Sayfa 15 / 23 İlkİlk ... 5111213141516171819 ... SonSon
Toplam 336 mesajın 211-225 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bir insanın çekeceği sıkıntıların ne olacağına kimse karar veremez örneğin tecavüze uğrayan bir kadını düşünün kimin yaptığını bilmiyor ve hamile kalıyor o çocuk doğduğu zaman toplumda piç olarak adlandırılma aşağılanma ihtimali çok yüksek kadın evladına baktığı zaman başına gelen acı olayı hatırlayacak bu durumda kadın çocuğu kendinden bir parcayı yok etmelimi bosnada sırp tecavüzüne uğrayan kadınların çocukları şimdi kaç yaşına geldi eceba toplum onlara nasıl davranıyor iyi davranmıyorlrsa onların acılarına son vermek için öldürmelimiyiz yada bir kadın düşünün iki çocuğu var üçüncüye hamile koca ölüyor yokluk hat safada bırakın doğacak olanı mevcut olanlara dahi bakmaya gücü yetmiyor cocuk doğarsa sefaletle karşı karşıya çok zor mücadele dolu bir hayat onu bekliyor onuda aldırsınmı dünyada tek sıkıntı çeken madur olan özürlülermi sadece bizlerinkimi dert kürtajı savunan arkadaşlar bir insanı öldürmenin ahiri cezası belli madem bu denli çekilmez bir hayat yaşıyorsunuz kendinizi öldürün günahınız vebalini kendiniz çekin ama kendimi öldürürsem chennem var diyeceksiniz o zaman sorarım size kendinizin gitmeyi göze alamadığınız cehenneme neden anneler gitmek istesin insanı yaratan allah onun ne şekilde olacağına karar verendir kimsenin buna müdahale hakkı yok kürtajı savunanlar gidin önce kuluçkadaki bir tavuğun altından 15 günlük yumurtayı alıp kırın içindeki yavruyu öldürdüğünüz zaman gözleriniz dolmuyor içiniz yanmıyorsa kürtajı savunun yok vicdanınız sızlıyorsa sözlerinizi bir daha düşünün unutmayınki o sadece bir tavuğun yavrusu birde insanın kendinden olanla kıyaslayın

Üye
    mustafa21 Avatarı

Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    00:21
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

allah kimsenin başına vermesin derim alınması çok zor bir karar

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Olaya din kuralları çizgisinde gidersek üzgünüm sizin adınıza Kalem hocam... Çünkü anne ve çocuk için riskli durumlarda bebeğin aldırılması sakıncalı değil... Anne ha doğururken ölüyor ya sakat bebeğini yaşatmaya çalışırken. Benim annem yıllarca canlı cenaze gibi gezdi... Üstelik beni doğurduktan bir sene sonra... Hayat, ne onun mücadelesini ne de benim mücadelemi tınlamadı. Acı vermeye devam etti... Benimle uğraşırken diğer üç çocuğuna adil davranamadı. Benim yüzümden kızkardeşimi emziremedi. Onun hastalıklarında yanında olamadı. Benim varlığım onu hiçbir zaman rahatsız etmedi ama ben vicdanım şekillendikçe kendimi suçlu hissettim. Şimdi benim adıma herşey yolunda. İşim var, eşim var, hayallerim ve ideallerim var. Fakat onları doğmamakla farklı bir kefeye koysam doğmamayı tercih ederdim...

Şimdi niye intihar etmiyorum? 34 yıl senin için mücadele etmiş bir insanı hayalkırıklığına uğratmak sanıldığı kadar kolay değil. Üstelik inançlarım da buna izin vermez. Benim artık sakatlıkla ilgili bir problemim yok üstelik... Hatta kendimi sakat hissetmiyorum da. Kendime bir dünya yaratmışım. Ama o dünyayı yaratana kadar anam ağladı...

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Olaya din kurallarıyla yaklaşmadıgımı, yaklaşmayacagımı çok iyi biliorsun mezo. İyi kıvırıyorsun işine gelince...
    Kurgularla verilen cevaplara dönüp dönüp yazacak değilim. Kendi kurgularınla oynamaya devam Allah selamet versin.

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar konu açılalı 2 seneyi geçmiş çocuk şuan yaşıyorsa 3 yaşına falan girmiştir biz hala bu konun asıl sahibinden bi haber alamazken yorum yapıyoruz konuyu açan arkadaşımız çıkıp çocuk yaşıyor durumu şu yada aldırdım kürtj oldu demeden yorum yapmak bence yanlış kusuruma bakmayın..

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Peki insanların sizin düşüncelerinize göre hareket etmediğinde göstermiş olduğunuz tahakküm neden? Sizin özellikle dini çizgiler üzerinde hareket etttiğinizi düşünmedim aslında. Bir de şu açıdan baktığımızda da şöyle bir manzarayla karşılaşıyoruz demekti yazımın amacı. Kullanmadığım belirteç farklı yorumlamanıza neden oldu....

Kurgularla verilen cevaplar... Sizinkiler gerçek mi? Üstelik hiçbir şekilde konunun kıyısından köşesinden geçmemiş olduğunuz halde? Ben yaşanmışlıklardan yola çıkarak düşüncemi belirtiyorum asıl siz havanda su dövüyorsunuz.

Neyse, herkesin düşüncesi kendine. Selametle...

Üye
    fındık75 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2016
    Saat
    13:26
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar allah herkese hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin .benimde birçok sorunlarla dünyaya gelen bir kızım car anne karnında doktorumuz 6 aya kadar bişey anlamadı hiçbişey altıncı aydan sonra bebek çok küçük falan dedi test lerinde de sorun çıkmadı ben başka doktorlara gittim isterseniz devlet 27 haftaya kadar gebeliği sonlandırılmaya izin veriliyo dedi ama net bişey yoktu olsada bilsekte nasıl aldırabilirdimki sonuçta canlı öyle değilmi. bebeğimin 8 ayında tek ünplikal arterli olduğunu öğrendimm onu da kndi doktorumdan değil yani benim doktorum hiçbişeyin anlamadı.doğumdan sonra birçok sağlık sorunuylada doğdu yinede allahıma şükürler olsun .. yani bebek aldırmak çok zor bi durum düşünmesi bile oyüzden allah herkese sağlıklı evlat nasip etsinn..

doktorların özürlü dediği bebekjlerde sağlam olabiliyo bunu düşünmek lazımm dimi nasip herşey..

Üye
    kzmrl Avatarı

Son Giriş
    22.02-2013
    Saat
    19:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok zor bir durum ben olsam neyapardım sorusuna cevap vermek büyük konuşmak olur. ama;
    "Yoksa kendi çektiğimiz sıkıntıları onun çekmemesi için daha doğmadan bu sıkıntıları çekmemesini mi sağlardınız?"
    işte bu karar bize ait değil, Allah'ın takdiridir. Allah onu bu şekilde dünyaya göndermişse belkide bu sana verilen bir sınavdır. ilk adımda sınıfta kalmak kolay bir seçenek olur...

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

İlerleyen tıp la beraber taşıdığımız canlıya ait herşeye vakıf olabiliyoruz.öncelikle annelik yada babalık duygusunu tatmak arzusunda olduğumuz için çocuk dünyaya getirmeye karar veririz.ona güzel bir gelecek verebilecekmiyiz diye düşünmeden.1.bencillik burdan başlar.
    2.Bencillik: son derece ilerlemiş bir tıbba sahipken daha 2 aylık bebeğimizin herşeyini bilmeye haizken,tüm bunları görmemezlikten gelip kendi cahilliğimiz içerisinde boğulur bir vaziyette bildiğimizden şaşmamak gibi bir korkunçluğumuz söz konusudur.Doktorların tüm açık net ifadeleri karşısında hala kaderciliği savunmak kadar cahilane bir davranış olamaz.siz bu bataklık bir düşünce de boğulurken yavrunuza bu bencil dolu yaşantısını sunmaya hak sahibi değilsiniz.öncelikle kendinize sorun engelli yavrunuza ne verebileceksiniz ömür boyu onun yanında nasıl olucaksınız.nasıl okutup iş sahibi eş sahibi yacaksınız.geleceğiniz en güzel şekilde tanzim edebilecekmisiniz????? yoksa camın kenarında akşama kadar oturan zavallı bir engelli halinemi getireceksiniz??
    getirmeyin dünyaya getirip onları çok daha engelli yapmayın........
    Herşeyden öte bu kadar bencil olmayın...............

