Sayfa 18 / 23 İlkİlk ... 8141516171819202122 ... SonSon
Toplam 336 mesajın 256-270 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Allah analı babalı büyütsün inş
    aslına bakarsanız sizlerde bi nevi haklısınız testlere rağmen sağlıklı bi bebek dünyaya getirdik dediğinizde anlıyorum kı o testlerinde bi anlamı kalmamış ve benim sürekli karşılastıgım bi olay var tv lerde hep rastlamısımdır bir anneye senin doğum yapman tehlikelidir ölebilirsin deyipte o kişinin de sağlıklı bir doğum yaptığını cogu yerde duydum bu durumda aynı.Artık doktorlarada güven kalmadı

geleleim sorunun cevabına yaşamayan hem anne baba icin hemde cocuk için cok zordur sen kıyamaz doğurursun onunda yaşamaya hakkı vardır dersin cocuk dunyaya geldiğinde sana haykırır keske beni dünyaya getirmeseydin diye iki tarafdada bi vicdan muhasebebsi yapmaya baslarsın dısardan ben doğururum demek kolaydır aslında ama yaşamayan bilemez şirineninde dediği gibi normal cocukların bile büyüme asamasında bazı zorlukları vardır ergenlık blu cağı gibi birde bunun engelli versiyonunu düsünün dahada zor hale gelir
    bakan icinde bi yerden sonra canına tak edebilir tabiki bu bakıma muhtac biri içinde zordur birine muhtac yaşamak şahsen ben cocugumun birine muhtac olarak yasamasını istemem bu vebali alamam bırakın engelli bebek dünyay getirmeyi normal bebegi bile doğurup sokaga atıyolar buna ne diyeceksiniz
    gercekten zor bi sorumluluk ister ve bunuda her insan yapamaz diye düşünüyorum

Üye
    ail özdemir Avatarı

Gerçek Adı
    toloy toloy
    Son Giriş
    18.03-2015
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aradaşlar Allah kimseyi böyle bir zorlukla karşılaştırmasın olanlarada Allah sabır versin bazı arkadaşlar yazmış bebeğin dünyaya geldikten sonra ben keşke doğmasaydım diyor.nerden biliyorsunuz öyle diyeceğini bana göre insan kendi yeni doğan bebeğini o sevimli tatlı çucuğunu öldüremiyorsa onuda öyle öldürmemesi lazım konuyla ilgili bir yaşanmış bir şey duydum kadın altı aylık özürlü bebeğini karnındayken aldırırken iğne vurulduğunda o bebeğin öürken tekmelerini çırpınışlarını hissettiğini duydumgerisi size kalmış

şimdi burdabu forma katılan aradaşlarımızın hepsine anne babası mı yardım ediyoronların sayesindemi hayatta lar

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle şu sorunun cevabı verilmeli,doğmuş bir çocuğu öldürmeyi hiç kimse tartışıyor mu,tabii ki hayır,canım canlıya kıyılır mı? itiraz eden delidir zaten.

ama ya doğmamış çocuğu öldürerek anne karnından alınması neden tartışma konusu yapılıyor ve bunu akıl sahipleri yapıyor.unutmayalım o da bir canlı,sadece gelişimini tam olarak tamamlayamadığı için anne rahmine muhtaç ve orada dünyaya gözlerini açacağı günü bekliyor.

doğmuş bir canlıyı öldürmekle,daha doğmamış bir canlıyı öldürmek arasında ben fark göremiyorum.

Üye
    fatma20 Avatarı

Son Giriş
    18.08-2016
    Saat
    20:03
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kürtaj mı asla olmazdım

ayrıca ben doğuştan engelliyim bi gün olsun doğmasaydım demedim ve bende çocuğumun yaşama hakkını elinden almazdım

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

engelli veya diil bebeğin aldırılması gerekli durumlar olabilir malesef.hükümet en doğrusuna karar vermiş,kürtaj bebek 1 aylıktan büyükse yapılmamalı,çünkü 1 aydan sonra döllenmiş yumurta canlı kabul ediliyor. o canın,engelli veya engelsiz olsun yaşama hakkı vardır.doğacak bebek belkide engellide olsa yaşamayı sevebilir,hayata tutunabilir,hatta bazen ilerleyen tıp sayesinde iileşme şansıda olabilir.üstelik 1 aydan sonra kürtaj esnasında acı bile çekiyor olabilir,azda olsa bebek.allah kimseyi mecbur bırakmasın.

Üye
    Tilsim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    8

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ASUMAN0 Mesajı Gör
    kürtaj bebek 1 aylıktan büyükse yapılmamalı,çünkü 1 aydan sonra döllenmiş yumurta canlı kabul ediliyor.
    öyle kabul edilsede aslında bebek ana rahme düştüğü an canlıdır..

derya_1986
    Misafir Üye
    derya_1986 Avatarı

Farkedildiği zamana göre değişir...Aldırmazdım diyen arkadaşlara bir sorum olacak...::::
    Aldırmayıp zihinsel sorunlu bir çocuk dünyaya getirdiniz ve ona sevgi dolu da bakarsınız, peki nereye kadar...çocukda zeka yok, kendi kendini idame edemiyor, bu ipler genelde 30 yaşında olsa bile tuvalet ihtiyacını bile bilmez, hadi canındır bakar edersin, ya sen yaşlanıp halden düştüğünde kim bakacak, esirgeme yurtlarına mı vereceksin.
    Ben size söyliyeyim ; Fiziksel değil ama zihinsel özürlü bir çocuğu aldırma imkanı varken yok doğurursanız onu hayatı boyunca eziyet çekmesi ve aşağılanması için doğurmuş olursunuz. Sizin çekeceğiniz eziyet de cabası. Çünkü sizin emek ve sevginizi bile anlayamayacak ki...Ha doğurduktan sonra bişi diyemem başa gelen çekilir tabii...

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben 1 aylıktan sonra canlanıyor derken,bilimsel verilere dayanarak öyle yazdım.bilim herşeyi doğru bilemeyebilir ama 1 aylıktan küçük bebeğin sinir sistemi gelişmemiştir,kalbi oluşmamıştır sanırım,bu konuda bilmin yanılmadığına inanıyorum.bu yüzdende bence canlı diilidir.siz neye dayanarak yazdınız yazınızı anlamadım.yinede herkesin görüşüne saygılıyım.

Üye
    Tilsim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    8

ASUMAN0;

Abdullah (îbn-i Mes 'ûd) radiya'llâhu anh'den rivayete göre, demiştir ki : Resûlullâh sallallâhu aleyhi vesellem bana (insanın hilkati atvârından) haber verdi —ki o, kendi doğru söyler, kendisine de doğru bildirilir— buyurdu ki : sizin biriniz (in hilkati mebdeinde) ana ve baba maddeleri kırk gün ananın karnında toplanır, (halka müstaid bir halde tahammür eder). Sonra o maddeler o kadar zaman (kırk gün) içinde katı bir kan pıhtısı hâlini alır. Sonra yine o kadar zaman (kırk gün) içinde mudga = bir çiğnem ete tahavvül eder. (Dördüncü tekâmül tavrında) Allah bir Melek gönderir. Ve tekâmül eden mudgaya (şu) dört kelime (yi yazması) emrolunur ki : onun işini, rızkını, ecelini, şakî veya saîd olduğunu yaz! denilir.

(İbn-i Mes'ûd demiştir ki : Abdullah'ın hayâtı yed-i kudretinde olan Allah'a yemîn ederim ki: Melek bunları yazdıktan) sonra ona ruh üflenir. (Buhari)

Anne karnındaki cenine kırk gün sonra ruh üflenmekte ve ruh sahibi olmaktadır. Ondan önce ise bitkilerdeki gibi bir hayat mertebesi vardır.

Bu yazıdan bunu anladığım için böyle dedim. Yanlış anladıysam yada yorumladıysam affedin.

Üye
    burock Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    26/34/06
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Yasal süreci aşmamış ise, ben böyle bir karar vermek istemezdim. Farklı olmak çok zor, sonucunda ne olursa olsun engelli bir birey için hayat kat kat zor oluyor.

Üye
    fatma20 Avatarı

Son Giriş
    18.08-2016
    Saat
    20:03
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki sizin aileniz sizin özürlü olduğunuzu anlasaydı sizi aldırırmıydı onu düşünün ve sonrada günahsız bir yavruya daha doğmadan kıymak nedir onu düşünün ondan sonra da aldırırmıydınız aldırmazmıydınız ona karar verin

Üye
    selo46 Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:00
    Yaşadığı Yer
    Yalova
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    16

Diyanet işleri başkanının açıklamasını dinlemenizi tavsiye ederim.

