Sayfa 11 / 23 İlkİlk ... 78910111213141521 ... SonSon
Toplam 336 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Emin Avatarı

Son Giriş
    06.08-2010
    Saat
    13:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sansarak_i.bulut16;

Muhakkak zorlukları vardır, ancak bununda ona göre mükafatı vardır inşallah. Dünyada en büyük zorluklar ve musibetler Peygamberlerin başına gelmiştir. Her zorluk insanın derecesini dahada yükseltir. Eğer siz bu dünyada bu zorluklara göğüs gerip, sonsuz bir hayatın yanında bir hiç sayılacak kadar kısa olan bu ömürde Allah'a bu durum üzere hamd ederseniz inşallah Allah'ımız sizin bu sabrınıza karşılık bizlerin belki hiç bir zaman göremeyeceği, Allah'ımızın en sevdiği kullarının yanında bu dünyadaki eksikliklerin misliyle karşılığının alınmış haliyle ebedi bir hayat sürebilirsiniz. Konuya her zaman bu açıdan yaklaşmak yerinde olacaktır. Onu bu dünyaya getiren Rab'biz kimseyi sahipsiz bırakmadığı gibi, bu kardeşimizinde muhakkak rızkını verir ve ona göre size yardım eder inşallah. Ne olursa olsun hiç kimse o yavrucağın öldürüldüğünü düşünemez eminim sizde istemezdiniz. Allah kolaylıklar ve sabır ihsan etsin.

Üye
    BÜŞRA BULUT Avatarı

Gerçek Adı
    BÜŞRA BULUT
    Son Giriş
    10.08-2014
    Saat
    17:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kendim bir engelli olarak simdiye kadar bazı yaşadığım zorluklara rağmen benim çocuğum engelli olsaydı yinede dünyaya getirmeyi tercih ederdim çünkü canımdan bir parçaya kıyamazdım herhalde

Üye
    RAVZA54 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mevlam bana verecekte bende aldıracam ölemiii allahımm göstermesin amaa olsada aldırmazdımmm

Üye
    Hayatin anlamı Avatarı

Son Giriş
    13.12-2012
    Saat
    09:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Birşeyi unutmuşsunuz.. hamilelikte yapılan testler (engelli mi anomalilik varmı diye) % 100 doğru olduğu tartışılır.. Ben kürtaja hayır diyenlerdenim.. Emin arkadaşımız da olayın dini boyutunu güzel anlatmış.. Allah kimseye kaldıramayacağı bir yük vermez.. sıkıntıyı verirse peşinden de güzellikler bahşeder..

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    03:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

Çok zor bir soru büyük konuşmamak lazım. Aldırmam diyenler bu olay başlarına gelirse ( İnşallah gelmez) emin olun ki yarısından çoğu aldırır.İnsan yükü çok zordur katlanılmaz çekilmez. Bir müddet sonra yeter artık diyerek isyan seviyesine getirir. Ama aldırmak mı? Çok ağır bir şey bir canlıya nasıl kıyılacak? Katillik resmen!
    Bir laf var aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık diye. ALLAH kimsenin başına vermesin. AMİN

Üye
    meliha68 Avatarı

Son Giriş
    25.06-2012
    Saat
    23:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben engelli olduğunu bilerek çocuğumu dünyaya getirdim iyiki doğurmuşumda onun hayatını kaybetmesine vesile olmamışım bebeğim doğar doğmaz öldü çok zor çok üzülmüştüm engeline rağmen elim bomboş kalmıştı hastaneye götürdüğüm elbiseleri eve getiremedim verdim . Ama Allah hüteala verdimi testmiş mestmiş hava uzun bi süre sonra tekrar bebek düşündük dr gittik birçok tes yapıldı temiz çıktı hamileliğimde 3 lü tarama fln temiz oğlum doğdu 13 yaşında engelli adını bile duymadığımız hastalık ALLAH herşeyin hayırlısını versin kesinlikle bilseydim gene aldırmazdım..

