Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 100 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    MAAVII
    Misafir Üye
    MAAVII Avatarı

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    dışardan konuşması çok kolay kardeşim eğer dediğiniz gibi kafamdan bitirmiş olsam buralarda sormazdım olayın bilmediğiniz anlatamadığım biçok yönü var. hem ben sevdiğimin adını verip reklam yapmadım vicdanımı rahatlatmak gibi bi çabamda yok emin olun.araştırma meslesine gelince bazı şeyleri soramadım oda anlatmadı bikaç önce biraz araştırdım ama biraz geç kaldım evet haklısınız. şu saatten sonra mantıklı düşünmek istiyorum ben sadece. hem böyle ahkam kesen omurilik felçlilerin çoğu sonradan kazayla olmuştur eminim sağlamken kaç kişi bir engelliyle tanıştı hoşlandı nişanlandı evlendi acaba merek ediyorum??????*

----------

neyse bülent bey mesajımı kapatabilirsiniz böyle ön yargılı yaklaşılacağını bilemedim. bundan sonrası bana kalmış bi şey zaten. yardım eden herkese tekrar teşekkürler...

Üye
    UMUDUN Avatarı

Gerçek Adı
    Ümit..Timü
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    Elazığ-Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Bazı arkdaşların mavi arkdaşımızın üzerine fazla gidilidiği kanısındayım. Mavi arkdaşımız bence. buraya yakınlarına soramadığı hatda yakınlarının davranışı nediyle oturup doğru dürüst bir şekilde sohbet edemediği için.. burayı kendisine sıcak bularak..bir arkadaş bir dost gibi. gelip aklındaki soruları..sorup fikir alış verişi yapmak sitemiş olabileceğini düşünüyorum....

Üye
    Merve1903 Avatarı

Gerçek Adı
    Merve
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mac abim bi yerde haklı
    Ben gerçekten sevipte ikilemde kalan çok az insan gördüm.Yorumsuz o yüzden

Üye
    matematik Avatarı

Son Giriş
    25.06-2015
    Saat
    23:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

""ama" dan önceki tüm cümleler yalandır" der birileri. Seviyorum ama...deniliyorsa kendinizi ve karşınızdakine farklı bir gelecek armağan etmenin zamanı gelmiş demektir.

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hayat ''ama''larla doludur. Ama.... her ''ama'' bence sonuca ulaşmadıkça anlamsızdır...

Mavi Kardeşim,
    Sen aslında ayrılmak için kararını vermiş gibisin ama seni vazgeçirmek niyetiyle değil de kendimi senin yerinde hissederek kararsızlığını sonuçlandırmaya yardım etmek ve farklı bir bakış açısıyla seni biraz daha düşünmeye sevk etmek için yazdığımı da öncelikle bilmeni isterim...

Her ne kadar senin ayrılmaktaki tüm gerekçelerini, ortamını,evlenmek istediğin şahsı,ve her ikinizin de koşullarını tam olarak bilemesem de ben de evliliği acı bir tecrübeyle yaşamış bir of'li olarak derim ki:

Bazen şer gibi görünen olaylar hayırlara vesiledir,Cenabı Allah'ın bizleri gönderdiği bu hayat yolculuğuna siz de Allah'a güvenerek,O'na dayanarak çıkarsanız eğer bu dünyada kabul ettiğiniz ve yükünü omuzladığınız bu engel her ikiniz için de manevi anlamda geçilmesi zor basamaklardan geçmenize vesile olabilir..

Neticede bu dünya zevk ve rahat ve hatta mutluluk yeri değildir,Her evlilikte de mutsuzluklar sıkıntılar yaşanır,ama sabır, şükür ve zikir ile Allah bu sıkıntıları hafifletir,kuluna güç verir...

Engelsiz biriyle bile evlenseniz ilerde o zaman da yine bir çok sıkıntılarla karşılaşacaksınız.Başka zorluklarla sınanacaksınız,Neticede hepimiz bir imtihanda değilmiyiz,zorlukları kolaylaştırmak için de Allah'a güvenmek, sığınmak ve hep O'ndan,sadece O'ndan dilemek şart değil midir ki,yükümüzü hafifletebilelim....

Siz evleneceğiniz insana değil de Allah'a aşık olarak bu hayat yolculuğuna çıkarsanız, Rabbim de yol boyunca rahmetini sizden esirgemeyecek, O kişiyi hakkınızda hayırlı eş kılacak ve bu aşkınızı,sebatınızı ve sadakatinizi yolculuğun sonunda mükafatsız bırakmayacaktır.... İNŞALLAH...

Vereceğiniz kararı Cenab-ı Allah hakkınızda hayırlı kılsın..

Sevgi ve dua ile...