Inanç ve vijdan meselesi olay bu kadar basit.

Üye
    ^^^KoZa^^^ Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer Faruk
    Son Giriş
    14.03-2013
    Saat
    17:18
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bana bir seçim verilse idi , Yaşamayı Tercih edermi idim , Soru işareti olarak bırakıyorum Cevabı '' ? ''

Elbette şöyle bir durum var. Yaşam'a kıyılmaz. Can-a Kıyılmaz. Kürtaj islami yönden de onaylanmış bir durum değil anne sağlığını tehdit etmediği sürece. Bu konu o kadar hassastırki; Tartışmasından kaçınıyorum.

Doğuştan Engelli doğan her insan , Haline şükredebilmenin yanı sıra , Belkide hayr vardir diyebilmeli. Had-u Sena.. Yinede iyiyiz. En azından Kürtajla alınmadık-ki Meramı-mızı söyleyebiliyoruz. Y kürtajla alınmış , ve Kıyamete kadar konuşma hakkımız elimiz-den alınmış olsa idi ve daha kötüsü , canından , kanından bedenin-den , Parça aldığımız Anne Ve Bababalarımızı suçlasa idik ?

Düşünmesi bile oldukça zor inanın. Zira; İlin ismini vermeye luzum yok ta.. Çöp'e Ortalama 1500 ila 2000 Civarın-da bırakın özürlü , normal olarak dğacak çocukların kürtajla alınıp gömüldüğünü görünce bizati kendi gözlerim le insanlığımdan utandım. Vicdanım neler haykırdı ancak , bedenim sustu...

Çünki; Donup kalmıştım!...

Rabbim ne beni ne sizleri böyle bir soru ve durumla karşılaştırmasın inş.

Temennimiz bu olsun arkadaşlar.

Üye
    burock Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    26/34/06
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: fatma20 Mesajı Gör
    peki sizin aileniz sizin özürlü olduğunuzu anlasaydı sizi aldırırmıydı onu düşünün ve sonrada günahsız bir yavruya daha doğmadan kıymak nedir onu düşünün ondan sonra da aldırırmıydınız aldırmazmıydınız ona karar verin
    Şahsen ben bu kararı vercek olsam aldırırdım, bu kadar çok sağlık sorunu fiziksel sorun üzüntü vs. yaşatmaya kimsenin hakkı yok. Babamla konuştuğumda aynı düşüncede olduğumuzu daha iyi anlıyorum, bu olay tercih meselesi kişi ve ailelerin kendi kararı diyebiliriz.

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu konu açılalı yıllar olmuş hatta ilk gördüğümde yorum yapmak istedim ama vazgeçmiştim
    konu başlığına cevabım hayır...
    şu an evli değilim ama hayatta anne olmak gibi güzel, meşakkatli de olsa herşeye değeceğini bilerek şefkat gösterebilme yetisine haiz olma şansına nail olduysam bundan vazgeçmezdim
    çocuğu düşün hep engelli olcak ona eziyet olcak diyebilirsiniz, ama eğer ki yaşamla ölüm arasında tercih hakkı varsa, bunu kişi kendi verebilmeli, bir başkası benim yaşama hakkıma karışmamalı derim ben
    bana göre engelli de olsa o çocuğun da yaşama hakkı vardır ve ben engelli lduğunu bile bile onu kabul edebiliyorsam o meşakkati göze alıyorsam, bu, evladımı gerçekten çok sevdiğimi ve onu içimdeki büyük sevgiyle yetiştireceğimi gösterir. sevgiyle şefkatle büyüyen çocuk, aynı şekilde mukabele eder, yaşadıklarının kötü olmadığının bilincine kendi varabilir zaten
    tabii ki gündemde olan konu bu kürtaj, bu konuda herkes özgür iradesiyle istediğini yapabilir ben buna karışamam saygı duyarım herkes seçimlerinde hürdür, ama ben olsam aldırmazdım
    kıyamazdım o bana anne olma şansını vermişse ben de ona evlat olabilme şansını verebilmeliyim

Sayfa 18 / 23 İlkİlk ... 8141516171819202122 ... SonSon