Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 100 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    tekecig Avatarı

Son Giriş
    03.01-2010
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    Plüton
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    MAAVII gerçek bir kişilik mi yoksa biri bizi tufayamı getirmeye çalışıyor?

Üye
    ZEYNO_CAN Avatarı

Gerçek Adı
    Zeynepp (zeyno)
    Son Giriş
    10.12-2012
    Saat
    18:31
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mavicim öncelikle nişanlı bence seni daha az sevmeye başlamadı. Bence senin ona yansıttıgın duygularla oda kendini acaba ben kendimi düşünerek bencillik yapıp bu kızı zor bir olayın içine mi atıyorum diye düşünerek ki düşünmesi normaldir. O yüzden biraz araya mesafe koymuş olabilir. Yoksa sevgi öyle ufak tefek olaylarla azalmaz.

Onun psikolojisini de anlamalısın. Çünkü kendini katlanılması gerek göze alınması gereken bir insan olarak görmesi normaldir hele ki senin yansıtmalarından sonra normaldir. Bende engelli biri ile ilişki yaşadım ama olmadı çünkü hem çevre baskısı verdı. Hem de o artık ben sende bir yük gibi hissediyorum kendimi diyerek ilişkimiz sonlandı.

Yani onu seviyorsan eger onla hayatı en zor şekli ile yaşayacagına inandırmalısın ki en ufak bir sıkıntıda zorlukta geri çekilmek istemeyesin. Sevgi onun engelli olma durumunu da göstermemesi lazım. Eger gösteriyorsa orda problem vardır.

Bence eksi ve artıları önüne alarak şapkandakileri ortaya atarak en ince noktasına kadar düşünmelisin

Üye
    kılıçpir Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: maavıı Mesajı Gör
    herkes kendince haklı biraz...benim büyük adımlar atmazdan evvel düşünmek gerekecek sanırım. Hepinize teşekkürler...
    mavii....sizi anlıyorum...... Yanlız nişanlınız nerede.? Forma katılsın onunda fikirlerini alalım......sizleri anlamak daha kolay olacak...,

Üye
    M.Zahid Avatarı

Son Giriş
    15.09-2015
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    K.MARAŞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili mavıı;
    Şimdi bana tepki gösterecek arkadaşlar olacak ama inandığım doğruları size yazıyorum
    Daha sonra büyük acılar çektirmemek ve çekmemek adına bitmeli..
    nedenmi?
    çünkü;
    hala tereddütlerinin olduğu açık,
    iyileşme ümidiyle bu nişanı yapmışın.
    İnşaallah iyileşir nişanlın
    ama iyileşemediğini düşün..

Üye
    empatizan Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    10:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Daha önce bir evlilik ya da beraberlik deneyimi olmamış sağlıklı bir bayanın omurilik felçli bir beyle mutlu olabileceğini ya da onu mutlu edebileceğini sanmıyorum.

1- Çevrenin baskı ve telkinlerine cevap verecek, ya da aldırmayacak gücü kendisinde bulamaz. Gün gelir pes eder.

2- Kalem’in de anlattığı gibi sakat olmayan bir erkekle de olası tüm sorunlar yaşanabilir ama yaşamayan birisi bunu bilemeyeceği için tüm sorunların sakatlıktan kaynaklandığını zannedebilir.

3- Gün gelir sakat olmayan kadın, OF’lu erkekle birlikteliğini kompleks haline getirebilir. Elimi sallasam ellisini bulurdum, niye böyle bir seçim yaptım diye hayıflanabilir. Bu sebepten dolayı daha önce elini sallayıp ellisini bularak, omurilik felçli eşini değil elli, elli milyon erkeğe değişmeyeceğine emin olması gerekir.

4- MAAVII’nin kaç yaşında olduğunu ya da cinsel deneyimi olup olmadığını bilmiyorum ama cinsellik zaten ülkemizde tabu olan bir konuyken, ve bu tabu omurilik felçli beyler için ayrı bir sorun oluştururken, genç bir bayanın ilk cinsel deneyimini omurilik felçli bir beyle yaşayacak olması, kafasında cevap bulamayacağı soruların oluşmasına sebep olacaktır ve bu evliliği yaparsa, hadi diyelim ki ömür boyu sürdürürse, sorularına asla cevap bulamayacaktır.

5- Beş yıldır Omurilik felçli olan birisi, kök hücre nakli ya da başka kesin bir tedavi yöntemi başarılı olmadığı sürece (ki bunun olup olmayacağını ya da ne zaman olacağını bilmiyoruz) halihazırdaki durumundan daha iyi olmayacaktır. Öncelikle bunu kabul etmeniz gerekir. Nişanlınızın durumunu kabul etmek yerine, iyileşmesini beklemek gibi bir gafletin içindeyken olmaz bu iş.

6- Yukarıdaki beş maddeyi pas geçtik diyelim. Ortada büyük bir aşk yoksa, MAAVII kardeşimiz nişanlısının yanındayken bile ona hasret değilse, gözlerinin içinde kaybolmak, onun yanındayken zamanı durdurmak istemiyorsa, onu her gördüğünde, sesini her duyduğunda kalbi yerinden çıkacak gibi olmuyorsa, kafası her an onunla meşgul değilse, ona sarıldığında, dokunduğunda bütün vücudunu ateş basmıyor, nefesi kesilmiyorsa, gözü ondan başka bir şeyi görebiliyorsa, dünyaya onun gözünden bakamıyorsa, birlikte harika vakit geçirip mutluluktan uçamıyorlarsa ki öyle olmadığı aşikar. Geçiniz MAAVII hanım. Kendinizi de onu da mutsuz etmeyiniz.

7- Zaten kafanızda sorular varsa ve bu soruları nişanlınızla- 2 yıldır tanıdığınız erkekle paylaşmak, tümüne tatminkar cevaplar almak yerine forumlarda cevap aramak yolunu seçmişseniz aranızda kapanması zor bir mesafe var demektir. Tamamen geçiniz, hiç geriye bakıp düşünmeyiniz bile.

Üye
    real_boy Avatarı

Son Giriş
    18.12-2015
    Saat
    09:51
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben yeni üye oldum bu siteye ve çok şey hakkında bilgi edindim.Sitedeki herkese ayrı ayrı tesekkur ederim paylaşımlarından dolayı.
    Sayın Mavii Hanım.Benimde size yakın b durumum var benimde arkadaşım sizin durmunuzda gibi bşey ve sizinle görüşmek istiyo lütfen bu msjı okuduğunuzda bana e mail atarsanız sevinirm.görüştürüm sizi belki fikir alışverişi olur.Lütfen ulaşın bana.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bence böyle durumlarda sorun yaratan her insanı hatta anne babayı bile mahkemeye vermek lazım..

İnsan hakları mahkemesine.. Ne karışırsınız yahu.!! Bir bırakın insanların yakasını..!!

Valla kızlar daha cesur erkeklerden bu konuda zeycanımbenim..Yüzdeye vuracak olsak bu işi ailesine ve cümle aleme kafa tutabilen sevdiğinin yanında durabilen %70 bayan varsa bu oran erkeklerde taş çatlasın en ama en fazla %20 olabilir..O bile fazlaya neysee artık..

Bu ayrımcılık belasından ömrü billah kurtulamayacaz gibime geliyor...

Yasaklı Üye
    tekecig Avatarı

Son Giriş
    03.01-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Plüton
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

serap_vuu;
    Bayanlar daha cesur değil. Sosyal pozisyonları onların işini kolaylaştırıyor.
    Erkek olmak kolay değil.
    ''Erk'' kökü güç demektir. Gücünün yetmeyeceği bir şeye kalkışıpta sonra altında kalırsan ortada erkeklikte kalmaz.
    Bayan yeri geldiğinde mağduru oynar hayatına devam eder gider.Kimsenin gözünde değeri değişmez.

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

serap_vuu;

Haklısınız kesinlikle bu yüzden kızlar ailelerini karşılarına alıp(kabaca söylersek)kocaya kaçıyorlar ..Hiç Kıza kaçmış bi koca duydunuz mu?

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bende onu diyorum işte mac.. Canımıza tak derse hiç kimsenin gözünün yaşına bakmaz kaçarız o kadar!!!..

Azıcık asi olmak lazım bu durumlarda mecbur bırakmasın ebeveylerimizde bizi dimi ama?..

Benim ailem beni iç güveysi almayı hayel ediyorlar bu durumda belki ben kaçmamda kaçırırım.. belki yani..

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    17:56
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

Yasaklı Üye
    tekecig Avatarı

Son Giriş
    03.01-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Plüton
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: serap_vuu Mesajı Gör
    Bende onu diyorum işte mac.. Canımıza tak derse hiç kimsenin gözünün yaşına bakmaz kaçarız o kadar!!!..
    Zaten kolay olanda bu. Kaç birine ondan sonrasınıda o düşünsün.

Üye
    M.Zahid Avatarı

Son Giriş
    15.09-2015
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    K.MARAŞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Konu nerelere gitmiş..

Üye
    Miyan_ser Avatarı

Gerçek Adı
    Fikriye
    Son Giriş
    23.04-2011
    Saat
    17:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aylafin böylesine bir güzelliği paylaştığın için geçekten sana çok tşkr ediyorum.Allah mutluluğunuzu daim etsin,eksilmeden her geçen an içinde bu sevgi artsın artsınki dahada sıkı sarılın birbirinize ve hayata.
    Nova bu güzel resimler için sanada ayrıca tşkrler. Güzel,hoş ayrıca kafasında soru işaretleri olanlarada güzel bir tablo olmuş
    Darısı tüm sevenlerin,isteyenlerin ve kavuşamayanların başına olsun diyorum

Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kalbimin attığı yerdeyim..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sevgili MAVİ ben gerçekten seversem yüreğimin sesini dinlerim öylemi olur?böylemi olur? demem,kararlı olmak lazım kafanı karıştırmadan gerçekten yapmak istiyormusun bunu iyi düşün eğer pişman olabilirim diyorsan zaten o insana duyguların çok net değildir..Kendini güçlü hissetseydin sanıyorum içindeki soruların cevabını burada aramazdın,sana küçük tavsiyelerde bulunuyoruz son kararı tabiki kendin verceksin,sevgi ile kal..

Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon