Sayfa 1 / 7 12345 ... SonSon
Toplam 100 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    MAAVII
    Misafir Üye
    MAAVII Avatarı

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar
    sizlere sorularım olcak cevaplarsanız çok sevinirim.

önce biraz kendimden bahsedeyim size. bundan 2 yıl önce of li bi beyle tanıştım 1 yıldır görüşüyoruz seviyoruz birbirimizi ya da seviyoduk. nihayet geçen ay nişanlandık ailemin ve çevremin tüm karşı gelmelerine rağmen. onun iyileşeceğine dair umudumu hiç kaybetmedim.
    kaza geçireli 5 yıl olmuş ve henüz bi düzelme yok. tekerlekli sandalyede belden itibaren hiç his yok arkadaşımda. ailem nişanı bozmamızı istiyo iyileşceğine inanmıyolar. bıkarsın sevgin geçince bakamazsın vs diyolar.
    ben de galiba bu aralar ister istemez nişanlıma yanısttım bu olumsuzlukları ve son zamanlarda benden soğud.u eskisi gibi sevmiyo sanki? artık az konuşsakta kavga ediyoz hep son zamanlar. bende de korkular var ya iyileşmezse yapamazsak diye. çünkü sitede yazılanların çoğunu okudum biraz utanarak da olsa sormak istiyorum cinsel hayat bile çok zorlaşcak çocuk vs tüp bebekle olcaksa yapamaz mıyım evliliği yürüteme zmiyim inanın bilmiyorum hiç...
    evlenen çocuğu olanlarda varmış ama hayatları nasıl acaba? çok fazla sayıda değil sanırım of li olupda evlenen? tavsiyeleriniz neler?

Üye
    sessizfırtına Avatarı

Son Giriş
    07.06-2010
    Saat
    13:52
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ömrünün sonuna kadar sevebileceğine inanıyorsan yolunda devam et buna senin karar vermem lazım her şeyi en kötüsü olarak düşün öyle karar ver.sizin davranışlarınıza kırılıp sevmiyor gözükebilir sizi uzaklatırmak için.
    çocuğumuz olmazsa hala sevebilirmiyim?
    ömrünü sonuna kadar yürüyemezse seveblirmiyim?
    sadece yürekten beni sevmesi yetermi?

sevgisiz de hayat yürümez bunu unutma sevgi herşeyin önüne geçer.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ooo senin işin zor seviyorum ama dedinmi kaybettin o "ama" bitirir herşeyi benden demesi.. Neyse artık..

Aslında bu konularda insanın kendine güvenmesi aşkın peşinden sürüklenipte her zorluğa göğüs geririm diye düşünmesi vaadlerde bulunması yanlış bence.. Yaşayıp tecrübe etmeden konuşmak boş geliyor bana artık..

Omirilik felci olupta evlenen ve çocuk sahibi olanlar var arkadaşım..Tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olabilirsiniz.. Cinsellik konusundada imdadınıza yetişecek medikal ürünler var papaverin mesela.. Valla bende burada öğrendim bunları omirilik felçlilerin cinsel hayatı yok diye biliyordum neyse konuyu dağıtmayayım..

Ailenin tepkisini aşman daha zor hiç bir aile onaylamaz kolay kolay böyle ilişkileri en fazla bir emrivaki ile evlenir sonrada ailenizin kabullenmesini beklersiniz..Amaa sen "seviyorum ama" diyorsun iyileşmeye bilirde nişanlın gözün kesiyor mu?..

Bu ortamda bulunan omirilik felci olupta evlenen arkadaşlarımız merak ettiklerine mutlaka cevap verecektir sen hiç sıkılmadan utanmadan aklına takılan her soruyu sorabilirsin..En sağlıklı cevapları burada bulabilirsin bu yüzden utanmadan sor öğren derim...

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

ama olmamalı aşkta...herşeye rağmen olmalı sanırım....
    işte o zaman gerçek sevgi ve aşk olur...
    doğaldır belki korku ama bunu ilişkiye başlamadan düşünmek gerek diye düşünüyorum...
    insan kendine güveniyor inanıyor seviyor ben bu adamla yada bayanla yaparım bir ömür diyosa devam...yok çevreyi takıp kuşkuların esiri olduysa TAMAM...

Üye
    (diE) Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    26.08-2017
    Saat
    21:09
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engel insanda vardır sevgide yoktur benim kişisel görüsüm bu eğer madem burda bir başlık açıp insanlara fikirlerini soruyorsun en doğru kararı senin kalbin verecek allah yardımcın olsun

Üye
    polyana Avatarı

Gerçek Adı
    ayden
    Son Giriş
    29.01-2016
    Saat
    19:23
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

canım bende omirilk felçli bir bayanım...ama evli değilim...eğer gerçekten seviyorsan ve kendine güveniyorsan evlen cnm....bu zamanda gerçek aşkı bulmak kolaymı sanıyorsun....zoruma giden ne oluyor biliyormusun bizler gibileri hep hor görmeleri...umarım yakaldaığın bu aşkı elinden kaçırmazsın....ne malum bir kaç yıla kadar aşkının yürümeyeceği....kök hücre tedavisi çıkacak yakın zamanda..pişmanlık duymadan kararını ver arkadaşım...sevgiyle kal...

Üye
    kılıçpir Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın arkadaşım..size hangi konuda yardımcı olabilirim...
    ben..t 9...of..25 yıldır...sorularınızın okadar çok cevabı varki..hangisini yazayım...
    birincisi 16 yıllık evliyim.hiç sorun yaşamadım.ama siz başarabilirmisiniz bilmiyorum.size aydınlatıcı bilgi verebilmem için nişanlınızın durumunu iyi bilmem gerekir.telefonlarım profil bilgilerimde var...tercübelerimi aktarabilirim...

