Sayfa 13 / 15 İlkİlk ... 39101112131415 SonSon
Toplam 216 mesajın 181-195 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ha.faydinli Avatarı

Gerçek Adı
    fatıma
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    engelli engelsiz meselesi kadın ve erkek için farklı açıklanır ben kendim gibi birini ldım şükür şimdilik iyiyiz... inanç ve kabül meselesi gerisi hikaya...
    kişinin kaderine göre degişir kimi mutlu kimi mtsuzdur inş. mtlulugu yakalayan hayat agacı daim yeşil olanlardan olur .
    çümkü bizde insanız bizimde hakkımız Yaradandan kısmetimizi maddi manevi isteriz aeo.

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bende engelli olmayan biriyle evlendim eşim hiçbirzaman engelli olduğumu hissettirmedi aileleri nasıl ikna ettik dersen etmedik kaçarak evlendik lakin kayın peder olacak adam neyaptı etti aramıza kara kediyi soktu ve şuada boşanıyoruz bence engelli olmayan biri ile evlenmek bir engelli için büyük cesaret çünkü türkiye halkı bu konuda çok geride aileleri ikna etseniz bile başka insanlar evlendikten sonra konuşmalarıyla aranıza kara kediyi sokar ve huzursuzluk çıkabilir evlilik gibi olmuyo hem flört dönemi evlendikten sonra baya bakış açıları değişiyo allah yardımcınız olsun

Üye
    rotinda Avatarı

Gerçek Adı
    gülcan
    Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar.. Ben de 7 yıl sevdin eşimin sıgara alışkanlığı dışında hiçbir engeli yok ama ben %60 engelliyim. Çok sağlıklı değilim ama eşimin yanında sankide hiçbir sağlık sorunu olmayan bir insan gibiyim . Onun yanında herşeyi unuttum. Ağrım olduğu zaman birlikte yaşıyoruz. Evlilik için sıkıntılı süreç geçirdik. Babamı ikna edememiştim. Halen daha ikna olmuş değil ama telli duvaklı babamın evinden çıktım. Benim asıl sorunum sağlık değil kültür farklılığı. Ben Karadenizliyim Eşim Doğulu Aile çok büyük ve birlikte vakıt geçirmeyi seviyorlar onlar toplaşınca kürtçe konuşuyorlar işte o dakikalar benim canımı çook sıkıyor. Onları anlamadığım için konu dışında kalıyorum. Kendimi çook yalnız hissediyorum Ama ben eşimle çook mutluyum. Yeni evliyia biraz maddi sıkıntımız var ben çalışıyorum oda çalışıyor. aşılmayacak sotun yok .Sadece asıl mesele huzurlu olmak. Huzur herşeye ilaç... Allah herkese hayırlı birliktelikler versin...

Üye
    fatma_24 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

annesi seni gelin olarak istemiyorsa sen onu hiç isteme, ayrıca erkek arkadaşının sucu yok ikna edememişse edemmiştir, annesini öldürcek hali yok ya?
    bırak zamana yazılmışsa sana zaten senin , yazılmamışsa alnına olmaz
    Bu senin engelli oluşunla alakalı deil sana bunu teselli olsun die yazmıyorum, engelli olmayan iki insanında senin yaşadığı sorunları yaşayabiliyor (bu senin engelli oluşunla alakalı deil) erkek arkadaşının annesi gibi cahil çok insan var şualemde
    takma sakın kafana, sevginin peşinden koş kimseyi umursama...

Üye
    BilalTRN Avatarı

Gerçek Adı
    Bilal
    Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnsanlar hakikaten öncelikle engellinin önce engeline sonrada ekonomik durumuna bakıyorlar, fakat sağlıklı insanlarda da aslında ekonomik durum söz konusu,bu durum engellide daha çok göze batıyor. Alçak gönül olan aileler ve onların alçak gönüllü evlatları kız veya erkek/engelli veya sağlıklı olsun öncelikle sevgiye önem vermekteler... Dar düşünceli aileler sağlıklı kişilerinde evliliklerinde de sıkıntı yaşatmaktadır..Sevgi ve muhabbete dayalı bir evlilik gerçekleştirilmişse bunu ayakta tutmak için ne gerekiyorsa yapmak gerekir...Evlenen dininin yarısını tamamlamıştır... ayetini dikkate alaraktan aillerin de evlenecek bireylerin evliliklerinde maddi ve manevi yardımcı olmaları gereklidir...Onlar size nasıl davranırlarsa davransınlar siz onlara katiyyen saygıda kusur etmeyeniz,onlara göstereceğiniz şefkat saygı ve sevginiz, size duydukları gururu yıkacaktır...siz bir şekilde evlenmişsiniz bunu lütfen iyi değerlendiriniz...benimde ayağımdan engelim var ve benimde sevdiğim sağlıklıydı ve birbirimizi kara sevdalılar gibi seviyorduk fakat bizi ayırdılar..öncelikle eğitim ve bilgi şart, bu tarz insanlar topluma ve aile yapısına zarar vermekteler...
    Evliliğiniz uzun ömürlü ve huzurlu olması temennilerimle üzülmeyiniz diyorum...

Üye
    saliha Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir, kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

başlığı ilk sayfadan itibaren merakla okudum. bazen sevindim bazen üzüldüm. fatma zehra hanım o kadar yıl bekledikten sonra kavuştuğu için çok sevindim tebrik ediyorum onu mutluluğu daim olsun. diğer evli arkadaşlarında tabi. evli olmayıp bu yolda ilerleyenlerinde herşey gönüllerince olur inş. mutluluğu yakalarlar < bende bu katagoriye giriyorum >
    şuan için evlilk fikrim yok ama düşünüyorumda bir engelliyle evlenirsem hayatımız iki engelli olarak daha zor olacak engeli olmayan biriyle evlenirsem beni böyle kabullenecekmi ne bileyim daha bisürü ? var kafamda. bunları yaşayarak göreceğim böyle düşünerek olmuyor )

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Akıllı düşünüp karar verene kadar deli yaparmış o kadar çok ince düşünmeyin arkadaşlar. Hayat işte, malum engelliye de engelsize de zor. Engelliye az daha zor, doğru insanı bulduğuna emin olduğuna inandınmıydı basacaksın imzayı. Ondan sonra zorluklara eşinle sevdiğinle göğüs gereceksin

Üye
    kkader Avatarı

Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    02:18
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Fatma Zehra tebrik ederim, Allah mutluluğunu arttırsın. Yazdıklarını okuyunca ağladım ama mutluluktan. Senin adına mutlu oldum, bende engelliyim benimde 9 yıla yakın birlikteliğim var. Çok seviyorum onu, evlenebilirmiyiz bilmiyorum. Ama benim gücüm yok mücadele etmeye. Seni tebrik ederim, herşeyinle umarım hep mutlu ol.

Üye
    yasemin sena Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Kader, 9 yıllık birlikteliğim var diyorsun, bence bu çok uzun bir zaman dilimi. Umarım ilişkiniz evlilikle sonuçlanır. Sende mutlu olursun

Üye
    taxin01 Avatarı

Gerçek Adı
    tahsin kaplan
    Son Giriş
    17.01-2014
    Saat
    00:40
    Yaşadığı Yer
    adana cukurova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sadece bence sevmek önemli. Maddi durum iyi olsa da boş, sadece sevmek...
    Ben tip 1 şeker hastasıyım, her gün 4 kere iğne vuruluyorum. Ama eşimin şükür böyle bi sorunu yok, engelide yok. Ama dediğim gibi sevmek yeterli, para değil..

Yasaklı Üye
    metin_0079 Avatarı

Son Giriş
    01.08-2013
    Saat
    16:08
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bir bakıma aşk olursa insanın gözü görmüyor ya aşk biterse gözü görmeye başlarsa o zaman ne olacak bu evlilikler? Sadakat duygusu kalmazsa ne yapacağız? Keşke diyeceğiz bence o zaman, ya sizce?

Üye
    effe Avatarı

Gerçek Adı
    kuzey
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

4 Senelik evliyim 2 yaşında kızım var. Sıkıntım yok, sadece kaderinizi yaşarsınız.

Üye
    ozzzlem Avatarı

Son Giriş
    21.04-2017
    Saat
    08:24
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kesinlikle haklısınız, bende engellinin partnerinin engelsiz birinsinden olmasından yanayım. Siznle aynı düşüncedeyim.

Üye
    mooncam Avatarı

Gerçek Adı
    Ayça
    Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    19:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,

Engellilerin sosyal sorunların yanında 2. sırada gelen sorunlarından biri de ikili aşk ılıskılerı.Ulkemız de ınsanlarımız her ne kadar onemlı olan ruh sevgı deger vs dese de öz'de malesef ki bu boyle degıl.Evlılık veya aşk erkekler ıcın daha kolay ıken bayanlar ıcın daha zor.Erkek bır engellıyle bir bayan evlenmek ıstedıgın de bu kabul gorebılıyor ama nedense bır erkek engellı bır bayanla evlenmek ıstedıgın de yada ılıskı yasamak ıstedıgın de bırcok sorun ortaya cıkartılıyor,engelsız bır erkek engellı bır bayanla ılıskı yasamak ıstemıyor.Her ne kadar "sorun olmaz benım ıcın yasarım"dese de cogunlukla bu boyle degıl.Bır bayan engellı bır bay ıle cok rahat ılıskı yasayabılıyor ama erkek malesef...Malesef boyle bır dengesızlık var.

Eğer olay kultur ve maddı ozgurlugu ele almaksa,

Üniversite mezunuyum,yazarım,danısmanım ve sektorunde öncü bir amerıkan reklam ajansında grafık tasarımcıyım.Yayınlanmıs kıtabım ve bırcok makalem var.Semınerler -röportajaşlar verıyorum.Karıyerım olması gerektıgı gıbı maddı ozgurluk ıse,calısan bır iş kadınıyım kendi paramı kazanıyorum cok sukur ama yalnızım.

Sımdı bu durumda tek bır sonuca varılıyor.Olay ne egıtım ne karıyer ne de somut baska seyler.Olay sadece aşamamışlık,yüreksızlık.

Yürekli insanlarla karsılasmanız dileğimle...

Sevgilerimle...

Üye
    karasongur Avatarı

Son Giriş
    25.12-2012
    Saat
    19:20
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    değerli kardeşim bal gibi evlenirsiniz benim eşim sağ ayağından enegelli idi evlendiğimizde severek evlendim bende hiç engel yok ama iş sevmekte ve nelere katlanacağına bakmakta biz 2.5 yıl olduk eveleneli allah nasip ederse yakında ikizlerimiz olacak ikimizde devlet memuru olduk evlendikten sonra ve eşimi amaliyat ettirdim şim yürüyüşüde bayağı düzel inşaalah dahada güzel olacak rabbim mutu etsin herkesi

Sayfa 13 / 15 İlkİlk ... 39101112131415 SonSon