TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 23 / 24 İlkİlk ... 13192021222324 SonSon
Toplam 353 mesajın 331-345 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    agider Avatarı

Gerçek Adı
    Adnan
    Son Giriş
    25.12-2020
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Biz insanlar kendimize öyle nankörüz ki, olmayan bir uzvumuzun ya da sağlığımızın değerini o varken bilmeyiz, şeker hastasının şeker hastası olmadan önceki tatlı-tuzlu-unlu gıdaların değerini bilmeden, şeker hastası olana kadar tüketmek gibi..
    Dediğim gibi kendimize öyle nankörüzki hep eksiklerimizi düşünürüz; niye böyleyim, neden eksiğim, keşke şöyle olsaydım der dururuz ama sağlıklı olan yanlarımızın değerini hala bilmeyiz. Bardağın boş tarafı değilde dolu tarafına baksak, olmayan birşeyin derdini çekmek yerine, olanın kıymetini bilerek hayatımızı daha da çekilebilir getirmenin bir yol olduğunu bir çoğumuz bilmiyoruz. Engelli olmak şükretmenin eş anlamı bence.
    Benim iki tane elim iki tanede gözüm vardı, şimdi ikisindende birer tane var doğuştan engelli biri değilim ama sonradan engelli olmanın doğuştan engelli olan birinden zor hayatı yaşadığını düşünüyorum.
    Konuya cevap olarak, engelli olan biri için hayat; omuzlarda iki kat daha ağır yük demek. Benim çocuğum olsa ben ölene kadar onun iki kat yükünüde omuzlarımda taşırım, taşırımda bu onun için hayatı kısmen yaşanır hale getirir, yinede yeterli olmaz. İyinin kötüsü, mutlunun mutsuzu, tevazunun kibiri yani bu dünyada herşeyin bir zıttı olduğu gibi sağlıklının sağlıksızı olması doğamız gereğidir. Engelli bir bebeğin dünyaya gelmesini izin verip vermemek benim kararım olamaz, elimde olsa tabiki izin vermem ama Kürtaj konusunda birinin ne kadar engellide olsa dünyaya gelmemişte olsa dünyaya gelme ve yaşama hakkını elinden alamam.

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    455
    Verilen Beğeniler
    408

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Bazı arkadaşlar henüz doğmamış falan demişte, anne karnındaki cenin de canlıdır arkadaşlar. Kürtaj konusu öyle kolay bir konuda değildir. Bilgi çağındayız araştırın okuyun izleyin kürtaj videoları sayfalar dolusu dökümanlar mevcut herşey açık ve net, kürtajla alınan ceninlerin hangi ülkeler tarafından satın alındığını, makyaj malzemelerinde kullanıldığını ABD, Fransa ve diğer Avrupa ülkelerine kamyonlar dolusu ceninler gittiğini Türkiye'nin de gizli cenin üssü olduğunu ve daha fazlasını öğreneceksiniz. Dilerim hiç bir anne baba evlatları için böyle bir kararı vermek zorunda kalmaz.

Üye
    devran29 Avatarı

Son Giriş
    11.01-2020
    Saat
    02:24
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

hayır allahın verdıgı bır candır o sakın

Üye
    hacer demirbilek Avatarı

Son Giriş
    23.01-2021
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    ÇANKIRI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    5

Aynı duruma bende düştüm ben kas hastasıyım hamile kaldım muayene ye gittiğimde doktor doğum yapamazsın dedi bebegin benim hastalığımı taşima riski% 50dedi ben korktum yıllardır zor bihayat yaşıyorum zaten ama bebeğim yaşamasın dedim bide benim ölum riskim vardı eşimle konuştuk zorda olsa karar verip aldırdık şimdi yaşamış olsa 8yaşında olcaktı amA Rabbim nasip etmedi olmadı anne olamayacagım duygusu çokk yaralıyor beni.çoğu geceler ağlıyorum doğsaydı şu yaşta olcaktı diyorum bana annem derdi diyorum ama maalesef(sizde çok iyi düşünüp karar verin rabbim yar ve yardımcınız olsun

Üye
    Wesley Avatarı

Son Giriş
    18.07-2019
    Saat
    00:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bence böyle bir durum gelirse başınıza asla o çocuğu doğurmayın belki çocuğunuz olmayacak diye üzüleceksiniz ama unutmayın o da bu hayatta yaşayacak açıkçası bu hayatta engelli olarak yaşamak kolay değil ileride keşke doğmasaydım diyebilir kendine sırf anne ve baba mutlu olacak diye bir çocuğu ömür boyu zor şartlarda bırakmaya kimsenin hakkı yok bu hayat anne ve baba ile yaşanmıyor çevreyle yaşanıyor akrabalarla kısaca dışardaki insanlarla yaşanıyor hiç kimse engelli doğmak istemez mesela ben 22 yaşındayım kas hastalığım var günlük hayatımı asla etkilemiyor ama asla evlenmeyi düşünmüyorum çocuğum olsun istemiyorum ben bile bu yaşıma kadar neler çektim insanların dalga konusu oldum bana ailem yaşamak ister misin diye sorsa istemiyorum derdim benim düşüncem budur

Üye
    Nafe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Azerbaycan
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Ne olursa olsun bi cocugun dunyaya gelme hakkini elinden almaya kimsenin hakki yok,cocuk engelli oldugu icin oldurulecekse ben o anne babaya diyecek soz bulamiyorum
    engelli ya da saglam ne fark eder o Allahin verdiyi can,Allahdan gelen nimet nasil kabul edilmez??

Üye
    Eylülce Avatarı

Son Giriş
    08.09-2020
    Saat
    13:46
    Yaşadığı Yer
    Dünya gezegeni
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    11

Bebeğimi dünyaya getirirdim tereddütsüz.O cana asla kıyamazdım.

Üye
    Sizosalgun Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:31
    Yaşadığı Yer
    Dört Duvar Arası
    Alınan Beğeniler
    133
    Verilen Beğeniler
    109

kardesım kürtaj ınsan oldurmektır o bebek yaratılıstan yaradılısa gırerken anne karnında rızkına varasıya kadar herseyı yazılıyor madem bakmıcanız ozaman bırakında devlet baksın ama öldürmeyın .

Yasaklı Üye
    GÜNEY_666 Avatarı

Son Giriş
    29.11-2020
    Saat
    22:53
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    19

zor işler zorrr Allah kimsenin başına vermesin ...
    ama şöylede bir durum var doktor engelli olacak deyip te sonradan sağlıklı doğan çocuklarda var ben biraz bu türşeyşere inana taraftayım...

Üye
    Mücahit55 Avatarı

Gerçek Adı
    Mücahit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:12
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    30

"İnsan hayatının korunması, İslam dininin beş temel ilke ve amacından biridir. Zira en şerefli varlık olan insanoğlu saygındır ve dokunulmazdır. İnsanın yaşama hakkı, erkek spermi ile kadın yumurtasının birleştiği ve döllenmenin başladığı andan itibaren Allah tarafından verilmiş temel bir hak olup, artık bu safhadan itibaren anne baba da dâhil hiçbir kimsenin bu hakka müdahale etmesine izin verilmemiştir.Buna göre, annenin hayatının korunması gibi haklı ve kesin bir zaruret olmaksızın gebeliğe son vermek caiz değildir."
    Kaynak: Din İşleri Yüksek Kurulu.
    Sadece bilgi amaçlı attım.

Üye
    doğaevrim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ..........
    Alınan Beğeniler
    2.619
    Verilen Beğeniler
    2.422

ben asla kiyamam bir bebeqi hayati boyunca enqelli olmaya mahkum etmeye...vijdan azabindan ölürüm...😿

Üye
    VİSAL-İ BAKİ Avatarı

Gerçek Adı
    Nur..
    Son Giriş
    14.05-2021
    Saat
    21:36
    Yaşadığı Yer
    Ege
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli de olsa kimse kimsenin yaşam hakkına müdahale edemez ki bu anne baba da olsa böyle. Bir de şu var: ALLAH en doğrusunu bilir, belki de engelli olmayacak.. Eğer kürtajı düşünüyorsanız bu işin bir de vicdani boyutunu düşünün derim. Hayat boyu bu yükten (vicdan) kurtulamazsınız..

Üye
    (ben) Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    🗺
    Alınan Beğeniler
    1.054
    Verilen Beğeniler
    50
    Blog Mesajları
    2

Şöyle düşünün birde doğdu yıllar sonra engelli oldu yine ölümünü ister mi ana baba

Ah ah hep bu yüzden başımıza gelenler

Kürtaj, annenin sağlığı tehlikede ise yapılır. Hayatta olan yeni gelene tercih edilir

Üye
    emreden Avatarı

Son Giriş
    07.05-2021
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    3

genlerimde şizofren varmış doğmuşum sağlam çoçuk olarak ama şizofren oldum 31 yaşlarında elden ne gelir ne yapayım ALLAH verdi çekecez bu hastalığı doğmak kaderdi hastalanmak kaderdi anne baba ama bazi anneler engelli çocuğuna benden önce ölsün diyebiliyorlar kim bakacak benden sonra ne olacak diye endişe ettikleri için örneğin sağlam çocuk: çoçuk felci geçiriyor yada havale geçiriyor engelli oluyor yani bide bu durumda bakmak lazım

Üye
    Muharrem77 Avatarı

Son Giriş
    24.04-2021
    Saat
    21:53
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    18

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben bazen dunyaya gelmeseydim der dururum. kaldı kendi durumum ortada iken böyle bir ortamda doğum yapmazdım

Sayfa 23 / 24 İlkİlk ... 13192021222324 SonSon