Üye
    hatic09_1984 Avatarı

Gerçek Adı
    hatice
    Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    17:40
    Yaşadığı Yer
    aydın/incirliova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet hersey olabilir belki iyilesir belki de iyilesmez ama bunların hepsi ihtimal önemli olan su an suan ki hislerin iyi dusun ve kararını ver ve bunu yaparkende en kötü ihtimalleri dusun yani gercekci bak.

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:32
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Cek le cak'la mutluluk olmaz arkadaşım varsayımlarla da evlilik yürümez ..Madem ikilemdesin neden nişanlandın? Seviyorum diyorsan cevap olarak bende diyorumki madem seviyorsunda neden bizlere soruyorsun? seven insan hiçbirşeyi düşünmeden evlenirdi ve hayat neler getirir onları sevdiği insanla birlikte göğüslerdi ...

Hayat sana ne kadar zor sa nişanlınıza bi 10 kat daha zor nişanlınızın birdaha hiç yürüyemeceğini düşünerek kararınızı verin bakalım sevginiz mi galip gelecek ...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Mavi arkadaşımıza haksızlık etmeyelim bence..Kendisini bekleyen sorunları bilmiyor ve öğrenmek istiyor..Buradan alacağı bilgiler doğrultusunda yeniden yoklar kendini diye düşünüyorum..

Sevmek başka birşey ne kadar seviyor olsada yaşamak zorunda kalacağı bazı zorluklara dayanma gücü yani kaldırabilecek gücü olmayabilir buda gayet doğal birşey bana göre..

Seviyorum ama ben ona yetebilir miyim?
    Seviyorum ama bu sorumluluğu taşıyabilir miyim?
    Seviyorum ama ailemi karşıma alabilir miyim? vs. gibilerinden soruları kendine şimdi sorması en doğru olanıdır..Bunları iş işten geçtikten sonra düşünmeye başlaması hele hele tecrübe etmeye başladıktan sonra geri adım atması nişanlısı açısından daha yıkıcı olur diye düşünüyorum..

Üye
    hatic09_1984 Avatarı

Gerçek Adı
    hatice
    Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    17:40
    Yaşadığı Yer
    aydın/incirliova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kendimizi kandırmayalım arakadaslar bende omurilik felci bayanım bilmiyorum belki ilerde bende birini sevip asık olucam ama herseyden önce karsımdaki insanın benimle ilgili herseyi iyice tartıp göğüslüye bilemesini isterim kafa karısıklıgı olması normal

MAAVII
    Misafir Üye
    MAAVII Avatarı

hepinize çok teşekkürler arkadşlar özellikle serap ve hatice arkadaşım bi bayan olarak beni anlamanıza çok sevindim. inanın mac72 bey bu çok zor bi durum anlatılmaz..her şey herkes bana karşı durumda belki beni anlayamazsınz ama ben kendimide nişanlımıda üzmek istemiyorum...

----------

sanırım tam anlatamadım kalem abla 2 senedir konuşmuyoruz 2 sene önce tanışmıştık tesadüfen ama yaklaşık bi senedir konuşuyoruz ve ayrı şehirlerdeyiz inanın toplam 3-4 kez yanyana oturmuşuzdur.sırf herkes bana karşı olduğu içinmi nedendir bilmiyorum ama nişanlanmayı kendim istedim.bende aynen sizin gibi duygular içindeydim yani biten evlilklerin kaçı sakatlık yüzünden biter diyodum? sakatlık yüzünden bitmez elbett ama ben kendimde az duyuyorum zaten sakat olduğu iiçin ayrı bi yaratık gibi filan gördüğüm yokki...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Mavicim sen sorularını sormaya başla bence yoksa aklına takılanları öğrenemeden konu dağılacak ve sadece aşk tartışılacak benden demesi..

MAAVII
    Misafir Üye
    MAAVII Avatarı

evet zaten bu vakitten sonra nişanlım yanlış anlar diye çekindim ona soramıyorum zatan ne desem yanlış anlıyo burdakileri okuycam ve o.f li olanlardan fikir alcam artık çünkü kişi kendi engelli değilse bazan dışardan laf sölemesi çok kolay oluyo benim çok yakın çevremdede engelliler vardı ama ben nişanlımla tanışana kadar bilmezdim engelleri nedir nedendir.yani içne girmek lazımmış her şeyin ve girincede çıkamıyo insan...sevgi emek ister evet bu yüzden kendimce uğraşlar veriyorum.

----------

kime sorayım nasıl sorayımki of li beyde çıkmış yardım alabileceğim başkası varsa özelden sormam gerek.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu tür konularda aklıma Bayke abim geliyor..Şimdi o olsa sana çatır çatır ve çok açık bir şekilde cevap verirdi ..

Sen sorunu yaz cevaplar gelir utanmaaaaa.. Kimse seni ayıplayacak değil kınayacakda değil..Hem burada tartışılsın ki konu bilmeyenlerde öğrensin birşeyler..

Herkes sorularına cevabı özel mesajla isterse işte şimdi olduğu gibi forumlardan birşey öğrenemez mavicim.. Yaz sorunu yolla foruma...Konu hakkında bilgisi olan bir kişiden cevap almak nerde onlarca kişiden cevap almak nerde.. Senin açından daha iyi olur diye diyorum..

Sayfa 1 / 7 12345 ... SonSon