Sayfa 20 / 23 İlkİlk ... 101617181920212223 SonSon
Toplam 336 mesajın 286-300 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kafadar Avatarı

Gerçek Adı
    Muzaffer
    Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    00:38
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu sefer dini karıştırmadan konuşmaya özen göstereceğim

Hocam sperm ile yumurtanın birleştiği anda canlı oluşur diyen bilimin kendisi.
    Evrensel insan hakları bildirgesinde her canlının yaşama hakkı vardır diye bir madde var.
    Dolayısıyla zigot dahi olsa ihtimallere (olasılıklara) dayanarak bir yaşama son vermek bu kurallara aykırı değilmi?

Yanlış anlaşılma olmasın ben cinayet/cani ilişkisinde doktoru kesinlikle kastetmedim.
    Kastettiğim çocuğu aldıran ebeveynlerdir. Neticede aile istemezse kimse zorlayamaz.
    Kullandığım tabir ağır gelebilir, ismini değiştirip başka şeyler söyleyebiliriz.
    Ama bu bir insan öldürme gerçeğini asla değiştirmez.

Tüp bebek konusu ayrı bir mevzu.Ama oradada sonuç değişmez.
    Bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir. (maide 32)
    Döllenmiş yumurtayı canlı kabul eden bilimin kendisi.Yukarıda belirtmiştim.
    Eğer gerekenden fazla yumurta anne rahmine yerleştirilirse bunun sonuçları tabiki hem anne hem bebekler için ağır olabilir.
    Ancak bunun tedbirleri önceden alınmalı.
    İhtiyaçtan fazla yumurta döllenmemelidir.
    Konunun sizin gibi uzmanları daha fazla tedbir sıralayabilirler.

Olasılık mevzusuna örneğiniz pek kafama yatmadı hocam.
    Beni gözü bağlı bir şekilde otoyola bırakın, hatta araç kullanan şoförlerin gözlerinide bağlayalım.
    Ama yinede benim yaşama şansım vardır
    Ama önemli olan beni buna iten sebep ve yaptığımda/yapmadığımda katlanacağım sonuçlardır.
    Dolayısıyla olasılık mevzuunu sebep-sonuç ilişkisi içinde ele almıştım.

Tekrar özür dilerim
    Bilmeden sürçü lisan ettiysem affola.

Üye
    bleak06 Avatarı

Son Giriş
    10.09-2014
    Saat
    00:48
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnsanın doğasında gelişen ve özellikle 12 ya da 13 yaşına kadar ki dönemlere kadar ortaya çıkmayan bir kaç şeyden biri de sezgisel olarak var olan ama biçimsel olarak olmayan anne ve babalık duygusudur.
    Bir çocuğun var olma nedenini ve hayata her türlü eksikliğe ve yetersizliğe rağmen girmesine karar verecek olan insanlar tabi ki anne ve babadır. İşin biyolojik kısmı kolay anlatılır fakat duygularımız ve tercihlerimiz her zaman daha ağır basıyor bu konularda...
    Kürtaj sadece kadının annelik algısının anlayabileceği bir kavram erkekler sadece yan faktörler olarak destekleyebiliyor. İfade edişim belki farklı oldu ama yaşamın döngüsünü ve hayatın içine dahil olma süreci tamamen annenin bağımsız karar almasında yatıyor bence...

Üye
    1806 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    13:22
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Benim uç çocuğum var ikincisi otizm ucuncusunede otizm benzeri hastalik olabilir dediler tahliller o yöndeydi ELHAMDULİLLAH hicbir rahatsizligi yok hastaligi vveren de o sifayi verecekte o Allah sabrini veriyor inşallah ebedi bir CENNET sizi bekliyor sabretmeniz karsiliginda

Üye
    ebumustafa Avatarı

Gerçek Adı
    abdullah
    Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    09:39
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o canlı kendini savunacak durumda olmadıgı için sana gücü yetmedigi için onu öldürüyorsun öylemi kim öldürülmek ister sen istermisin ben öldükten sonra çocuga kim bakacakmışta benim gibi sürünmesinmişte sen öldükten sonra çocuga kim bakacak biliyomusun insanlıktan nasibiini almış vicdanlılar sen öldükten sonrasını düşünsen zaten böyle birşey yapmazsın sen bu hayatı düşünüyorsun sana zorluk olacak bu katillerin ve katilligin bir cezası olmalı

Üye
    metal Avatarı

Son Giriş
    07.05-2017
    Saat
    18:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli çocuğu bile bile dünya'ya getirmek "bana göre" hayatta yapılabilecek hele ki inanç sebebiyle ise en büyük bencilliktir.
    (savunmasız canlıyı öldürüyorsunuz, yanacaksınız doneleri demagojiden öteye gidemiyor)

Üye
    ebumustafa Avatarı

Gerçek Adı
    abdullah
    Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sende vicdan kalmamış yanacak bir kalbinde

Üye
    metal Avatarı

Son Giriş
    07.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki ben şimdi size "engelli yeni bir birey dünya'ya getirmemek için" kürtaj yaptırana katil diyorsanız sizdeki vicdanın karşılığı nedir? diye sorsam ne cevap verirsiniz?

Üye
    nurgul37 Avatarı

Gerçek Adı
    nurgul
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    7

Engelli bireyi inanc sebebiyle dunyaya getirmek bencillik olarak adlandirilrsa,engelli bir cocugu aldirmayi neye gore nasil adlandirmaliyiz.

Üye
    metal Avatarı

Son Giriş
    07.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kimine göre cinayet, kimine göre dünya'ya getireceğiniz canlının sorumluluğu.
    allah böyle verdi argümanıyla: yetiştirip emek verip dünya'ya getirdiğiniz sebze meyveyi de çürük de olsa yiyor musunuz, yoksa topraktan koparıyor musunuz? ikisi de allah'ın verdiği canlı sonuççta.

edit: kendi görüşümün doğru olduğunu savunup empoze etmeye çalışmıyorum; çocuk ve anne-baba arasındadır, kimseyi ilgilendirmez.. ama vicdansız, katil vb ithamlar hoş değil.

Üye
    nurgul37 Avatarı

Gerçek Adı
    nurgul
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    7

Curuk meyve ve sebzeden de hayvanlar yararlanir,heba olmaz.Hitler de yahudileri hangi dusunceyle yakip sabun yapti hazir olmemisken bizim yasamamizda bencillik mi olur bizi de mi yaksalar.

Üye
    gulsenn Avatarı

Son Giriş
    19.02-2015
    Saat
    17:47
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Sirine Mesajı Gör
    şehrim engelli doğanla sonradan engelli olan arasında bir fark var...
    bunu saptırmamak gerek doğmamış bir ceninden bassedioruz...
    testler boşa mı yapılıyor...sen bi tıp çevresinde bulunan bir insansın...sağlıklı nesillerin yetişmesi hata mı???
    tabikide insan sağlıklı bir bebek ister....sen şimdi istermisin sağlıksız bebeğin olsun allah korusun?acı çeksin istermisin çocuğun kör bebekler sağır olsun otostiği var bedensel engellisi var derdini anlatamaz edemez bin bir türlü hastalık sorun var minicik bir bebek bunu nasıl kaldırır...bu ötekileştirmek değil tedbir...
    bence çok sınırlı düşünüyosunuz....siz engellisiniz çektiniz diye BEBEĞİNİZDE ÇEKMEK ZORUNDA DEĞİL ARKADAŞLAR KENDİNİZ GİBİ OLMASINI BEKLEMEYİN HERKESTEN HİÇ KUSURA BAKMAYIN BEN ÇEKTİM BEBEĞİMDE ÇEKSİN DEMEYİN YAAA ÇİLEDEN ÇIKARIM İŞTE O ZAMANN
    ben engelli doğdum.demekki sana göre doğmamalıydım.senin gibilere Allah hakettiğini veriyor zaten.

Üye
    ebumustafa Avatarı

Gerçek Adı
    abdullah
    Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim engellli bir bebegin yaşam hakkını savunmamın litaretürdeki karşılıgı = insani bir davranış
    zekaya bak meyveyle insanı kıyaslıyor sen bitkilerdeki yaşam reaksonlarınyla insanınki aynımı zannediyorsun anlatayım dinle sen o bebegi canlı halde anne karnından çıkardıgında fiziki olarak yaşıyor olacak çek kolunu kopar bacagını kopar bakayım nasıl tepki veriyor git birde agacın dalını kes bakayım nasıl oluyor sen cahil oldugun için kendini birşey zannediyorsun kes artık yeter

Üye
    metal Avatarı

Son Giriş
    07.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nurgul37;

hitler örneği çok verilmiş bu tartışmada ama konuyla pek ilgisi yok(yahudiler nereden girdi onu hiç anlamadım). hitler diktatördü, sapkın fikirleriiylle ari ırk için hayattaki anomalileri yok etti. burada kimse engelli çocuk sahiplerini yargılamıyor. doğurduysa, layıkıyla bakıyorsa kendi tasarrufudur.

burada her aldırılmalı diyen doğurulmalı diyene yanlış yapıyorsun diiye çıkışmıyor. bana göre bencillik size göre vicdansızlık, ortak paydada buluşmamız gerekmiyor diye düşünüyorum.

maksadımız faydaysa kürtaj olan cenin de toprağa karışıp gübre olur dersem kısır bir tartışmaya dönüşür.

ebumustafa;

pardon ebumustafa'nın forumdaki karar merci oduğunu bilmiyordum, konuya dahil olup vakit harcadığıma üzüldüm. gene de vermiş olduğun biyoloji dersi için teşekkür. bulunmuş olduğun seviyede esenlikler dilerim sana.

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Doğacak çocuğun 1-3-5-15 yaşında engelli olmayacağının garantisi var mı? Bebek ana rahmine düştüğü anda insandır öldürülmesi cinayettir. O zaman 1-3-5 yaşındaki engelli çocukları da öldürsünler. Tıp cinayete onay verme mercii değildir. İnsan hayatını kurtarmakla görevlidir. Annenin hayatı, bebeğin hayatı kurtarılma penceresinden olay değerlendirilmelidir, öldürme penceresinden değil...

Allah hepimizi imtihanlarını kazananlardan eylesin...

Üye
    ebumustafa Avatarı

Gerçek Adı
    abdullah
    Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    esasen senin derdin islamın degerleri sen o degerlere düşmansın islam hiç bir canlıyı öldüremezsin kürtaj yasak diyor işte bu emir evlilik dışı ilişki kurupta hamile kalanların işine gelmiyor islam yalan söyleme diyor ama menfeati zedelenecekler menfeaati ve ticareti için pembe beyaz tatlı yalanlar söylüyolar islam hırsızlık yapma diyor öteki devletin malı deniz diyor nefsi arzularınıza ve o küçüçük aklınıza uymadıgı için bu degerlere düşmansınız işin aslı bu

Sayfa 20 / 23 İlkİlk ... 101617181920212223 SonSon