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    02:33
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

kürtaj bu dünyada ki sınavından kaçanların basit ama sonsuz pişmanlık dolu kurtuluş yoludur..insanoğlu işte,"onun göz göre göre can çekişmesini istemem" demesi egolarının altında yatan "benim onla uğraşacak gücüm yok" diyememenin farklı bir şeklidir..bana göre..devlet bile bir bebeği anne karnındayken bu ülkenin bir ferdi sayıyo..Siz birde yaradanın size onu verirken ne amaçla verdiğini akil bi şekil de düşünün..

Üye
    oozbek Avatarı

Gerçek Adı
    ÖMER
    Son Giriş
    28.02-2013
    Saat
    08:51
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamunaleykum,

KESİNLİKLE DOĞUM olmalı,o canı veren Rabbim'dir,alacak olanda O'dur...Daha ötesi yoktur...Engellide olsa Rabbim onu sana lutfetmiştir,bu YALAN DÜNYA'da büyük bir imtihanla sınanıyoruz,asi olmak Haşa şirke girer..Lütfen bu konuda sağlıklı düşünüp karar verelim,doktorların ilk izlenim ve söyledikleri hemen kürtaj oluyor ama çok yanlış...

Selametle...

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli olarak yaşamak çok zor,asla dünyaya getirmezdim,onu çok sevdiğim için aldırırdım..

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

Birinci aileyi düşünün..
    Yeni evlenmiş bir çift..

İkinci aile akrabaları.. (onların sürecini bilmiyorum, hamilelik süreci-daha önce bilip bilmediklerini..)
    İkinci çocukları engelli bir kız çocuğu.. Ve bunlar çok yakın akrabalar.. Yaşadıkları bütün zorluklara şahitler.. Çocuk şuanda 4-5 yaşlarında.. (çocuğunda babası rahatsızlıktan hayatını kısa bi süre önce kaybetti..)

Ve üçüncü aile biz uzaktan tanıdıklarıyız, ve ben engelliyim..
    Bizim düğünümüzde bayramımızda bizimle olan birileri bunlar..
    Ailemin üzerime ne kadar titrediğine şahitler, yaşantımızı bana göre düzenlediğimize şahitler..
    Benim psikolojime şahitler..
    Ki ben aileme isyan etmem, zaten eski zamanda da bu kadar bilinmiyormuş herşey, büyük şehirlerde bilinsede kırsal kesim vs. vs..

Tekrar birinci aileye dönüyoruz, kısa bi zaman önce öğrendim ben bunu ve başlık açmayıda düşündüm baktım başlıklara bu başlığı gözden kaçırmışım..
    Bu birinci ailenin bebeği oluyor, engelli.. durumuda ağır..
    Engelli olacağını söylemiş doktor ve bile bile dünyaya getirmişler..
    Aileyle hiç karşılaşmadık, bebeği hiç görmedim.. Ama ben onların psikolojisini çok merak ediyorum.. Ve de çok kızdım kendi kendime..
    Mucize mi! beklediler acaba??
    Ameliyatla başlamışlar bu maratona zaten, ama bizi hadi boşversinler, diğer aile kendi akrabaları..
    Çekilen zorlukları bile bile, iki daha yeni hayatının baharında iki evli çift! Maddi durumları çok iyi değil..
    Kendilerini düşünmediler hadi, dini boyutunu düşündüler.. Ya da konu komşu el-elalem ne der diye düşündüler..
    Her ne akla hizmetse dünyaya getirdiler..
    O çocuğun ilerideki psikolojisini, (Allah korusun!) kendilerine birşey olursa o çocuğun ne olacağını hiç mi düşünmediler!
    O çocuk ileride bi çok şeyi yapmak isteyecek, akli yapısı oturana kadar, belli yaşa gelip olup biteni kavrayana kadar yaşayacağı,yaşatacağı psikolojik çöküntü.. Her göz göze gelişte o çaresizlik.. O bi mahzunluk, belki bi çok kesitte boyun büküşü..
    Ailenin belini büküşü..

Bence kesinlikle aldırılması gerekir, o çocuğun ilerideki hayatı düşünülmeli.. O dünyaya getirildiği gibi minik bir bebek olarak kalmayacak! Bencillik yapılmamalı.. O şu bu ne der!, felaketler peşimizi bırakmaz!, sonraki çocuklarımızında başına musibet gelir! şeklindeki düşünceler bence çok saçma..
    Evet sonradanda olabilir tabii ki, başa gelecekse zaten gelir o, ve başa gelen çekilir.. Nasıl anne karnında aldırmak canilik deniyorsa! insan hayatı bu, bi can bi nefes.. kendine özgü düşünceleriyle, nefsiyle..
    istedikleriyle.. sonraki yaşantısınıda elinden almak caniliktir! bence..

Ve belki bi çok kişi burda banada kızacak.. Belki engelli çocuğu olan aileler kızacak, sen ne anlarsın annelik, babalıktan! diyecekler.. Ebeveynlik duygusuna saygımız sonsuz, ama bende o engelli çocuğum! ve onun gözüylede benden iyi kimse bakamaz.. Bi çok yapmak isteyeceği, yapamayacağı.. içinde kalacak ukdeler.. ağlayacak ağlatacak..

Üye
    BiKuLum Avatarı

Son Giriş
    25.09-2014
    Saat
    23:56
    Yaşadığı Yer
    Almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Biz kizimizi aldirmadik allaha sükür.Allah kimseye kaldiramicagi yükü vermeceni düsünerek hamileligin son 5 ayi zorda gecse gecti...Bi anabagi yoktu ama yinede gelisiminde bi sorun yoktu...Beyinkabagi büyüktü ilkde yani zeka gelisiminde bi sorun ola bilirdi yani biz karari vermistik aldirmicaz diye ve 2 hafta sonra normelesti..yani allahdan asla ümit kesilmez.Ben eger minigimi aldirsaydim hep bi acaba olurdu bu kendi vicdanimi rahatlatmak icin degil ama doktorlarinda bi 100% bi kesin bilmislik yok ve cani veren allah kendisi alir.Ve 3gün (doktorlar anlam veremdi kusmasina)yasamla mücadele etti.Böle bi durumda esler kendinden emin ve destek olarak yola cikmalar lazim.Saglin garantisi yok. Yasanacak bi durum varsa yasacaz.Hayatta umutsuz kalmamak lazim. Allah umutsuz birakmasin kimseyi. Zorluklar atlatilcak insallah.

Üye
    RAVZA54 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

FaCia;
    okadarrr ewtt

Askıda Üyelik
    yelizzz Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    11.05-2016
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende dogururdum bunuda ALLAH VERDİ yanlızca o alır derdim ne olursa olsun o benim kanımdan canımdan oldugu için onu aldırmazdım zorluklar yasayacak olsamda bunu yapmazdım onun canına kıymazdım

Yasaklı Üye
    romeo10 Avatarı

Gerçek Adı
    Doğukan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence bu soRu çok sacma olmuş.böyle bir şeyi yapan varsa,zaten onun akıl sağlığından şüphe ederim.sağlıklı insanın böyle bir canilik yapabileceğini düşünmüş olmak bile beni gerçekten çok sinirlendiriyor.ALLAHIN VERDİĞİ CANI,BAŞKASININ ALMASII AFFEDİLEBİLİR BİŞEY OLAMAZ!!!

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:12
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hasan beyrabbim şifasını versin inşallah ilerki zamanlarda o sorun geçici bi soruna dönüşür geçer gider inşallah,yaşayan bir aile olarak anlatayım biz yaşadık abimin eşi bebegini anne karnında beyninde su var dediler bu çocuk sakat dogacak aldırın dediler 3 ,4 ay anlatması çok zor bi günler yaşandı zaman ilerledikçe rabbim büyüklügünü gösterdi çocukta bişey yok beyninde su vardı yok olmuş ama dediler böbrek sorunu var bir böbrek büyük buna şükür dedik dogum yaptı korktugumuz olmadı allaha bin şükür nur topu gibi bi kızımız oldu rabbim herkese nasip etsin saglıklı bi şekilde.hasan bey bilmiyorum özür dileyerek soruyorum ne gibi sorun var dediler sonuç ney yani onu söylermisiniz lütfen..

Sayfa 11 / 23 İlkİlk ... 78910111213141521 ... SonSon