza ragmen insanlar yine de kendilerini bizlerden üstün goruyorlar ve gormeye devam edeceklerdir..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

seni ozlemisim cannan
    kulak cinlamasina o kadar ilac filan denedim ama tatmin edici bi fayda gordugumu soyleyemem isitme cihazimi sirf bu cinlamalari bastirmak icin kullaniyorum dersem inanirmisin. etraftan gelen hafif sesler cok iyi geliyor, duyacagim orda neler oluyor derken cinlamalar nispeten hafifliyor. hic ses olmazsa hafiften mirildanir oksurur taklidi yapar ses veririm kendi kedime inan cok iyi geliyor cinlamaya. senin kaybin benimkinden az fazladan iki kulaktada az olsa bile isitme var hafif muzik dinlemeye calissan senin icin cinlama dinlemekten daha iyi olur kanisindayim
    dijital isitme cihazi iyi ayarlanirsa etraf sesleri cok iyi baskilaniyor hatta benim cantayi ilk ayarladikta inanirmisin televizyonun sesini hic duyamiyordum bangir bangir bagirtsalarda ama oyle olunca konusmalari cok daha iyi anliyordum buda pek iyi olmuyor etraftaki sesleri alamayinca cok ileri isitme kaybinda tehlikelere acik olabiliyoruz
    sen hafif kistirsan o sesleri inan muzikte dinleyebiliyorsundur cinlamadan bu kadar sikayet etmezsin
    bu cinlama illetine ya alisacagiz ya alisacagiz yoksa huzur diye bisi kalmaz yoksa delirmek isten degil sakince kendine bunu telkin et isitme cihazinida iyi bi ayarlat kolay gelsin sevgili cannancigim

Üye
    cannan Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    19.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende seni özlemiim gerçekden birde iremsu vardı ama o kayıplarda sanırım. Cihazlar için çok ugraştım shukufe ama ne ben onları kabullendin nede onlar beni anlaşamadık yani böyle yarı duyar yarı duymaz idare ediyorum çınnama müzikde dinlesem de bastırılmıyor
    buraya yazıyorum ki belki okuyup da yardım etmeke isteyen seninde yazdığın gibi illetten kurtulan varsa yardmcı olur diye yzaıyorum çalışma hayatım olmasa kendime daha çok zaman ayırırım çalışma hayatı olmayıncada para yok parada olmayınca hayat yavaşlıyor.
    İşe böyle shukufeciğim bizim için hayat zor ALLAH yardımcımız.

Üye
    neoplis Avatarı

Gerçek Adı
    kimsesiz.
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    12:18
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun kardeşim, düşünsene 1 sene öncesine kadar böyle bir sitenin ve toplumumuzda özürlü olan insanların bile farkında degildin ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN.

Üye
    Nizamettin Nami Avatarı

Gerçek Adı
    Cherkess
    Son Giriş
    29.01-2014
    Saat
    22:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar!
    Kulak çınlaması hakkında önemli bir dipnot vermek isterim.
    *Küçük bir kulak kiri bile geçici bir süre kulak çınlaması yapabilir
    *Enfeksiyon, kulak zarında delinme, orta kulakta sıvı birikmesi
    *Orta kulaktaki kemiklerin eklem yerlerinin sertleşmesi gibi daha önemli nedenler de olabilir.
    *Bendeniz 35 yıldır işitme cihazı kullanma tecrübemle ifade edeyim ki; işitme cihazlarındaki düzensiz ayarlarda kulak çınlamasına sebep olur ve beyin uğultusu yapar.
    *Her ne kadar çaresi yok ve/veya var dense de en uygun çare uzman kulak-burun-boğaz dokturunda muayene olunması ve kulakların temiz tutularak psikoloji anlamda moral dolu bir yaşantı sürdürmemiz gerekir.
    *Son bir şey! Sakın oluna ki; kulağınızı temizleyeceğiz diye yıkatmayınız.Kulağınıza tazyik verilir ve tahriş olur.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

Bunlara ılave doktor doktor ama
    doktorun yaptıgı amelıyatlar bu cınlama belasının en buyuk musebbıbı
    amelıyat olan kulaklarda sınırler bı kere orselenıyor ne kadar bılgılı --------oldugunu ıddıa eden doktor olsada------------------------------------
    amelıyat olan kulaklardakı cınlamalar dıger cınlamayla mukayese bıle edılemez

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Çok geçmiş olsun..7 Yıldır hastayım..Şuan sağırım.. Dudak okuyabiliyorum..Çınlamalarım feciii.. vücudumun belirli bölgelerinde tümörlerim var ama yapacak bişiy yok sabretmekten başka.. Allah hepimizin yardımcısı olsun ve herkese acil şifalar versin..eğer atlatmak istiyosak üstesinden gelmeyi de başarabiliyoruz..Allah sabrımızı eksik etmesin..

Üye
    cannan Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    19.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Size ve hepimizede geçmiş olsun. Biraz karamsar olacak ama çınnamanın ve rahatsızlığımızında tedavisi yok. Bende biraz dudak okuyorum kendiliğinden gelişti ama insanların hep suratlarına bakmak zorunda kalıyorum. Bazen bu durumdan dolayı yanlış anlaşıldığımda oluyor )
    Bir çok doktora gittim ama onlarda hep aynı boşuna paranızı harcamayın bunun çagresi yok çnnamayla yaşamaya alışmalısın diyorlar. Durum zor ama
    yaşamak hayatta kalabilmek adına inatcı olmamız hırslı olmamız gerek yoksa yeniliriz hayata

Üye
    tekümit Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    29.08-2015
    Saat
    00:11
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yok gerçekten canan hanım. bu çınlama illeti gerçekten sinir bozucu. birde duyamamak var dudak okuyamamak. işitme cihazından bile onca gürülütüye rağmen anlamlı cümleler alamamak var. beni hepsi kahrediyor. gerçekten kimsenin bizden başka anlayamayacağı bir dert bu.Allah yardımcımız olsun inşaallah bu dertlerden kurtaracak tıbbi bir gelişme bir buluş olur. umudum yok maalesef. 20 senedir umut kalmadı bende.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon