Sayfa 7 / 23 İlkİlk ... 3456789101117 ... SonSon
Toplam 336 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Hüsmen Avatarı

Son Giriş
    09.07-2012
    Saat
    01:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benim oglum hamileligimde sapasaglamdi herseyi normaldi saglikliydi dogurabilirdim ! Peki ne oldu? O anne karninda saglam oglum dogum sirasinda oksijensizlikten özürlü kaldi ve sunu ögrendim herkes bir engelli adayidir anlik hatalarda sakat birakiyor yani anne karnindayken özürlü ve dogdukten sonra özürlü olan bebekler arasinda hic fark yok

Üye
    effe Avatarı

Gerçek Adı
    kuzey
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kesınlıkle alınmaz aldırılmaz yazıktır gunahtır unutmayın kadrınız neyse onu cekersınız allaha sıgının yanlız omdam yardım dıleyın...ben 2 senelık evlıyım 2 aylık bır kızım var testlerde down sendromu olabılır dedıler ama aldırmam dedım yaradan nasıl uygun gorursekımse buna karsı cıkamaz dhada buyuk cezalandırırlırsınız unutmayın kızım allah a sukur hersey yolunda hıcbır sıkıntısı yokk allah ıma cok şükür...aynı sekılde bacanagımın cocuguna bacagı yok dedıler oda aldırmam dedı cocuk hıcbır sıkıntı yok allah a sıgının allah yar ve yardımcınız olsun..(ılk bebegımız 2 aylık ıken anne karnında kalbi durdu kader ve mukadderat)

Üye
    arkeoloi_01 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin dağ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana/seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kimse bu dünyaya çile çekmeye gelmez....

Üye
    iremsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selmacım ikinci çocuğumda yaşım birez ileriydi ve 9 ay boyunca endişe ettim sorun varmı dıye ailemden ve doktorumdan habersız ıkıncı bır doktorda benı takıp edıyordu...doğum dan bır yıl sonra kendim işitmemde sorun yaşadım ...hıç engellı yakınım olmamıştı ona rağmen endişeliydim ve sonradan başıma geldi...hamılelıklerimin öncesinde başıma gelseydi hepten endişeli olurdum seni çok iyi anlıyorum
    aldırmazdım diyenler hamılelıklerınde nıye doktora gıdıyor ozaman?

Üye
    Selma Güneş Avatarı

Gerçek Adı
    Selma Güneş
    Son Giriş
    04.08-2014
    Saat
    01:09
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Sevgili İremsu , değerli dostlar

Bedensel engelli olarak hayatın zorlukları ile başa çıkma çabası içindeyiz. Ama zihinsel engelli kardeşim, Teyze kızım , ne kendi başlarına hayatlarını sürdürme ne de tehlikelere karşı kendilerini savunma gücüne sahipler. Hayat ve insan müsvetteleri öyle acımasız ki. Alay edilmek , tacize karşı savunmasız olmak.. Bu yavrular bizim olmadığımız zamanlarda nasıl yaşar.....

Üye
    ergincengiz Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    18:00
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    8

insan kendi cocuğuna nasıl kıyabilir.belki sonrası daha hayırlı olur herşey allah ın elinde deyilmi velki öbür dünyada mükafatı büyük olacak

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

Bu kadar zor olmazsa mükafatı da bu kadar büyük olmazdı...En büyük doktor olan Allah a dua edin size en kolay olanı versin..siz aklınızca tedbir alırsınız daha büyüğü olur...şo hikayeyi ddüşünün.. tassavvuf erbaplarından birininyanındayıllarca hizmet eden mürüt dayanamaz ve mürşidinden kendisinin de keramet sahibi olmasıını ister..
    mürşit :-oğlum sen hazır değilsin? der
    adam ısrar eder ve kalp gözü açılır
    kimsenin duymadığı sesler işitir.. kuşların konuşmasını .hayvanların kendi arasındaki konuşmaları gülümseyerek duyar
    birgün kköğpek ile horozun konuşmasına tanık olur..kopek horozdan şikayetçidir..herşeyi kendisinin yediğini;ama kendisine hiç yemek artığı bırkmadığını söyler.
    horoz:
    -Yarın efendinin keçisi ölmek üzere hasta olacak efendi de onu kesipziyafet verecek o zaman gelsin kemikler..yemekler..
    adam:-Vaay! demiş ölmeden hemen satayım demiş ve ogün pazara götürerek satmış..yav..bu hayvanların iyiki dilini öğenmşim demiş..
    sabah yine pencere önündeki horozi-köpek muhabbetin kulak kabartmış.. köpek:-hani keçi kesilecek ziyafet verilecekti? demiş
    horoz:
    -üzülme bugün efendinin ineği olecek kadar hasta olacak efendi mecbur kesecek sen merak etme demiş..
    adam durur mu hemen ineği elden çıkarmış..
    ertesi gün adam keyifle kulak kabartmış
    kopek:
    --Artık sana güvenmiyorum.. demiş- hani ziyafet* demiş...
    horoz:- Üzülme.. bugün efendimiz ölecek...çok misafir gelecek..bir çok hayvan kesilecek ve sen ete, ben yemek artıklarına doyacağız demiş...
    adam:-Aman Allahım! demiş ve koşarak mürşidinin yanına gitmiş.
    yana yakıla olanları anlatmış..mürşit :--oğlum, demiş''sen ilim talebesiydin ve çok önemli işlerin vardı sana gelen belayı ilminin ve hizmetinin hatırına keçine verdi.. ama sen uyanıklık yaptın.. onu sattın. sonra buna karşılık daha büyük bir bela senin kaarşılığında ineğine verildi..sen yine uyanıklık yaptın ve onu sattın..şimdi bu uyanıklık ve kadere rıza göstermemenin cezası olarak bela senin başında ve artık geri çeviremezsin..ben sana dedim bu yük çok ağırdır ve sen o olgunlukta değildin .ısrar ettin..sonucuna katlanacaksın...
    KADER SADAKA VE DUA İLE DAHA HAFİF BİR HALE DÖNÜŞEBİLİR...NİCE SAĞLAMLAR ÖZÜRLÜ, NİCE ÖZÜRLÜ DENİLENLER SAĞLIKLİ DOĞDU..HAYAT BİR SU GİBİDİR..HER AN BULANABİLİR...Allah a daima dua edin..SİZİN OLAN HİÇBİR ŞEY YOKTUR..HER ŞEY EMANETTİR..SİZİN OLSAYDI ÖLÜRKEN GÖTÜRÜRDÜNÜZ...SELAM VE DUA İLE....

..
    -

Yasaklı Üye
    Münir Avatarı

Gerçek Adı
    Münir
    Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA / ALANYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İşi hacıya hocaya bağlayıp çözmüşsünüz maşşallah.

Bu sorunun tek cevabı yine şu soruda gizlidir : SİZ ÇEKTİĞİNİZ ÇİLELERİ ÇOCUĞUNUZDA ÇEKSİN İSTERMİSNİZ.

HAYIR.

Öyleyse cevap belli, hiç tereddüt etmem.

Hiç konuyu ilahiyata bağlamayın bence... Ama illede bağlacaksanız öbür tarafta inananlara sorulacak şu soryuya hazırlayın... sen bile bile bu çocuğa neden çile çektirdin ???...

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:14
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    123

Evet Münir soruyu sormuşsun cevabınıda vermişsin.
    Peki sen özürlü olarak neden bu çileyi çekiyorsun?O çocuğun yaşamama kararındaki soğukkanlı tavrını kendi yaşamında neden gerçekleştirmiyorsun.Bu konuyu sadece dini açıdan değerlendirmemeli vicdan denen bir duyguda var.Ben hala doğanın akışına müdahale etmemek gerektiğini düşünüyorum.

Yasaklı Üye
    Münir Avatarı

Gerçek Adı
    Münir
    Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA / ALANYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vilanjik;
    Ne yapayım ? İntiharmı edeyim söylediğimin doğruluğunu ispat etmek için?

Ben sonradan engelli oldum ama eğer anne karnında benim engelli olacağım belli olsaydı, annemin hiç tereddüt etmeden beni aldırmasını isterdim.

Üye
    lara belen Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

selam dereğli dostlarım bir insan kürtaj olursa zaten çok günahtır ama benim evladım canım kanımsa engelli bile olsa hatta bir organı bile olmasa onu hayatta almam bir canlıyı öldürmek ne demektir biliyormusunuz büyük bir günahtır vede onunda yaşamaya hakı yokmudur sizce söyleyin bana arkadaşlar

Üye
    Veritas Avatarı

Gerçek Adı
    Doğa
    Son Giriş
    05.08-2015
    Saat
    18:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konu çok sık karşıma çıkmaya başladı. Bu kararı almak durumunda kalan arkadaşların halet-i ruhiyesini okudum. İnsan başına gelmedi mi çok daha rahat konuşur elbette. Büyük konuşmak istemem ama şu anki bekar halimle çok rahat söyleyebilirim ki eşimle bu konu üzerine etraflıca konuşup tartışıp düşünüp aldırmak istediğimi söylerdim. Eşimin de benim diğer yarım olduğunu düşünerek buna karşı çıkacağını hiç varsaymıyorum en bencil halimle. Ayrıca yine bekar halimle kürtaj vaktinde kendilerinin bir embriyodan başka birşey olmadığını düşünüyorum.

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:14
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    123

Münir;
    Ben anne karnına düşmüş özürlü bir bebeğin bile yaşam hakkını savunurken,sizin intihar etmenizi nasıl isteyebilirim.Ben sadece sizin fikirlerinizden yola çıkarak sorunun çözüm noktasını sizin felsefenize göre dillendirdim.Söyleminizin eyleminizle uyuşmadığını hatırlatma gereği duydum.Yine aynı şeyleri savunuyorum.Böyle bir düşüncenin insanlar arasında kanıksanması arkasından daha farklı düşüncelerinde yolunu açacaktır.Hitler bir günde Hitler olmadı.

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kimsenin böyle bir lüksü yok.herşey bizim istediğimiz doğrultuda olsaydı ne güzel olurdu.ama o zamanda çabalar azimler ve hedefler olmazdı.hiçbirşeyi yaradandan iyi bilemeyiz..

Üye
    lara belen Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bence almayın varsada arkadaşlarım olurmu

Sayfa 7 / 23 İlkİlk ... 3456789101117 ... SonSon