Sayfa 5 / 15 İlkİlk 123456789 ... SonSon
Toplam 216 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tetdo Avatarı

Son Giriş
    25.01-2008
    Saat
    19:40
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    engelliyim engelsiz biriyle evliyim bukadar karamsar olmayın arkadaşlar bizim sorunlarımız ikili ilişkiler değil toplumsal bu ülkede engelli yaşamak zor sevmek aşık olmak evlenmek duygu işidir fizikle alakası yok lütfen buna inanın zor değil 2de oğlum var gayet mutluyum ekonomik ve sosyal konular dışında

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bende engelliyim ve engelli olmayan bir bayan ile evliyim. 12-08-2006 tarihinde evledim. engelli olmayan eşim ile şimdiye kadar bir sorun yaşmadım. bundan sonra yaşayacağımı sanmıyorum..

Üye
    nazan Avatarı

Son Giriş
    26.11-2008
    Saat
    18:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de engelliyim eşim normal şunu sormak istiyorum erkek arkadaşın ailesini ikna etmek için daha kaç yıl geçmesini bekleyecek hayat o kadar kısa ki bir bakmışsın herşey bitmiş umarım herşey istediğin gibi olur mutlu olursun

Üye
    taner004 Avatarı

Son Giriş
    27.05-2009
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben engelli eşim engelli değil 20 yıldır evliyiz 2 erkek bir kız cocuğumuz var sorun olmadı şimdiye kadar bence engellililik

Üye
    guzgulleri Avatarı

Son Giriş
    10.11-2012
    Saat
    21:35
    Yaşadığı Yer
    KARABÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aslında çok meraklı değilimdir ama bu konu başlığını açan arkadaşımız ne karar verdi merak ettim doğrusu birkaç gün sonra konu açılalı bir yıl olacak yani ilişkinin üzerinden bir yıl daha geçti etti sekiz yıl ömürden giden koskoca sekiz yıl inşallah bu beklemeye değer de sonu hayırlı olur darısı tüm seviyorum deyip de sevgisine sahip çıkanlara olsun

Üye
    masiva Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Anne hayatın içindeki en önemli noktadır.. özellikle erkeğin hayatında ANNE'nin çok çok çok büyük bir önemi vardır, en azından bekarken o kadar olmasa da evlilikten sonra o değer 10 hatta 100 katına çıkar.

Bu nedenle fatma arkadaşım eğer müstakbel kayınvalide namzetleri araya çomak sokuyor ise, öyle ya da böyle istemediğini beyan ediyor çeşitli çeşitli sebepler ileri sürüyorsa hiç uğraşmamanı tavsiye ederim. Çünkü tahmini 50 yaş dolaylarında seyreden kayın valide hanımefendi asla kat'a zinhar değişmeyecektir ve bugün söylediklerini 10-20-30 yıl sonra da ömrü oldukça söyleyecektir.

Ömür boyu aynı sorunları dinlemeye gücün varsa "aslanım benim, kim tutar seni.. yürü.." diyorum

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar.,
    Engelli bir kişi ile evlenmek, hayatını geçirmeyi göze alan, kişiler için.
    O söz konusu olan engelliyi.
    Evlatları sevmiş ise, oldugu gibi kabul etmiş ise...

Engeliyi ogullarına veyada / kızlarına yakıştırmayan aileye ne demek düştüğünü, anlamıyorum.
    Aileler kendi çocuklarını bile bunun için kaybetmeyi göze alıyorlar, ve göze aldıgını görüyor ve kendimden de bizzat tanık oluyorum.

Diğer taraftan bakılıncada.
    Aynı söz konusu olan bir aile bugün çocugunun bir engelli ile evlenmesine karşı iken.
    Kendi çocuguda engelli olursa (ALLAH korusun) ama bu kez söz konusu aileler Kendi engelli çocuklarının saglam biri ile evlenmesini istiyor.

Demek istediğim kendilerinin çocukları, engelli olursa saglam birini,istemeleri dogru..
    Başka bir engelli onların saglam olan çocugunu istediklerinde suçlanması karşı çıkılması anlayışa sıgmayacak bir tutum....

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Cocuk yaslarda hic aklimiza gelmez yillar... birgun gelir cocukluk biter..olgunluk doneminde insan geriye bakar yillar gecmis omrun yarisi gitmis nasil gecmis yillar dun gibi hatirlariz... simdilerde cikma modasi var 7 yil 10 yil cikiyoruz biz ayyy sonra ayni kisler evlenir ve bosanir...simdi engellide bir birey olduguna gore bir insan olduguna gore ekonomik sikintilari sosyal yasami gelenekleri gorenekleri aldigi kultur vs...evlendikden sonra yasayis sekilleri ortaya cikiyor bunu gormenin en etkili yontemi ayni evi paylasmaktir...bakin yillari devirmis ilk gordugunde asik olmus hemen evlenmis kisileri aileleri goruyoruz sitemizde 25 yil 30 yil evli olanlar var... ozgurlugumuzu rahatligimizi basboslugumuzu birakarak evlenmeyi dusunemiyoruz evlenirsek bunlar gidecek bundan korkuyoruz galiba ... ben kisisel olarak sunu dusunuyorum... benim ozgurlugum sevdigim bir kizdir ...

Üye
    falko-06 Avatarı

Gerçek Adı
    Şükrü KOÇ
    Son Giriş
    22.10-2014
    Saat
    14:08
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sıkma canını iş olacağına varır ama şöyle bir etrafıma baktım erkek engelli kadın engellsiz evlilik tersine göre daha çok neden diye düşündüm
    kadınların daha fedakar olsduklarına karar verdim. çünkü bizde de20 yıldır böyle birde engelli engelli ile evlenecek diye bi kural yok yukarda bi arkadaşa katılıyorum eşlerden biri engelsiz olursa evliliğin bir çok aşamasında çok faydalı oluyor.

Üye
    mehmetergun Avatarı

Son Giriş
    04.03-2010
    Saat
    19:47
    Yaşadığı Yer
    mersin.ankara.çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb ben mehmet ben ozurluyum ama ınsan bazen ozurunu unutuyor tabıkı bazı zamanlarda ınsanın zoruna gıdıyor ama hayattan kopmamak gerekıyor hayattan kopmamak ıcın ınsanın elınden gelenı yapması gerekıyor ben bunu basardım ve ozurlu olmayan bır esım var cok da mutluyum benın sag ayagım polıo sekelı dert etmıyorum tuketıcı degılde uretıcı olmak gerekıyor bunuda basardım HOSCA KALIN ARKADASLAR

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

senol_buyukavcilar;
    buna benzer bir olayida ben yasamistim...

Üye
    fatmazehra Avatarı

Son Giriş
    19.08-2017
    Saat
    01:12
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bundan iki yıl önce açmıştım bu başlığı benimle aynı durumda olanlar varsa neler yaşadıklarını hissettiklerini ve sonuçlarını bilmek ve bana yol göstermelerini istemiştim.. olumlu olumsuz bir çok cevap geldi hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar.. şu an 6 aylık evliyim..sevdiğim 8 yıl beklediğim uğruna herşeyi göze aldığım ailemle karşı karşıya geldiğim insanla evliyim..rabbime çok şükür çok mutluyuz...çok anlayışlı ve değerli bir eşim var ona saygı duyuyorum ve çok seviyorum onu ,kariyer sahibi olmasına rağmen beni el üstünde tutması bana birgün olsun engelli olduğumu hissettirmemesi ne kadar doğru bir karar verdiğimin en güzel göstergesi....ailem de onu tanıdıkça daha çok sevdi..hatta benden daha çok seviyorlar diyebilirim ama bunları görmek beni çok mutlu ediyor..bu yaşadıklarımı sizinle paylaşıyorum çünkü benim durumumda olan arkadaşlara pes etmemelerini eger birilikte oldukları insanı iyi tanıdıklarına inanıyorlarsa sevgisine inanıyorlarsa deger yargılarını bılıyorlarsa ve sonuna kadar destek olacagını görebiliyorlarsa sonuna kadar gitsinler..hiç kimsenin lafına sözüne bakmasınlar..insanlarımız hep olumsuzu düşünürler, hiç neden olmasın ,tabiki olur veya destekliyoruz demezler. ama olumsuzu olumluya çevirmek bizim elimizde diye düşünüyorum...bütün birlikteliklere mutlu sonlar dilerim...

Üye
    ecenindünyası Avatarı

Gerçek Adı
    ECE
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    ISTANBUL
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    13

allah mutlu etsin bir ömür boyu hiç ayrılmayın

Üye
    fulll_yaa Avatarı

Son Giriş
    21.11-2015
    Saat
    19:57
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işte mutlu son.tebrikleeerrr.

Üye
    volkan797979 Avatarı

Son Giriş
    07.05-2009
    Saat
    21:42
    Yaşadığı Yer
    Ankara/Keçiören
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hayat boyu mutluluklar dilerim. Tebrikler

Sayfa 5 / 15 İlkİlk 123456789 ... SonSon