Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 17 mesajın 16-17 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Hakan Yılmz Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    19.11-2009
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    Belçika/Brüksel
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sanıyorum biraz yanlış anlaşılma oldu. ben umutsuz olun demiyorum. umut olmadan elbette yaşanılmaz, hayatımızın her anında bir şeylere umut ederek yaşıyoruz zaten.

ancak benim anlatmak istediğim başka bir şey. yani umut etmek tamam gerekli, umutlu olmak gerekiyor ancak bu ''umut etmek'' olayını ''hayatımızı zindana cevirmek'' olarak yapmamamız gerekiyor.

yani mesela belirgin olmayan bir ameliyat için tedavi olmamak vs vs bundan bahsediyorum. yoksa hepimiz bir şeyler için hayatın her anında umut ediyoruz.

herkesin planları ve hayal ettiği şeyler vardır. ancak mesela benim hayalim ıstakoz yemek olsun ben bu ıstakoz hayaliyle yaşayıp mesela ıspanak yemezsem olmaz değil mi? biraz garip örnek oldu ama demek istediğim budur.

yani ıstakoz yemeyi herkes hayal eder, ancak bu hayalle yaşayıp hiç yemek yememek saçmalık ! ve bunu yapanlar var. belki sizlere biraz 'garip'' geliyor dediklerim ama gerçekten tanıdığım kişiler arasında bir hayal için hayatını mahveden insanlar var.

umut etmek ile hayatını mahvetmek arasında bir fark var. yoksa hepimiz umut ederek yaşıyoruz. hayatın her anında bir şeyleri umarak yaşıyoruz.

Üye
    tolga06 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:53
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    rooc umutsuz olmakdansa ölek daha iyi sende kısadan ölümü andırmışsın ölekk dergibi insan umutsuz olurmu

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12