Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 74 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    saliha Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir, kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba bende sizinle aynı durumdayım.görme ile biraz sorunum var.doğuştan ve kalıtsal.ailem kendimi bildim bileli bana hiçbirşey yaptırmadı.tam yapmak için hazırlanırım sen otur biz yaparız sözleriyle karşılaşırım.bunu yapan daha çok annem.biliyorumki anneler yavrularının yorulmalarını hiç istemezler ama bu durum fazla abartılmamalı.çocuklarına belli bir sorumluluk verilmeli. evlat birde engelliyse bu daha fazla önemsenecek bir konu.kendi adıma konuşayım:zaten kendime güvenim yok birde bişeyler yapmazsam (karşımdakiler tarafından engellenirsem) kimseye küçükde olsa bir yardımda bulunamazsam kendime olan güvenim hiç olmayacak.ben burdan engelli çocukların ailelerine seslenmek istiyorum.lütfen onlara biraz güvenin ve onların bende bişey yapabiliyorum duygusunu geliştirin.düşününki onların yanında her zaman siz olmayacaksınız.onları kendi başlarına yaşayabileceklermiş gibi yetiştirin.
    sevgiyle ve umutla kalın

Üye
    Hasantalay Avatarı

Son Giriş
    03.05-2011
    Saat
    23:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kimse beni hiç bir konuda engelliyemez
    ikaz edilmekten uyarı almaktan emirlerden nefret ederim
    hep istediğim gibi yaşadım ve hep öyle yaşayacağım
    hayatın doğruları yanlışlıklarıda benim

düzene hçbir zaman uymadım uymamda benim istediğim ölçülerde olmazsa
    yaptığım işte ışık görmem yeterli

engelli kadın erkek herkes yaşama yürekle bakmalı ve inandığı mücalesini vermeli

Üye
    ddm_76 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2011
    Saat
    12:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benı engellemeye calısanlar oluyor tabıkı.ama ben kendımı tehlıkeye atmadan yapabılecegım herseyı yapmaya calışıyorum.bazen ufak kazlar yasansada yapmaya calışıyorum....
    engeller aşılmak ıcındır....

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    01:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benide oluyor. Ama yapamazsın değilde yapabilceğim şeyde müdahale oluyor. Bunuda annem yada babam yapar sanırım onlarında işte o korumacılık duygusu.
    Ama bunu aşıyoruz artık çünkü görüyorlar yapamayacağım yok gibi.

Üye
    DİYAR21 Avatarı

Son Giriş
    04.04-2009
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

HERHALDE HEPİMİZ MUTLAKA BU GİBİ OLAYLARLAN KARŞILAŞMIŞIZDIR.BENİM BAŞIMADA DEVAMLI GELEN BİR ŞEY NE ZAMAN KOLUMLAN BİR ŞEY KALDIRMAK İSTESEM AMAN SEN BIRAK BİZ YAPARIZ SEN KALDIRAMAZSIN GİBİ SÖZLERLEN KARŞILAŞIYORUM.BELLİ ETMESEMDE BU SÖZLER BENİ İÇTEN İÇE RAHATSIZ EDİYOR. GERÇİ KARŞIMIZDAKİ KİŞİLERDE KÖTÜ NİYETİNDEN DOLAYI YAPMIYORLAR AMA YİNEDE İNSAN ÜZÜLÜYOR.

Üye
    pelin1988 Avatarı

Gerçek Adı
    Pelin
    Son Giriş
    28.03-2014
    Saat
    10:13
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bu sözü çok duyanlardan biriyim bende galiba bu söz beni bazen yıldırıyor kimi zaman da inatlaşıp çok zor birşey olsa bile yapıyorum

Üye
    sahranur28 Avatarı

Son Giriş
    15.03-2007
    Saat
    20:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu kelımeyı duydugunda tam tersını yaoarak bu sozu soyleyen kısıye o lafı soyledıgı ıcın pısmanlık yasat en guzel cevap budur bana bunu soyleme sansı kımseye vermedım cunku herseyımı kendım yapıyorum

Üye
    ılgaz Avatarı

Son Giriş
    22.05-2008
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    BANDIRMA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ARKADAŞIM O OLAY BENİM ANNEMDE DE VAR ORTA OKUL LİSE DÖNEMLERİM Bİ,R İŞ YAPMAYA KALKTIĞIMDA SEN YAPAMASSIN SEN BIRAK GİBİ SÖZLER EDERDİ VE TARTIŞIRDIK AMA ZAMANLA ANNEMDE BENİM BENİM NEYİ YAPIP NEYİ YAPAMIYACAĞIMI FARKINA VARDI BAZI ŞEYLERİ KABULLENDİ VE BİR SORUNUMUZ YOK ÇOK ŞÜKÜR

Üye
    gülnihal Avatarı

Gerçek Adı
    nilgün kalır
    Son Giriş
    15.11-2015
    Saat
    23:50
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yani çok kaba bir tabir olacak ama Sen bunu yapamazsın diyenle "HALT" etmis....

Zira sırf engelli diye asklarını kalplerine gömmelerini istenen ama tam bunu aksini yapıp senelerce mutlu olan insanlarla dolu etrafımız...

Tuallerini kolları olmamasına ragmen konusturan diger arkadaslarımız...

Aynı sekilde yine elleri olmadığı halde kitap yazan arkadaslarımız...

Bu tür sabit fikre sahip olan kisiler bence kafalarını kaldırırlarsa gömdükleri kumdan...Bizim gibi insanların yani engelli insanların daha neler yapabildiklerini daha iyi göreceklerdir...Yeterki kafalarını çıkarsınlar kumdan artık...

Üye
    hacımurat Avatarı

Son Giriş
    19.03-2007
    Saat
    20:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya Herşeyi Başarmak zorunda değilim yapamadığım şeylerde vardır mutlaka bu Sadece engelliye söylenen bir söz değil ki başarından korkan ya da o anda söz gelişi söylenen sözler bunlar sanki mecburum her aldığım şeyi başarmak başarmayadabilirim

Başarı sözü en çok kapital dünya da kullanılır en iyi köle kimse ona başarılı denir.

Denerim ve başaramasamda hayıflanmam mutlak başarılı (MUTLU) olduğum şeyler mutlaka vardır

Ben dağcılığı beceremem hastalığım müsade etmez. Ben bilgisayarı beceririm

Bütün İnsanlar engelli Kuş gibi uçmazlar. Tazı gibi koşamazlar Bunu başaran varsa buyursun

Üye
    nbayar Avatarı

Son Giriş
    27.08-2012
    Saat
    13:25
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bana da "Bunu sen yapamazsın !"
    sözü gerek yakın çevremden gerekse dışardan çok söylenmiştir. Başlangıçta kuzu kuzu kabuğuma çekilir onların yapmasını beklerdim fakat içten içe de sinir olurdum. Baktım ki bu böyle olmayacak ne zamana kadar üzülecem. Birde bu üzülmelerimi yanlış algılamaları çünkü karşımdaki kişi peşinen "benim o işi yapamıyacağımı" kabul etmiş durumda benim üzülmemi ise o işi yapamadığımdan dolayı sanmaları birde kendi üzüntün yetmezmiş gibi onların (yakın çevrem) üzülmeleriye uğraş dur sonunda ipleri elime aldım. Şimdi rahatım yapmak istediğim her şeyi yapıyorum. Yanlız aramızda kalsın yapmak istemediğim herhangi bir şey olduğunda (ütü yapmak gibi) ben yapamam diyorum.

Üye
    lady_aylam Avatarı

Son Giriş
    30.03-2008
    Saat
    00:16
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

HEPİMİZ BU SÖZÜ BİNLERCE KEZ DUYDUK DİYE DÜŞÜNÜYORUM..BU SÖZ BENDE DE BELLİ BİR DÖNEM GÜVENSİZLİK YARATTI..ÖYLE Kİ TEK BAŞIMA BİR YERE GİTMEYE KORKAR OLDUM..SEN GİDEMEZSİN YAPAMAZSIN LAFLARI İLE BAŞIMA OLMADIK FELAKETLER GELECEK FİKRİYLE YAŞADIMM.YANİ SOKAĞA ÇIKTIĞIMDA HEP KORKUYORDUM DÜŞECEM VE ANİDEN ARABA ÇIKACAK KARŞIMA ÇARPACAK ÖLECEM...O KADAR Kİ YANİ ETKİLENMİŞTİMM.AMA SONRA KENDİ KENDİME GÜVENMEYE BAŞLADIM..VE YAPAMAZSIN DENİLEN ŞEYLER BANA GİTGİDE HIRS VERDİ.ÖYLE Kİ BENİ TEK BAŞIMA DIŞARI BİLE ÇIKARMAYAN AİLEMDEN 9 SAAT UZAKTA BİR ÜNİVERSİTEYİ YAZDIM VE YAPAMAZSIN BIRAKIRSIN DİYENLERE İNAT DİPLOMAMI ALDIM..YANİ BU SÖZLERE BİR DE BU YANIYLA BAKIN..SİZİ KAMÇILANSIN YAPAMAZSIN DENMESİ..İNANIN O ZAMAN YAPAMZSIN DENİLEN HERŞEYİ YAPAR O SÖZÜ DİYENLERİ UTANDIRIRSINIZ...VE ONU DİYEN AİLELERİMİZDE EMİNİM BİZİM İYİLİĞİMİZİ İSTEDİKLERİ İÇİN YANILMIŞ OLMAKTAN MUTLULUK DUYACAKLARDIR..

Üye
    kayamurat75 Avatarı

Son Giriş
    04.11-2014
    Saat
    03:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Arzuum
    Benden başka kaç arkadaşımıza daha söylenmiştir bu söz acaba?En sinir olduğum sözlerden biridir.Özellikle annemle çok sık yaşarım bu dialoğu.Evde veya dışarıyla ilgili bir iş yapmaya kalkışsam,hemen müdahale ile karşılaşırım.Ne olur yani heves ettiğim başarabiliceğime inandığım an engelimden ötürü ''Bunu sen YAPAMAZSIN'' sözüyle karşılaşmasam?Başka zaman dense neyse kaldırabiliyorum bu sözü.Ama konu engelli oluşum yüzünden deniliyorsa işte buna çok kızıyorum.
    Benden başka, benim gibi bu söze kızan var mıdır acaba? ops:
    BEN KIZMIYORUM...
    Arkadaşlar ailelerimizi suçlamayalım bence bu kahrolası özürlerimizden dolayı yapamadığımız o kadar şey varki.Birazda o yüzden söyleniyor o sözler bence.Ama önemli olan yapabildiklerimiz tabiki.Yani "Yapamazsınları" "Helal olsun işte azmin zaferi" çevirmek önemli bence

Üye
    atilla atav Avatarı

Son Giriş
    17.07-2009
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence herşeye rağmen mücadeleye devam derim ben

Üye
    hasret_özlem_ Avatarı

Son Giriş
    31.05-2007
    Saat
    22:28
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    YAAA EN SİNİR OLDUĞUM SÖZ BU BANADA AİLEM SEN BUNU YAPAMAZSIN EDEMEZSİN DEYİP DURDULAR ÖZELLİKLE EVLİLİK KONUSUNDA AMA YAPTIM YAPABİLDİM İNSAN KENDİNİ BİLMELİ ARKADAŞLAR
    KENDİ SINIRLARIMIZI BİLDİĞİMİZ VAKİT GERİ KALAN SÖZLERE KULAK ASMAMAK GEREKİR

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon