Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    KriZaNteM Avatarı

Son Giriş
    26.02-2008
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Oya Hanım Neye Güldünüz sahi merak ettim.
    Bahsettiğim habere mi, bu konuda doktor hanımın söylediklerine mi,
    böyle bi gerçeğin var olduğuna mı, neye ?

Ben bu haberi dinlerken çok ürkmüş, şaşırmış ve
    bu tür karar verebilen ailelerin olabildiğine, olabileceğine şaşmıştım.
    Ve bu konuda gerçekten bir merak içindeyim.

Demek farklı olabiliyo insanların tepkileri :?

yeditepe
    Misafir Üye
    yeditepe Avatarı

krizantem, oya tekin ve andante benle ikinci baharın yazısına güldüler. senin yazınla alakası yok. kusurra bakma geç yazdım ama. bizim yazımıza güldüler onlar
    üzülme tamam mı boşuna...
    sevgiler

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1.ıncısı cogul gebelıklerde cocuklardan bırının ozurlu dogmasından degıl dıger cocukların da olmemesı ve gebelıkte dıger cocugunda saglıklı olması ıcın bır veya daha fazla cocuk secılıp alınıyor.. yanı beşiz doguracak bır anne ya 5 cocugunun hepsını feda edecek.. yada ıkı cocugu feda edıp 3 cocugu gayet saglıklı dogurur.

hakan bey siz ne düsünürdünüz ?
    ben 5 cocugu feda edecegıme onun yerıne üç cocugun yaşamasına sans verırım. ? cunku televızyonda gecen sene altız doguracak bır anneye teklıf etmıslerdı 2 cocugunuzu alalım dıye eger takıp ettıysenız 2 cocugu alalım dıye kadın buna yanasmadı ve bebeklerın hepsı oldu...

2.si geldıgımızde mesella gecensene ıkı komsumuzun basına benzer durum geldı bir komsumuz hamıle oldugunu bılmeden rontgen cektırmıstı.. sonradan hamıle oldugunu ogrendıgınde doktorlara danısmıstı ve cocugun alınmasını yoksa % 51 ıhtımalle bebegın beyın ozurlu dogacagını rontgen ışınlarının buna yol actıgını soylemıslerdı.. ve cocugunu aldırdı.. İkincı bır komsumuz ıse 6 aylık hamıleyken cocugunun el ve ayakalrı olmadıgının ve iç organlarının da saglıklı olmadıgını soylemıslerdı.. ve oda aglaya aglaya bebegını aldırdı..

pekı hakan bey sız ne yapardınız ?

belkı bazı arkadaslar kızacak ama Allah kımseye gostermesın bende aldırdım. Size soruyorum yasama hakkı var dıye beyın ozurlu bır bebegı nasıl doguruyrsunuz sız oldukten sonra kım bakar eger kız cocugu ıse tek basına sokaga bıle salamazsınız.. he yanlıs anlasılmasın oyle dogar yada sonradan oyle olursa evlattır sırtımızda gezdırırız ama goz gore gore dogmamıs beyın ozurlu bır bebegı yasatmak ne kadar dogrudur..

ıkıncı hamılelıkte ıse ellerı ayakları ve bazı ıc organları olmayan bır bebegı bıle bıle bır omur boyu yataga bılerek baglamak dogrumu sızden sonra kımler sahıp cıkar... ama yıne soyluyorum bu sonradan olur veya dogum sırasında sakat kalırsa bır omur boyu sırtımda tasırım bır cok ınsanda bunu yapar...

arkadaslar bu konuda yazı yazarken cok duygulandım gozlerımden bayagı damla da bosalmadı degıl bu durumda kı aıleler geldı aklıma..

tesekkuerler KRİZTANEM boyle bır konuyu acıp bızlere yazı yazma ımkanı verdıgın ıcın ama sunu soylıyeyım bu konuda ben gulemıyorum gulememde :cry:

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya sevgili arkadaşlar;

Gerçekten anlamakta bazen zorlanıyorum. Yazının kendisine değil,olay hakkında en ufak bir yorum yok orda dikkatinizi çekerim. Olay yani yazı hakkında fikrimi istiyorsanız ben asla ana rahmine düşmüş bir çocuğun alınmasından yana değilim. Bunu bir çok kez söyledim bir daha yazıyorum.

Orada güldüğüm konu çok daha farklı. İki üyenin yazışmaları hakkındadır ve çok açık bir şekilde belirtilmiştir de, bir kez daha bakın.

Bu sebeple gereksiz bir şekilde kafanızı yormuşsunuz ve bence üzülmüşsünüz .

Üye
    Oya Tekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: KriZaNteM
    Oya Hanım Neye Güldünüz sahi merak ettim.
    Bahsettiğim habere mi, bu konuda doktor hanımın söylediklerine mi,
    böyle bi gerçeğin var olduğuna mı, neye ?

Ben bu haberi dinlerken çok ürkmüş, şaşırmış ve
    bu tür karar verebilen ailelerin olabildiğine, olabileceğine şaşmıştım.
    Ve bu konuda gerçekten bir merak içindeyim.

Demek farklı olabiliyo insanların tepkileri :?
    E KriZaNteM ben sana ne diyeyim bilmiyorum. Hakketten şimdi bu yazdığına önce biraz gülmek istiyorum. Yahu kardeşim yazdığım mesajda gayet açık anlaşılır bir Türkçeyle İlayda ve ikincibahara güldüğümüz yazıyor. Onların kendi aralarında yaptığı yazışmaya güldüm. Bunu da en anlaşılır Türkçe ile yazdım. Ama siz nasıl bir Türkçe ile okudunuz işte onu bilmiyorum?

Üye
    polynikes Avatarı

Son Giriş
    15.03-2007
    Saat
    22:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok doğru ki engelli arkadaşların doğuştan ve ya sonra farketmez hayattaki zorluklarını yanlızca tahmin edebilirim bu yüzden yazacaklarımda kırıcı yerler varsa şimdiden özür dilerim
    bu soru bana şunu hatırlattı eski yunanda spartada yeni doğan çocuklar şarapla yıkanırmış sebebi çocuk zayıfsa hastaysa hiç yaşamasın diye yada götürüp bir taşın altına bırakırlarmış sebebi hasta çocukların ilerde topluma yararlı olamayacağı burda yarardan kastedilen asker olamayacağı
    ve bugün hala bu konu tartışılıyor bence asıl konu engelli doğan çocuğun yaşaması ve ya yaşamaması değil onun kendine has yetenkelrinden faydalanılması diğer kalabalıktan soyutlanmaması bu konuda en sert düşünceli hayata küskün engelli arkadaşların bile -böyle arkadaşların olduğuna inanmıyorum- yeni doğan güneş yüzlerini ısıttığında yaşamın ne kadar güzel olduğunu hissediyorlardır

Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kalbimin attığı yerdeyim..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

kısa ve öz yazıyorum ben kendi adıma özürlü doğma riski var çocuğunuzun diyerek önceden bilgilendirilsem ,düşünmeden aldırırım.her ne kadar başımıza gelenler allahın taktiri olsada,aynı kaderi kendi çocuğuma bilerek yaşatmam.

Üye
    KriZaNteM Avatarı

Son Giriş
    26.02-2008
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Chiristian bi yanlış anlama var sanırım . Özellikle Kız çocuktan bahsetmişsin. Kız ya da Erkek değil Sakat bebekten bahsediyoruz.

Hiç bi zaman kesin fikir sahibi olamadım bu konuda ve olamıycam sanırım. yazıları okuyunca her alternatifte kendi başına mantıklı.

Anne kornına düşmüş ve yaşamak, dünyayı görmek için aday olmuşsa, o hakkı yaradan tanımışsa ona, O' nun lutfettiği şekilde yaşamalı bebek.

Ama..
    Yaşayacağı, yüzyüze kalacağı şeyler, içinde bulunacağı hayat şartları, imkanları, evlatlık edeceği anne- baba, yaşamak zorunda olacağı çevre (olumsuz olarak ) düşünülünce hiçbiriyle yüzleştirmemek en doğrusu gibi geliyo.

Fakat bunları ben ve benim durumumda olanlar, kendi ktendilerine ayakta durabilenler için düşünmüyorum. Bunları kendi hayatı hakkında, yaşadıkları hakkında hiç bir fikir sahibi olamayacak derecede engelli olanlar için düşünüyorum.

Ha! bu arada!!!
    Amacım kimselere laf yetiştirip tatsızlık etmek değil ama dikkat ettinizse ben neye güldüğünü Andente' ye sorma ihtiyacı hissetmedim çünkü o isim blirtmiş sağolsun.

Ama Oya Hanım konuya direk "çok güldüm bu forumu okuyunca " cümlesiyle girdiğinden ve şahıs ismi vermediğinden :!: aklıma böyle bi soru takıldı.

Ve emin olun bende çok güvendiğim TÜRKÇE' M ile okudum yazdığınızı.

Türkçe dedikte..
    Lİsedeki sevgili Edebiyat Öğretmenim Cevdet TONAY'ı (38 ) geçirdiği kalp krizi sonucu kaybettiğimizi öğrendim bu sabah.

Bu vesile ile kendisine ALLAH' tan RAHMET DİLİYORUM.

Sevgiyle...

Üye
    Oya Tekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İsim belirtmemiş olabilirim Andante isim belirtince tekrar belirtme gereği duymadım zaten arka arkaya yazdık ha haklısın belki forum deyince tüm haberi kapsadığını anladın ama benim böyle bir konuya kahkaha atmamı beklemenize de ben şaşırdım doğrusu. Her neyse uzatmayacağım sadece şunu söyleyeceğim diğer forumlarda bu konuyla alakalı yazdıklarımı okumanızı önereceğim.

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    02:08
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

engelli olduğunu bile bile bir çocuk dünya ya getirilmemesi lazım . çünkü hem çocuk hem ailesi büyük sıkıntılar yaşayacak . sonuçta ne olacak ? ızdırapla geçen boş bir hayat = 0 . önce tanrıyı sorgulamak lazım , madem yaratıyosun hata niye yapıyosun diyerekten .

Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Netbus ve Kalem bu konuda şaka yapılmaz sizi şiddetle kınıyorum lütfen sözlerimize dikkat edelim.Bu sözlerin asla tarafımdan kabul görmemiştir.
    Bu hayatın kimlere neler kazandırıp kaybettiğini kimse bilemez.

Üye
    Mediha Avatarı

Gerçek Adı
    mediha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    14

Kimsenin yaşama hakkı elinden alınmamalı bence.. Allahın verdiği canı yine kendisi almalıdır buna biz karar veremeyiz..

Üye
    yener_01 Avatarı

Son Giriş
    29.12-2008
    Saat
    13:05
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben engelliyimm
    diyosunda önce engelin ne onuda yaz lütfen

benj bu durumda dogmak istemezdimm
    ben c7 of
    ama ben sonradan oldum kaz geçirdim trafik kazası

doguştan olanlar cevaplasa daha iyi olur ama oradaki soru bence agır özürlü birinin dogmak istermi istemezmi bilemiyorum ben istemezdim şahsenn

Üye
    botanical Avatarı

Son Giriş
    09.08-2015
    Saat
    15:23
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben engelimle yaşamayı seviyorum bununla beraber engelli olduğunu bile bile bir bebeğin dünyaya getirilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Üye
    ugurozaltin Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur Özaltın
    Son Giriş
    25.07-2010
    Saat
    19:02
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Cenin kaç haftalıkken bu işleme tabi tutuluyor acaba onu merak ettim.

ensenin kalınlığı onun sakat olacağı ihtimalini yükseltiyor ama hangi bilimsel kanıtlar bunu doğrulamış onuda merak etim

cenin anne karnında 120. günde insan sıfatına kavuşur.bu işlem daha önce yapılıyorsa sorun yok çünkü CİNAYETE girmiyor ama 120 günden sonra yapılıyorsa bu tamamen cinayettir.

120. günde ceninin beyni ruhunu üretmeye başlamıştır arkadaşlar yani o bir insandır artık.

ben hayatımdan memnunum doğrusu mutluyum.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon