Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    metinunal2816 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Başımdan geçen bir olayı anlatmak istedim.

Kardeşim zihinsel özürlü. geçenlerde adana numune hastanesine gittik. hem cildiye hem kbb bölümüne sevkimiz var. kardeşimin hem yüksek ateşi hemde zihinsel engeli olduğundan kbb sekreterine muayne önceliğini söyledim. çünkü zihinsel engelli kardeşim çocuklara çok fazla ilgi duyduğu için bazen çevredeki çocukları kucağına almak isteyebiliyor ve bu çevreyi tedirgin ediyordu.

sekreterden rica ettik ama bize illede saat 16dan sonraki diğer vardiyadaki muayeneye gelmemizi söyledi. ama saat daha 14 küsür. kanundan haktan hukuktan bahsettim, bana kanun numarasını söyle ben öyle kanun bilmiyorum dedi. cildiyeye gittim aynı yoğunluk.

Sinirlenip başhekim muavinine gittim sağolsun yardım etti ama başhekim ricasıyla olan bir olaydan hiçte memnun olmadım.

Çünkü ben kimseden minnet istememiştim. sadece hakkımı istedim...

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:31
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Hastaya saygı diye bişey kalmamış :evil:

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

o kanunun adı İNSANLIK KANUNU

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Bir dahaki sefere, size, "ben öyle bir kanun bilmiyorum" diyen doktora, aşağıdaki bağlantıda yer alan genelgenin çıktısını alın ve gösterin.
    Engellilerin, Hastanelerde Öncelik Hakkı Vardır:
    www.engelliler.biz/haklarimiz/ehohv.htm
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Ergin Avatarı

Gerçek Adı
    Ergin
    Son Giriş
    27.07-2017
    Saat
    00:29
    Yaşadığı Yer
    Uzak Diyarlar..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa
    Bir dahaki sefere, size, "ben öyle bir kanun bilmiyorum" diyen doktora, aşağıdaki bağlantıda yer alan genelgenin çıktısını alın ve gösterin.
    Engellilerin, Hastanelerde Öncelik Hakkı Vardır:
    www.engelliler.biz/haklarimiz/ehohv.htm
    :idea: :arrow: :lol: :roll: :P :lol:

Üye
    FINDIK Avatarı

Son Giriş
    26.04-2006
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KANUNDAN NİZAMDAN HABERLERİ YOK BİDE SÖYLEYİNCE BOZULUYORLAR BU NASIL BİR MEMLEKET

Üye
    ali79 Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    19.09-2017
    Saat
    09:55
    Yaşadığı Yer
    Amasya/Merzifon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet arkadaşlar ne yazıkki yanlış okumadınız randevü almaya gün veriyorlar hemde sabah saat:06.00 ya gün veriyorlar. Geçenlerde hacattepe hastahanesinde emar çekinmek için yarın sabah erkenden geleceksin dediler ben sabah 07.00 de hastahanede oldum. ama listeye yazılamadığımdan yarın sabah tekrar geleceksin dediler bende genelgeden bahsedince sistem bu şekil diyorlar yetkililere durumumu anlatmak istedim. Bende bir kamu görevlisiyim randevü alıp görevimin başına dönecem dedim ama nafile yönetmenliğide hatırlatınca sistem bu şekilde diyorlar. Ordan oraya gönderiyorlar. Tam 5 ay sonraya emar çekinmek için gün verdiler.

Üye
    gadjodilo Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    uruguay/santa maria
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben herzaman şunu düşünmüşümdür. şahsiyet sahibi olmayan minnet etmekten çekinmeyen asalak tipli insanlar milleti bıktırmış bütün iyi niyetlerinin önüne arkasına bi soru işareti koymuştur. ama bu insan bir de özürlü olursa hiçten çekilmez oluyo. çünkü insanlar bizleri reddetmek istemiyo ama göz göre göre kendini kullandırmayıda. ve bunun farkına varan bazı arkadşlar maalesef bu durumu bal gibi kullanıyolar. tabi insanlarında kafasında ister istemez bi önyargı oluşuyor. VE SİZİN GİBİ GERÇEKTEN ANLAYIŞA İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZ ANDA O ÖNYARGILARI BEYİNLER ÇAĞIRIYOR VE EĞER DURUM BİRBİRİNE BENZİYOSA SİZİDE ASLINDA OLMADĞINIZ HALDE O POTAYA KOYUYOR Bİ GÜZEL. 8 milyon gibi geniş bi kesimin aynı tavrı segilemesini beklemek hayalperestlik olur ama en azından çoğunluk bu konuya dikkat etse duyduğumuz saygı artacaktır. ayakta kalmanın gurur ve hazzının vazgeçilmezimiz olması dileğiyle...