Sayfa 10 / 23 İlkİlk ... 6789101112131420 ... SonSon
Toplam 336 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zübüş Avatarı

Gerçek Adı
    zübeyde
    Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu iş aynı bakamadığı halde 5-10 tane çocuk yapıpta allah rızkını verir demeye benzemiş.Bende çocuğun engel durumuna göre karar verilmeli diye düşünüyorum.Kimse kendi rahatım bozulacak diye aldırma düşüncesinde değil.Herşeyiyle düşünmek gerekiyor.Annem her zaman ''Elin yüreği ele acımaz ''der.Günah olduğu tabiki bir gerçek ama kendi işini kendi göremeyecek durumda olan bir insana anne babası ölünce kim bakacak?

Üye
    Emin Avatarı

Son Giriş
    06.08-2010
    Saat
    13:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zübüş Hn. zaten sorun bu noktada meydana çıkıyor, ne olacağını biz bilemeyiz Allah bilir. Meteoroloji yarın hava yağacak diyor, bulutları izliyorlar evet görünen 2 kere 2 dört eder gibi görünüyor bu bulutlar bu şekilde devam ederse buraya yağmur yağacak. Sonra bir bakılıyor yağmur yok. ne oldu? Bir anda beklenmedik bir şey olmuş ve bulutlar yönünü değiştirmiş. Yaptığımız hata burada. Ne olacağını bilemediğimiz halde öyle olacakmış gibi hüküm veriyoruz. Eğer biz bu çocuk nasıl büyüyecek nasıl kendine bakacak şöyle olursa şu işler nasıl olacak diyerek kendimize dert edersek o zaman şunuda söylememiz gerekmezmi? ya ben karşıdan karşıya gecerken bana araba çarparsa ölürsem yada sakatlanırsam diye. Bunu düşünmeye benziyor. Bunu düşünerek bir şeyler yapmakta bence çok saçma. Yaşadığımız ortamda her an herkese herhangi bir şey olabilecekken biz tahminler doğrultusunda canları yokediyoruz.

Üye
    mevlude Avatarı

Gerçek Adı
    Mevlüde
    Son Giriş
    11.04-2013
    Saat
    14:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Ümraniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu dünyada olan herşey bir sebep üzerinedir. belki senin engelli doğacak diye aldıracağın o bebek tüm engellilere ışık olacak bilemezsiniz o yüzden eğer ALLAH onu senin olsun istemişse muhakkak bir sebebi vardır aldırmak kesinlikle yanlıştır ve büyük günahtır.

Üye
    ww_xxx72 Avatarı

Son Giriş
    22.02-2011
    Saat
    01:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende bir engelli annesi olarak hayır diyorum oglum gözümün önüne geliyor su anda sen saglıklısın istiyorum sen özürlüsün seni istemiyorum asla allahın verdigi canı ancak allah alır bir zerresini yaradın bakıyım allahım engelli verdiyse kolaylıgınıda verir BEN HAYIRRRRRRRRRRRRRRR DİYORUM ALINMASINNNNNNNN

Üye
    zübüş Avatarı

Gerçek Adı
    zübeyde
    Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Kimin ne olacağı belli olmaz ama bile bile de lades denmez.

Ben ne alınmalı diyebiliyorum nede alınmamalı...zor bir karar gerçekten.Ama kürtaj yapılmalı düşüncesindeki insanlara da aşırı tepkili yaklaşmanız yada kendi zevkleri için istemiyor diye yargılamanız yanlış.

Üye
    Emin Avatarı

Son Giriş
    06.08-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet bile bile lades denmez ama işte bilinmiyor. bu nedenle bilmeye bilmeye lades denmiş oluyor. size göre hava hoş diyebilirsiniz. Ama ben bizzat bu kararı verebilmek için uzunca süre bunalıma girmiş birisi ve bu hadise başına iki kez geçmiş birisi olarak yazıyorum. Onu taşıyan annesi olduğu için her ne kadar benim fikrime kulak vermeye çalışsada dinlemedi ve illede benimde alınması konusunda onay vermemi istedi. Benimse kati surette yaşamasını istediğim bebeğe, eşimin psikolojik olarak yıkılabileceğini düşündüğüm için (ki 6 ay boyunca her günün onun açısından nasıl geçeceğini düşünemiyorum bile) mecburen onun kararını onaylamak zorunda kaldım sonucta bu iki kişinin vereceği bir karar. Şimdi bana kalmış olan iki bebek gömmüş olmak ve vicdan azabını taşımak başka bir şey yok elimizde. eşimde her gün ağlıyor. Allah'ın affına sığınıyoruz.

Üye
    semas Avatarı

Gerçek Adı
    semas
    Son Giriş
    21.09-2013
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki siz öldükten sonra kim bakacak. inanmayacaksınız ama rehabilitasyon merkezlerinde öyle aileler görüyorum ki candır, kıyılmaz, günahtır, o benim yawrum, ne olsa bakarım...düşüncesi ile dünyaya getirdikleri çocuklarından şu anda kurtulmak için can atıyorlar.allah temiz ölüm wersin çekmeyen anlamaz diyorlar. kınamıyorum; her şey insanlar için ama ben karşıda dayanamıyorum. o sıkıntıyı siz değil aslında birey olarak doğan ama birey gibi yaşayamayan insan çekecek. geç kalmadan doğru olacağına inandığınız kararlar verin

Üye
    madralı Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    29.11-2011
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    balıkesir burhaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayatta hic bir şey tesadüf değildir.onu oraya koyanın bır bıldıgı vardır.onu ordan almak yetkisi bizde değil oraya koyanındır.

Üye
    Emin Avatarı

Son Giriş
    06.08-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

"Siz öldükten sonra kim bakacak" Lütfen bu klişeleşmiş soruyu bırakalım artık. canlılara zaten enne ve babaları bakmıyorki, Bu sadece görünen bir vesile. Yani anne babası olmasada Rab istedikten sonra onu başkasınada baktırır ve mesajınızda yazdığınız gibi rehabilitasyon merkezleride bakabilir. Nesnel olarak gördüğümüz herşey bir vesile ve perdeden başka bir şey değildir. Öyle olsa idi çocuklarımızı veya anne babalarımızı biz secerdik. Ama dikkat ederseniz secemiyoruz, kimin ocağında dünyaya geldiysek onlar bize bakmaya çalışıyor onlar ölünce halası teyzesi vs. Cami avlusuna yada bir kapının eşiğine bırakılmış bir bebeğe bile mutlaka bakılıyor kimse onu sahipsiz diye öldürmüyor. Bu konuya dikkat edilmesi gerekiyor, bizi yaratan, dünyada yalşamamıza vesile olan karnımızı doyuran koruyan, kısacağı her şeyimizi veren Allah'tır. Ve o istediği şeyi yapmakda sonsuz kudret sahibidir. Biz ancak onun bize sunduğu imkanlarda, onun dilediği şekilde tasarruf etmekle mükellefiz. Allah'ımız cocuğa bakamayacaksanız öldürün demiyor, siz benim emir ve yasaklarıma uyun gerisine karışmayın, zaten her şeyiniz benim diyor. Bundan sonrada bize ancak Sübhanallah, Elhamdülillah, ve Allah-Ekber demek düşüyor. Ha bu konuyu dini manada düşünmeyelim insanlık açısından bakalım diyen varsa bu konuyu burada zaten hiç tartışmayalım. Dünyada yaşanılanlara bakınca "insanlığın insanlığı" katledilen insanlarla göz önünde.

Üye
    murat01_80 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    16:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şirine ıddalı ıddalı aldırrım dıor basımıza moderator olarak verılen kısının böle sölemesıne cok uzuldum..basına geldımıde aldırrım dıosun..ayrca pari85 bıle bıle dogurmak aptallık demıssın ayıp...önce herkes kendıne baksın sonra dogurrum dıyenlere aptal desın..konuyu en ıyı karakaya acıklamıs kurtajı anlatarak..sizler kurtaja evet dıyenler buyuk konusanlara soruyorum..o anne karnındakı cocugun kolları bacakları başı cımbızla koparılmasının sızlerın suan hayattayken canlı canlı kollarrınızın koparılmasından hıcbır farkı olmadıgını bılıomusunuz bılmıosunuz..ozaman konusmadan önce dusuneceksınız arastıracaksınız öyle konusacaksınız..her engellı dogar denılen cocuk engellı dogmaz yasamadınızdan bılmıosunuz agzı olan konusuo..ayrıca ben ölursem özurl cocuma kım bakar dıyenler..bu cocugun tek hayat kaynagı sızmısınız..bu cocugun hıc kardesı abısı ablası olmucakmı..sizler gelecekten bahsetmekle hatayı basında yapıosunuz..gelecekten haber verır gıbı konusmayın yarın noolacanızı bılmeyenler..olayı hacıhocaya baglamıslar dıyen munır bey..bu anlatılan seyler huseyın ardesımın anlattıkları ayet tır..yorum deıl..ınanmayabılırsın belkı allaha öle bısey varsa saygı duyarım herkes hurdur..ama hacıhoca gıbı laflar ayıp yaptıgın..defnex de bende anneyım suan ama aldırrım demıs..ozaman defne bukadar buyuk konusuosun sen omurılık felclıydın sanırım..senın elden asagın lazım deıl nasılsa işe yaramıor koparıp atalım dese dr lar annenın cevabı alın belden asagısını ozaman olurmuydu..allah kımseye cekemeyecegı yuku vermes..yasıor ve buraya yorumlar yazıorsak uzerımızdekı yukler hep cekebılecegımız dayanabılecegıız yuklerdır..suanda devlettım cok guzel bıseyde yaptı..engellı ye bakım maası verıo..işi gucu olmayan maddı kazanc saglayamayan annelerımıze veya bakıcılarına 500 tl bakım parası verılıo..bu hukumetın yaptıgı en guzel sey bu bence..engellı evladına gözu gıbı bakan,bıdaha cocugum engellı olsa yınede dogururum dıyen yınede bakarım dıyen,iyiki senı dogurmusum dıyen annelerımın ellerınden öper selam ederım..

Üye
    semas Avatarı

Gerçek Adı
    semas
    Son Giriş
    21.09-2013
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence başına gelmeyen iddialı yorumlarını kendine saklasın bu ailenin kendi kararı bize en fazla düşüncelerimiz sorulmuş eleştirmek kınamak değil

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Bu başlık çok can sıkmaya başladı her foruma girişimde karşıma cıkıyor.İnsanlar hamile kaldımı hiç doktora gitmesin, çoçuk nasıl doğarsa doğsun bumu yani, ben öyle olaylara şait oldumki cocuk sapasağlam deniliyor bir bakmışsınız şekilsiz, an0mali doğmuş, vatandaş ne yapsın çöpemi atsın mecbur sahipleniyor Allah c.c. verdiği bir can, yaşama hakkı var.

Üye
    parmaklar Avatarı

Son Giriş
    24.04-2015
    Saat
    16:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah her disinin rahminde tasidigini,rahimlerin neyi eksiltip ,neyi arttirdigini bilir.Onun katinda her sey olcu iledir.(Ra'd suresi 8.ayet)bu ayetten sonra denilebilecek baska birsey varmi?o yuzden bu konu tartismaya acilabilecek bir konu degil.bu bizlere kalmis bir konu degil.Nazilerdeki gibi bir kiyim mi yapalim?sarisin erkek ve kadin lar kampi mi kuralim?Kanim dondu basligi okuyunca.lutfen biraz kurani kerim meali okuyalim.

Üye
    sansarak_i.bulut16 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim bulut
    Son Giriş
    14.05-2017
    Saat
    23:11
    Yaşadığı Yer
    bursa/iznik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Bu konu açılalı 10 ay olmuş.sizlerin o zamandan beri tartıştığınız konu benim başıma geldi.böyle bir çocuğa bakmayıda öyle bir çocuğu aldırmayıda.ben ikisinide yaşadım.psikolojik durumumu ve yaşamı yazsam bu sayfalar almaz.zaten yavaş yazan birisi olarak gün tutmam lazım.ama merak eden olursa söyleyeyim şu anda 1999 doğumlu bir kız çocuğum var. Yatalak , yiyemiyor, içemiyor, oturamıyor, konuşamıyor .sadece nefes alan ama gözleri ışıl ışıl bakan dünyalar güzeli bir kız.
    Bir tane de gene özürlü beyni yok dedi dr.aldırdık.(çocuğun yaşadığı ayrı baba olarak bizim yaşadığımız zorluklar ayrı).

fjEGs0dh m - Özürlü bir bebeğe hamile olduğunuzu öğrenseniz kürtaj yaptırır mıydınız?

merak edip konuşmak isteyen olursa forumda görüşebiliriz.

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sımdı konu ile alakası yok diye atlayan olmasın kafasını parçalamayım.

mantıklı düşünmek önemli. içinizdeki bebeği size kim werdi? Yüce Rabbim verdi.? Onun canını alma işi kimindir? Yüce Rabbimindir. Ne olursa olsun O bebek dünyaya qelmeli. Allah'ın verdiği canı Allah'tan baskası alamaz! O KADAR!

Sayfa 10 / 23 İlkİlk ... 6789101112131420 ... SonSon