Sayfa 22 / 23 İlkİlk ... 12181920212223 SonSon
Toplam 336 mesajın 316-330 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bulut38 Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Değerli kardeşimiz;
    Bu konu gerçekten çok ciddi ve karar verilmesi de o kadar zordur. Ama insan hayatı her şeyden daha önemli. Düşünün yeni doğan bir bebeğiniz var ve dediler ki çocuk zihinsel özürlü. Ne yapardınız? Hemen öldürelim diyebilir miydiniz? Herhalde diyemezdiniz.

-Dinimize göre, bir cenin anne rahminde canlandıktan sonra, annenin hayatı söz konusu olmadığı sürece, hiçbir mazeretle aldırılmaz ve aldırılması bir cinayettir.
    Yoksulluk/fakirlik korkusuyla, dünyaya gelmiş bir çocuğun hayatına son vermek ne kadar çirkin ise, sakat doğacak, hayatta sıkıntı çekecek veya çektirecek diye bir çocuğu rahim dünyasında öldürmek de öyle çirkin bir zulümdür. Kur’an’da -mealen- “ fakirliğe düşme endişesiyle evlatlarınızı öldürmeyiniz. Onların da sizin de rızkınızı veren Biziz. Şüphesiz ki onları öldürmek büyük bir suçtur”(İsra, 17/31) diye ifade edilen öldürme işi, genel bir kapsama sahiptir, rahimdeki cinayetleri de içine alır. Çünkü, evlat dünyada olduğu gibi rahimde de evlattır.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    543
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Rengler Mesajı Gör
    Yani bilimin kapsadigi her sey iyidir, doğrudur deyemeyiz
    Yanlışınız var.

Bilimin kapsadığı herşey iyidir, ve diğer pek çok iddiadan hatırı sayılır mesafede doğrudur. Sizin bahsettiğiniz şey, bilim aracılığıyla elde edilen teknolojidir. Teknoloji iyi açmaçlı da olabilir, kötü amaçlı da...
    Bunu biraz indirgersek, örneğin toplama çarpma gibi işlemleri yapmayı öğrenmeniz bilimdir... Hesap kitap sırasında fahiş kar oranı kullanıp insanları kazıklamanız matematiğin suçu olmaz, sizin suçunuz olur.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    170

heheehhe bu insanlarda ha bire sakat bebek alimasin diye kiyamet kopariyo burda. kimse o bebege sormamiski sakat olarak dunyaya gelmek istermiydin diye.
    bi sorsalardi, ne bilim ne fen ne doktor ne ilac. hicbirini istemiyom derlerdi muhakkak. kolaymiymis sakat diye bi otelesinler. dokdor doktor gezdirsinler. saglam adam modeli yaratacaz diye kessinler bicsinler. hastanelerde bii suru aci cek. sanki allahin verdigi gibisi olcakti ne kadar kesselerde gene sakatsin gene sagirsin. dunyaya gelincede gitmek istemiyosun nede olsa. oysa bilmeden oluverirse bi kere kesecek doktor.

Üye
    TahaAY Avatarı

Gerçek Adı
    Taha
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    2

~K~o~Z~a~;

Size tamamen katılıyorum. Allah'ın verdiği canı Allah alır.

Üye
    bulut38 Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şükredeceksiniz dünya imtihan yeridir
    eyyüp as kıssasını okuyun derim

Üye
    Aslı* Avatarı

Gerçek Adı
    Aslı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Konunun bu kadar kişiselleştirimesi üzdü beni. Hakaret niye? Bu kadar mı empatiden yoksunuz yahu? Ben de kürtaj olmazdım ama kürtajı savunanlara tu kaka deme hakkına sahip değilim. Güzel dinimiz için, hoşgörü kelimesi sadece ibadet için mi geçerli?
    Kürtaja ben de karşıyım ama yaptıranların kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. Hunharca kahkahalar atarak yapmıyorlar bunu. O çocuğun psikolojisini düşünüyorlar. Günahı yaptıranların boynuna. Cinayetse, 13yaşındaki kızların 70lik adamlarla evlendirilmesi de cinayet. Son cümle başka bir konunun alt başlığı olabilir ama yazma ihtiyacı hissettim.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    543
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Aslı* Mesajı Gör
    Cinayetse, 13yaşındaki kızların 70lik adamlarla evlendirilmesi de cinayet. .
    Süper!
    Cinayetten bile beter. Ölmek bir an sürer.

Üye
    Ne_Mutlu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünyalı
    Alınan Beğeniler
    105
    Verilen Beğeniler
    176
    Blog Mesajları
    6

Çok zor bir karar olsa da HAYIR diyeceğim bir soru kendi adıma. Evet bende engelliyim ve engelli olarak yaşadıklarım malum. Ben o safaya geldikten sonra engelli olarak verdiğim savaşı evladım için verirdim. Artı bir sorun gibi gorunsede, vicdanımı rahatsız edecek bir karar vermezdim. Kaderciligi çok benimser bir yapı da olmasamda yaşam mücadelemi bitmedigini ve bu anlamda savaş vermem gerektigini düşünerek, evladım için canım pahasına da olsa savaşırdım.

Üye
    Bozkurt_032 Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    03.09-2017
    Saat
    14:19
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende engelliyim kardeş verdiğim daha doğrusu verdiğimiz mücadeleyi dışardaki normal insanlar vermiyo evet zor bi durum ama mükafatıda büyük olur inşAllah. boşuna inmedi o ayet
    "Allah sabredenlerle beraberdir." sabır sabır hayatın kolay olmicak o çocuğun hele hiç kolay olmicak ama dünya imtihan yeridir herkes birşeylerle imhitah olur sizin ki de budur. aldırırsan cinayet işlemiş gibi olursun sabredersen mükafatını ahirette alırsınız inşAllah...

Üye
    denizci35 Avatarı

Gerçek Adı
    temel
    Son Giriş
    23.08-2017
    Saat
    02:06
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

burda çoğu kişi engelli ve kendine kıyabilirmi engelli diye, imkansız can tatlıdîr çocuk ta engeliyle gelmiş onunda yaşamaya hakkı vardır ben öyle düşünüyorum. ama tabi ki kişinin Allahla kendi kararı Anneye sabırlar diliyorum bir çırpıda karar vermemesini istiyorum gerekirse kendi büyükleri yol göstersin ileride pişman olmasın tıp herzaman gelişiyor

Üye
    Inan Avatarı

Gerçek Adı
    NİL
    Son Giriş
    05.12-2014
    Saat
    23:59
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bu durumu yaşadım bir ilaç kullandıgım ıcın bebeğimin eklemlerınde sorun olabılıcegını soyledı doktorlar bu sadece tahmınımız, daha kotude olabılır , aldırmak ıcın zamanınız var dedıler. ama aldırmadım aklımdan da geçirmedim cok sukur elı ayagı duzgun cok ta yakısıklı bır oglum var bızım de karsımıza otızm cıktı bu durumla alakası var mı bılemıyorum cok kosturduk caba harcadık degermı dıye dusundugumde oglumun gulusu aklıma gelıyor değer be dıyorum herşeye deger... onu yaratan Rabbım elbet ona gore bırseyler dusunmustur dedım Demekkı benım de ımtıhanım buydu.. cok sukur cok ıyı durumda yaşıtlarının bılmedıgı seylerı bılıyor sadece kendını anlatacak kelımelerı secemıyor kısa konusuyor Bazı arkadaslarımız demıskı siz ölsenız ona kım bakacak. Rabbım çok büyük onun herşeye gücü yeter.. Çocuklarımız bıze Rabbimin emanetıdır sız sıze verılen emanete yaşadığınız muddetçe sahip çıkın yeter..

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sacma sapan dusunceler bu yorumların aptalca oldugunu dusunuyorum allahın verdıgı canı ancak allah alır sız kımsınızkı can alıcaksınız kurtajın dındekı onemı sudur eger annenın yasamına etkıleyıcek bır kronık travma var ıse ozaman annenın hayatı ıcın kurtaja ızın verılır bızler sonradan engellı olmadıkmı ozaman bızlerıde oldursunler hangınız hayatına kıyabılır enbuyuk engel ınsanın yuregındekı aklındakı engeldır dusunce olarak sen ıdrak edemıyorsan esıl engel budur

Üye
    Hasan DURMUŞ Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yazılanları biraz gözden geçirdim bazı arkadaşlar sanki isyan edercesine yorum yapmışlar,aslında sorunun cevabini engelli olarak yaşayan bizler çok açık biliyoruz ama malesef nefsimize yenik düşerek isyankar yorumlarda yapıyoruz insan hayatı cenin ana rahmine düşmesiyle başlar dünyaya gelip gelmemesi bizim elimizde olan bir şey değildır engelli bir çocuğun aldırılması bizim elimizdeyse peki bizler engelimizle yaşamak zorundamıyız kolaysa sonlandıralım yaşantımızı zor değilmi demek ki her yaşam yaşamakla güzeldir bu engelli engelsiz fark etmez öteki dünyada engelli veya engelsiz diye bir kavram olmayacağına göre her ne şekilde olursa olsun insan yaşamalı vede yaşadığından zevk almalıdır;

Üye
    MUHAMMED YAKIN Avatarı

Gerçek Adı
    MUHAMMED YAKIN
    Son Giriş
    28.04-2017
    Saat
    16:18
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli doğanlara sormak istiyorum annenizin sizi aldırması ister miydiniz? sonradan engelli olanlara soruyorum engelli olduktan sonra anne veya babanızın sizi öldürmesini ister miydiniz? ya da cok saglıklı bi cocuk getirdiniz (ALLAH MUAFAZA) başına bişey geldi daha 1-2 günlükken (sonradan olan bişey) napardın cocugu öldürür müydün? peki o zaman neden karnındaki bebeği aldırıyosun be gaddar vermediğin bi canı sırf engelli diye aldıramazsın vermediğin bi cana kıyamazsın cocuk sormaz mı ahirette bunu, seni yaradan sormaz mı bunun hesabını

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Allah (cc) sizden hoşnud ve razı olsun. Hiç şüphe yok ki karşılığını ahirette en güzeli ile alacaksınızdır.

Sayfa 22 / 23 İlkİlk ... 12181920212223 SonSon