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

of luyla yaşamak zordur, of luya bakmak zordur, of lu olmak zordur.Zor hatta zor ötesidir.Kale gibi çelik sinirler, çok güçlü bir moral, yeteri kadar maddiyat, sonsuz sevgi ister.

a) Sonsuz bir sabır
    b) Sonsuz bir sevgi
    c) Sonsuz bir kararlılığa sahip misiniz ???

Biraz abarttım ama bilerek yaptım.Zorluklara dayanmak her şeyden önce sonsuz bir yürek ister.Siz de o yürek var mı?Sadece sorulara içten cevaplar verin, zaten bunu yaparsanız kararınızı da vermiş olacaksınız.

Allah u Teala kolaylık versin...

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Ilk tanıstıgınızda oflu oldugunu bılıyordunuz ama dogru sızde umut etmıssınız ıylesmesı ıcın fakat sevdıgınıze sahsen ınanmıyorum...

Erol_2_Angel
    Misafir Üye
    Erol_2_Angel Avatarı

Sevgili Mavi yaşadığın durumun aynısını 10 yıl önce yaşadım. Bende OF yim. Sevdiğim kız sağlamdı ve benim iyileşmemi bekliyordu evlenmek için. Ben de kazayı yeni geçirdiğim için iyileşeceğimi sanıyordum

Sonra bir gün açık açık söyledi sanırım sen iyileşemeyeceksin ama ben planlarımı senin iyi olmana yönelik yaptım dedi. Ve ayrıldık. İlk defa engelli olduğumu o zaman anladım. Kendimi vurulmuş gibi hissettim. Hatta içinde bulunduğum durumdan dolayı 2 defa intihar girşiminde bulundum ama başarılı olamadım. Yeni kaza geçirmiş bir insanın ruh halini tahmin edersiniz. Toparlanma süreci bayağı bir zaman alıyor.

OF li birinin evlenmesi ve bu evliliği sürdürmesi çok zor ama imkansız değil. Bu rahatsızlığın getirdiği sıkıntı ve zorluklarla mücadele etmek sabır ister güç ister. Yani herkes taşıyamaz bunu. Çok güçlü bir sevgi ve sadakat olması gerek diye düşünüyorum.

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MAVİ ben omirilik felçli birisiyim of li biri ile evlenmek helede aile karşı çıkıyorsa ( bence haklılar) olumlu değil çünki evliliğin devam etme olasılığı çok düşüktür merak ettiğin konuları öğrenmen doğal bir şey bence erkek arkadaşında seni seviyorsa seninle evlenmemesi lazım sevgi aşk gibi duygular kutsal duygulardır ama içinde yaşadığımız dünyada bunlar geçici duygular halini almıştır bunun aksini söylemek kaba bir deyimle saflıktan başka bir şey değildir zaten senin yadıklarını okuyan birisi bu işin bittiğini anlar seni rahatlatacak bir şeyler duymak istiyorsan samimi olarak söylüyorum
    bu işten vazgeçin

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Belkide mavinin aklı karışmıştır.. Etrafında sorularına cevap verecek hiç kimse olmayabilir. Olanlarda zaten büyük bir ihtimalle bitir bu ilişkiyi diyordur olmaz diyordur..

Ya ne pahasına olursa olsun ben yaşamak istiyorum gücümün yettiği yere kadar devam edicem bu ilişkimde diyecek devam edecek ama bunun içinde nişanlısının tavrı çok önemli en azından o destek olsa kendini geri çekmese bir arkadaş gibi ortadaki sorunları açık açık konuşabilse sevdiği ile..Daha kolay aşılır sorunlar

Yada kolayına kaçıp ailesinin eş dosttunun gösterdiği yoldan gidip vazgeçecek sevdiğinden..

Böylesi bir durumda bence erkeğin tavrı daha önemli kendimi koyuyorum mavinin yerine.. Mavi diyorki anlatmıyor konuşmuyor bir sorun olduğunda uzaklaşıyor diyor ben sevdiğim adamla konuşamayacaksam ikimize ait sorunları beraber çözemeyeceksem ona güvenemeyeceksem nasıl çıkarım bu yola..

Aile sorununu mavi aşacak,sevdiği adamı mavi cesaretlendirecek,vs.vs. herşey maviden bekleniliyor sevilen adamında biraz güçlü olması en azından maviye cesaret vermesi gerekmez mi?

Bence bu ilişkide güven yok neye güvenerek yola çıkacak mavi sevdiği adama güvenemedikten sonra neye dayanarak mücadele edecek..?

kendini geri çekmiş susmuş tüm soruların cevabını bulmayı ve tüm sorunları çözme işini maviye bırakmış mavinin destekçisi bir Allah kulu yok yanında haksızlık bu bence..

kesin ve net bir şekilde nişanlısı deseki sorunlar yaşayacağız kolay olmayacak ama elele verip halledeceğiz dese herşeyi maviden beklemese daha kolay olur işleri..