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sırdaş sana katılıyorum canım..

İnsanın sağlığı sıhhati kendi elinde olan bir durum değil tamam..Ama daha kendini yetiştirememiş, yol yordam bilmeyen, maddi manevi hiçbir şeyiolmayan çiftlerin sadece içgüdülerinin dürtüsüyle kazandıkları sahip oldukları o çocuklara yazık bence! Doğurmakla anne, kazanmakla baba olunmuyor.. Böyle bilinçsiz insanların"Sakat" çocuk sahibi olması engellenmeli..

Benim böyle düşüncelerim yoktu bir olaya tanık olana kadar..Engelli çocuğuna sahip çıkamayacak kadar pasif bir anne ve baba görene kadar yoktu.. O anne babanın kendine hayrı yok ki sakat çocuğuna iyi bir eğitim sağlasın.. özel eğitimle çocuklarına fayda geleceğini bilsin.. Onlara göresakat, yatalak, geri zekalı , deli, evde yatsın dışarısı neyine vs. Bu çocuğun bir hayatı olabileceğini, imkanlar sağlanırsa insan gibi yaşabileceğinibilmeyen ve asla akıl edemeyecek insanlar olmamalı anne- baba! Çocuğun tüm bunların farkında olması ve agresifleşmesi bile anlaşılmıyor anne baba tarafından.. Ne bedenini nede ruh halini sahiplenemiyor o anne baba.. Karnını doyur altını temizle yattsın aşağa uyusun habire tamam.. Bitti görevin öyle mi..?

Sakat çocuğun sorumluluğunu taşımaya gözü kesmeyen doğurmasın kardeşim.. Olan o çocuklara oluyor.. Anadan hayır yok, babadan hayıryok, sağlığın yol vermez gidemezsin hiçbir yere..Bir insan hayatı pisi pisine ziyan oluyor... Sen keyfine kazan çocuğu, ama sana ihtiyaç duymasın, muhtaç olmasın seni gururlandırsın, utandırmasın vs.vs..

Kaliteli bir çocukluk, gençlik geçirmek için ailenin kalitesi çok önemli.. Yani kaliteli yaşayan sakat var, kalitesiz yaşayan sakat var.. Buda tamamiyle aile ile bağlantılı.. Kalitenin para pul ve eğitimlede alakası yok bence.. Eğitimsiz olupta evladına can parçalayanıda gördüm, eğitimli olupta evladından utanıp elit arkadaş grubu içinde "çocuğum yok" diyenide..

Sadece bilinçli, öğrenmeye açık ve insan evladı olmak yetiyor benim kaliteli yaşamak anlayışıma göre..

Sakat çocuğunu insan gibi yaşatamayacak olan doğurmasın... Gözü kesen doğursun..Maceraya atılıp bi insan hayatını ziyan etmeye lüzüm yok..

Bu ortamda sakat çocuk sahibi olupta "Bıktım usandım altını bezlemekten, gençliğim ziyan oldu, evlenip hayatımı yaşamak istiyorum, sakat çocuk bakmak için mi geldim dünyaya" diyen annelerde var.. Onlara tanık oldukça düşüncelerim bu anlattığım şekilde değişti benim.. Yoksa karşıydım hep kürtaja..

Üye
    muneza Avatarı

Gerçek Adı
    GÖKHAN39
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    7

Buradan Dünya ya özürlü cocuk getirmek istemeyen kürtaj ile aldıran insanlara sesleniyorum Sizler, Çok büyük konusuyorsunuz ve en büyük günah işleyenlerdensiniz
    Hiç okumadınızmı Kitap Peygamber efendimizin Hadis-i şerifine göz atmadınız mı Peygamber efendimiz Buyurmuş Cocuklara karşı gelmekten sakınınız onlara adil olunuz diye
    Cocuklar arasında AYRIM YAPMAK ALLAH'A KARŞI GELMEK OLARAK BELİRLENMİŞ BU söz 'ün üstüne dahi bir kelime yazarsanız sizler 'in vicdansız olduğu apacık ortadadır .
    Unutmayalim ki Bu dünya Temiz değildir ben böyle geldim dünya ya hiç pişman olmadım bu halimden Annem babam bile son derece mutlu Allah şükür..
    Test sonuçlarında Cocuğun özürlü olduğunu bilip aldırmayan Anne Eli Öpülecek Annedir.. Çevremde Böyle Anneleri yürekten tebrik ederim hiç sıkıntı olmadan onu büyütüyorlar.. Cocuk Bile halinden pişman değil Sevaptır ya Bu kadar Mantıksız düşünürmü insan ... Allah sana böyle vermiş sen Allah tan geleni beğenmiyorsun Bu Demek Kİ Allah a Karşı gelmek .. UYANIN...
    [/FONT]

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Gerçi soru kadınlara yönelik sorulmuş ama, çocuğun dünyaya gelmesine iki kişi aracı olduğuna göre Şirineye kesinlikle katılıyorum.

Yok ALLAH'ın takdiri-bilmem ne diye, din-diyanet, şu bu, ne olursa olsun insan hiçbir şeyin kendini bakar körleştirmesine izin vermemeli, Ben şahsım adına doğduğum için pişman değilim, engelimle ilgili ya da engelimden dolayı sıkıntı çekmiyorum, ama çok ağır engeli olan bir bebeğin durumu duygusallığa kurban edilmeyecek kadar önemli bir konu.

Ben ne yapardım sevdiğim kadın ağır arazla doğacak bir bebeğe sahip olsa, onu aldırmaya teşvik edermiydim ya da aksi yönde mi düşünürdüm bilemiyorum, bu sallapati cevap verilebilecek birşey değil, ama bu konu ne duygusallığa, ne de cehalete kurban gitmemesi gereken birşey.

Yaşam hakkı denmiş, insanların yaşam hakkı kadar kendi yaşamına son verme hakkı da vardır, nereden biliyorsunuz büyüdüğünde o çocuğun bunu istemeyeceğini? o zaman işte ya ebeveyn olarak bu hakkı onun yerine siz kullanacaksınız ya da büyüyüp kendi karar verecek ki, ikisi de kolay değil.

Üye
    murat07ant Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    14:49
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

muneza;

bende diyorum ki asıl doğurup sonra utanıp bir yerlere kapatmak günah o çocuğa gerektiği gibi bakamazsan allah verdi diye doğurma günah olacağını hç sanmıyorum

Yasaklı Üye
    Smack.That34 Avatarı

Gerçek Adı
    smack that
    Son Giriş
    22.08-2016
    Saat
    17:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eğer Çocuğumuzz özürlü doğacak olsaydı ona bu kahrı yaşatmamak için aldırtırdım veya kürtaj yoluna başvurmasını sağlardım...

Üye
    başak_98 Avatarı

Son Giriş
    07.04-2016
    Saat
    21:45
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    engelli kızımın çektiklerini gözümün önüne getiriyorum ve kesinlikle tartışmasız aldırırdım diyorum!!!!..o 14yaşında ve 14 yıldır neler çektiğini birben bilirim.14 yıl boyunca bebeğinizin ağlaması ne demek biliyormusunuz???? ben kendi hayatımdan vazgeçtim..sadece onun için yaşıyorum ve yinede onun için hiç bişe yapamıyorum
    kürtaja hayır diyenler; çaresizlik nedir bilirmisiniz??? evladınız gözünüzün önünde acı çekerken elinizden hiçbişe gelmemesi....neden ağladığını bile bilemiorsunuz...
    ben kızımın bu acıları çekeceğini bilseydim,onu asla dünyaya getirmezdim..kim ne derse desin umurumda değil...canimi dersiniz?? kalpsizmi dersiniz??
    asıl canilik;bile bile bir çocuğa bunları yaşatmak...kızımı çoook seviyorum..35 yaşındayım ve ölümü düşünüyorum ve ölümden korkuyorum.çünki biliyorum ki hiç kimse kızıma bnm gibi bakamaz

Sayfa 15 / 23 İlkİlk ... 5111213141516171819 ... SonSon