Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Yurdagül Avatarı

Son Giriş
    18.10-2009
    Saat
    01:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bence
    gerçekçi olmak..
    gerekirse profesyonel yardım almak gerek..

Askıda Üyelik
    tarelif Avatarı

Gerçek Adı
    Elif Köse
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul-Erzurum-Gemlik
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

B951 ismini vermeyen arkadaşım,neden durumunu saklayacaksın ki.Arkadaşlarınla açık açık konuş.Durumunu kabullen.Arkadaşların seni kolun,bacağın için seviyorsa öyle sevgi onların olsun.

Kesinlikle gerçekçi olup,durumu olduğu gibi anlatmalısın Müge.Benim engelim doğuştan,ailem bir kere olsun bu konuda bizimle konuşmadı.(kızkardeşim de aynı engele sahip)Annem üzülecek diye fazla sormuyordum.Bazende çok üzüyordum.Aileler çocuklarıyla açık iletişim kanalıyla durumlarını konuşmalı.Konuşmadan direkt dışardan gelen sorular ve verilemeyen cevaplar ya da donup kalmalar daha çok yıpratıyor.Aile ve engelli birey ailede bu durumu halletmelidir.Kendi içinizde bunu çözmelisiniz,alıştırmalısınız,kabullenmelisiniz.An nem vefat etti ve ben kendimi tam hayatın içinde buldum.Zorlandım ama sonra alıştım,hem de çok,dalga geçip gülüyorum kendime.Arkadaşlarım her ne kadar kendini küçümseme dese de…Ben gerçeklerde yaşamayı tercih ettim.Belki gerçeği açıklamak zor gelecek,belki oğlunuzun isyanları daha şimdiden kulaklarınız tırmalayacak ama siz yinede olanı söyleyin,daha fazlasını değil.Müge ben sizin bile bu durumu kabullendiğinizi sanmıyorum.Gerekirse uzman desteği alın,ama yine her şey sizde başlıyor ve bitiyor.Size kolay gelsin.

Üye
    nistagmus Avatarı

Son Giriş
    07.11-2009
    Saat
    20:56
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bencede iyimser olmak yerine durumu kabullenip bu şekildede başarılı olabileceğine inandırmak gerekli diye düşünüyorum.bende çok sıkıntı çektim bu konuda hiç umudumu yitirmedim.ameliyat hayali bir zamanlar bendede vardı.ancak zamanla tedavisinin olmadığını kabullendim ve şükredecek çok şeyin olduğunu düşündm.ve başta ben kabullendiğim için çevremdeki insanlarada normal geliyor artık.şu anda öğretmenim.ailenin desteği ve durumu kabullenip çocuğunada kabullenmesine yardımcı olması gerekli diyue düşünüyorum.en başta ailenin çocuğunun başaracağına en başta ailenin inanması gerek.özgüven kazandırması çokm önemli.görş.dilğ.selamlar

Üye
    akberk Avatarı

Son Giriş
    16.11-2010
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle oğlunuzun durumuna gerçekçi bir yaklaşım göstermeniz bence doğru bir karar olacaktır yalnız yapmış olduğunuz bir yoruma kendi şahsım adına bir cevap vermek istedim (lutuf) kelimesini annelerin avuntu sığınağı olarak görmeniz ben kendi adıma bu kelimenin birçok anlamı olacağına inanırım bana görede oğlum bana Allahın bir hediyesi
    oğlumu anlamam için engelli olmam gerekmiyor çünkü ben onunla engeli zaten yaşıyorum asıl önemli olan ben onun sayesin de hayata daha faklı bir pencereden bakabiliyorum öncesi ve sonrası onun varlığı bana insanların gerçek yüzünü sabrı ve mücadeleyi bunun gibi vs... sayabilirim untmayın ki her şerde bir hayır her hayır da bir şer vardır neden ve niçin den önce isyan etmek yerine emek vermek ve kabullenmek
    (BERK İN ANNESİ)

Üye
    Ahmet_20 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    11.12-2016
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    Almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm,

benimde dogustan sol elim yok, Ailem beni bugüne kadar herzaman engelim yokmus gibi büyüttü, dogrusuda bu bence.

Bir cocugu engeli var diye fakli büyütmek cok yanlis olur, cünki bu ona hep engelini hatirlatir.

Cocugunuz hakkinda sizin en dogru karari vereceginize inaniyorum, annesi olarak en dogrusnu siz bilirsiniz.

Allah yardimciniz olsun

Erol_2_Angel
    Misafir Üye
    Erol_2_Angel Avatarı

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    En büyük engel cehalettir. Oglunuz su an ergenlik döneminde. En zor dönemden geçiyorsunuz. Biraz büyüdüğünde o da bazı şeylerin farkına varmaya başlayacak ve zamanla kabullenecek ama bu hiç kolay olmayacak. Çok güçlü ve sabırlı olmalısınız. Herşey düzelir zamanla su akar yolunu bulur. Sevgi ve doğru iletişimin bu tür durumlarda çok faydası var. Tanrı yardımcınız olsun.
    Sevgimle

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12