Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 100 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İşin duygusal/sevgi kısmına dair kimse bir şey söyleyemez. Her şey ikinizde biter. "Sakat ama" diyorsan, geçiver bu ilişkiyi... Şu an burada takılmak yerine, "şimdi onun kollarında olsam, şöyle yaslansam göğsüne, saatlerce konuşsak, sevişsek" demiyorsan, bunun yerine "yok o ne der, yok şu ne der, yok çocuk olur mu, yok cinsel yaşamı nasıl olur" diyorsan, bence temelde ciddi bi sorun var demektir. İlk sarsıntıda üstünüze yıkılması işten bile değil...
    Onun için, önce bu sevgi-saygı işini hallet

Bu boş beş satır süresince hallettinse (?), gerisi kolay
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

MAAVII
    Misafir Üye
    MAAVII Avatarı

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    çok acımasız bi cevap oldu ama dost acı söylermiş haklısınız Bülent Bey...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ama bir amada bende var şimdi..

Hiç cinsellik konusunda tecrübesi olmayan bir bayanın merak etmesi araştırması normal bence Bülent.. Hadi çocuğu geçtim bir tarafa olsada olur olmasada amaaaa ilk ilişkisini engelli bir erkekle yaşayacak olan bir bayan fazlasıyla acemilik yaşayacaktır.. Komik duruma düşmemek ve daha az utanmak için araştırması sorması normal geliyor bana..

Mavinin anlattıklarından anladığım kadarıylada nişanlısı öyle kolay iletişim kurulabilicek biri değil alıngan ve yine galiba kendiside yeterince bilgi sahibi değil ve olgunda değil.. Nişanlısı öğretsin birşeyleri o yönlerdirsin desek..

Üye
    gulsum neva Avatarı

Son Giriş
    29.12-2010
    Saat
    19:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ıyısıyle kotusuyle sen onu kabul edıp nısanlanmıssın bıkere daha neyı arastırıyosun bence nısanlanmadan once araştıracaktın

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Yok yok, cinselliğe dair merak olması tabii ki normal. Ben bu merak neden var ya da neden soruyor demiyorum. Sadece, bu soruları sormadan önce emin oluması gereken duygular olmalı diyorum. O duygular konusunda bi tereddüt varsa ve bu tereddüt aşılamıyorsa, o zaman cinselliğe dair ya da omurilik felçli birinin iyileşmesine dair ya da onunla yaşamaya dair cevapların bir anlamı yok.

"Acaba iyileşir mi" sorusu kadük. Omurilik felçli birinin ayağa kalkması mümkün değil.
    Gündelik yaşamda illa ki desteğe ihtiyaç duyar bi ölçüde. Bunu buradan tespit etmek mümkün değil. Onunla konuşmalısın
    Cinsellik açısından ereksiyon anlamında sorun yaşanmaz. Ereksiyon sağlayan yöntemler var. Onunla konuşmalısın
    Çocuk yapmak isterseniz bu da mümkün. Onunla konuşmalısın

Aklına gelecek her her her soruyu ister buradan ister özelden sorabilirsin. Ama dediğim gibi, bu sorulardan önce verilmesi gereken cevaplar sende...

Ve, nişanlandınız diye yanlış bi adım atmak da salakça olur. Emin olmadığın duyguların varsa, emin olana kadar bekle ve sonuçta kararın olumsuzsa, bi an bile tereddüt etmeden ilişkinizi sonlandırın.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mutlu... Avatarı

Gerçek Adı
    mutlu
    Son Giriş
    13.03-2013
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende seninle aynı durumdayım. sevdiğim adam 11 tıldır omur ilik felçlisi. ve deli gibi seviyorum. biliyorum benimde ailem sorun çıkarıcak ama her türlü zorluğa razıyım. aması yok bu işin. seviyosan gerçekten, ama cinsellik ama yürüyemezse ama ama ama... böyle şeyler aklına gelmezki. seviyorum evlenicem demelisin. engeli olmayan bi insanla evlilik yürütmek ne kadar zorsa bu da ancak o kadar zor. sen insanın bedeniyle evlenmiyosun ruhuyla yüreğiyle beyniyle evleniyosun. seni ilgilendirende işin bu kısmı olmalı. seni sevmesi önemsemesi yeterli. şöyle düşün. engeli olmayan bi erkeğin verebileceği şeyleri veremez mi sana? tabiki zorlukları olacak. benim anlamadığım bu amalar bu sorular neden nişanlanmadan önce sorulmadı? ha nişanlının uzak durmasına gelince bu olumsuz düşünceleri hissetmiştir ve senin kafanı karıştırmamk için uzak duruyodur emin ol. allah yardımcın olsun

Üye
    nurullah baytekin Avatarı

Gerçek Adı
    Nurullah
    Son Giriş
    26.05-2015
    Saat
    10:49
    Yaşadığı Yer
    Kayseri-Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mavii kardeşim...
    Ben 46 yaşındayım.39 yaşında oflu oldum.düşmeden önce 4 çoçuğum vardı.oflu olduktan sonra bana eşim bakıyor .bezimi değişiyor banyomu yaptırıyor kişisel temizliğimi tahi kendi elleriyle yapıyor.yatakta sağa sola dönmem yatağa geçmem tekerlekli sandalyeden geçişlerimi arabaya geçişlerim hastane resmi özel işlerimde çoğu zaman yanımda..cinsellik yönü sıkıntılı oluyor.belli bir zamandan sonra çoğu şey evlilik yaşamında yolunda gitmiyor.başarısız bir erkek ağresif olur ve evde sorunlara yol açar..sonu tatsızlığa varır...birde sağlıklı kadın erkeğinden beklediğini alamaz ise depresyona girer ve evcilik biter veya iki yönlü mutsuzluğa girer...bir şeyleri saklamak cevabını ilaçlarda veya lokmanlarda aramak kişiyi daha çok sorunlara sokar.cennet cehenneme döner.büyük veya küçük sorunlar da ailenizde size karşı cephe alacak...."biz sana şöyle böyle demiştik falan..."diye kendilerinin haklı olduklarını ve senin hatalı olduğunu daima kafana vuracaklar sonunda senide depresyona sokup içinden çıkılması zor dertlere seni sokacaklar adıda kızımıza biz yardım ediyoruz olacak elaleme karşı....
    Oflu ile evli olmak çok büyük kişisel fedakarlık ister.şu an gençsiniz bunların sonunu şimdi kestiremezsiniz. Ilerde eyvah deme şansınız çok onun için iyi düşün.kişisel sorunun olursa özelden veya telefondan araya bilirsiniz .nişanlınızda araya bilir...
    çünkü erkek olarak soracaklarımız veya soracaklarınız olabilir.yardımcınız allah olsun...

MAAVII
    Misafir Üye
    MAAVII Avatarı

herkes kendince haklı biraz...Benim büyük adımlar atmazdan evvel düşünmek gerekecek sanırım. hepinize teşekkürler...

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bence evlenmee ileerde baya sorunlarr çıkcakkk bundan eminimmm

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Ve bir diğer can alıcı soru da şu: Evlendiğinizde maddi açıdan sıkıntı yaşayacak mısınız? Eviniz olacak mı? Ailelerinizin desteğini (hadi başta olmasa bile zaman içinde) alabilecek misiniz?

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Mavi galiba sen emin değilsin duygularından canım iyi düşün taşın çok iyi düşün..Daha yolun başında bu kadar yorulduysan yolun sonuna kadar gidemezsin gibime geliyor..

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bak gel şöyleee daha herşey net değilkenn bak sevdiğinde artık senle ilgilenmemeye başladı fırsatt ayrılınn çünkküüü çokk zorluklar çekeceksinizzz

Üye
    denizkızı Avatarı

Gerçek Adı
    Şilan
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    19:27
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    35

bazı soruları sormak için biraz geç kalınmış bence..madem bu kadar emin değildiniz bir şeylerden neden nişanlandınız..nişanlanmak bir şeyleri yarılamak demek değilmidir..peki madem seviyorsunuz bu noktaya kadar geldiniz şimdi neden ama... diyorsunuz...eğer ama dediyseniz bence ilişkiniz yenik duruma gelmiştir...sonuçta bizler neler desekte kararı verecek sizsiniz ama karşınızdaki insanıda düşünecek olursak nişanlanmak gibi bir adım atılmış bu saatten sonra siz vazgeçince onun ruh hali nasıl olacak...elbetteki sırf o üzülecek diye devem ettirin demiyorum ama keşke bazı şeyleri önceden hesaba katsaydınız...kararınız ne olursa olsun size saygım sonsuz ama "sevmek bir çok şeyi göze almaktır" der bir şarkıda....

MAAVII
    Misafir Üye
    MAAVII Avatarı

maddi açıdan bi problemimiz yok manevi açıdan hiçbir destek göreme beni youyor karamsarlığa sokuyor... hepinize tekrar teşkkürler forumlardan baya bişeyler öğrendim yani soramadıklarım falan çok vardı özelden cevaplayanlarada ayrıca teşekkürler.

Üye
    izzet42 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sen kafanda bitirmişssin zaten kardeşim, bitirmemiş olsaydın iki yıldır sevdiğin tanıdığın biri ( üstelik bi de nişanlanmışsın ) ile olan ilişkini, nişanlını ve seni hiç tanımayann bizlerin önüne atmazdın...
    Ha soruna cevap vermek gerekirse, yapamazsın kardeşim çünkü sen de sevgi bitmiş...kalbini rahatlatmak için de bizlerin vereceği cevabı ( ki cevap zaten hazır çoğumuza göre " olmaz, yapamazsın " ) bekliyorsun...
    Hem neye garantin varda bu hayatta bir insanı böyle kolay harcayabiliyorsun...Belki sen ondan kötü olacan sana o bakacak evliliğin boyunca...
    Sevgi kolay bulunan bir şey değil,,,Hele de bhu devirde seni gerçekten sevebilen birini bulmak çok zor...
    Umarım nişanlında senden soğumuştur ya da hiç sevmemiştir. Yazık...

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon