Sayfa 23 / 23 İlkİlk ... 131920212223
Toplam 336 mesajın 331-336 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    agider Avatarı

Gerçek Adı
    Adnan
    Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Biz insanlar kendimize öyle nankörüz ki, olmayan bir uzvumuzun ya da sağlığımızın değerini o varken bilmeyiz, şeker hastasının şeker hastası olmadan önceki tatlı-tuzlu-unlu gıdaların değerini bilmeden, şeker hastası olana kadar tüketmek gibi..
    Dediğim gibi kendimize öyle nankörüzki hep eksiklerimizi düşünürüz; niye böyleyim, neden eksiğim, keşke şöyle olsaydım der dururuz ama sağlıklı olan yanlarımızın değerini hala bilmeyiz. Bardağın boş tarafı değilde dolu tarafına baksak, olmayan birşeyin derdini çekmek yerine, olanın kıymetini bilerek hayatımızı daha da çekilebilir getirmenin bir yol olduğunu bir çoğumuz bilmiyoruz. Engelli olmak şükretmenin eş anlamı bence.
    Benim iki tane elim iki tanede gözüm vardı, şimdi ikisindende birer tane var doğuştan engelli biri değilim ama sonradan engelli olmanın doğuştan engelli olan birinden zor hayatı yaşadığını düşünüyorum.
    Konuya cevap olarak, engelli olan biri için hayat; omuzlarda iki kat daha ağır yük demek. Benim çocuğum olsa ben ölene kadar onun iki kat yükünüde omuzlarımda taşırım, taşırımda bu onun için hayatı kısmen yaşanır hale getirir, yinede yeterli olmaz. İyinin kötüsü, mutlunun mutsuzu, tevazunun kibiri yani bu dünyada herşeyin bir zıttı olduğu gibi sağlıklının sağlıksızı olması doğamız gereğidir. Engelli bir bebeğin dünyaya gelmesini izin verip vermemek benim kararım olamaz, elimde olsa tabiki izin vermem ama Kürtaj konusunda birinin ne kadar engellide olsa dünyaya gelmemişte olsa dünyaya gelme ve yaşama hakkını elinden alamam.

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

Bazı arkadaşlar henüz doğmamış falan demişte, anne karnındaki cenin de canlıdır arkadaşlar. Kürtaj konusu öyle kolay bir konuda değildir. Bilgi çağındayız araştırın okuyun izleyin kürtaj videoları sayfalar dolusu dökümanlar mevcut herşey açık ve net, kürtajla alınan ceninlerin hangi ülkeler tarafından satın alındığını, makyaj malzemelerinde kullanıldığını ABD, Fransa ve diğer Avrupa ülkelerine kamyonlar dolusu ceninler gittiğini Türkiye'nin de gizli cenin üssü olduğunu ve daha fazlasını öğreneceksiniz. Dilerim hiç bir anne baba evlatları için böyle bir kararı vermek zorunda kalmaz.

Üye
    devran29 Avatarı

Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

hayır allahın verdıgı bır candır o sakın

Üye
    hacer demirbilek Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    ÇANKIRI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    4

Aynı duruma bende düştüm ben kas hastasıyım hamile kaldım muayene ye gittiğimde doktor doğum yapamazsın dedi bebegin benim hastalığımı taşima riski% 50dedi ben korktum yıllardır zor bihayat yaşıyorum zaten ama bebeğim yaşamasın dedim bide benim ölum riskim vardı eşimle konuştuk zorda olsa karar verip aldırdık şimdi yaşamış olsa 8yaşında olcaktı amA Rabbim nasip etmedi olmadı anne olamayacagım duygusu çokk yaralıyor beni.çoğu geceler ağlıyorum doğsaydı şu yaşta olcaktı diyorum bana annem derdi diyorum ama maalesef(sizde çok iyi düşünüp karar verin rabbim yar ve yardımcınız olsun

Üye
    Wesley Avatarı

Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    19:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bence böyle bir durum gelirse başınıza asla o çocuğu doğurmayın belki çocuğunuz olmayacak diye üzüleceksiniz ama unutmayın o da bu hayatta yaşayacak açıkçası bu hayatta engelli olarak yaşamak kolay değil ileride keşke doğmasaydım diyebilir kendine sırf anne ve baba mutlu olacak diye bir çocuğu ömür boyu zor şartlarda bırakmaya kimsenin hakkı yok bu hayat anne ve baba ile yaşanmıyor çevreyle yaşanıyor akrabalarla kısaca dışardaki insanlarla yaşanıyor hiç kimse engelli doğmak istemez mesela ben 22 yaşındayım kas hastalığım var günlük hayatımı asla etkilemiyor ama asla evlenmeyi düşünmüyorum çocuğum olsun istemiyorum ben bile bu yaşıma kadar neler çektim insanların dalga konusu oldum bana ailem yaşamak ister misin diye sorsa istemiyorum derdim benim düşüncem budur

Üye
    Nafe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Azerbaycan
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ne olursa olsun bi cocugun dunyaya gelme hakkini elinden almaya kimsenin hakki yok,cocuk engelli oldugu icin oldurulecekse ben o anne babaya diyecek soz bulamiyorum
    engelli ya da saglam ne fark eder o Allahin verdiyi can,Allahdan gelen nimet nasil kabul edilmez??

Sayfa 23 / 23 İlkİlk ... 131920212223