Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mafiye Avatarı

Gerçek Adı
    mafiye
    Son Giriş
    14.03-2017
    Saat
    15:53
    Yaşadığı Yer
    giresun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Geçen sene bu zamanlarda kaza yapmıştım. Beş hastaneye sevk edildim. canım fena halde yanıyordu. Ambulanstan anbulansa çarşafla kadırıp indiriyorlardı. Ama her ambulansa naklettiklerinde bu çerşaf bizim hastanemize zimmetli almak zorundayız deyip çarşafı altımdan alıp sevk edilen hastanenin çerşafını altıma seriyorlardı.
    Çarşafı değiştirirlerken canım öyle yanıyor ki bu acıyı cümlelerle anlatamam. yalvarıyorum çerşafı değiştimeyin nereye gideceksem aynı çerşafla götürün beni diye. Kimse beni dinlemiyor, bu çerşaf bize zimmetli almak zorundayız deyip çerşafı değiştiriyorlar.
    Kahretsin! on liralık çerşaf için bu acı bir insana yaşatılır mı! Ordan oraya sevk ettikleri yetmiyomuş gibi bir de çerşaf işkencesi! Sabah sekizde kaza yaptım gün boyu hastaneden hastaneye sevk edildim. en son gece saat birde ancak hastaneye yattım. o saate kadar hastane hastane sevk ettiler.

Bizim memleketimizde hayat bu kadar ucuz. İnsan bu kadar hastane gezerse iyi olacağı varsa bile olamaz. Şu anda omirilik felçlisi olarak bir senedir hayatıma devam ediyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

E adamlar haklı, caanım çarşafa yazık! Hatta bence çartşafı kirlettiğiniz için hakkınızda dava bile açılmalıydı. Yok yok, bence davaya da gerek yoktu, direkman oracıkta kesivermeleri lazımdı başınızı!
    Hey Allah'ım. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz. Nasıl da iliklerimize kadar işlemiş bu zülüm. Ooof of.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gungor Avatarı

Gerçek Adı
    ...
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin. Üzücü bir olay yaşamışsınız. İlk yardımın önemini vurgulayıp duruyorlar bizlere, nasıl müdahele edilecegini söyleyip duruyorlar. Yaşadıklarınızla bunlar arasında hiç benzerlik yok maalesef. Tekrar geçmiş olsun.

Üye
    M.Zahid Avatarı

Son Giriş
    15.09-2015
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    K.MARAŞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Devletin parasını har vurup harman savuranlar,hortumlayanlar itibar görüyorken hasta bir insanın altındaki çarşafı acı çektirmek pahasına paylaşamayan bu insanların yaptıkları utanç verici..

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hastanelere alınan malzemelerde ve ihalelerinde o kadar çok hile,düzen dönüyorki....bu olaya tebessüm ettim ama sizin için gerçekten üzüldüm.....burda açıklayamayacağım bi çok şey var....şahit oldum...yalnızca susuyorum....

Üye
    M.Zahid Avatarı

Son Giriş
    15.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    K.MARAŞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kamuda zimmet olayını çok iyi biliyorum
    bende bir kamu personeliyim
    ancak bu olay çok farklı
    acı çeken bir insan düşünsene
    ''bu bize zimmetli bizim hastahanenin çarşafı''

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hastalara derler ama kendilerine gelince.............................
    neyse ben bu konuya daha fazla yazamayacağım........bazı şeyleri hatırlattı...

Üye
    M.Zahid Avatarı

Son Giriş
    15.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    K.MARAŞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ceysa;
    Ben daha önce tıp fakültesinde görev yaptım biliyorum, aynı şeylere defalarca şahit oldum

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yorumların hepsi subjektif. Ne yani bol keseden dağıtsalarmıydı? O çarşafta tüyü bitmemiş çocuğun hakkı var... Oh ne ala, her hastaya bir çarşaf. Eski köye yeni adet getirmeyin lütfen. Sözün özü; paranız, makamınız, mevkiiniz yoksa donunuzu bile alırlar. Ne bakansınız, ne de başbakan, sizlerden güzel yurdumun dörbir yanında milyonlarca var...
    not; bu mesaj makrinin elinde bulunan ihtiyaç fazlası ! simgesinin kullanılması amacıyla yazılmıştır. İsteyen istediği yere ! koyabilir...

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Arkadaşım yaşadıkların gerçekten zor bir durum.Malasef böyle bir ülkede yaşıyoruz.İnsan olarak değerimiz yok.Demekki zimmetler bizlerin canından daha önemli..

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:59
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Çarşaf kadar değeriniz yok tabiiki o çarşaf sizden değerli!!!.. Çünkü o çarşaf belki bir kaçgün sonra altınızdan alan çalışanın evine gidecek...Size kahvaltıyı gıdım gıdım verirken kendileri evlerine poşet poşet gıda götüren şeref fakiri insanlarıda gördü güzel ülkem ...

Üye
    battal54 Avatarı

Son Giriş
    17.10-2010
    Saat
    11:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok üzücü Rabbim şifa versin en kısa zamanda.
    anlattıklarını okuyunca...buna benzer canımı yakan bi olay aklıma geldi.
    insan gözyaşlarına hakim olamıyor.
    MEVLA'dan gelene dayanılıyorda,insandan gelene...cehaletin sonuçları

Üye
    zorlu Avatarı

Son Giriş
    21.12-2011
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sen gene iyisin bende çarşaf bile kullanmadılar kollardan ayaklardan tutup atıyolardı sedyeye

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: defnex Mesajı Gör
    hastanelere alınan malzemelerde ve ihalelerinde o kadar çok hile,düzen dönüyorki....bu olaya tebessüm ettim ama sizin için gerçekten üzüldüm.....burda açıklayamayacağım bi çok şey var....şahit oldum...yalnızca susuyorum....
    Yapılan bu davranışa tebessüm gibi içten gelen bir duyguyla bakmanız her ne kadar da olaya tepkili olsanız... Çok manidardır..

Tebessüm sevdiğin, değer verdiğin olaylara karşı gösterilen bir tepkidir. Yani hoş bir şeydir.

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: eshat Mesajı Gör
    Yapılan bu davranışa tebessüm gibi içten gelen bir duyguyla bakmanız her ne kadar da olaya tepkili olsanız... Çok manidardır..

Tebessüm sevdiğin, değer verdiğin olaylara karşı gösterilen bir tepkidir. Yani hoş bir şeydir.
    kimi zaman birde acıyla,buruklukla yapılan bir tebessüm vardır...bu konuda yanlış anlaşılmak istemem......benim burda yaptığım buruk bir tebebsümdür...konuşmak isteyipte,yazmak isteyipte yazamadığım içindir...o an buruk tebessüm ederken içimden o sağlıkçılara yazıklar olsun dedim....çünkü o çok kıymetli zimmetli çarşafların belli bir süre sonra başlarına ne geldiğini biliyorum.....sadece çarşaflarınmı..hayır...hastane peynirlerinin,zeytinlerin,reçellerin,pamukların... ...vs....

Sayfa 1 / 2 12 SonSon