Bugün maviden ayrılsa nişanlısı yarın aynı sorunları yine yaşayacak büyük ihtimalle kimi severse sevsin yaşayacak. O zaman uğrunda mücadele etmeye savaşmaya değer bulunmuyor bu "AŞK" demekki ya mavi yada nişanlısında var bir duygu eksikliği gibime geliyor.....

Üye
    Miyan_ser Avatarı

Gerçek Adı
    Fikriye
    Son Giriş
    23.04-2011
    Saat
    17:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Güçlü bir sevgi ve sadakat olduktan sonra, sevginin aşamayacağı hiçbir engel yoktur. Yani imkansız diye birşey yoktur. Önemli olan o güçlü bağın kurulması.

Üye
    aylafin Avatarı

Gerçek Adı
    Ayla
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    Bodrum/Muğla
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle herkese merhaba diyeyim Sitenize yeni üye oldum...
    Ben de yazılanların coguna katılıyorum, yani Mavi arkadaşım daha şimdiden sorgulamalar içerisindeyse vazgeçsin derim.
    Benim eşim de tekerlekli sandalyede, 3 ay önce evlendik ve (nazar değmesin) halen mutluluktan başım dönüyor!!)
    Eşim 10 yıl önce geçirdigi bir trafik kazası soncu omurilik felçlisi, biz bir internet sitesinde tanıştık, 1 yıl bile olmadı...
    Eşimin durumu aşkımızın büyümesi için en ufak bir engel olamadı...
    Ayrı şehirlerde yaşıyorduk, ben Istanbul'daydım, bir reklam ajansında 13 yıldır sanat yönetmeni olarak çalışıyordum, teknoloji sayesinde de sürekli görüşüyorduk ama yetmiyordu. Eşimi daha doğrusu o zamanki sevgilimi görebilmek için defalarca 10 saatlik yolu gittim-geldim. Artık ayrı kalamadığımız için evlenmeye karar verdik, Temmuz ayinda da evlendik. İlk söyledigimde annem ve babam sadece 'emin misin?' diye sordular, ben de emin olduğumu söyleyince arkamda olduklarını söylediler) Başımdan daha önce bir evlilik geçmişti ve evlilikte ne gibi sorunlar olabileceğini de gayet iyi biliyordum (Kalem arkadaşımın da dediği gibi). Hatta bu evlilikten bir oğlum var ve yeni eşimle de çok iyi anlaştılar, bu konuda da çok şanslıyım.
    Ağustos sonu da işimden ayrıldım, başka bir şehire yerleştik, oğlum da bizimle. Karşılıklı aşk kolay yakalanabilecek birşey değil. Her geçen gün eşime daha da aşık oluyorum. Cinsellik konusuna gelince; hayatımın hiç bir döneminde bu kadar mutlu olmamıştım. Kocamın kollarında saatlerce, günlerce kalabilirim. Genel olarak da hiç mi sorunumuz yok? Elbette var; artık her yere eşimin gözleriyle bakıyorum, 'şuraya gidemeyiz, burası onun için uygun değil vs' diyorum içimden. Bazı mekanları paylaşamıyor olmamız üzücü ama insanların suçu (ya da başlarına gelmediği için düşünemiyorlar)... Eşimin tabii ki hep bir umudu var ama ben şahsen birgün yürüyebilir diye hiç düşünmedim, yürürse ne ala ama ben onu böyle sevdim. Bazen durumdan istifade edip çok eğleniyoruz, dalga geçiyoruz; birlikte pazara, markete gidiyoruz, aldıklarımızı onun kucağına yüklüyoruz, eşim 'beni pazar arabası yaptın yine' deyip gülüyor ama bu sayede hayatı paylaşıyoruz... Sevgiler)

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:47
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

aylafin'le ilk resim nikahımız sonrası, ikinci resim de eşimin malum carsı pazar arabası
    dscn8718 - Onu seviyorum ama.. Omurilik felçlilerle evliliğe dair..?

dscn9332 - Onu seviyorum ama.. Omurilik felçlilerle evliliğe dair..?

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Bumudur budur bizler of lu olarak zaten MAAVII'nin nişanısının gözüyle bakıyoruz hayata..Yani bizlere danışmak yerine nişanlısıyla konuşması daha doğruoolur değil mi?..

MAAVII nin konuşması sorması danışması gereken kişi of lu biriyle evlenmiş hemcinsi aylafin olmalı...

Üye
    aylafin Avatarı

Gerçek Adı
    Ayla
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    Bodrum/Muğla
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Çooook teşekkür ederiz güzel dilekleriniz için, darısı tüm isteyenlerin başına)

Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon